» »

Kateri router?

Kateri router?

««
54 / 126
»»

r0b3rt ::

Han je izjavil:

Stanovanje bi moral zadovoljivo pokrit že pol cenejši RT-AC58U.


Za enoko ceno lahko dobim Tenda AC15 in me zanima kako je napram navedenemu Asusu?

Han ::

Glede na newegg recenzije bi jaz rajši vzel Asusa. Meni deluje prefektno.

aborko ::

Kakašno je pa kaj mnenje o AC Xiaomi routerju, konkretno Xiaomi Mi WiFi Router 3 oz. 3G z gigabit lanom?

fujtajksel ::

Han je izjavil:

Stanovanje bi moral zadovoljivo pokrit že pol cenejši RT-AC58U.


So AB stene in omrežja sosedov, tako da v onih sobah s staro škatlo dejansko komaj vleče in še to le na nekih mestih. Sem preiskušal Mikrotik cAP lite in je bil z istega mesta skoraj čisto ist šmorn. Tako da če bom hotel kdaj 5GHz na oni strani bom takrat bolj verjetno potegnil kabel in AP.
Sem skoraj že kliknil RT-AC87U, ko je že ravno samo tri caipirinje dražji od 68u, pol je pa v enem reviewu kazalo da je bil long-range throughput (2.4GHz) precej slabši od RT-68U in WRT1900ACS... Naj bi to držalo kljub onemu beamformingu?

fujtajksel ::

Han je izjavil:

Glede na newegg recenzije bi jaz rajši vzel Asusa. Meni deluje prefektno.


Hm, tale AC87U tam glede ocen ne kotira najbolš
https://www.newegg.com/Product/Product....

Han ::

Kaj pa RT-AC66U B1 ?

Han ::

RT-AC86U je sicer bolj 'gamerski', a je precej dobro ocenjen.

fujtajksel ::

Aja potem sem našel še en drug review z meritvami kjer na razdaljo 87U ni bil slabši od 68, pol pa komu naj verjameš...
Kaže da imajo praktično vsi novejši Asusi s top šit vred, ne le 87U, precejšen delež slabih ocen. Kar je po mnenju nekaj očitno izkušenih ljudi verjetno v znatni meri posledica - pregrevanja! Višje hitrosti zahtevajo precej vatov, hlajenje je pasivno, šefi in dizajnerji odločijo da škatla zgoraj ne sme imet špranj in smo tam. Pri 87U tipično en čip idla malo pod 80 stopinjami. Eni rešili probleme nestabilnosti z raznimi USB ventilatorčki ki znižajo temperaturo za ca 20 stopinj, menda tudi "kabriolet" varianta brez ventilatorja deluje bp. Pod velikimi hladilniki so veliki thermal padi, ki jih je priporočljivo zamenjat s tankim slojem kvalitetne paste. Če nočeš fentat garancije da gre najenostavneje z laptop cooler podstavki, čeprav reže v škatli niso na najbolj pametnih mestih.

Han ::

Prav zato je bolje vzet novejše modele kot so AC58U (zgolj topel na otip), AC66U B1, AC86U... Izjema je AC68U, ki se že v štartu ni pregreval. Pa gledat moraš ocene, ki niso starejše od enega leta, ker je bilo prej v firmwaru kar veliko napak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

fujtajksel ::

AC68U in WRT1900ACS menda tudi dosegata podobne temperature ampak da pri njih s tem ni tolk težav. Glavni čipi naj bi jih v principu prenesli, vprašanje kako je z ostalim.
Glede napak je vtis da je tipično stanje, da je treba nove modele ven metat hitreje kot se da stare firmware poflikat, pa da ko pride novi ven rado tudi kej na novo crkne.
Pri ocenah je hec še da eni uporabljajo stock, drugi Merlin, kakšni ddwrt, pa kup opcij se da nastavit ki močno vplivajo na obremenitev čipovja...

fujtajksel ::

Han je izjavil:

RT-AC86U je sicer bolj 'gamerski', a je precej dobro ocenjen.


Ja ta bi znal bit zanimiv. Je novejši in nima veliko reviewov, pa pri nas je precej drag 265€, no na nemškem Amazonu 220€.
Po specih se mi sicer ne bistvene razlike od 87U razen hitrejših procesorskih clockov 1.8GHz, je 3x3/4x4 (četrta antena interna). Je pa v 87U 5GHz radio od Qantenna, ki je izgleda bolj muhast od Broadcomov ki jih Asusi sicer uporabljajo.

Han ::

Ta ima najnižjo ceno na Gearbestu, a če ti ga ocarinijo, ne prištediš veliko. Poleg tega rabiš še adapter/vtičnico za kitajski napajalnik, router pa se po resetu nastavi na kitajski jezik, ki ga sicer enostavno zamenjaš. Nekateri trdijo, da so routerji za kitajski trg frekvenčno nekoliko drugačni, v kar malo dvomim. Počakaj na črni petek...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

fujtajksel ::

Han je izjavil:

Ta ima najnižjo ceno na Gearbestu, a če ti ga ocarinijo, ne prištediš veliko. Poleg tega rabiš še adapter/vtičnico za kitajski napajalnik, router pa se po resetu nastavi na kitajski jezik, ki ga sicer enostavno zamenjaš. Nekateri trdijo, da so routerji za kitajski trg frekvenčno nekoliko drugačni, v kar malo dvomim. Počakaj na črni petek...


Ja ta Gearbest sem videl ampak nisem navdušen. Frekvence ima vsaka država mejčkeno po svoje in če bi bili picajzli bi ga lohk celo zaplenli ne samo ocarinli, sicer ne vem al se da prestavit, tile adapterji so vsi tako kitajski, pa nazaj jim ga še malo težje v glavo vržeš če je treba.

Še en hec sem videl, da Intel začenja prodajat 9260 wifi+BT m.2 2230 ki bi se ga najbrž dalo vtaknil v moj laptop. 802.11ac wave 2, 2x2, 160MHz kanali do 1.73Gbps (frekvence ta sam nastavi glede na lokacijo). Ampak ni videt da bi prav veliko routerjev to podpiralo (ponavadi ni prav jasno napisano kar najbrž pomeni ne), pa izgleda dober recept za zabasat 5GHz pas podobno kot je 2.5GHz že, juhuhu...
http://7signal.com/802-11ac-migration-p...

Master_Yoda ::

Da ne prebiram cele teme: Kateri poceni router je najboljsi za kupiti. Poceni zato, ker je za dedka in babico, ki samo malo browsata in nicesar drugega. Tale iz prejsnje strani, ali kaj drugega ?

Klamzi ::

TL-WR841N, dobrih 15€

TOP ::

Poceni ruterju je polno odvisno za kaj rabiš,verjetno da oddaja samo wifi potem nekaj od TP Linka sam vseen malo več kot 15e daj,ker ta poceni čungalunga zna nihat linja.

hafo123 ::

Približno en mesec imam ASUS router RT-AC58U. Nanj imam priklopljen USB disk 4TB.
Sedaj se mi je začel router sesuvat konstantno. Sem nadgradil firmware - nič bolje.
Ugotovil sem, da nabij RAM do 100% in zmrzne. To se zgodi takoj ko nanj priklopim kabel iz modema.
Stari router deluje BP.
Kaj bi lahko bilo narobe?

konspirator ::

Master_Yoda je izjavil:

Da ne prebiram cele teme: Kateri poceni router je najboljsi za kupiti. Poceni zato, ker je za dedka in babico, ki samo malo browsata in nicesar drugega. Tale iz prejsnje strani, ali kaj drugega ?

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...
--

ZloTech ::

hafo123 je izjavil:

Približno en mesec imam ASUS router RT-AC58U. Nanj imam priklopljen USB disk 4TB.
Sedaj se mi je začel router sesuvat konstantno. Sem nadgradil firmware - nič bolje.
Ugotovil sem, da nabij RAM do 100% in zmrzne. To se zgodi takoj ko nanj priklopim kabel iz modema.
Stari router deluje BP.
Kaj bi lahko bilo narobe?


Naredi hard reset in ga poganjaj brez trdega diska.

Zablokiraj tudi multicast, če ti modem pošilja IPTV signal v router.

hafo123 ::

Naredil sem hard reset - isto router zablokira.
Tudi ko sem izklopil USB disk je isto prišel RAM do 100% potem pa mrk.
Gledal sem RAM brez priključenega kabla iz modema - - 80%.
Ko pa sem priključil kabel - po 15 sekundah do 100% in zopet mrk.
Modem je Telemachov CISCO EPC3208, ki sedaj z starim routerjem dela bp.

Dober mesec je delal pri popolnoma istih nastavitvah in usb disku bp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hafo123 ()

SeMiNeSanja ::

hafo123 je izjavil:

Naredil sem hard reset - isto router zablokira.
Tudi ko sem izklopil USB disk je isto prišel RAM do 100% potem pa mrk.
Gledal sem RAM brez priključenega kabla iz modema - - 80%.
Ko pa sem priključil kabel - po 15 sekundah do 100% in zopet mrk.
Modem je Telemachov CISCO EPC3208, ki sedaj z starim routerjem dela bp.

Dober mesec je delal pri popolnoma istih nastavitvah in usb disku bp.

Reklamiraj, pa naj ga zamenjajo.

dvihtelic ::

Imam Archer c7 in me zanima ali ima kaj posebnega za nastavit, saj bi moral signal imeti okoli hiše, je pa komaj po sobah?

dejanslo ::

Nikoli še nisem za black friday/cyber monday iskal nekega produkta. Letos bi rad to izkoristil za nakup Asus RT-AC66U-B1. Kje gledati? Kar na geizhals?
There`s More Than One Way To Do It

dejanslo ::

Našel sem ponudbo Kitajcev: https://www.gearbest.com/wireless-route... , s katero sem zadovoljen in bi ga vzel. Lahko imam težave zaradi wi-fi nastavitev, ali samo označim regijo Europe in je to to?
There`s More Than One Way To Do It

TOP ::

dvihtelic je izjavil:

Imam Archer c7 in me zanima ali ima kaj posebnega za nastavit, saj bi moral signal imeti okoli hiše, je pa komaj po sobah?

Nimaš kaj dosti nastavljat,kje piše da bi moral biti signal okoli hiše odvisno je od debeline zidov kak materjal je noter.Lahko se malo poigraž z postavitvijo ruterja,če hočeš večji domet bo treba še kak ekstender ali ruter.

Han ::

Odsvetujem nakup s Kitajske, ker te v končni fazi ne bo prišel nič ceneje, pa še težave lahko imaš z WiFi. Na novo revizijo sem že pred skoraj dvema mesecema opozoril naše dobavitelje, a očitno še niso prodali dovolj stare zaloge, da bi dali v obtok RT-AC66U B1. Za dobro ceno glej geizhals.de.

dejanslo ::

Hvala Han, bom se držal nasveta.
Škoda za Slo trg ja, povsod je stari model in +30eur.
There`s More Than One Way To Do It

fujtajksel ::

dvihtelic je izjavil:

Imam Archer c7 in me zanima ali ima kaj posebnega za nastavit, saj bi moral signal imeti okoli hiše, je pa komaj po sobah?


Najprej poglej če so okoli hiše prisotna sosednja omrežja in po potrebi prestavi svoje na prost kanal.
Sicer ne vem konkretno glede softvera za C7, lahko pogledaš če je kje v nastavitvah transmit (tx) power. Mogoče se najde če daš gor dd-wrt al kej takega. Včasih je regionalna omejitev moči in odklene višje če izbereš kakšno drugo državo, ampak moraš pazit da ne nastaviš na kakšen pri nas rezerviran kanal.
Še ena možnost če znaš vihtet spajkalnik itd je da pri C7 interne 2.5GHz antene zamenjaš s pigtaili in daš gor zunanje antene z višjim ojačenjem, ki ojačijo signal v območju v obliki diska (sprejem nad/pod anteno pa se poslabša). Montirane zunanje antene so od 5GHz pasu, ki ima krajši doseg, zato se z njimi najbrž nima smisla ukvarjat.
Sicer pa je narbl ziher če potegneš LAN kabel do dodatne dostopne točke.

dvihtelic ::

hvala vsem za odgovore

dvihtelic ::

dvihtelic je izjavil:

hvala vsem za odgovore

ker zadnjič je nekdo napisal da ne znam nastaviti routerja, ker bi moral loviti daleč naokoli

Han ::

@dejanslo: RT-AC66U B1 naj bi trenutno imel Eltus Plus (nakupovanje.net). Za dobavo jih kontaktiraj pa mailu...

Vidim ga tudi na Funtechu, a ima kar visoko ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

dejanslo ::

Sem za ziher poslal povpraševanje, ker je opis izdelka itak pomanjkljiv. Če ne bo nekega boljšega deala iz eu ta vikend, bo ta cena na nakupovanje morala bit dovolj :) Hvala!
There`s More Than One Way To Do It

Han ::

Če res imajo B1, so ga dobili "po pomoti". Cena naj bi bila takšna kot je na spletni strani za AC66U.

fujtajksel ::

dejanslo ::

Če bo še koga zanimalo, AC66U B1 - 96EUR (s par pogoji).
Za prime sem vzel trial, dostava (11eur) pa je brezplačna le po at/de. K sreči imam DPD punkt blizu :)
There`s More Than One Way To Do It

ZloTech ::

fujtajksel je izjavil:

Zanimivo branje o MU-MIMO
https://www.smallnetbuilder.com/wireles...


Nisem pričakoval da dela mu-mimo samo z 2 napravami max. Dobra informacija

fujtajksel ::

Danes še malo pogledal...
ASUS RT-AC68U 120€ na Amazon.de
ASUS RT-AC86U 180€ na Routershop.nl, sicer 220€+
NETGEAR R7800 X4S na Amazon.co.uk 150€, Electronic4you 190€
Na SNB od modernih MU-MIMO zadev skoraj edino zadnjega R7800 malo manj popljuvajo, Qualcomm radio, celo podpira 160MHz kanale ki se naj bi pojavili v tistih novih Intel 9260/9560 karticah za laptope; doseg skozi zidovje pa po nekih komentarjih sodeč ni bleščeč.
https://www.smallnetbuilder.com/wireles...
Mikrotik hAP ac pa je pri nas 130€, v primerjavi z zgornjimi nekaj starejši Qualcomm 3x3 radio in precej nekonkurenčen CPU, USB še 2.0, ampak naj bi bil bolj stabilen in nesel dlje kljub odsotnosti zunanjih anten...

galu ::

Do ~400 Mbit CPU na tem Mikrotiku načeloma ni problem.

Uspe mu tudi "pokriti" celo hišo, čeprav so hitrosti v odmaknjenih delih potem precej mizerne.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

fujtajksel ::

galu je izjavil:

Do ~400 Mbit CPU na tem Mikrotiku načeloma ni problem.


Če prav razumem se da sprogramirat čuda ampak da prenos hitro upade če še kaj vključiš. Npr da s capsman pride do 200Mbps, pa če hočeš domači VPN na routerju računaš bolj z 10Mbps, pa da NAS na USB tudi ni prav hiter.

galu ::

Tistih 400Mbit je bilo mišljenih za preprost WAP. :)

>> če hočeš domači VPN na routerju računaš bolj z 10Mbps
Nisem prepričan, zakaj bi prenos tako drastično padel ob vklopu VPN, je pa res, da ga na Mt še nisem nikoli konfiguriral/uporabljal.

>> pa da NAS na USB tudi ni prav hiter
Verjetno hočeš imeti nek disk priklopljen na USB od Mk in tega uporabiti kot NAS strežnik? To bo res počasno (iz večih razlogov). Kupi raje pravi NAS. :)

P.S. Če hočeš samo performance in enostavno/hitro nastavljanje, izberi raje kaj drugega (kar nima RouterOS).
Tako to gre.

fujtajksel ::

galu je izjavil:


>> če hočeš domači VPN na routerju računaš bolj z 10Mbps
Nisem prepričan, zakaj bi prenos tako drastično padel ob vklopu VPN, je pa res, da ga na Mt še nisem nikoli konfiguriral/uporabljal.


Ne da bi prenos padel (o tem ni pisalo), mišljeno je bilo da gre čez VPN največ tolk, zato ker mora procesor šifrirat/dešifrirat in je relativno švoh. Večina domačih WAN priključkov ima sicer upload nižji ;(

morosito ::

to je tudi mene motilo za vpn ki vsi ti routerji asus, tp-link, netgear, linksys, itd so zelo omejeni glede tega
se vedno se oglasam in se vedno povem....ne hecajte te se. ce preberete zadnje moje poste sem imel moznost probat in testirat 1 mesec vse te ruoterje ker smo pripravljali recenzijo kateri je najboljsi gaming router (na italjanskem youtube-u...kanal..povem privat) da se je fritz box AC zadnje generacije izkazal najboljsi od vseh teh in je cenovno zelo ugoden in ponuja prakticno vse v original OS.

fujtajksel ::

Še eno vprašanje, a je dovoljena oddajna moč pri nas res večja kot v Nemčiji, kot piše v nekaterih spletnih virih, ali so to stari podatki in smo usklajeni z EU?
Če prav razumem naj bi bil domet Mikrotikov delno rezultat tega da brez komplikacij pusti da nastaviš max oddajno moč, samo ne izbereš države in je 1W (kar ni ravno fer do sosedov), medtem ko so consumer zadeve serijsko omejene na 100mW?
Kako je glede tega če vzameš kakšen R7800 ali Zyxel NBG6817 (Qualcomm) in daš gor kakšen wrt ali lede?

> to je tudi mene motilo za vpn ki vsi ti routerji asus, tp-link, netgear, linksys, itd so zelo omejeni glede tega
Kolikor sem razumel ima večina teh v cenovnem razredu 100€+ vsaj 1GHz dvojedrnik, tisti okrog 200€ tipično po dva 1.7GHz dvojedrnika, ki jim to premlet z razumno hitrostjo ni problem, če le imajo gor firmware ki podpira tisti tip VPN ki ga hočeš imet?

SeMiNeSanja ::

Sem ravno zadnjič testiral SSL VPN prepustnost na mojih škatlah (imamo neko novo opcijo mreža-mreža preko SSL VPN), pa sem z iperf izmeril skoraj 600Mbps (direktno preko ethernet povezave - preko ISP mi pri 20/20 da rezultat okoli 18Mbps).

Velike so razlike med domačimi škatlicami in tistimi 'ta zaresnimi' za podjetja....
Na WRT54 se mi zdi, da zadeva niti približno ne gre do 10Mbps, prej kakšne 2-4Mbps.

morosito ::

ma fritz box 4040 ki ga imam priklopljenega direkt v škatlico od huawei od TS (optika 100/40) stane 80EUR, je AC router 1200, ima 4 jederni procesor.
v ta cenovni razred ga nihče ne more premagati.

meni je bistvo bilo pomembno da sem lahko na optiki priklopil samo eno skatlico, torej 1 router. gor imam nastimano priklop za 4 TV (ko dela TV on rezervira pametno prenos, jaz lahko prenabijem povezavo z torrenti slika ne bo stekala kot pocne 99% routerjev), 2x Tel dect, imam cloud disk od 2TB (priklop na usb 3.0) pa se blizu je dodatni usb 2.0) ki ga dostopam povsod po svetu, domači VPN zaradi Tvin v tujini. Imam tudi nativni ipv6 od TS pa en strežnik Rpi 3 :)
ga imam priklopljenega že od 4.6.2017, elektrika od takrat dela fiksno torej tudi internet in se ni niti enkrat do zdaj zablokiral ali resetiral saj imam en proces na ircu pa lih testiram kolko drži pa do zdaj še ni padu proces :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

MrStein ::

"ni padu" test opravi skoraj vsak ruter, razen tistih zraven pralnih praškov.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

morosito ::

Asus, linksys je ratalo kot apple..placas samo ime...notri pa komponente od 5 let nazaj
Ce mu dajo rdeco plastiko pol vse ovce se mu slinijo ces da je gaming.."je rdec, gaming!"

fujtajksel ::

morosito je izjavil:

Asus, linksys je ratalo kot apple..placas samo ime...notri pa komponente od 5 let nazaj
Ce mu dajo rdeco plastiko pol vse ovce se mu slinijo ces da je gaming.."je rdec, gaming!"


Ne bi reku, pet let nazaj bo prej Mikrotik.
Tanovi gejmerski so dve generaciji dalje. Problem je bolj da od silnih novih tehnologij v praksi ni videt kaj prida napredka, vsaj ne takega od katerega bi dejansko kej bilo in to zanesljivo in ne le dokler router vidiš na razdalji pod 10m ;)

fujtajksel ::

Review od tegale Fritza 4040:
https://www.techtesters.eu/avm-fritzbox...
https://www.pcwelt.de/produkte/AVM-Frit...
Na top listah ga ni videt, ker je v obeh pasovih 2x2 brez MU-MIMO
Poganja ga dobro leto star SoC Qualcomm IPQ4018, notri 638MHz štirijedrnik.

So tud precej hujši Fritzi 7590 in 7580, ampak samo v paketu z DSL modemom, ki so pa tudi opazno dražji.
Za 7580 piše da ima 2GHz dvojedrnik, radio 4x4 Qualcomm QCA9984 (isti kot v R7800).

Da se dokaj enostavno montirat zunanje antene, ker so notri konektorji.
https://frixtender.de/kompatibilitaet-d...

fujtajksel ::

morosito je izjavil:

Asus, linksys je ratalo kot apple..placas samo ime...notri pa komponente od 5 let nazaj
Ce mu dajo rdeco plastiko pol vse ovce se mu slinijo ces da je gaming.."je rdec, gaming!"


Aja pa lahko si pogledaš v čem je še isti IPQ4018 SoC kot v tvojem Fricu
in naslednja izdaja IPQ4019
««
54 / 126
»»