» »

Kateri router?

Kateri router?

««
43 / 127
»»

darkolord ::

Ja, s povprečno uporabo ne boš giga linka napolnil skoraj nikoli. RAZEN, če je zelo veliko uporabnikov.

Speedtest bi precej verjetno pokazal polno hitrost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

SeMiNeSanja ::

Saj po svoje sploh ne vem, kaj bi z gigabitnim linkom doma. Že 100Mbps je overkill za povprečno gospodinjstvo. Če pri tem pomisliš, da marsikdo 'vegetira' na 4Mbps linku....

Ampak mogoče pa OP le nima 'povprečnega gospodinjstva' - nek razlog že mora imeti, da bo plačeval tisto višjo naročnino za gigabitno hitrost?

darkolord ::

Kolikor vem, je v Singapurju, pa je to tam verjetno skoraj "default".

SeMiNeSanja ::

Singapur?!? Ja, tam bi pa gigabit do doma znal biti kar precej standardna zadeva.

Me zanima, če imajo potem unlimited promet, ali jih potem na ustvarjenem prometu lovijo. Me nebi presenetilo, če bi imeli kar lepo flatrate.

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

Samo "gigabit" je tam samo za promet znotraj države, podobno kot v Južni Koreji.

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

Zgodovina sprememb…

čuhalev ::

konspirator je izjavil:

Samo "gigabit" je tam samo za promet znotraj države, podobno kot v Južni Koreji.

Saj tudi v Sloveniji ti nihče ne zagotavlja hitrosti izven Slovenije, pa tudi v Sloveniji bolj težko. Če ima operater A na skupno vozlišče X 2x20 Gb in operater B 1x1Gb, potem lahko že sam naročnik z 1Gb povezavo pri A zasiči povezavo z B, kaj šele preostali naročniki.

zee ::

Se oproscam, ker nisem omenil podatka o Singapurju.

Stvar je taka, da se imel do pred nekaj dnevi 100 Mbps linijo. Ker pa mi je vezava potekla, kar pomeni, da bi oz. sem za avgust placal bistveno vec, sem se na hitro odlocil za ponovno vezavo pri istem operaterju (M1) s tem, da sem hitrost dvignil na 1 Gbps za isto ceno kot prej (39.9 S$ oz. ~26 EUR). Dodatno so poleg uturili se telefonsko linijo ... S povsem zastonj klici na *vse* stevilke v Singapurju. Cena je flatrate, nic ni potrebno doplacati.

Pozabil sem tudi omeniti kaksen promet bo sel skozi: streamanje preko Netflixa, Spotify (morda kdaj tudi Apple Music), Facetime, Skype, morda tudi kaksen torrent kdaj pa kdaj.

Tale hEX zgleda zanimivo in ugodno. Pogledam se ostala dva, ki ste jih omenili... Izkaze se, da sta bistveno prevelika. :-))

6151 je izjavil:

TP-Link Archer C7 V2 kako prebavlja torrente? 300/50 linija


Na 100/100 optiki dela brez tezav.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

skrajnik ::

Zdravo!

Pri prijatelju se je do sedaj uporabljal linksys wrt54g router, z dodatno, zunanjo anteno.
Skurila strela, sedaj je čas za novega.

Kaj se trenutno najbolj splača nabavit kot nadomestek omenjenega linksys-a?
Če je možno, da se lahko namontira obstoječo, zunanjo anteno?
Pa mogoče, da ima možnost custom firmware. (predvsem zaradi uporabe Dynamic DNS)

HVALA!

konspirator ::

Kako hitro linijo ima ? Kakšne zahteve ima, poleg zunanje antene ?
Naj vzame drugega wrt54gl iz bolhe http://www.bolha.com/iskanje?q=wrt54gl+... .Zamenjaš s starim, flašaš fw, namestiš anteno, dela.

btw, nima ddns opcije danes že praktično vsak router ?


http://www.bolha.com/racunalnistvo/mrez...
se da TL-WR1043ND pripraviti do tega, da dela preko ene antene ?

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

Pri današnjih antenah sploh ni nujno, da je zunanja antena boljša, kot kakšna notranja.

Seveda pa se ne moreš izogniti zunanji, če želiš montirati kakšno posebno anteno, npr. za point-2-point povezave in podobno.

skrajnik ::

Je na optiki, tale router je bil uporabljen predvsem za deljenje linije sosedu - ki pa nima drugega dostopa (vse skupaj se dogaja na precej oddaljeni lokaciji, v hribih).

Možno, da je v tem primeru najbolje/najenostavneje kupit isto zadevo, ker je že tako zastavljeno. Razmišljam..

Daniel ::

Nabavita nekaj na čemer dela OpenWRT, pa treba bo drug kabel do antene ali pa menjat konektor, ker ima večina routerjev sedaj SMA konektorje.

Hitrost prenosa podatkov pa je precej odvisna od cene samega routerja. Če ni potreba po veliki hitrosti so kakšni osnovni TpLink routerji povsem dovolj, je pa treba pri njih paziti, katere verzije so, ker se ne da OpenWRT na vse namestiti enako dobro (glej OpenWRT stran). Alternetiva je npr. Ubiquiti Bullet direkt na anteno, je pa malce dražji.

SeMiNeSanja ::

Ali pa na bolhi poceni stakneš rabljen wrt54g in se držiš že preverjenega HW.
Koneckoncev, tudi če 5x več daš za nov router, ti ne bo nič bolje delovalo, kot ti je do zdaj.

Za 'bolje dela' bi moral zamenjati obe strani, kar pa je vprašljiva investicija, če lahko napol zastonj dobiš kakšen rabljen wrt54g.

čuhalev ::

Za 20 evrov (kolikor stane najcenejši 54GL na bolhi) ti pošljem dva Tp-Linka 741ND, ki ima enkrat več pomnilnika. Nanj gre Openwrt in s primerno usmerjeno anteno lahko povežeš tudi 3 km oddaljeni lokaciji. (Sem imel en neusmerjen kitajski panel za 13 eur (15 dBm) na eni strani in 8 dBm omni na drugi in sta zaznala drug drugega, če bi sedaj to omni zamenjal s panelom in panela usmeril, bi se povezava tudi vzpostavila z 10 Mb). Edina razlika med Tp-Linkom in 54GL je tip konektorja antene.

Daniel ::

Lahko potrdim tole. Imam dva 741ND na dveh panelih 18 dB in na 3,5 km dela 22 Mbit. Če bi skrajšal kabel pri eni od anten (5 M) bi morda dobil še par Mbit več.

skrajnik ::

Hvala za odgovore, zdj sem šel v "preverjeno" varianto in mu na bolhi nabavil 54GL.
Sicer je zadeva od "SeMiNeSanja" mikavna, samo sem prepozno videl..

Do naslednje strele ... lp :)

Spajky ::

Kaj ne znate priključit prenapetostnih zaščit (napajanje-adapter in mreža) za dobrih 10€ po kom pa bodo zadeve vsaj 10x manj crkovale zaradi takih težav ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

čuhalev ::

Spajky je izjavil:

Kaj ne znate priključit prenapetostnih zaščit (napajanje-adapter in mreža) za dobrih 10€ po kom pa bodo zadeve vsaj 10x manj crkovale zaradi takih težav ...

Lahko mu je prišlo čez anteno.

Spajky ::

Obstajajo tudi prenapetostni odvodniki za na wifi kabl do antene poleg ostalega ... z majhno DIY modifikacijo na kablu do zaščite in naprej (konektorji), se lahko uporabi tudi kombinirano zaščito za TV/sat (RF, mreža, štrom) za 20€ ... treba se samo znajdet! ;) ... seveda če udari direkt ali v neposredni bližini, vse skup ne pomaga kaj dosti ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Geekoo ::

Pozdravljeni,

Ker je stari WRT54GL spustil dušo, iščem en futureproof home router z multicast podporo in usb za zunaji disk, budget tam okoli 60€. Trenutna povezava je 10/2, 2 računalnika, laptop in pa 3 telefoni - tablice.
Sosed si lasti TP-Link Archer C2 AC750, obstaja še kaj drugega?
Hvala za pomoč... LP

BivšiUser2 ::

Celotna Archer linija je za svoj denar TOP, http://www.tehnox.si/tp-link-archer-c2-...
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

zee ::

Archer C2 je top za to cena. Jaz niti ne vem, da ga imam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Geekoo ::

Evo, sem naroču pol kar tega Archerja C2. Hvala vsem.

vrossi46 ::

Pozdravljeni,imel sem ta stari model "TP-LINK WR1043ND" in mi je izdihnil en port in brežična povezava,tako da kliče po novem. Kaj mi lahko priporočate za en poceni in dober router?

monaco ::

Jaz še kar nisem kupil APja... Še kak predlog? Rabim pa cca 220°kot pokritosti. Bo to ok ali koliko sploh imajo ti zunanji?
www.ramsak.si

Daniel ::

Ponavadi piše zraven specifikacij, kolikšen kot pokriva oziroma omni antena v vsakem primeru pokriva 360 stopinj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

okica11 ::

Pozdrav vsem:
kaj se trenutno priporoča za malo bolj advanced družinski ruter? Zaenkrat je "dovolj" že amisova modem/ruter škatla TECHNICOLOR TG788VN. Želel si bi boljši signal se pravi najbrž zunanje antene. Vsekakor mora biti vsaj N standarda, bi pa bil vesel če podpira še a/ac (dual band) saj imamo naprave, ki bi to lahko koristile. Načeloma bo na njem "viselo" do max 10-12 naprav (3x fon 5x pc/tablica 2x ip kamera).

cena: čim manj :)

SeMiNeSanja ::

Pusti router da bo router, sploh če mu sicer 'nič ne manjka' in raje na najbolj primerno mesto dodaj en dualband accesspoint.

monaco ::

Npr kateri, da bo tudi dober wifi?
www.ramsak.si

Gogo ::

Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Gogo ::

No pa še malo domačega branja: http://www.monitor.si/clanek/posasti-z-...
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

okica11 ::

Hvala za idejo za dostopno točko ampak mi ni preveč všeč; namreč v zadnjem letu smo 2x menjali ruter/modem (napačno delovanje, strela v okolici). Zaradi menjave je bilo potrebno spet znova nastavljati kamere in dostopne IPje.. česar pa mi ni za delati še tretjič :). Naj se ruter/rutermodem in ponudnik menjujeta jaz pa želim čimm manj nastavlanja in stabilno domače omrežje :)

SeMiNeSanja ::

okica11 je izjavil:

Hvala za idejo za dostopno točko ampak mi ni preveč všeč; namreč v zadnjem letu smo 2x menjali ruter/modem (napačno delovanje, strela v okolici). Zaradi menjave je bilo potrebno spet znova nastavljati kamere in dostopne IPje.. česar pa mi ni za delati še tretjič :). Naj se ruter/rutermodem in ponudnik menjujeta jaz pa želim čimm manj nastavlanja in stabilno domače omrežje :)

Zakaj je bilo treba znova nastavljati kamere in dostopne IPje? Samo router bi skonfigurirali enako, kot ste imeli prejšnega. Če si pa vsakič izmišljujete neka nova IP območja in nova gesla, bo pa logično treba to ponastaviti po celi mreži.

monaco ::

Gogo je izjavil:

tole poglej http://www.trustedreviews.com/best-wifi...

Tole poznam. Ampak to so samo wi-fi extenderji, na drugem linku pa routerji (kar je tudi škoda kupit hud routed in a spremenit v AP). Tvoj predlog sem razumel kot AP, ki bi ga priklopil preko kabla (in bi po možnosti deloval tudi kot lan switch).
www.ramsak.si

mona123 ::

Priporočam kaj takega kot je PC engines APU. Zelo zmogljiva zadeva z Atheros WI-fijem. Gor daš pa kakšen DD-WRT ali kaj podobnega.
http://www.pcengines.ch/apu.htm

vrossi46 ::

vrossi46 je izjavil:

Pozdravljeni,imel sem ta stari model "TP-LINK WR1043ND" in mi je izdihnil en port in brežična povezava,tako da kliče po novem. Kaj mi lahko priporočate za en poceni in dober router?


Želim si vsaj gigabit port in da mi ne bo že po enem zidu razpolovilo signal wi-fi.

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vrossi46 ()

BorutK-73 ::

vrossi46 je izjavil:

vrossi46 je izjavil:

Pozdravljeni,imel sem ta stari model "TP-LINK WR1043ND" in mi je izdihnil en port in brežična povezava,tako da kliče po novem. Kaj mi lahko priporočate za en poceni in dober router?


Želim si vsaj gigabit port in da mi ne bo že po enem zidu razpolovilo signal wi-fi.

Hvala

Glej post nad tvojim prvim postom, pa še malo višje je par postov

vrossi46 ::

Kaj pa tale D-link,ki ima 4 antene?

https://www.bigbang.si/usmerjevalniki-i...

čuhalev ::

vrossi46 je izjavil:

in da mi ne bo že po enem zidu razpolovilo signal wi-fi.

Fizikalne omejitve so takšne kot so.

monaco ::

No, zdaj mi je pa drugi router (switch) res crknil in rabim menjavo. Promet usmerja rdeči mikrotik. Na drugem koncu hiše rabim switch na katerega je priklopljen tv, media server in kamera. Mogoče bo kdaj se zunanji wifi ap. Pa seveda je v vlogi wifi ap za ta del hiše. Kaj kupiti? Zelja je gigabitna povezava, pa 5ghz na wifi bi bil lep bonus. In seveda dober domet.
www.ramsak.si

vrossi46 ::

vrossi46 je izjavil:

Kaj pa tale D-link,ki ima 4 antene?

https://www.bigbang.si/usmerjevalniki-i...




Kaj ima kdo izkušnje z tem routarjem?

Invictus ::

monaco je izjavil:

No, zdaj mi je pa drugi router (switch) res crknil in rabim menjavo. Promet usmerja rdeči mikrotik. Na drugem koncu hiše rabim switch na katerega je priklopljen tv, media server in kamera. Mogoče bo kdaj se zunanji wifi ap. Pa seveda je v vlogi wifi ap za ta del hiše. Kaj kupiti? Zelja je gigabitna povezava, pa 5ghz na wifi bi bil lep bonus. In seveda dober domet.

Kupi wlan router, ki ima podporo za VLANe.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MaterVola ::

BorutK-73 ::

mtosev ::

moj trenutni ruter wrt160nl z dd-wrtjem je začel zajebavati. zanima me kakšen router bi mi priporočali do 70eur. preference imam za asus in linksys
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

monaco ::

A niste v tej temi nekajkrat napisali da ne mucit routerja da igra vlogo navadnega switcha? Promet bo usmerjal se naprej samo mikrotik.


Kak konkreten predlog kaj vezt?
www.ramsak.si

MI5Ek- ::

Tudi jaz sem v situaciji iskanja routerja. Moje zahte so:

- pokrivat mora ~65m2 stanovanje
- stabilno delovanje (da ga ni potrebno 3x dnevno izklapjat, zaradi prekinjene povezave)
- Wifi: skoraj vedno povezanih 5-6 naprav (tablice, radio, računalnik, TV, 2x printer)
- LAN: NAS, računalnik
- mora biti črne barve

Na tablicah se kar pogosto gleda TV v HD kakovosti. Na NAS bodo torenti zagnani 24/7.

Cena max.150EUR. Kaj pravite na Asus RT-AC87U? Tega lahko dobim novega za ~140EUR.

Dr_M ::

Asusi so odlicni, ampak jaz bi se izogibal AC87U. Ima quantena cpu za 5GHz wifi, ki rad crkne, zraven pa odleti se Lan 1. Ce hoces zanesljivo zadevo za ne prevec denarja, potem definitivno AC68U.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Invictus ::

monaco je izjavil:

A niste v tej temi nekajkrat napisali da ne mucit routerja da igra vlogo navadnega switcha? Promet bo usmerjal se naprej samo mikrotik.


Kak konkreten predlog kaj vezt?

Switchanje (L2) tako ali tako dela namenski čip. Zdaj lahko že rečemo da od pamtiveka...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
43 / 127
»»