» »

Kateri router?

Kateri router?

««
59 / 126
»»

SeMiNeSanja ::

abazuu je izjavil:

načeloma imam na temu innboxu že priklopljen switch in sem dobil idejo, da bi ta router vezal kar na ta switch potem... to bojo verjetno nastavljali pri T-2ju. so kar štručkoti.

Nak, ne delaj tega.
Switch priklopiš na svoj (novi) router.
T-2 ti ne bo nastavljal tvojega routerja. To ni njihov posel. Oni naštimajo svojo opremo, ti moraš pa svojo.

Drugo bi bilo, če misliš tisti novi router uporabiti samo kot dostopno točko, 'accesspoint'. V tem primeru se na Innbox-u ne spremeni nič, novega priključiš na Innbox ali switch, po možnosti pa ga postaviš nekam, kjer lahko zagotoviš bolj optimalen domet, kot je to možno od tam, kjer je tisti Innbox.

abazuu ::

Ok. hvala za nasvet! bomo vidl, če bo šlo skoz. problem je, ker je na tem switchu še TV, ki pa načeloma mora imeti zunanji IP, vendar so ga pri meni spremenili na notranjega... so se prilagodili.

kaj pa glede izbire naprave?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abazuu ()

SeMiNeSanja ::

abazuu je izjavil:

Ok. hvala za nasvet! bomo vidl, če bo šlo skoz. problem je, ker je na tem switchu še TV, ki pa načeloma mora imeti zunanji IP, vendar so ga pri meni spremenili na notranjega... so se prilagodili.

kaj pa glede izbire naprave?

TV ne rabi zunanji IP. Rabi ga STB, tista škatla, ki se jo priklopi na TV sprejemnik. Zakaj naj bi imel STB notranji IP naslov mi ni čisto jasno (ni bilo možno potegniti ekstra kabla do TV-ja?). Tu bi se zagotovo zakompliciralo, če bi želel postaviti lasten nov router namesto Innboxa, saj routerji večinoma ne podpirajo tistega mešetarjenja s 'TV signalom'.
Verjetno bo res najbolje, da si nabaviš 'le' accesspoint in tega postaviš na optimalno mesto, da boš čim bolje pokril bajto.

Han ::

Asus RT-AC1200G+ je stara škatla. Zamenjal ga je RT-AC58U, ki ga dobiš najceneje pri nakupovanje.net.

abazuu ::

SeMiNeSanja je izjavil:

abazuu je izjavil:

Ok. hvala za nasvet! bomo vidl, če bo šlo skoz. problem je, ker je na tem switchu še TV, ki pa načeloma mora imeti zunanji IP, vendar so ga pri meni spremenili na notranjega... so se prilagodili.

kaj pa glede izbire naprave?

TV ne rabi zunanji IP. Rabi ga STB, tista škatla, ki se jo priklopi na TV sprejemnik. Zakaj naj bi imel STB notranji IP naslov mi ni čisto jasno (ni bilo možno potegniti ekstra kabla do TV-ja?). Tu bi se zagotovo zakompliciralo, če bi želel postaviti lasten nov router namesto Innboxa, saj routerji večinoma ne podpirajo tistega mešetarjenja s 'TV signalom'.
Verjetno bo res najbolje, da si nabaviš 'le' accesspoint in tega postaviš na optimalno mesto, da boš čim bolje pokril bajto.


pardon, tv ne.. STB-arris pa ja. ja, v ta štuk imam samo 1 kabel in gor še naprave in mi ni bilo všeč, da imajo potem vse naprave na temu kablu zunanje IPje. Se da vse routerje v access pointe? ali moram gledati kaj druzga? je sploh smiselno kupovat router za to?


Hvala Han!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abazuu ()

Han ::

Router je smiseln, ker je ponavadi boljši kot integriran v modem. V tem primeru poveš operaterju, da imaš svoj router, operater pa temu ustrezno nastavi modem.

Skoraj vsak router je lahko le AP.

stara mama ::

Katero dostopno točko (ali router) mi predlagate, da je stabilna? Priklopljena bo s kablom na domač router.
802.11ac, ter 1Gbps

Pozabil sem še dodati pametno ceno, ker imamo to nesrečo, da po mreži (kabelski internet) dostikrat seka strela ob nevihtah, zato bom dal vse na wireless
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

gregor ::

Xiaomi Mi Router 4 Test Video Shows Astonishing Results

https://www.gizchina.com/2018/05/23/xia...

pirlo ::

gregor je izjavil:

Xiaomi Mi Router 4 Test Video Shows Astonishing Results

https://www.gizchina.com/2018/05/23/xia...

Kul! Kak pa dodat lan porte zraven za več računalnikov? Na en lan port priklopit switch? Bo to ok delalo?

Nesta ::

Kje se da Xiaomi Mi Router 4 kupit?

Tnx

Rabim se en router za cool cena pa da bi delal multicast tv

gregor ::

gre za čisto novo zadevo, verjetno se bo kmalu pojavil v trgovinah kot so GB, BG ipd
bolj me skrbi to, če bo imel kitajski vmesnik...
LP

BorutK-73 ::

In kitajski backdoor.

gregor ::

če google in FB vesta vse o nas, zakaj še nebi kitajci ;)

Nesta ::

Se bo splacal kupt. Sem bral da bo DD-wrt os gor. To bi blo top...

gregor ::

kje pa si to bral, prosim za link
LP

brdi ::

pozdravljeni

kako se obnese ta router

Potrebujem pa cem večji domet in pa omejevanje bandwitha na ip naslove.
Je ta router za ta denar to to glede na to kaj potrebujem?


Mogoče bi še prav pršel v bližnji prihodnosti kaksen storage drive kar pa ta router ne podpira..

Torej kakšna alternativa?

stara mama ::

Imel sem tega TP linka prvo verzijo, potem še drugo verzijo (boljša), seveda z DD-WRT.
No, oba je seveda fentala nevihta, zato kupujem spet novega (mislim da je že verzija 4 ali 5 zunaj) + dodaten AP, da gre vse na wireless.
Sam pazi pri temle, nima dualband (ac) kar pomeni, da je vrjetno še stara verzija.
Ekologija™ in Trajnost™

Zgodovina sprememb…

morosito ::

brdi je izjavil:

pozdravljeni

kako se obnese ta router

Potrebujem pa cem večji domet in pa omejevanje bandwitha na ip naslove.
Je ta router za ta denar to to glede na to kaj potrebujem?


Mogoče bi še prav pršel v bližnji prihodnosti kaksen storage drive kar pa ta router ne podpira..

Torej kakšna alternativa?

Ta router je izpostabljen novemu malware vpnfilter...jaz nebi tvegal

Odjava ::

Imam tp-link TL-WR841N. Vidim da ga sedaj prodajajo za smešnih 18€.
Z vidika varnosti/ranljivost, so dražji boljši? Ali imajo dražji zgolj le več bombončkov, močnejši procesor, večji domet?
Oz. konkretno za tega, se je še za zanesti nanj?

stara mama ::

morosito je izjavil:


Ta router je izpostabljen novemu malware vpnfilter...jaz nebi tvegal

Jaka stvar, instaliraš dd-wrt
Ekologija™ in Trajnost™

morosito ::

Kaj ce ti dd-wrt ce imas router od 20€...hardwersko omejen...

Odjava ::

Odjava je izjavil:

Imam tp-link TL-WR841N. Vidim da ga sedaj prodajajo za smešnih 18€.
Z vidika varnosti/ranljivost, so dražji boljši? Ali imajo dražji zgolj le več bombončkov, močnejši procesor, večji domet?
Oz. konkretno za tega, se je še za zanesti nanj?

Kdorkoli? :)
Recimo na konkretnem primeru tega botneta VPNFilter. So ti poceni routerji bolj ranljivi?

sminx ::

Pozdravljeni mogoče ve kdo kje bi najugodneje dobil Asus RT-AC68U, najceneje sem našel za 135€.

LP

Han ::

To je trenutno najbolj ugodno.

brdi ::

No pol pa mi predlagajte nek router za pod 50€ za uporabnika, ki bo z njim samo uporabljal wifi za brskanje v 90%.

Za mene pa bi rabil kot sem že napisal, čem večji domet in pa omejevanje bandwitha na ip naslove.
V poštev mogoče tut kak usb port ali pa omogočanje network HDDja. Cena nekje do 100€

Han ::

brdi ::

Han je izjavil:

https://si.links.eu/router-asus-rt-n18u...

https://www.ideo.si/brezzicni_usmerjeva...


to pravis da je top za tak denaR? kolk pa to kaj v praksi pokrije? 2 nadstropja bajte 10x11 pa veni bi rad mel priblizno 5m od bajte pod nadstreskom. Sedaj sem imel wrt54gl pa 7-9dbl anteno polek. pa je delovalo tak tak je bil signal.

Han ::

Prijatelj, ki je imel prej wrt54gl v podobni hiši, je jamral nad dometom in hitrostjo. Odkar ima RT-N18U, je zadovoljen.

https://www.nakupovanje.net/izdelki/rac...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

brdi ::

Kaj pa kaksen dual band?

Han ::

Imaš zgoraj RT-AC58U. Če želiš boljšega, boš moral proračun zvišat za 50+ eur.

Brez Gesla ::

Zdravo,

imam problem z Wi-Fijem pri ASUS RT-N18U. Poln signal Wi-Fija, linija 200 Mbit/s - 20 Mbit/s, router namescen 1 nadstropje nizje od tam kjer se uporabljajo naprave. Punca veliko uporablja tv2go na Iphonu 7, problem pa je da kljub temu da kljub polnemu signalu gledanje tv2go izredno prekinja. Malce sem spremljal graf prometa v Traffic Statistics na telefonu od routerja, ponavadi gledanje tv2go vsake par sekund butne cca. 1,5MBps prenosa prometa da potegne vsebino dol in potem promet miruje, nato spet potegne in spet miruje in iz grafa se zelo dobro vidi kdaj bo gledanje televizije zastekalo ker kar naenkrat prometa ni vec ali pa ga je samo po par kb/s. Isti problem pri uporabi aplikacije je bil tudi pri predhodnem routerju TL-WR740N, zaradi cesa smo se tudi med drugim odlocili za nakup novega routerja.

Poleg tega tako punca kot tudi jaz opazava da obcasno npr. pri brskanju po Instagramu sploh ne nalozi storijev ter posnetkov, ko pa jih pa vmes izredno prekinja (izgublja povezavo). Velikokrat se pokaze tist znak za nalaganje. Podoben problem isto pri Facebook aplikaciji, enkrat odpira v trenutku, cez cas potrebuje nekaj sec da se nalozi.

Reset routerja resi recimo da problem za kaksen dan potem pa spet isto. Povprecno na router povezane cca 3-4 brezzicne naprave in ravno toliko zicnih, linija pa ni nikoli preobremenjena.

Han ::

Firmware je posodobljen? Je kaj boljše, če zamenjaš WiFi kanal?

Brez Gesla ::

Firmware zadnji, ampak serijski. Trenuten setup je tak:

 SETUP

SETUP



Prej sem mel default na 20/40 in kanal 11 sedaj sem dal izbiro da doda se kanal 12 in 13 in je takoj izbralo 12. Se kaksen predlog mogoce?

Zgodovina sprememb…

nsa_ag3nt ::

Hiša ali blok ?
Ker če je wifi spekter zasmeten (2.4 Ghz), potem bodo motnje v prenosu.

b/g protection daj na off.
Channel bandwidth na 40 Mhz.

Najdi prosti kanal in ga nastavi za stalnega (1,6 11 so ločeni).
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

Brez Gesla ::

Hisa hisa...

Kje pa dobim to opcijo za izklop b/g? Ne najdem nikjer... Sem dal na 40 in ni nic boljse,vmes vsakic resetiram router da je za ziher. Kanal sem dal fix na 1 in nic bolje. 6 sem bral da ni priporocljivo dajat,11 pa sem imel ze prej in so bili problemi

Zgodovina sprememb…

TOP ::

Edina rešitev sam res edina je poglej če tale Asus podpira FW DDWRT,drugače dobrodošel v poceni ruterju.Sem ga sam kupil kao zamenjava pokojnega legedarni WRT54gl in sem ga takoj dal naprej,pa večjega sranja od ruterja nisem še mel,povsem identične probleme.Potem sem nabavu dražji ruter čez 100e in leti kot sneta sekira nobenih problemov več.

Brez Gesla ::

Najprej bi se probal poigrat z nastavitvami stock firmwara ce bo kaj boljse, potem pa bi sel na DDWRT. Je poleg DDWRT se kaksna alternativa, Merlin firmware?

Smesno mi je predvsem to da se identicni problemi pojavljajo sedaj z novim boljsim RT-N18U, in ista zgodba pri precej starem TL-WR740N katerega sem uporabljal prej, isti wi-fi problemi.

Najbolj pa je zanimivo to da ko sem prebral kar precej strani te teme tu na forumu imam samo jaz probleme z tem modelom pri wi-fi nestabilnosti...

Zgodovina sprememb…

Han ::

Jaz bi ta router stestiral na drugi lokaciji prek drugega internetnega ponudnika.

zuz3k ::

iz zunanje wifi antene bi povezal zadevo na router
in iz routerja bi preko druge antence oddajal signal po 2 nadstropni hiši,

router bi se nahajal v zgornjem delu, seveda bi moral loviti tudi spodaj. Antena j 5gHz
kakšen router naj iščem? bo pa rabljen
Life is a psychological game.

SeMiNeSanja ::

Ti si pa optimist...
To še nisi slišal, da ima 5GHz bistveno nižjo prebojno moč oz. domet, kot 2.4GHz?

Ti pa bi rad na 5GHz dosegel to, kar drugim še na 2.4GHz ne uspeva najbolje?

Veliko sreče!

b3D_950 ::

Za boljše razumevanje::P
-> http://www.sanog.org/resources/sanog30/...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

zuz3k ::

ko sem priklopil direkt iz antene na USB kartico je bil signal zadovoljiv, signal se pa nahaja 10 m zraven

torej bi potreboval router z dvema antencama, eno obvezno snemljivo
Life is a psychological game.

Vkun ::

Samo v vednost, jaz sem z ER-X SFP uspešno zamenjal Siolovo škatlo na optiki. Sem iskal če kdo ve, pa nisem mel definitivnih informacij, samo da se bojda da z Mikrotik routerji. Samo SFP modul sem pretaknil, ni bilo treba kaj pretirano se trudit.

TheHusky ::

Mogoče je kdo videl UVI Chair Sport XL v modri barvi pod 320€?

Trenutno je najcenejši na tej strani: https://www.3xbe.net/uvi-chair-gamerski...
Ampak še nič nisem slišal o tej strani.

Odjava ::

Hej! Zadnje čase mi internet počepuje in ugotavljam, če slučajno router ne uspe prebaviti vsega zaradi VPNja. V stanovanje mi pride optika 100/10, signal brezhiben, kabli brezhibni. Iz t2-jevega modela gre kabel v TP-Link TL-WR841N od tu naprej pa kabel na PC, kjer je ves čas vklopljen VPN. Preko wifija se v stanovanju uporablja še prenosnik, na katerem tudi fura taisti VPN, ter dva mobitela, spet oba na VPNju. (wifi oddaja tplink)
Gre za NordVPN, ki se na PCju in prenosniku uporablja v obliki pograma in na mobitelih kot apk. Torej, če ima kaj veze, nimam VPN nastavitev naštimanih že v routerju. (zarad lažje prilagodljivosti).

Je to vse skupi morda preveč za tplink? Sigurno ne gre za prezasedenost VPN serverja ali kaj podobnega. Se mi zdi, da se je to začelo dogajati šele, ko se je VPN začel uporabljati še na mobitelih.
Kaj se za te potrebe svetuje, če bi bilo treba router slučajno zamenjati?

Pa še to, je sploh potrebno, da imam zaporedno povezan t2jev modem in pol še tplink? ne bi bil slednji dovolj? Oz kak močnejši namesto obeh?

Hvala! :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Odjava ()

SeMiNeSanja ::

Torej nekemu 'Nord-u' bolj zaupaš kot T-2, da ne bo vtikal nosa v tvoj promet? Good luck!

Potem pa še pričakuješ, da bo preko VPN, torek preko riti v žep dosegel neko užitno odzivnost.

To kar počneš, je čisti nesmisel. 'Pošten' državljan potrebuje takšen VPN takrat, ko ni na domačem omrežju, da se zaščiti pred grožnjami na tujih omrežjih preko katerih se povezuje.
Če nisi ravno pretirano 'pošten', potem morda tudi doma tak VPN prav pride, ampak nikakor z vseh mogočih naprav. Če že, se za 'nepoštene' namere uporablja eno napravo in nič več.

Tudi ko si na tujih omrežjih (kafič, hotel,....) jaz še vedno 5x bolj zaupam lastnemu VPN, kot pa nekemu xy VPN ponudniku v tujini. Kaj vraga veš, kako ti oni tam pregledujejo promet in komu vse potem poročajo...
Ampak očitno imate nekateri preveč denarja, pa ga tako mečete skozi okno? Na koncu pa imate še 3x manj odziven internet, kot brez tega famoznega VPN-a.

Odjava ::

Super, hvala za te izlite misli o poštenemu državljanu in zaupanju.

Morda kak tehnični odgovor o tem, ali je realen sum, da tplink vsega tega ne prebavlja in kaj iskati, da ne bo težav - če sploh je problem v routerju.
Dropov v hitrosti sicer nikoli ni bilo. S povprečnih 90Mbps pade hitrost z VPNjem samo na kakšnih 70 in tam stabilno ostane, kar je še zmeraj čez glavo preveč. Le zadnje čase, odkar sta na VPNju še mobitela, pa se kdaj na PCju in prenosniku spletne strani ne odprejo.
Kaj naj se gleda pri izbiri routerja za take potrebe, procesorsko moč? Bo kaj za 50EUR ok? (recimo Linksys SE4008-EJ) Teh raznih VPN funkcionalnosti v routerju ne rabim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Odjava ()

Han ::

Na povezavi je stikalo, ne router... TL-WR841N je 10 let stara, procesorsko in spominsko podhranjena škatla...

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/m...

Odjava ::

Sori, napačen link. :)
In hvala za tvoj link. Se tega priporoča? Oz. kaj v tem rangu bo zadoščalo?

SeMiNeSanja ::

VPN ti delajo odjemalci, tako da router z VPN prometom nima nič več opravka, kot s katerimkoli drugim ne-vpn prometom. Če router za ostali promet dela normalno, potem bi mogoče malo pomislil na to, da je tak xy VPN kot cegel v nahrbtniku s katerim greš teči maraton.

Nekdo te je pač nasral, da rabiš VPN,zdaj pa ne jamraj, ko ga imaš.
Najprej bi se pozanimal KAJ je VPN, ZAKAJ je res uporaben in KAJ so slabosti VPN-ov - sploh takšnih, katerih vozlišče se nahaja daleč od večine spletišč do katerih dostopaš.
Malo se poduči, kaj je to latenca. Pa kakšno vlogo pri vsem tem igra DNS in njegova odzivnost.
««
59 / 126
»»