» »

Kateri router?

Kateri router?

««
98 / 126
»»

Han ::

V ničemer, AC so stara jajca. :P

Gogo ::

Tule ne mislijo tako https://www.techradar.com/uk/news/netwo...:)
UPS, ax je ne ac. Ma z ac in dobre izkušnje.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gogo ()

bbobst ::

Zdravo.
Iščem dober deal za ruter ki ima :
- USB 3.0
- gigabitne porte
- MU-MIMO WiFi z najmanj 867 Mbit/s na 5Ghz.
Kakšen predlog ??

In še katera firma ima na šplošno najbolj stabilne ruterje?
Asus, TP-Link, Linksys, Mikrotik ...

TOP ::

Mikrotik,če ga znaš skonfigurirat je najbolši.Z ostalimi je spet odvisno od modela,nekak najslabše izkušnje mam z Asus in TP-Link,ki nista nič posebnega,razen kak Asus višji cenovni rang sam tisto je več predrago za domačo uporabo.Medtem z Linksysom mam tudi zelo dobre izkušnje a Mikrotik je razred zase.

bbobst ::

TOP je izjavil:

Mikrotik,če ga znaš skonfigurirat je najbolši.Z ostalimi je spet odvisno od modela,nekak najslabše izkušnje mam z Asus in TP-Link,ki nista nič posebnega,razen kak Asus višji cenovni rang sam tisto je več predrago za domačo uporabo.Medtem z Linksysom mam tudi zelo dobre izkušnje a Mikrotik je razred zase.

Katerega potem priporočaš? Za doma.

kokpa ::

TOP je izjavil:

Mikrotik,če ga znaš skonfigurirat je najbolši.Z ostalimi je spet odvisno od modela,nekak najslabše izkušnje mam z Asus in TP-Link,ki nista nič posebnega,razen kak Asus višji cenovni rang sam tisto je več predrago za domačo uporabo.Medtem z Linksysom mam tudi zelo dobre izkušnje a Mikrotik je razred zase.


Sam tudi iščem za doma, nekaj stabilnega in da bi lahko skoristil povezavo 600/100, seveda wifi hitrost mi pomembna. Preko kabla že sedaj dosegam želene hitrosti.

polde66 ::

Kar se tiče Asus AC86U je slabši kot moja Tenda ac18 kar se tiče dometa, 2.4 ghz ga zafrkava in ni vreden tega denarja. Sem ga dobil za 117 eur pa sem ga lepo vrnil na amazon nazaj. Je stabilen ima kup nastavitev vendar za tak denar verjetno dobiš kaj boljšega. Malce gledam TP-link ax50. Kjer se je poznalo je gaming. Na BF3 je bil ping 18 na tendi je pa 20.
polde

bbobst ::

kokpa je izjavil:

TOP je izjavil:

Mikrotik,če ga znaš skonfigurirat je najbolši.Z ostalimi je spet odvisno od modela,nekak najslabše izkušnje mam z Asus in TP-Link,ki nista nič posebnega,razen kak Asus višji cenovni rang sam tisto je več predrago za domačo uporabo.Medtem z Linksysom mam tudi zelo dobre izkušnje a Mikrotik je razred zase.


Sam tudi iščem za doma, nekaj stabilnega in da bi lahko skoristil povezavo 600/100, seveda wifi hitrost mi pomembna. Preko kabla že sedaj dosegam želene hitrosti.

Tako kot jaz s povezavo 750/150. USB 3 pa za priklop zunanjega diska.
Bi lahko iskal kaj z USB 2.0 ,ampak če se že kupuje naj bo nakaj future proof.

bbobst ::

Ali je Linksys EA6700 ac1750 vreden nakupa ali je že outdated?

bbobst ::

bbobst je izjavil:

Ali je Linksys EA6700 ac1750 vreden nakupa ali je že outdated?

Dobim ga za 49€ in ima vse kar rabim, razen tega da ne vem, če prepušča multicast.ž
Moti me pa, ker je 7 let star model.

bbobst ::

bbobst je izjavil:

bbobst je izjavil:

Ali je Linksys EA6700 ac1750 vreden nakupa ali je že outdated?

Dobim ga za 49€ in ima vse kar rabim, razen tega da ne vem, če prepušča multicast.ž
Moti me pa, ker je 7 let star model.

Uf sem pomešal.
kot vidim sta 2 modela, naj me kdo popravi ,če se motim.
Linksys EA6500 (2xUSB2.0)
in
Linksys EA6500 AC1750 Dual-Band Wi-Fi Router (1x USB2.0 , 1xUSB3.0)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

bbobst ::

Se opravičujem. Zaradi vseh modelov sem vse pomešal.
Gre se za LINKSYS EA6700 AC1750
Na tem linku je review z letnico 2013.
Je to napaka ali ne?
https://www.trustedreviews.com/reviews/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

neo5468 ::

Je že kdo sprobal AiMesh z 2x RT-AX56U/AX58U ali kakšen drug ASUS router in kako je zadeva stabilna? Normalno preklaplja, ko se sprehajaš po hiši ali kej vn meče? Backhaul bi imel povezan preko kabla. Na redditu sem našel nekaj zgodbic, kako je zadeva buggy, ampak to najdeš za vsak router, da so neke težave.

alfa_fan ::

Dokaj temeljito sem prebral zadnjih cca 20 strani teme, da bi se čim bolje odločil pri ureditvi mreže v hiši. Pokriti želim dve etaži, cca 90m2/etažo, dokaj odprti in veliki prostori.

Trenutno uporabljam ISP modem/router, sedaj pa bom nabavil router in vsaj en AP ali mogoče dva AP, odvisno od modema (z/brez wifi).

Tekom teh cca 20 strani sem našel kar nekaj predlogov, nekako pa sem si izkristaliziral kot kandidate:
1. Archer C7 - nekako najboljši price/perfomance. Veliko komentarjev in pohval uporabnikov...
2. Archer C2300 - nekoliko dražji od C7, ne vem pa, koliko boljši za običajnega uporabnika. Če je dolgoročno boljši od C7, teh nekaj 10€ razlike v ceni ne igra vloge pri odločitvi.
3. nekaj "AX" kandidatov za dobrih 100€, ki pa za trenutne odjemalce praviloma še niso aktualni (bodo pa čez leta) --> tu kolebam med Archer AX50 in Asus RT-AX56U. Če je kateri od teh dveh ali kakšen drug dražji "AX" res (dogloročno) super in npr. do 150€, je lahko kandidat.
4. UBiquiti Edge ER-X ali ER-X-SFP --> ta je po komentarjih sodeč še najboljši (za AC rang), minus pa je, da rabi dodaten AP.

Glede AP sta dejansko kandidata samo 2 oz. 4:
1. TP-link EAP225 ali EAP245 - Omada naj še ne bi bil toliko preizkušen, ne vem pa, koliko bo to pomenilo zame, ker ne bom ravno dnevno prčkal po tem... sem bolj za "set in forget" opcijo...
2. UniFi UAP AC LR ali Lite - zelo hvalijo, preverjena kvaliteta, vendar sem skeptičen, ker je zelo veliko pritožb o glasnem delovanju, kar je moteče predvsem ponoči. Namreč en AP bo ravno v mansardi med spalnicami. Če so te težave praktično stalnica pri vsakem AP in ne le težava pri tistih uporabnikih, ki so imeli smolo, ta AP potem odpade. Ima kdo izkušnje iz prve roke?

Hvaležen bom za vsako usmeritev in nasvet. Naj dodam, da sem laik oz. čisti začetnik na področju, se pa kar hitro učim:D. No, ne tako hitro, da bi šel nabavit Mikrotika, ki je očitno top of the top, če si "človek od stroke". Če si laik, pa kao "čim dlje od tega"...:))

Želim si urediti nekaj, kar bo predvsem stabilno in brez težav, nikakor pa si ne želim, da bo urejanje mreže postalo moj hobi...

Hvala vsem za pomoč!

floyd1 ::

Imam prastaro UAP-LR in novejšo UAP-AC-LR v kombinaciji z ER-X. Glede kakšnih zvokov so se ljudje pritoževali? Napajanje? Ventilatorjev tu ni...
Včasih je kdo od nas prespal kar v dnevni sobi, kar je pomenilo (v fazi testiranja ubiquiti opreme) dva metra od zgoraj naštete opreme. Absolutno nobenega zvoka, niti od napajalnikov, niti od naprav samih.

alfa_fan ::

različni zvoki, piskanje, klik, klak...ipd... fajn, upam, da to res ni težava ni ne bo zaradi tega ta kombinacija odletela iz nabora.

Kako pa si sicer zadovoljen s to kombinacijo ER-X in LR AP? Je nastavitev enega ali drugega rocket science ali se da dokaj enostavno uredit? Ker tudi to so nekateri kar kritizirali (predvsem na amazon.de)...

Zimonem ::

igor0203 ::

Jaz sem iz UAP-AC-Lite presedlal na 2x EAP225. Neke hude razlike v sami hitrosti nisem zaznal, tako Ubiquiti kot TP-Link imata tudi mobilni aplikaciji, ki omogočata osnovne nastavitve brezžičnega omrežja. Čakam še na NanoPi R2S, da si bom gor nastavil Omada Controller, ki deluje podobno kot Ubiquity kontroler.
Zakaj sem presedlal iz Ubiquity na Tp-Link? Predvsem zaradi tega, ker sem gledal da bi poleg UAP-AC-Lite vzel zraven še UAP-AC-Pro, vendar sem za ceno enega dobil 2 TP-Linka z malce boljšimi specsi kot jih ima UAP-Lite. Slednjega pa bom podaril staršem.

Kar se kontrolerja tiče, sem za "adoptanje" Ubiquity-ja takrat porabil kar nekaj časa, čeprav priznam, da sem bil takrat zelo zelen kaj in kako. Ampak brezžično mi takrat nikakor ni ratalo "adoptat" dostopne točke, je šlo le preko kabla.
Pri Tp-linku sem imel vse rešeno v cca. 10-15min (brezžično), tako da tu dam prednost slednjemu, saj je malce bolj enostaven za navadno rajo.

Imam pa v planu še vzet POE switch, da se potem rešim še teh POE adapterjev

Seba27_si ::

Živjo,

Kaj mislite o tem routerju, bo ok za streaming iz NAS ali računalnika prek Wi-Fi?



https://www.amazon.de/-/en/Asus-GT-AC53...

floyd1 ::

alfa_fan je izjavil:

različni zvoki, piskanje, klik, klak...ipd... fajn, upam, da to res ni težava ni ne bo zaradi tega ta kombinacija odletela iz nabora.

Kako pa si sicer zadovoljen s to kombinacijo ER-X in LR AP? Je nastavitev enega ali drugega rocket science ali se da dokaj enostavno uredit? Ker tudi to so nekateri kar kritizirali (predvsem na amazon.de)...


Pri meni vse tiho, sem prej še enkrat preveril.

Osnovne nastavitve so zelo enostavne, bolj napredne pa so tudi malo bolj komplicirane. Če je naprimer na mojem starem "consumer" routerju guest omrežje delalo po enem kliku (in vpisanem geslu), je to na erx pač ca pol ure dela in potem še 5 minut v unifi kontrolerju. Se pa splača ;), stvar deluje "v nulo". Dobra youtube navodila za vlane najdeš tudi v tej temi. Na netu pa poišči še "lazyadmin ubiquiti", kjer je veliko "step by step" vodičev za nastavitve.

floyd1 ::

Kar se kontrolerja tiče, sem za "adoptanje" Ubiquity-ja takrat porabil kar nekaj časa, čeprav priznam, da sem bil takrat zelo zelen kaj in kako.

Tudi jaz, a sem bil večinoma kriv sam, ker sem naložil kontroler na laptopa. Ko sem ga preselil na stacionarca, ki je stalno povezan na switch s kablom, so težave izginile.

Argica ::

Seba27_si je izjavil:

Živjo,

Kaj mislite o tem routerju, bo ok za streaming iz NAS ali računalnika prek Wi-Fi?



https://www.amazon.de/-/en/Asus-GT-AC53...


to je

Asus RT-AC88U

ista cena pri nas

https://www.pcplus.si/asus-rt-ac88u-ac3...

kokpa ::

Argica je izjavil:

Seba27_si je izjavil:

Živjo,

Kaj mislite o tem routerju, bo ok za streaming iz NAS ali računalnika prek Wi-Fi?



https://www.amazon.de/-/en/Asus-GT-AC53...


to je

Asus RT-AC88U

ista cena pri nas

https://www.pcplus.si/asus-rt-ac88u-ac3...


Tudi sam se nagibam k nakupu tega routerja. Ima nekdo kaj izkušenj z njim?

M.B. ::

Trenutno imam router od Telemacha TP-Link TL-WR741N in imam problem da wifi večkrat neha dela in pa večkrat ga je treba resetirat, ker ping naraste preko sekunde(vse preko kabla). In pa še večji problem je da ima premalo LAN portov.

Tako da kateri router bi priporočali za min 5-6 LAN portov. Wifi ni tako vežen fajn pa bi blo da bi mel vsaj malo večji domet kot ta. Zračne črte je nekje 5m do routerja pa 2 leseni steni vmes pa signala praktično ni. Printer pa je 2m nad routerjev pa ima redko dovolj wifi signala da se lahko na router poveže. Budget nekje 100€

Ne razumem pa točno če to lahko sam priklopim na modem al more še Telemach kaj nastavit da bo se z modemom povezal?
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Han ::

Že Archer C6 za 36 eur je občutno boljši.

https://www.enaa.com/brezzicni-usmerjev...

Če rabiš več portov, dokupiš stikalo...

https://www.enaa.com/koncentratorji-in-...

Za okrog 100 eur vzameš AX router.

https://www.nakupovanje.net/vsi-oddelki...

Na Telemach se bo router povezal samodejno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

tomazic89 ::

Jaz bi v tem trenutku pocakal na https://mikrotik.com/product/hap_ac3
Tole izgleda bomba.

Kdor pa postavlja z nule, pa pride februarja na evroski trg tole: https://keenetic.com/en/products in tudi veliko obeta.

Daniel ::

Ac3 je že kar nekaj časa na voljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

scipascapa ::

Mat2000 ::

Hello mojstri,
kateri AX (wifi 6) usb dongle priporočate za laptop.

Torej želja je priklopiti laptop kateri nima wifi 6, na router Xiaomi AX1800.

Hvala in lep pozdrav.

clix ::

@Mat2000,

Jaz bi na tvojem mestu raje zamenjal interno wifi m.2 kartico. Za kakšno intel AX200 ali AX210 recimo. Meni se zdi malo nerodno, da ti konstantno tisti dongle ven visi.

Vanadium ::

tomazic89 je izjavil:

Kdor pa postavlja z nule, pa pride februarja na evroski trg tole: https://keenetic.com/en/products in tudi veliko obeta.


Tole pa meni zgleda zelo zanimivo. Še software če bo uštiman mogoče menjam svojega linksys ea8500 za tole

kokpa ::

clix je izjavil:

@Mat2000,

Jaz bi na tvojem mestu raje zamenjal interno wifi m.2 kartico. Za kakšno intel AX200 ali AX210 recimo. Meni se zdi malo nerodno, da ti konstantno tisti dongle ven visi.


Kaj niso te novejse kartice vezane tudi na novesjo tehnologijo. Nekaj sem raziskoval in naj tale kartica ne bi delovala z polno mocJo(dell 5567, intel i5 7200u)?

Zimonem ::

Če na pcie ne bo tudi na USB ne bo.

Matej_K ::

scipascapa je izjavil:

https://www.techtrade.si/brezzicni-usme...

še relativno ugoden je.

Info za tiste ki se ne razumemo. Zakaj bi bil tak router domačemu userju najbolj priporočljiv? Boljši wifi domet? Boljši settingsi, ki jih večina ne uporablja? Ali kaj drugega?
Ne napačno razumet vprašanja, ampak meni laiku je xiaomije rooter z miljon settingsi, hitrostmi nevemkakšnimi boljši nakup. Hvala
... .. .

igor0203 ::

Mat2000 je izjavil:

Hello mojstri,
kateri AX (wifi 6) usb dongle priporočate za laptop.

Torej želja je priklopiti laptop kateri nima wifi 6, na router Xiaomi AX1800.

Hvala in lep pozdrav.


Poglej katero kartico imaš sedaj v prenosniku. Verjetno imaš kakšno Intel 8265, tako da lahko brez težav nadgradiš z AX200 ali pa AX210. Poleg podpore za ax standard, boš imel tudi novejši standard BT (5 oz. 5.1). Intel 8265 ima še BT4.2

floyd1 ::

Matej_K je izjavil:

scipascapa je izjavil:

https://www.techtrade.si/brezzicni-usme...

še relativno ugoden je.

Info za tiste ki se ne razumemo. Zakaj bi bil tak router domačemu userju najbolj priporočljiv? Boljši wifi domet? Boljši settingsi, ki jih večina ne uporablja? Ali kaj drugega?
Ne napačno razumet vprašanja, ampak meni laiku je xiaomije rooter z miljon settingsi, hitrostmi nevemkakšnimi boljši nakup. Hvala

Mikrotik se precej uporablja v poslovnih okoljih, zato boš pri njih težje našel "skoraj delujoč" router, kot se ti lahko zgodi pri bolj povprečnih "consumer" zadevah. RouterOS, ki teče na njem je zelo zanesljiv, redno in dolgo bo dobival nadgradnje (tudi varnostne), v routerju tiktaka štirijedrni procesor, kar pomeni, da bo "strojni" del tudi še dolgo OK. Osnovne nastavitve (da ti začne delat) so pri mikrotiku menda zdaj že zelo enostavne, hkrati pa imaš z malo volje za učenje na dosegu prstov tudi malo naprednejše nastavitve. Jaz sem si npr. na ER-X nastavil 3 VLAN-e (običajni, IoT in guest), kar boš na običajnem routerju težko naredil.

Nikoli nisem kupoval pregrešno dragih ali smešno poceni routerjev. Z "budget consumer" mašincami iz preteklosti pa imam zelo mešane izkušnje. Zelo zadovoljen sem bil z legendarnim WRT54 (ddwrt FW) in E3200 (original FW), dokaj povprečno sta delovala tudi wrt160N in wrt160NL malo manj zadovoljen sem bil z D-link DIR878, ampak tu je bil (velik) del krivde na ISP.
Ca. 10 let nazaj pa sem kupil Buffalo WHR-HP-G300N, povsod zelo dobro ocenjen, kao "p/p king", takrat precej nova zadeva. Delal je solidno za ta denar, potem pa je dobil nadgradnjo in so se začele težave - neodzivnost, samodejni restarti itd. Težave skoraj dnevno, starega FW pa ne moreš več naložit, ker naprava ne dovoli. Eno leto mi je potem kradel prostor v omari, nato je končno dobil (uradno!) DDWRT nadgradnjo in je spet deloval OK, a ker je bil takrat že slabši od mojega novega routerja sem ga prodal.

mtosev ::

Jaz sem tudi mel wrt-160nl in sem ga prvi dan flashal na dd-wrt. Res je bil super in sem ga mel 7let, potem mi ga je novejši dd-wrt fw brickal. Se mi ni dalo zajebavati s tem in vzel tp-link archer c5 v4 (ac1200) in je super tudi s stock firmwareom. Podpira pa tudi open wrt. Asus wl-500g premium sem tudi imel. Dd-wrt je teko tudi na tem routerju.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

floyd1 ::

160nl na ddwrt je deloval zelo stabilno, pokritost s signalom pa je pri meni bila bolj boga. Asusovo 500-ko sem dobro stestiral pri kolegu, dober router, prvi res dober asus, če se prav spomnim.

tomazic89 ::

Daniel je izjavil:

Ac3 je že kar nekaj časa na voljo.

Hja, zaloga je povsod 0. Ni mi uspelo najti ene trgovine, kjer bi bil vsaj en kos na zalogi.

scipascapa je izjavil:

https://www.techtrade.si/brezzicni-usme...

še relativno ugoden je.

Vem, ampak ga ni za dobiti. Ce ves, za kaksno zalogo, se priporocam.

EDIT: sem ga nasel na nemski mikrotk trgovini... tako, da ocitno, bo tudi pri nas kmalu spet zaloga. Postnina je 25EUR, kar se mi zdi cisti overkill za eno skatlico.

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Očitno jih res ne utegnejo štancati. Prihod komaj Marca, res zanimivo.

https://www.eurodk.com/en/products/mikr...

Lahko pa nabavi Ac2, ki jih je trenutno povsod dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

scipascapa ::

tomazic89: 10.03.2021

Gogo ::

Če prav vidim Ac3 ne podpira wi-fi ax:
wireless
Wireless 2.4 GHz standarts 802.11b/g/n
Antenna gain dBi for Wireless 2.4 GHz 3
Wireless 5 GHz standarts 802.11a/n/ac
Antenna gain dBi for Wireless 5 GHz 5.5 dBi
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Invictus ::

frienldlyarm, in vzameš model z 2 ETh vmesnikoma...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AmokRun ::

Gogo je izjavil:

Če prav vidim Ac3 ne podpira wi-fi ax:
wireless
Wireless 2.4 GHz standarts 802.11b/g/n
Antenna gain dBi for Wireless 2.4 GHz 3
Wireless 5 GHz standarts 802.11a/n/ac
Antenna gain dBi for Wireless 5 GHz 5.5 dBi

Ja, Mikrotik pri wifiju zaostaja.
Tudi mu-mimo podpora je šele v zadnji ros7 beta verziji.

Boobiz ::

floyd1 je izjavil:

Kar se kontrolerja tiče, sem za "adoptanje" Ubiquity-ja takrat porabil kar nekaj časa, čeprav priznam, da sem bil takrat zelo zelen kaj in kako.

Tudi jaz, a sem bil večinoma kriv sam, ker sem naložil kontroler na laptopa. Ko sem ga preselil na stacionarca, ki je stalno povezan na switch s kablom, so težave izginile.


Da je adoptanje in kontroler experience na UI APji epsko govno se lahko vsi strinjamo. Če bi se zdaj, po dveh tednih ponovno odločal za nakup, bi se držal stran od UI. Enostavno je experience čist hit or miss.
Sicer pa tudi moj AP piska kot zmatrana elektronika, ko je aktivnost na njem.
I'm drunk, what's your excuse?

igor0203 ::

Ma saj noben ni idealen, tudi Tp-link ima svoje težave. Meni npr. v kontrolerju sploh ne kaže prometa, clientov ipd., čeprav sem oba AP-ja uspešno adoptal, wifi dela normalno itd. Razen če je pogoj za to OC200, ampak tega nisem nikjer zasledil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

Zimonem ::

Omada kontroler je nujen. Že za roaming seamless roaming pri eap.

igor0203 ::

Ja, to že. Kontroler server lahko laufaš tudi na stacionarnem računalniku, bolj se sprašujem če je OC200 nujen za pravilen prikaz statistike.

SeMiNeSanja ::

igor0203 je izjavil:

Ja, to že. Kontroler server lahko laufaš tudi na stacionarnem računalniku, bolj se sprašujem če je OC200 nujen za pravilen prikaz statistike.

Kot jaz razumem, je ta OC200 ekvivalent "CloudKey-u", ki ga ponujajo pri Ubiquiti.

Je alternativa za riste, ki nimajo možnost poganjati neko virtualko ali računalnik 24/7, da bi se na njemu zbirali podatki.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Twixz ::

Ok, nevem kako se naj lotim vprašanja ampak...

Imamo kabelski internet (koaksialni kabel v router?) in signal seže 4 metre okoli (brez anten, prek UTP kabla direkt vezan na računalnike).
Kaj se mi splača kupit da bo signal dost močn da bo pokrival 90m2 bivalnih površin? Pa da signal prebije čez 3-4 stene? A to sploh obstaja?

Ker vrtat pa kabel vlačit ni zaželjena opcija (razen v nujnih primerih).
««
98 / 126
»»