» »

Kateri router?

Kateri router?

««
53 / 127
»»

SeMiNeSanja ::

morosito je izjavil:

jaz v milanu na gigabitno optiko sem se jajcal z vsemi moznimi routerji, najboljse od vseh se je izkazal 120€ fritz, tisti model kamor žica od optike (bele huawei škatlice) kar v njemu direktno vklopi....sam ne verjamem da bi v Sloveniji kak operater dovolil da bi na to belo skatlico od optike vtaknil v router.
zdaj lih ne vem kako se temu prikljucku rece sam ponavadi je rumene barve, zelo tanek...

T-2 ti na svojo optiko natakne switch, potem pa delaj kar hočeš.
Ampak tudi drugi ponudniki ti priključijo izbrani hitrosti primerno napravo. Tudi Fritz je opcija pri nekaterih ponudnikih (mislim da bolj za poslovne stranke).

Realno gledano je bolje, da je link zaključen z napravo, katero ima provider pod nadzorom, saj edino tako lahko zbira informacije o obnašanju linka do same končne točke. Ko gre nekaj narobe, lahko točno povedo, ali zaradi povezave same ali zaradi uporabnikovih naprav, ki so priključene in morda narobe konfigurirane. Ta možnost bi odpadla, če bi vsakdo priklapljal kar bi se mu zdelo za zaključek linije. Potem se pa začne pregovarjanje, zaradi koga zdaj povezava ne deluje optimalno...

igorpec ::

sam ne verjamem da bi v Sloveniji kak operater dovolil da bi na to belo skatlico od optike vtaknil v router.


Iztakeneš optiko iz Milana in jo vtakneš v router s SFP portom (ali na WAN port preko fiber konverterja) - RB2011 za normalen denar in tja do 300Mbit. Milan nima gigabit portov in je neuporaben za malo višje hitrosti.

Seveda pa moraš (vsaj približno) vedeti kaj počneš.

budnost ::

Imam problem z routerjem ASUS wl520gc (T2 dinamični ip). Ko preko njega gledam ip televizijo mi preko routerja wifi ne dela. Ko ne gledam ip televizije mi na routerju wifi spet dela. Gledam nastavitve v routerju in jih spreminjam pa mi še ni uspelo, da bi delalo oboje. Kakšna rešitev? Hvala

igorpec ::

budnost je izjavil:

Imam problem z routerjem ASUS wl520gc (T2 dinamični ip). Ko preko njega gledam ip televizijo mi preko routerja wifi ne dela. Ko ne gledam ip televizije mi na routerju wifi spet dela. Gledam nastavitve v routerju in jih spreminjam pa mi še ni uspelo, da bi delalo oboje. Kakšna rešitev? Hvala


V principu rešiš problem tako da blokiraš multicast promet za wifi. Kako konkretno na tem routerju ne vem. S stock software mogoče sploh ne gre .. ddwrt ali kaj podobnega pa brez problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igorpec ()

budnost ::

Hvala za odgovor. Mi je uspelo. V nastavitvah je bila opcija, da omejiš multicast z določenim prenosom, kjer zadeva še gre skozi. Tako, da dela sedaj oboje.

MrStein ::

Samo za info, glede razlike med ološom in kvaliteto.
Ker mi je crknil napajalnik od (kvalitetnega) ruterja, sem začasno priklopil enga ološ (nek sorodnik mi ga je zapustil).
Torenti gredo s tretjino hitrosti, ene spletne strani sploh ne odpre (Twitter), ene na pol...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SeMiNeSanja ::

Ne vem, kaj si tako presenečen. Tisti 'podedovani' je zagotovo že kakšne 5-10 let star. V tem času pa so stvari šle precej naprej....tudi na low-cost / low-end segmentu.

MrStein ::

Stating facts, not feelings.
Kvaliteten ruter je tudi 8 let star.
Ne gre za starost.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Han ::

Tudi starost. Danes imajo routerji 2 in 4-jedrne procesorje, 128 MB in več spomina, MU-MIMO WiFi ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

SeMiNeSanja ::

Koneckoncev mora biti tudi kakšna razlika, če za router daš 15, 100 ali 1000 EUR.
Je pa res, da so včasih razlike nerazumno majhne ali pa celo v napačno smer (slabši proizvod dražji/precenjen).
Ampak to nimaš samo pri routerjih ampak povsod.

morosito ::

jaz se od tistega mnenja da enkrat ko probas fritza tezko da bos nasu dober router za tak denar...

jaz sem tega kupil https://www.amazon.it/AVM-International...

povezan je na t-2 preko lan4 port in ima svoj private zunanji ip.

napravo sem testiral zdaj 4 mesece...v hisi imam cez 20 naprav wifi...pa racunalnik na kabel...delajo ko urca...pise mi uptime od 23.5.2017 torej od tistega dne se ni ugasnil oz izgubil povezavo...

wifi na AC je fenomenalen...prenos podatkov vlece ko zmesano saj imam disk na njemu v mrezi od 2tb...prenasam filme in datoteke v mrezi brez da bi mi hitrost padala kot pocnejo eni routerji...se pa opcija cloud imam dostop do diska povsod po svetu....

MrStein ::

Temu se reče kvaliteten ruter in Fritz zdaleč ni edini.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

konspirator ::

MrStein
Kakšno hitrost imaš ?
--

Han ::

AVM FRITZ!Box 4040 je po hardveru in ceni skoraj enak Asus RT-AC58U.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

wasd ::

Imam T-2 internet 100/10, njihov klasični bel modem (nimam zdajle pri roki), iz njega pa router TP-LINK TL-WR841N, povezanega s kablom v PC. Na PCju pa vklopljeno VPN storitev. Router imam poleg T2jevega modema zato, ker jim ne plačujem za WLAN.
Vprašanje: Vpliva kaj router na hitrost interneta z vklopljenim VPNjem (NordVPN). Nekaj padca v hitrosti zaradi VPNja je, logično, zaradi razlike v pasovni širini, ampak sem nekje zasledil, da naj bi ti osnovni routerji bolj slabo prebavljali take zadeve. In če kaj drugega, kaj bi bilo ok? Morda kakšna drugačna povezava T2jeve škatlice in TP-linkove? Bi bilo bolje, če bi bila le slednja? Ob tem še podvprašanje - zakaj sploh imam obe?

Hvala za pomoč :)

wasd ::

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wasd ()

wasd ::

...al pride to v poštev samo pri t.i. "VPN routerjih", kjer se ne uporablja na PCjuVPN softverja, ampak z nastavitvami v routerju le-ta uporablja procesorsko moč za enkripcijo in dekripcijo?

konspirator ::

wasd
Priklopi se direktno na modem preko kabla in preveri, če je hitrost kaj drugačna.
Ne bi smela biti, cpu tplinka je od 535 Mhz dalje https://wikidevi.com/wiki/TP-LINK_TL-WR...

Za vzpostavitev vpn porabljaš https://openvpn.net/index.php/download/... ali kaj drugega ?
--

Zgodovina sprememb…

Klamzi ::

TP-Link TL-WR841ND mi vse pogosteje, sedaj že skorajda enkrat dnevno, izgubi wifi povezavo router - računalnik. Ko router izklopim in ponovno vklopim se povezava ponovno vzpostavi. Se router počasi poslavlja? Katerega priporočate v rangu do 30€?

Klamzi ::

No verjetno se res poslavlja, saj če modem priklopim direkt na računalnik, internet deluje brez problema.

Torej rabim novega, preko wifija bodo na internet priključeni dva do tri računalniki in občasno telefon ali dva, ter printer. Preko kabla zaenkrat nič, morda kakšen USB zunanji disk, s katerim bi očasno backupal zadeve, ni pa niti slučajno to nuja - pač če je možno. Povezava je 18 Mbps / 2 Mbps. Največja razdalja od routerja do prenosnika je okoli 12m z dvema vmesnima stenama. Ta TL-WR841ND mi je bil čist dovolj, nebi pa rad kupil enakega, saj je ta mrknil že po treh letih...

Kakšen predlog? Recimo max. 40EUR

Morda kaj takega?
http://www.tp-link.com/us/products/deta...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klamzi ()

Han ::

Če že gledaš TP-Link do 40 eur, potem Archer C59.

Klamzi ::

Hvala, sem že prej mislil popravit link in prilepit točno tega, pa ni šlo :|
Ne gledam le TP-Link, firma mi ni važna, glavno da deluje kot treba.

Han ::

Do 40 eur je to verjetno največ, kar lahko dobiš. Do 60 eur je odličen npr. Asus RT-N18U, za dobrih 80 eur pa dobiš RT-AC58U s 4-jedrnim procesorjem. Boljši Asusi imajo 3 leta garancije.

hafo123 ::

Kupiti nameravam router Asus RT-AC58U AC1200 Dual Band na katerega bi priklopil 4tb velik disk, iz katerega bi predvajal video vsebine (tudi 4K vsebine ~50GB) preko android box-a (žična povezava).
Ali bi to delovalo brez zatikanja pri predvajanju?

Han ::

Pri žični povezavi se ne bi smelo zatikat - gigabitni switch normalno prežveči 100 MB/s, 4-jedrni CPU pa se pri tem ne bi smel naprezat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mat xxl ::

Meni AC1200 prežveči HD po zraku iz compa na Asusa , dalje do TV je pa kabel, ker sta pač skupaj...

hafo123 ::

Na nekem forumu se prebral, da ima media server omejitev 100 datotek (priklopljen USB disk na routerju) na Asus RT-AC58U AC1200.
Ali lahko kdo , ki ga ima to potrdi?

"Be Aware.. If you intend to use this product as a Media Server, then please be aware that the media server will show only upto a maximum of 100 files. IF you have more than 100 files on the connected Hardisk, then you will not be able to view it on Upnp application."

Han ::

Lahko prilepiš povezavo do te trditve?

Sicer imam ta router, a lahko zadevo stestiram šele za vikend.

hafo123 ::

Han je izjavil:

Lahko prilepiš povezavo do te trditve?

Sicer imam ta router, a lahko zadevo stestiram šele za vikend.


https://www.umart.com.au/Asus-RT-AC58U-...

Citat je iz ocen kupcev.

Vedran ::

Kakšna je razlika in ali sploh obstaja med nastavitvami firewall-a in port forwarding-a?
Synology router ima možnost da se obe zadevi nastavljajo posebej.

Pač default nastavitev firewall-a je:
wan-to-srm (ipv6) all service deny access,
wan-to-lan (ipv6) all service deny,
wan-to-srm (ipv4) all service deny in
wan-to-lan (ipv4) all service allow.

Ali je to vredu?
Ali bi moral blokirati tudi za vse servise wan-to-lan (ipv4) in potem samo odpreti določeni port za torrente (uTorrent)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vedran ()

zitrus ::

Han je izjavil:

Če že gledaš TP-Link do 40 eur, potem Archer C59.


Opozorilo za tiste, ki s(m)o na optiki: pri Archer C59 je hitrost WAN in LAN max. 100 Mb/s.

geniusone ::

konspirator ::

Hitrost in posebne želje ?
Gbit port ali je dovolj 1mbit, 5 Ghz da/ne, usb 2,3 port da/ne ?

Gbit port imata od zgoraj navedenih samo dva
https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...
https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

Za 57 imaš konkretno zadevo https://wikidevi.com/wiki/ASUS_RT-N18U , če je 2.4 omrežje dovolj:
https://www.nakupovanje.net/izdelki/rac...
--

Zgodovina sprememb…

Klamzi ::

Han je izjavil:

Do 40 eur je to verjetno največ, kar lahko dobiš. Do 60 eur je odličen npr. Asus RT-N18U, za dobrih 80 eur pa dobiš RT-AC58U s 4-jedrnim procesorjem. Boljši Asusi imajo 3 leta garancije.
Na koncu sem vzel kar najnovejšo verzijo TL-WR841N za 15€. Verjetno zaenkrat niti ne potrebujem kaj boljšega, USB pa tud ni nuja.

oberskitona ::

V prihodnjih dneh pridejo priklopit moji mami t2 trio paket ki pa nima wifi. Mama uporablja tablico in rabi wifi. Ostaja kaksna druga resitev (sagemi od siola so imeli neki slot za wifi kartic) ali je edina resitev samo ruter. Potrebjem nekaj poceni z cim manj nastavitvami, moznostmi...internet bo 5/5 nic posebnega samo da delujestabilno.

oberskitona ::

Pri t2 so mi na tehnični podpori, da v koliko naročiš wifi pri njih, ti zraven dajo samo ruter TL-WR841N
ki je vreden 15evrov. Dobra računica računajo pa ti ga 2 evra mesečno dokler si pri njih :-)

TOP ::

oberskitona je izjavil:

Pri t2 so mi na tehnični podpori, da v koliko naročiš wifi pri njih, ti zraven dajo samo ruter TL-WR841N
ki je vreden 15evrov. Dobra računica računajo pa ti ga 2 evra mesečno dokler si pri njih :-)

Dokler si prinih ziher ne ali 12 ali 24 mesecev.

anko ::

Doma mi očitno umira Asus RT-N18U in sedaj gledam za novim. S trenutnim sem bil pretežno zadovoljen, le signal včasih ni bil najboljši v vseh kotih stanovanja. Najmanj ena nosilna stena je, katero mora "prebiti".
Kar mi je pomembno, je da ima možnost "guest network" in multicast, da ga IP TV prek wirelessa ne zabije čisto takoj.

Trenutno za budget do 100€ gledam dve možnosti. En je Asus RT-AT58U, drugi pa Netgear R6400. Na Chip.de testu (http://www.chip.de/bestenlisten/Bestenl... se je Netgear odrezal precej bolje, kar pa se price/performance tiče, je Asus absolutno najboljši.

Zanima me, ali si kdo lasti oz. si je lastil katerega od omenjenih routerjev (idealno bi seveda bilo, da je testiral oba) in kakšne so dejanske izkušnje.

Han ::

Netgear R6400 je pravzaprav kopija Asusa RT-AC66U oziroma obratno, le da je Asus ca. 30 eur dražji. Oba sta v drugi reviziji (Netgear v2, Asus B1) dobila hitrejši 1 GHz dvojedrni procesor, Asus še USB 3.0 spredaj.

Jaz sem z RT-AC58U zadovoljen, saj hišo pokrije precej bolje kot zastarel TP-Link TL-WR1043ND (rev. 1.8). Kjer prej skorajda ni bilo signala in se praktično ni dalo povezat, zdaj ni več težav.

Je pa zanimivo, da RT-AC58U kuri vsaj 70 MB RAM od skupaj 128 MB, RT-AC66U B1 (ima ga prijatelj) pa le dobrih 40 MB od skupaj 256 MB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

konspirator ::

anko
Kaj ti crkuje na asusu ?
Napajalnik ?
--

anko ::

konspirator je izjavil:

anko
Kaj ti crkuje na asusu ?
Napajalnik ?


Povezava na random pada oziroma je slaba. Pred kratkim sem posodobil firmware ravno zaradi tega, pa ni nič pomagalo...

Han ::

Antene si preveril, če so dobro fiksirane?

anko ::

Tega res nisem. Router je na mestu, kjer se ga načeloma noben ne dotika, mularija pa ga niti ne doseže, tko da to ne bi smelo biti, ampak za vsak slučaj bom probal še to...
Mogoče ga pa plast prahu ovira :))

r0b3rt ::

Pozdravljeni,
iščem spodoben WiFi router, ki podpira VPN (po možnosti L2TP/IPsec in ne OpenVPN).
Kakšne so bistvene razlike med tistimi za 50€ in tistimi v rangu 100€?

SeMiNeSanja ::

r0b3rt je izjavil:

Pozdravljeni,
iščem spodoben WiFi router, ki podpira VPN (po možnosti L2TP/IPsec in ne OpenVPN).
Kakšne so bistvene razlike med tistimi za 50EUR in tistimi v rangu 100EUR?

Pri meni se ti heci začnejo okoli 500EUR (podprto L2TP, IPSec, OVPN/SSL VPN). Začnejo....gredo pa tja do 110K EUR...
Razlike v primerjavi z robo za 50 EUR pa so ene toliko, kot je razlika v ceni.

Ne vem pa, kaj imaš proti OpenVPN. Podprt je praktično na vseh odjemalcih, predvsem pa deluje na portu 443/tcp, ki je skoraj povsod odprt. L2TP in IPSec pa marsikje ne delujeta, tako da je skoraj nujno, da imaš OVPN backup opcijo.

Zgodovina sprememb…

r0b3rt ::

Kako se vam zdi Tenda AC15?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0b3rt ()

Han ::

fujtajksel ::

Iščem ac router za stanovanje v bloku. V ožjem izboru so
Asus RT-AC87U (AC2400, 4x4 MU-MIMO) ca 170€
Asus RT-AC68U (AC1900, 3x3) ca 150€
Linksys WRT1900ACS (AC1900, 3x3) ca 210€
Linksys EA8500 (AC2600, 4x4 MU-MIMO) ca 220€
Načeloma mi ni problem dat za dražje izmed teh, več se mi zdi čisti overkill za moje potrebe. MU-MIMO zveni napredno ampak trenutno imam 000 naprav ki bi podpirale.
Imam težave v bolj oddaljenih sobah s sedaj komaj delujočim wifi od kabelske škatle, ki bo degradirana v modem, in beamforming na papirju lepo zveni - ampak v praksi slišim da imajo te novejše škatle na 2.5GHz ki bo tja najbrž edini dosegel celo slabši domet, da se znata glede tega RT-AC68U in WRT1900ACS bolje odrezat?
WRT1900ACS če prav razumem ima nekaj močnejši procesor? Mi je pa rahlo preglomazen, pa če prav razumem se tile bolj šlepajo na slavi starih štirinpetdesetk?

ZloTech ::

Asus RT-AC87U

Han ::

Stanovanje bi moral zadovoljivo pokrit že pol cenejši RT-AC58U.
««
53 / 127
»»