» »

Kateri router?

Kateri router?

««
58 / 127
»»

Invictus ::

Han je izjavil:

Resno, 35 kablov? Kaj vse pa misliš imet na kablu? Glede na izkušnje ima folk na koncu v routerju 2 kabla, vse ostalo pa je povezano brezžično... In potem se držijo za glavo, ker niso speljali dveh kablov na hodnik za WiFi dostopno točko v obliki stenske svetilke...

Sam imam v vsaki sobi vsaj 2 kabla... Ko delaš elektriko, je simple potegnit še eno cev za mrežo :).

luuxiii je izjavil:


nimam patch panela.
ali je bolje 1 48 portni ali 2 24 portna ?

Namontiraj patch panel. Nam boš hvaležen, sploh ko boš uničil prvi konektor na kablu :D.

Vseeno je.

Lahko imaš 2 24 portna, in ob crkotu enega važne stvari prevežeš na drugega. Če si malo redundancy freaka ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

MrStein ::

Pri 2x24 bo ozko grlo povezava med switch-ema.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Invictus ::

Odvisno kaj bo navlekel gor...

Če ne bo potrebna povezava vmes, je vseeno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

luuxiii ::

nič kej konkretnega...4 članska hiša pač...NAS server bo gor...
linije pa tak niti 20Mbitov/s ne dobim :(

mogoč kak predlog? ...sam sem nekaj gledal v smer mikrotika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: luuxiii ()

Invictus ::

Brez zveze mikrotik...

Kupi router za 25 EUR. Kak TP-Link...

Tako ali tako s tistim routerjem ne boš mogel pokriti cele bajte z wifijem, pa boš moral še kakega naštimat...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

urosh ::

@luuxiii: podobno imam tudi sam. Iz vsake sobe po 2 kabla. Naredi Patch panel. Jaz sem vzel Mikrotika 24 x Giga port (router, switch v enem). Tudi ce imas vec kablov, bodi siguren, da bo v vsaki sobi max 1 zadeva na kablu (rac) in mogoce kje se printer. Drugega nic kaj dosti ne bo. Tudi sam mam cez 30 kablov, pa imam na koncu 16 portov priklopljenih. Priklopis tisto, kar rabis, pa je. Vsega povsod ne rabis. Pa imam jaz zraven se nas, videonadzor, 2 dodatna AccessPointa, Home Server, pa sekaj bi se naslo.
Router je Mikrotik CRS125-24G-1S-2HnD. Ce bos pa potreboval vec priklopov, pa potem dodatno priklopis se 1 switch zraven. Kar po moje ne bos.
Moja konfiguracija trosi konstatnih 160W - ponoci zaradi LED v videonadzoru je se malce vec. Delno imam pokrito tudi z Smart Home - Fibaro (od tod tudi tocna poraba :) ).

morosito ::

Printer na kablu? Kaj to se obstaja al kaj?

Invictus ::

urosh je izjavil:

Jaz sem vzel Mikrotika 24 x Giga port (router, switch v enem).

Katerega si vzel?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

morosito ::

luuxiii je izjavil:

nič kej konkretnega...4 članska hiša pač...NAS server bo gor...
linije pa tak niti 20Mbitov/s ne dobim :(

mogoč kak predlog? ...sam sem nekaj gledal v smer mikrotika


15 let na tej lokaciji (20km od centrale v kolombanu, nad ankaranom) na t-2 max hitrost 10/0.5.
Pred kratkim so vzeli siol na vdsl...

Router modem fritz box

Po menjavi isp so meli nek tp-link modem router ki ni znal it vec ko 14/2

29/4

TOP ::

Pozdravljeni,kupujem router in zanima me kaj svetujete,odločam se med RT-AC87U AC2400 ASUS in Linksys WRT 1900ac,ter TP-Link Archer C3200 kaj svetujete.Hvala

fujtajksel ::

TOP je izjavil:

Pozdravljeni,kupujem router in zanima me kaj svetujete,odločam se med RT-AC87U AC2400 ASUS in Linksys WRT 1900ac,ter TP-Link Archer C3200 kaj svetujete.Hvala


Dej najprej poglej par stvari nazaj in če ti še ne bo jasno povej kaj ti je pomembno.
Za AC87U je npr že napisano da ima manj zanesljiv Qantenna chipset.

TOP ::

Ja gledal sem ker ma več anten kaj to upraksi,kaj poveča razdaljo Wifija ali ne.Recimo TP link jih ma 6 ostala 2 pa 4.

fujtajksel ::

TOP je izjavil:

Ja gledal sem ker ma več anten kaj to upraksi,kaj poveča razdaljo Wifija ali ne.Recimo TP link jih ma 6 ostala 2 pa 4.


V praksi precej oglaševanih super duper zadev sploh nič ne pomaga ali včasih celo nagaja. V reklamah naj bi "beamforming" kao povečal doseg, dejansko iz te moke ni kej prida kruha, mogoče dobiš večho hitrost razdaljo na kratki in srednji razdalji. Daleč nese itq samo na ta počasnem 2.4GHz pasu, tako da pri razdalji najbolje deluje žica in še ena škatla na njej. Mislim da ima malo ljudi pameten razlog za kupovat router nad 100€.

TOP ::

Okej razumem in tudi se mi je zdelo,da bo tako.Kaj pa recimo TP-Link C3200 sem bral da ma 2 območja 5g in enega 2,4 frekvenčna in sam prilagaja kam bo postavilo stvari za bolše delovanje,kaj tole se pozna ,če bi imel več aparatov priklopljenih na Wifi.

fujtajksel ::

Prilagajajo zdej itq kolkrvem vsi, vključno z operaterskimi škatlami.
Načeloma več kanalov za več aparatov pomaga. Čeprav consumer škatle pri večanju števila klientov rade kmalu počepnejo, glede tega imajo Mikrotiki Ubiquityji itd prednost. Consumer roba tekmuje v glavnem le v hitrosti povezave do posameznega klienta, dokler je slednjih malo.
Če imaš problem z dosegom in res ne moreš vleč kabla ima smisel pogledat še mesh zadeve z dovolj kanali, če se routerji med sabo dobro vidijo na 5GHz, pa da je dovolj kanalov da se na ločenem 5GHz hkrati povežejo s klienti.

Urber ::

Zdravo.

Stari router se je poslovil. Rabim nekaj na hitro za zahtevno domačo uporabo. 5 uporabnikov vsak dan vključno z multimedio preko domače mreže.

Kaj bi bilo bolje, Asus RT-AC87U ali TP LInk Archer C3200?

Hvala in lep pozdrav.

Han ::

RT-AC68U.

Urber ::

Han je izjavil:

RT-AC68U.


Hvala, ja sem ga gledal samo problem je v tem, da je pogoj stenska montža.

LP

urosh ::

@Invictus: Mikrotik CRS125-24G-1S-2HnD

Han ::

RT-AC68U se da montirat na steno, potrebuješ pa poseben adapter, ki routerju ni priložen...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

TOP ::

urosh je izjavil:

@Invictus: Mikrotik CRS125-24G-1S-2HnD

Ja dobra zadeva in ne predraga problem tele zadeve,vsaj pomoje je,ker je tud switch in potem daš kam pod mizo,pa ti potle Wifi slabo lovi.

Invictus ::

Ne rabim wifija ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

urosh ::

Ne, saj wifi lovi precej dobro. AC naceloma ne potrebujen. Sam sem pac za wifi ubodel UniFi AP-AC-LR in ta dva mi skrbita za wifi. Drugace pa mislim, da bi s pametno postavitvijo lahko pokril obe nadstropji (160 m2 na nadstropje) hise s tem Mikrotikom.

TOP ::

fujtajksel je izjavil:

TOP je izjavil:

Pozdravljeni,kupujem router in zanima me kaj svetujete,odločam se med RT-AC87U AC2400 ASUS in Linksys WRT 1900ac,ter TP-Link Archer C3200 kaj svetujete.Hvala


Dej najprej poglej par stvari nazaj in če ti še ne bo jasno povej kaj ti je pomembno.
Za AC87U je npr že napisano da ima manj zanesljiv Qantenna chipset.

Kako misliš manj zanesljiv,sem zasledu da se kao radi resetirajo niso stabilni in da je treba zamenjat Firmware potem,da deluje uredu.Govorim za model AC87U.

dc10 ::

... po 48 dneh še vedno Xiaomi Wifi 3G router deluje brez napak, nobenega resetiranja ni potrebnega....:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dc10 ()

mat11 ::

+1
mat

dejanslo ::

Jaz pa sem na AC66U B1 na stock FW opazil, da občasno zatrokira, tudi ko ni posebej obremenjen. Nobena interakcija ni potrebna, po 10-20s dela vse normalno dalje, je pa kljub temu moteče. Danes menjam na dd-wrt, pa da vidimo.
There`s More Than One Way To Do It

archer ::

Potrebujem in prosim za nekaj pomoči pri izbiri novega routerja. Bom malo bolj opisal kako imam sestavljeno skupaj.
Na modem imam priključen router 1 Cisco Linksys E3000 (zgornje nadstropje), v spodnjem nadstropju je mreža razširjena z routerjem 2 TP-link TL-WR841N. Oba tvorita wifi mrežo, ki jo po potrebi ojačam z repetitorji. Router 2 je preko kabla povezan z routerjem 1.
Router 2 je bolj enostaven: na njem sta preko kablov povezana dva pc-ja in en tiskalnik + omenjena wifi mreža.
Na router 1 pa je vezan switch Linksys SE2800 (10/100/1000), kjer imam preko kablov povezane 3 službene delovne postaje, laptop in en tiskalnik. Poleg tega je direktno na router 1 vezan še en mini pc in preko wifija eden tiskalnik.
Poleg vsega tega se na wifi omrežje povezujemo z mobiteli, tablicami, televizijami, laptopi, včasih tudi gostje (privat in poslovno).
Na modem sta pa direktno vezani še dve televiziji. Mreža je 20/2 Mbps.

Zadeva deluje zelo stabilno, razen občasnih izpadov in problemov s povezovanjem preko wifi mreže. Tu iščem nekaj, kar bo nadomestilo Cisco Linksys E3000, ki je star že cca. 10 let. Nekaj kar bo bolje preneslo več naprav na wifi mreži in mi ohranilo stabilnost fiksnega omrežja. Polega tega bi bilo dobro, da je v routerju malo novejša oprema proti vdorom. Nisem s tega področja, zato govorim kot laik. Toliko sem seznanjen, da sem lokalno omrežje postavil sam.
Malo sem pobrskal po temi in opazujem tole:
Linksys 1
Linksys 2
Linksys 3
Asus 1
Asus 2

Poleg tega me zanima, kakšen način mrežne opreme hiše priporočate. Trenutno sem namreč pred vgradnjo inštlacij v hiši in situacija bo podobna kot je tu (100% verjetno več naprav v prihodnosti) in zato me zanima, na kakšen način naj opremim hišo, da bo zadeva praktična in uporabna. Trenutni načrt je po dva ethernet kabla v vsako sobo. Malo me zanima potem oprema in izvedba v samem vozlišču.

Hvala za pomoč.

Tick ::

Zdravo,
bi bil ta modem ustrezen za 100/10 linijo? (se pravi da bi bil wi-fi download speed blizu 100Mb/s). Velikega doesga ne potrebujem.

Hvala in lp,
Matic

dejanslo ::

dejanslo je izjavil:

Jaz pa sem na AC66U B1 na stock FW opazil, da občasno zatrokira, tudi ko ni posebej obremenjen. Nobena interakcija ni potrebna, po 10-20s dela vse normalno dalje, je pa kljub temu moteče. Danes menjam na dd-wrt, pa da vidimo.



Kot opozorilo bodočim kupcem, čeprav je možno zamenjati FW, ASUSu to ni všeč in je postalo čista %eba. Večina vodičev za dd-wrt ni prilagojena AC66U B1 H/W ver B2, zato sem obupal in pravkar dal gor Merlina za AC68U ver 384.5, kar se pa sicer doseže z enostavnim ul v vmesniku. Nisem imel jajc writeat CFE, ker nisem našel vodiča, ki bi downgradeal iz 1.1.2.2. Verjetno sicer kje obstaja - če kdo slučajno ima pri roki, I'd be thankful, sicer bomo pa sedaj dali priložnost Merlinu.
There`s More Than One Way To Do It

dc10 ::

Merlina imam praktično že cca. 2 leti, odkar sem nabavil AC66U ruter, pa vse deluje vredu, edino sedaj so ukinili podporo za te ruterje, za tvojega bo še nekaj časa ostala, ker uporablja firmwer od AC68U, sicer pa sem pred časom nabavil Xiaomi Wifi 3G ruter, ki uporablja prilagojen firmwer od asusa in deluje super že 52 dni, pa še poceni ruter je...:D

krop ::

Sm je tezko prit do tega firmwerja. Imaš mogoče kakšen dober vodič?

dc10 ::

sploh ni težko, je vse na tem linku ali na tem linku ali pa tudi na youtube....:D

Če si vsaj malo "računalničarja", potem ne boš imel težav, sicer pa sigurno poznaš kakšnega računalniškega frika / kolega, ki bi ti to znal urediti....:D

Brez Gesla ::

Zdravo,

prebral kar precej postov tukaj in nekako ne pridem do odgovora na svoje vprasanje. TL-WR740N router katerega sem dobil zraven ob priklopu T-2 bi rad nadomestil z novim boljsim. Problem je da imam iz tega usmerjevalnika nato naprej zaradi pomankanja portov prikloplejn Giga switch TP-LINK TL-SG2008.

Tako da bi nekako ze v startu bilo fajn da ima sam router 8 portov, ker bi TL-SG2008 potem prestavil 2 nadstropji nizje in od tam delil naprej na naprave. TL-WR740N se predvidevam pocasi iztekajo dnevi ker vsak dan bolj prekinja wifi povezava, sedaj se pozna ze na RPI3 Kodiju. Ce pogledam je v samem startu router ze tako ali tako zelo poceni . Na njega je brezzicno konstantno povezanih cca. 7 naprav, zicno pa se dodatnih 5 in se kar nabere. Poleg tega se preko njega vsak dan gleda STB RPI3 z Kodijem, kar se dodatno obremeni sam router.

Imel sem v mislih da bi v prihodnosti najn priklopil se dodaten RPI3 z Kodijem ampak to sploh ne bo slo ker je ze sedaj vse preobremenjeno in se zadeva podira.

Kot sem uspel prebrat recimo da je skoraj edina opcija MikroTik 2011UiAS-2HnD-IN usmerjevalnik z 8 porti, ampak se ga kar malce bojim zaradi nastavitev ter konfiguracije (sploh ker sem prebral da je kar zahtevna konfiguracija za IP TV itd.). Nebi rad sedaj kupoval novega 4-port usmerjevalnika, potem mu porte v istem nadstropju razsiril z dodatnim switchoum in potem dve nadstropji nizje z 8-portnim giga switchom.

Kaksni predlogi?

Zgodovina sprememb…

Han ::

Če nisi vsaj malo "router guruja", ostani rajši na človeku prijaznem sistemu. Če rabiš še AC (5 GHz) WiFi, razmisli o Asusu RT-AC58U (nakupovanje.net ga ima za 76,58 eur), za N standard je dobra opcija RT-N18U, ki stane 56 eur. Za dodatne porte pač nabavi še eno navadno gigabitno stikalo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mat xxl ::

Ima kdo kak nasvet kako zagotoviti backup ISP linijo, sedaj imamo v podjetju 2 ponudnika, eden je samo za bakup, če glavna linija pade, v praksi en krat na 2 leti...... Za to pa plačujemo ene 20 eur mesečno. Torej Router je najhujši Asus je kaka varianta, da če pade ISP, da vklopiš npr na USB vhod svoj GSM LTE in gredo vsaj maili prek njega ? Ali svetujete, kaj tretjega, morda kak vmesnik, kamor bi takrat vtaknil svojo sim kartico, ker gre le za bakup , za uporabo smo tako ali tako na T2 optiki? Kaj svetujete v takih primerih ?

SeMiNeSanja ::

mat xxl je izjavil:

Ima kdo kak nasvet kako zagotoviti backup ISP linijo, sedaj imamo v podjetju 2 ponudnika, eden je samo za bakup, če glavna linija pade, v praksi en krat na 2 leti...... Za to pa plačujemo ene 20 eur mesečno. Torej Router je najhujši Asus je kaka varianta, da če pade ISP, da vklopiš npr na USB vhod svoj GSM LTE in gredo vsaj maili prek njega ? Ali svetujete, kaj tretjega, morda kak vmesnik, kamor bi takrat vtaknil svojo sim kartico, ker gre le za bakup , za uporabo smo tako ali tako na T2 optiki? Kaj svetujete v takih primerih ?

Če imaš kakšnega soseda, ki je na drugem ponudniku in bi mu tudi prišel prav backup, se lahko zmenita, da eden drugemu nudita 'prvo pomoč' v primeru izpada.....

Druga opcija bi bila kakšen LTE routerček, kot npr. Mikrotik-ov wAP LTE za cca. 95€.
Resda obstajajo poceni USB variante, vendar moraš pri teh biti zelo previden glede združljivosti - najprej z routerjem, potem pa še z operaterjem. LTE router ti da mrežni priklop - ne glede na to, kam ga obesiš. Če ti router podpira dual WAN, ga imaš lahko stalno priključenega in poženeš samodejni failover, ko ti primarni link pade.

Marsikateri router ponuja možnost, da priključiš USB 3G/4G modem - vendar ko gledaš seznam podprtih modemov, ponavadi kmalu ugotoviš, da praktično nobenega pri nas ne boš dobil brez težav. Ta problem povsem odpade, če imaš LTE routerček z UTP priklopom.

Drug problem pa je lahko 'najhujši Asus', če morda ne podpira multiwan konfiguracije, sploh takšne, ki na sekundarno povezavo ne pošilja prometa, dokler to ni zares potrebno. Ampak ročno še vedno lahko preklapljaš zadevo...

dejanslo ::

Zdaj, ko sem se igral z AC66U B1 (B2), sem videl, da ta to ima.

"RT-AC66U_B1 provides Dual WAN support. Select Failover mode to use a secondary WAN for backup network access. Select Load Balance mode to optimize bandwidth, maximize throughput, minimize response time, and prevent data overload for both WAN connections."

Pa je še daleč od najhujšega Asusa :))
Najdeš v WAN settings.

Kako pa preveriš compatibility z LTE modemom? A ni vsak z USB vmesnikom? Quick search čipa mi ne vrže pametnih rezultatov.
There`s More Than One Way To Do It

SeMiNeSanja ::

dejanslo je izjavil:

Zdaj, ko sem se igral z AC66U B1 (B2), sem videl, da ta to ima.

"RT-AC66U_B1 provides Dual WAN support. Select Failover mode to use a secondary WAN for backup network access. Select Load Balance mode to optimize bandwidth, maximize throughput, minimize response time, and prevent data overload for both WAN connections."

Pa je še daleč od najhujšega Asusa :))
Najdeš v WAN settings.

Kako pa preveriš compatibility z LTE modemom? A ni vsak z USB vmesnikom? Quick search čipa mi ne vrže pametnih rezultatov.

'modemi' so običajno tisti mali USB ključki. Krasno delajo pod Windows, kjer si sami namestijo gonilnike (če nimaš ravno neko egzotiko), povsod drugod pa zna hitro biti problem.
Saj v teoriji stvar nekako deluje kot nek serijski vmesnik preko katerega se potem pošlje nekaj AT komand.... sam kaj, ko se potem tu nekje tudi zatakne, ker se nihče ne drži nekega resnega standarda.

Običajno moraš potem kar prebrskat uporabniški priročnik, da bi videl, kateri ključki so uradno kompatibilni. Pa še ta seznam se spreminja odvisno od verzije firmware-a. Skratka zadeva je precej nezanesljiva. Poleg tega, USB ključek moraš priključiti direktno na router in bog ne daj, da ga imaš v kakšni kovinski omarici ali v delu hiše, kjer je sprejem mobitela slab...

mat xxl ::

Ja Router je Asus RT-AC 5300 z Merlin fw jem, ki je mešanica 95% original fw ja in malo drugega. Ja Router tega ranga zna seveda vse to, še zanimiveje je, da zna tudi gledati ali gre promet ali ne in ne samo ali je linija padla in gre potem na bkp, kar nižji modeli večinoma ne znajo.

No potem moram pogledati za ta Mikrotik, ali je še kaj drugega, saj zadeva tako ali tako ne bo mogla avtomatsko igrati, ker bi morala biti še sim skozi noter in pol plačuješ za ta sim. Ideja je pač, da ko pade, če pade, od T2 se je v 10 letih optika to zgodilo 2 x , enkrat skoraj 10 ur in drugič 4 ure, torej če pade , damo noter simko od enega službenega telefona in imamo vsaj zasilno povezavo, čeprav ene LTE delajo noro hitro. Moj gsm Jabul 7 mi vleče tudi do 35 mega .

Kaj pa kaka opcija, kar gsm gor vklopiti preko kabla in ta takrat špila modem, ker ja zna moj gsm vse deliti samo jaz rabim to, da je na router, da on pol deli ene 8 računalnikom tako vezo .

wooted ::

Kakšna firma pa je to da ima že v zasnovi slabo poštimane zadeve?

"tahujši" overpriced router in dva internetna ponudnika, on bi pa kar sim kartico porinil v router če internet crkne.

Prosim popravite me če sem narobe razumel ampak če plačuješ 2 ponudnika za failover si moraš že v začetku prebrat small office network osnove oz. osnove na splošno in ne kupiš
"najjachi" router ever k ful hudo zgleda. To tako ne gre in zaradi tega se s tem ukvarjajo ljudje ki nekaj vedo o tem. Tudi sam se nimam za strokovnjaka.

Predlagam router-switch-ap varjanto, po možnosti ubiquiti (je še najbolj "simpl")

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wooted ()

mat xxl ::

Nikjer nisem napisal, da bi kaj rinil v router ta tako ali tako nima LTE modema .... preberi si še enkrat, ali dvakrat pa boš poćasi razumel...

pixelzgaming ::

Kateri router do max 100€ bi se trenutno najbolj splačalo vzeti iz bigbang trgovine? Glavno je, da ima gigabit porte in AC wireless.

Gledal sem tega
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Han ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

pixelzgaming ::

hvala za priporocilo. specificno za bb sem spraseval ker dela tam kolega in lahko vzame na njega.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

TOP ::

Jaz bi vzel TP linka katerega si tud sam priporočal,raje kot tega Asusa.

gregor ::

kaj pravite na

Xiaomi Launches Mi Router 4 In China, Priced At 199 Yuan ($31)
https://www.gizmochina.com/2018/05/22/x...

Xiaomi Router 4 To Launch On May 22
https://www.gizchina.com/2018/05/21/xia...



bo uporabna igrača?

če prav razumem imajo ti routerji kitajski vmesnik in je potrebno naložit predelan, drug firmware?

LP

abazuu ::

Zdravo,

Doma imam t-2 povezavo. Njihov innbox me ne prepriča. slab signal, imamo sicer res malo debelejše stene, vendar signal ne pride dobrih 10m skozi stene. Odločam se za nakup novega routerja.

odločam pa se med:

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

in

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

Klima laufa preko WPS protokola in potrebuje WPS.
mnenja? me pa zanima ali bom sploh lahko vezal še ta router na innboxa?

SeMiNeSanja ::

abazuu je izjavil:

me pa zanima ali bom sploh lahko vezal še ta router na innboxa?

Malo boš moral potelovaditi....
tisti Innbox ti bodo morali prestaviti v 'transparentni' oz. bridge način, potem pa boš moral novi usmerjevalnik nastaviti tako, da bo prevzel vse naloge, ki jih je dotlej opravljal Innbox (verjetno samo DHCP in WiFi pri tebi). TV in telefonija ostaneta priključena na Innbox-u, na novi usmerjevalnik prestaviš le računalniško omrežje.

abazuu ::

načeloma imam na temu innboxu že priklopljen switch in sem dobil idejo, da bi ta router vezal kar na ta switch potem... to bojo verjetno nastavljali pri T-2ju. so kar štručkoti.
««
58 / 127
»»