» »

Kateri router?

Kateri router?

««
42 / 127
»»

SeMiNeSanja ::

Repeater, ki bo lovil signal z eno črtico in fejkal, da imaš signala za 5 črtic?

Ne zdi se mi ravno recept za zadovoljstvo.

seveda lahko repeater daš 'nekam vmes', da bo lovil signal z dvemi ali tremi črticami, kar bi zadevo nekoliko izboljšalo, ampak na koncu je še vedno zgolj repeater, kar pomeni, da boš imel na voljo zgolj 1/2 pasovne širine....

Torej zakaj kabel odpade?

čuhalev ::

XKEKAX je izjavil:

Nimam možnosti kabla, ravno to je problem. Ali bi se nabavil kak dober ruter ali pa se kupi še en in se ju da v bridge. Po električni napeljavi tudi žal odpade...

Tudi po zunanji strani objekta nimaš možnosti?

monaco ::

Po mojih izkušnjah malokateri router preseže po signalu tega Linksysa z malo navitim dd-wrt . Imam oba in povem da ta novi mikrotik zdaj je kar se signala tiče enakovreden (in oba bistveno boljša od mojega starega Asusa). Tako da menjava routerja ne bo rešila nič. Sem bil pa pozitivno presenečen nad delovanjem powerline adapterja (in APja na koncu).
www.ramsak.si

car100 ::

Pozdravljeni, mene pa zanima kateri ruter bi priporočali z najboljšim razmerjem cena/zmogljivost. Cena okoli 100EUR+-. Potreboval bi USB 3.0, da lahko nanj priklopim USB disk 2 TB v ntfs formatu, dober wifi signal in da brez težav prežveči več brezžičnih naprav + 1 žično. Trenutno imam optiko 100 Mb/s in Iskratel Innbox V60U (2015) vendar ima bolj za silo signal + zelo slabo se obnese za diske. (Max 1-2Mb/s pri žični povezavi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: car100 ()

d4vid ::

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

Je tole ok za občasne torrente, 10/1 linija, 3 telefoni, 1 tablica, 3-4 PCji?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

smacker ::

monaco ::

smacker je izjavil:

@car100: https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

A bi tale bil primeren za (wired) access point in gigabit switch, ter hkrati za "mrezni" disk preko usb 3.0. Ali priporočate kaj drugega, bolj price-performance, po možnosti ac?
www.ramsak.si

car100 ::

smacker je izjavil:

@car100: https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...


Bi se stegnu za še kej boljšim od asusa samo me malo moti da je napram Linksys hitrost do priklopljenega diska za pol nižja :( Kaj bi blo z 802.11ac pa da je čim večja pokritost?

Buddah ::

Do včeraj mi je služil Linksys wrt160n3, ki pa je izpustil dušo pod udarom strele. Iščem nekaj easy to use v rangu 50€. Lahko tudi manj. Nisem nevem kako zahteven uporabnik.

mtosev ::

kolegu sem predlagal wrt1200ac ruter. a sn mz dobro svetoval? ima tudi podporo za dd-wrt
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

monaco ::

Mi lahko predlaga kdo kak dober (price/performance) AP, ki bi ga preko kabla povezal na MikroTika pa da bi imel čim boljšo pokritost okrog hiše (ne rabi bit waterproof, ker bo za leseno steno, na suhem in pod streho), po možnosti tudi na 5ghz...
www.ramsak.si

čuhalev ::

Imam LocoM2 in pokrije naokoli do 150 metrov (za več mora biti tudi oprema na drugi strani dovolj zmogljiva), sicer je usmerjen, tako da za njim toliko ne pokriva. Cenejša različica tega je CPE210. Na videz sta izdelka skoraj enaka.

monaco ::

Tole? https://www.senetic.si/product/LOCOM2?u...

Po specifikacijah je tplink boljši,cena pa enaka... http://www.mlacom.si/tp-link-cpe210-2-4...
www.ramsak.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: monaco ()

čuhalev ::

To ja. Tp-link je novejša zadeva, oba pa rešujeta enak problem.

monaco ::

Samo LocoM2 piše max 150mbps, pri tplinku pa 300... Čeprav glede na to, da nobeden nima gigabit lana je tako ali tako to precej nesmiselno... Torej je tplink boljši?
www.ramsak.si

MrStein ::

Ni nesmiselno, ker celo na 300-ki težko v praksi presežeš 100Mbps dejanskega prenosa.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kajetan ::

iščem nek hud ruter ki nese wifi signal do nebes . . cena do 130€....... v glavnem enga ki nese vsaj 2x dlje kot ta standarden siolov... pa ne bi imel repeaterja... hvala

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik... - twga hvalijo? :D

monaco ::

Jaz sem imel več kot 3 leta 2 WRT-54GL dober kilometer zračne razdalje. Vidna linija. Eden je bil za steklom, drugi obežen na zunanji strani pred šipo z antirefleksnim premazom. Brez zunanjih anten brez težav. Edino kadar je močno snežilo je povezava prekinjala. Hitrost ni bila nevemkaj, toda še vedno krepko večja od internetne povezave.

Kaj pa kak AC access point z dobrim dometom?
www.ramsak.si

SonyMHC ::

Pozdravljeni!
Doma imamo trenutno internet 2/1 kar je za 10 naprav (ki so priključene na omrežje) zelo slabo (vsaj po moji oceni)
Doma imamo trenutno router TP-Link TL-WR941N, ki nam povzroča veliko preglavic in ga bomo morali menjati
Internet bomo posodobili na 10/10 optiko
Sedaj me zanima, kakšen router mi predlagate da kupimo? Potrebujemo router, ki bi imel kar velik domet signala (vsaj 200m) ter vsaj 1 ethernet priključek. Naša zgornja cena bi bila 50EUR
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SonyMHC ()

konspirator ::

10 naprav wifi ?

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

Za povečananje dometa se uporabljajo range extenderji (ko je wifi router premalo).

Zgodovina sprememb…

SonyMHC ::

1 internet
10 porabnikov interneta (tablice, računalniki, tv, telefoni)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SonyMHC ()

konspirator ::

Kakšne preglavice imate ?
Starost routerja ?

Za vašo linijo iz 2005 je še wrt54gl več kot dovolj.

Zgodovina sprememb…

SonyMHC ::

Router resetiramo vsaj 2x na dan
sem že ene 10x defaultal in ni nič bolje
star je (mislim da) 7let
Ah naša linija je res bolj švoh hehe :)

Daniel ::

Namesti OpenWRT in težave bodo čudežno izginile.

konspirator ::

Lahko da je samo napajalnik zanič.

Kakšne preglavice imate ?
Napisal si kaj naredite, ne zakaj to naredite.

Wifi neha delovati, pppoe seja se prekine, kaj tretjega ?

Zgodovina sprememb…

SonyMHC ::

wifi deluje potem pa kar naenkrat ne oddaja več interneta (razen na kablu) tako da wifi naprave dobijo le signal brez interneta
takrat ga resetiramo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SonyMHC ()

BivšiUser2 ::

konspirator je izjavil:

Kakšne preglavice imate ?
Starost routerja ?

Za vašo linijo iz 2005 je še wrt54gl več kot dovolj.

V 2016 dobiš routere z usb podporo za ceno tega.
https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

BivšiUser2 ::

Evo še ceneje gre (copy paste iz druge teme) :D
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

killa bee ::

Zanimam se za nakup tega routerja za priključiteve 2 računalnikov nanj:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Je to dobra izbira?

Ne bom potreboval Wifi signala in me zanima če ga lahko izključim(samo Wifi signal), da mi ne bo seval po nepotrebnem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: killa bee ()

BorutK-73 ::

Za to je dovolj najcenejši TP link.

killa bee ::

A pa je možno izključiti Wifi?

konspirator ::

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Ja, pa še manj komlikacij.
Odvisno pa, na kaj bo priklopljen.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BorutK-73 ::

killa bee je izjavil:

A pa je možno izključiti Wifi?

Anteno daš dol.

čuhalev ::

BorutK-73 je izjavil:

killa bee je izjavil:

A pa je možno izključiti Wifi?

Anteno daš dol.

To ni dobro zaradi povratnega nihanja.

killa bee ::

Se da izklopiti.

odlično.

Anteno daš dol.

ni antene.

Switch ni opcija ?

2 priklopljena compa, 3 operacijski, 3 različni IPji

To ni dobro zaradi povratnega nihanja.

??

čuhalev ::

killa bee je izjavil:


To ni dobro zaradi povratnega nihanja.

??

Moral bi napisti valovanja: Koeficient odbojnosti @ Wikipedia
Pač energija, ki se bi morala izsevati, se vrne oddajnik nazaj.

radmannsdorf ::

V hiši imamo 2 internetna priključka(Telemach kabel in t-2 baker), ker imam rad svoj IP, svojo položnico...
Če pa bi se odločil da bi Telemach linijo delili, ali je sploh možno, da bi s kakšnim routerjem čisto razdelil linijo na dva dela? Vem da se pasovno širino da enakopravno razdeliti, dvema-vsakemu polovico recimo, kaj pa glede varnosti, razno "snifanje" po domačem omrežju in to. Je možno nastavit tako da bi bilo 100% ločeno, da niti skupnega lokalnega omrežja nebi bilo možno vzpostaviti?
Telemach mi dodatnega modema in ip-ja verjetno nebi dal, kljub plačilu, verjetno?
Rad bi čisto ločil vse, pa da potem jaz na svoj del linije priklopim svoj dodatni router in si nastavim wi-fi za telefon recimo.

konspirator ::

Vlan opcijo iščeš.

SeMiNeSanja ::

Na cenejših routerjih se to rešuje preko Vlan-ov in (opcijsko) switchev z Vlan podporo.

Na malo bolj konkretnih routerjih, kjer porti niso zgolj switch, pa lahko definiraš tudi različna omrežja po priključkih.

Sniffanje pa s tem še vedno ne moreš izključiti, če imaš opravka z 'profi firbcem', saj ti lahko vklopi še en switch na tvoj port in tam gleda, kaj se dogaja (če mu že sam router ne omogoča dumpa prometa).

Skratka - s čem imaš opravka? Povprečnimi Janezki ali heckerskimi guruji?
Pri povprečnih Janezkih, so Vlani čisto dovolj.
Pri ta pravem heckerskem guruju, pa si raje nabavi svoj router in si daj kabel do njega položiti do svoje sobe.... Pa ne pozabit zaklepat sobe.... Pa bognedej, da si izmenjaš kakšen usb ključek, prebereš kakšen mail, ki ti ga pošiljajo sostanovalci,.....

MrStein ::

Odvisno kateri del bi naj bil "sniff-proof".
Če ima on in drugi vsak svoj ruter, so oboji "varni" za svojim ruterjem, sploh brez dodatnih nastavitev.
Če ima "napadalec" dostop do kabla iz modema (oziroma ruterja če ima Telemach kombinirano napravo), pa je vseeno kaj naredi, ker ne more nikakor preprečiti snifanja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

6151 ::

TP-Link Archer C7 V2 kako prebavlja torrente? 300/50 linija
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

radmannsdorf ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Na cenejših routerjih se to rešuje preko Vlan-ov in (opcijsko) switchev z Vlan podporo.

Na malo bolj konkretnih routerjih, kjer porti niso zgolj switch, pa lahko definiraš tudi različna omrežja po priključkih.

Sniffanje pa s tem še vedno ne moreš izključiti, če imaš opravka z 'profi firbcem', saj ti lahko vklopi še en switch na tvoj port in tam gleda, kaj se dogaja (če mu že sam router ne omogoča dumpa prometa).

Skratka - s čem imaš opravka? Povprečnimi Janezki ali heckerskimi guruji?
Pri povprečnih Janezkih, so Vlani čisto dovolj.
Pri ta pravem heckerskem guruju, pa si raje nabavi svoj router in si daj kabel do njega položiti do svoje sobe.... Pa ne pozabit zaklepat sobe.... Pa bognedej, da si izmenjaš kakšen usb ključek, prebereš kakšen mail, ki ti ga pošiljajo sostanovalci,.....

Nimam opravka z nikomur na srečo, me pa pač samo zanima kako je s tem. Ker če bom postavljal, bom postavljal tako kot je treba. Nikoli pa nisem še kaj takega postavil. Časa je dovolj, bom moral mal literature na tole še prebrat :)

SeMiNeSanja ::

No, teoretično bi lahko definiral svoj Vlan do vsakega računalnika na omrežju, potem pa se igral z pravili, kaj sme iz katerega Vlana do drugega.

Teoretično - v praksi je to overkill za standardne routerje, kateri so v slovenskih domovih v uporabi, pa tudi upravljalski del takšnim bolj zahtevnim konfiguracijam nebi bil dorasel, tako da bi se nekje na pol poti nekje izgubil, tudi če dobro veš, kaj delaš.

Jaz sem se že večkrat poigraval z idejo, da bi poskusil testno postaviti eno tako konfiguracijo, pa mi je na koncu vedno zmanjkalo volje, da zaviham rokave in se tega tudi zares lotim - saj je v normalnih omrežjih popolnoma nepotrebno.

Invictus ::

Daš dva poceni routerja in ne vzpostaviš routinga med njima. Zadeva rešena. Oba routerja priklopiš na Telemachov modem, ki je tudi router. Lahko pa tud bridge, če ti ISP bo pustil dva javna IPja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zee ::

Zivjo,
Za nase stanovanje kupujem router. Zahteve so naslednje:
- izredno kompakten, saj bo postavljen v omarici skupaj z opticnim modemom
- wireless del ni potreben, zanj bo na zacetku skrbel TPlink Archer C7, nato pa verjetno Unify access point
- prikljucen bo na gigabitno opticno linijo
- imeti mora ne vec kot 4-6 izhode za zicno mrezo
- zazeleno: QOS, firewall, VPN

Gledal sem Mikrotika, vendar ne vem, katerega izbrati, da bo ustrezal mojim zahtevam.

Hvala vnaprej!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

darkolord ::

hEX mogoče?

SeMiNeSanja ::

darkolord je izjavil:

hEX mogoče?

Vrag je v drobnem tisku...?

Routing 25 ip filter rules @512 byte packet = 271.6 Mbps

Skratka, nisem prepričan, če je igračka zares dovolj zmogljiva, da ne bo pokvarila 'user experience' pri gigabitnem linku. Če nič ne filtriraš, bo šlo tam nekje do 950Mbps, kar je že dokaj blizu, samo te zna potem presenetiti, ko enkrat začneš dodajat kakšna filtrirna pravila.....

Bolj na 'varni' strani bi bil z RB3011UiAS-RM (836.0Mbps@512 byte+25 filer rules) ali RB1100AHx2 (1,073.2Mbps@512 byte+25 filer rules), ki sta pa žal že malo dražja...

To seveda vse velja 'teoretično' - morda ima Darklord praktične izkušnje s to igračko, ki ne potrjujejo teorije?

darkolord ::

Glede na to, da kupuje usmerjevalnik za v stanovanje, da je prioriteta tudi velikost, in da ni nikjer specificiral, za kakšno uporabo bo šlo, sklepam oz. predpostavljam, da niti približno ne namerava saturirati gigabitne povezave z majhnimi paketki.

Pri raznih downloadih, torrentih in podobno pa ne bi smelo biti nobenega problema. Vsaj ne v routerju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

SeMiNeSanja ::

Če se 576 byte smatra za nekakšno povprečno velikost paketkov, potem bi težko govoril o malih paketih pri 512 byte-ih?

Torrenti pa....ne vem, nisem nikoli gledal z wiresharkom, kolikšne pakete v povprečju transportira sem pa tja.

Kar se pa tiče gigabitne linije za doma, pa bo ta dejansko po vsej verjetnosti 99,9% časa manj kot 2% izkoriščena, če ne bo ravno nonstop na veliko vlačil/delil torrente, gledal online video na parih ekranih hkrati,.....

Vsekakor bo na koncu vprašanje, kako namerava uporabljati link. Če ga bo v slogu povprečnega Janezka, potem bo tudi tista igračka dovolj, samo kakšnemu speedtestu ne sme preveč pod zobe gledat, če ne bo dosegal polnega gigabita.
««
42 / 127
»»