» »

Kateri router?

Kateri router?

««
41 / 126
»»

BlaY0 ::

Ja to ni osto no!!! Eno je povezava med napravo in routerjem drugo je pa internetna povezava med routerjem in dalje naprej.

Zanima me če je povezava naprav do routerja prekinjena ali ne in ne ali ti tisti čas dela internet na napravah?

Če naprave izgubijo _stik_ z routerjem zgleda kot da se ti router vsuje (kernel panic varianta).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

andraxxus ::

pa sej to govorim, če odklopim modem iz napajanja povezave se vedno ni, če pa ruter vržem vn in prklopm nazaj pa je tut povezava nazaj

BlaY0 ::

Ne, do zdaj si pisal čisto nedoločno, tako da nisem vedel ali naprave izgubijo povezavo z routerjem ali router izgubi povezavo z internetom. V obeh primerih pomaga če resetiraš router ampak gre za popolnoma različna problema.

andraxxus ::

Zdravo,
imam nek tp-link router (trenutno res nevem oznake, lahko sporočim kasneje) star sigurno več kot 7 let in problem je sledeč. Imam namizni računalnik, ki je preko routerja prkloplen na modem, zadnje čase se mi velikokrat zgodi da se povezava enostavno prekine, šele ko izklopim in priklopim nazaj napajalni kabel od routerja povezava spet dela. Sem skoraj prepričan da je težava v routerju, ker če modem vržem vn povezava še vedno ne dela.
Prosim za nasvet, sem tudi pripravljen kupiti novega =)
Hvala in lp

prvi post

BlaY0 ::

Ja, ampak kaj je zate povezava si pa napisal tukaj par postov višje "nevem kako nej se drgac razlozim prekine se povezava na vseh napravah kokr da bi mi en odklopu internet...".

andraxxus ::

mislm da je blo usm jasno da mislm povezavo z internetom

BlaY0 ::

Kar je narobe!!!!!!!!!!!!!1 Povezavo z inernetom lahko prekineš na 304875536 načinov! Moraš se približat izvoru napake ne pa it proč od nje (proti internetu). Internet tukaj nima nobene veze in večkrat ko ga omeniš več je nejasnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

čuhalev ::

Torej iz nenada ti prekine povezavo? Ne verjamem.

BlaY0 ::

Zamenjat router... verjetno je zanič. Kakšen kondenzator ne _drži_ več in se ti router vsuje. To je ena od možnih variant.

čuhalev je izjavil:

Torej iz nenada ti prekine povezavo? Ne verjamem.

Je možno. Tale router ima switch v SoC-u in ko se zadeva vsuje čisto nič več ne dela. Če bi imel switch ločen od SoC-a, bi se naprave priklopljene nanj še vedno videle med sabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

andraxxus ::

sej sm reku da najbrz je router ker morm prav router odklopit iz napajanja
batt67: če ne bi imel take napake najbrz ne bi pisal sem gor se ti ne zdi???

BlaY0 ::

andraxxus je izjavil:

sej sm reku da najbrz je router ker morm prav router odklopit iz napajanja

Razumi da tudi če je problem v routerju v večini primerov ni hardverski in se ga da rešit z nastavitvami. Tukaj sumim na HW problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

andraxxus ::

torej predlogi za nov router?

BlaY0 ::

Če si bil s samimi performansami sicer zadovoljen potem lahko nabaviš kar tega istega, drugače pa imaš zgoraj primere ala C5 ki je glede na razmerje performanse/cena pomoje OK. Samo vprašanje je če res to nucaš. Ponavadi folk dejansko sploh ne nuca tako _močne_ zadeve pa vseno nabavijo ker je nekdo pač rekel da je zadeva kul.

MrStein ::

andraxxus je izjavil:

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...
tale router mam sicer je tole že novejši zunanji izgled mam še bl zastareuga ampak model je isti.
modem je pa od telemacha thomson modej thg540

(TP-Link TL-WR741ND)
Takle* ruter (Telemach ga je "dal") so imeli pri starših in se je non-stop rušil. Šele po nadgradnji na OpenWRT je začel normalno delovati.

* - ne nujno enak model, izgleda enako kot na sliki
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

AC_DC ::

BlaY0 je izjavil:

Ponavadi ni panike ko zadeva že nekaj cajta laufa, problem je ko jo zalaufaš. Takrat se vzpostavi precej več povezav.

Ampak tale router ima 32 MB rama tako da to ne bi smel bit problem.

V stock FW-ju tega routerja ni kaj dosti za nastavit kar bi tebi pomagalo. Najprej je pa treba sploh ugotoviti kaj točno crkne. A imaš kak virus? Si del kakšnega botneta? To zna vplivati.

5 verzij je
https://wikidevi.com/wiki/TP-LINK_TL-WR...
https://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl...

Naj pove točno verzijo svojega.


Lahko je samo napajalnik že bolj utrujen (7 let v uporabi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

mtosev ::

Jaz sem enemu wr 740n flashal na dd-wrt.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BlaY0 ::

AC_DC je izjavil:


5 verzij je
https://wikidevi.com/wiki/TP-LINK_TL-WR...
https://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl...

Naj pove točno verzijo svojega.


Lahko je samo napajalnik že bolj utrujen (7 let v uporabi).

Saj je napisal približno... ima verzijo < od 2, se pravi stari model. Tudi jaz sem pomislil na napajalnik ampak iskanje novega primernega napajalnika bi bilo enako _drago_ kot nabava novega routerja (z napajalnikom vred).

MrStein je izjavil:


Takle* ruter (Telemach ga je "dal") so imeli pri starših in se je non-stop rušil. Šele po nadgradnji na OpenWRT je začel normalno delovati.

* - ne nujno enak model, izgleda enako kot na sliki

Se strinjam. lahko da bi že menjava FW-ja rešila zadevo ampak se mi zdi da mu ni ravno v interesu da bi zadevo kakorkoli _nadgrajeval_ v softverskem smislu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

ptg ::

Pozdrav,

kupil bi nov ruter (IMAM OPTIKO 100/10), ki naj bi imel dober domet čez tri stene v stari hiši (ena etaža).
Je kdo v zadnjem času kupoval kaj podobnega?

Hvali se Tp-link ARCHER C5, torej cenovni razred do 100 EUR.

Hvala v naprej za info.

gslo ::

tp-link 1043ND v2, cena okoli 50eur. flashan z ddwrt, npr.

smacker ::

Že ta bo zadostil: https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...
Uporabljam za 80/80, pokriva 100m2 + etažo gor/dol, ma USB za disk + namestiš lahko torrent odjemalec. Zelo enostaven za nastavit (guest networks, časovnoe omejitve na dan, začasna gesla, parents mode...). Če rabiš bolj advanced nastavitve, pa ga flashnes z ddwrt.

andraxxus ::

Sem danes preveril na telemachu in je rekel da kako imam lahko sploh še tako zastarelo mrežno opremo (modem in router), ki je seveda njihova (baje naj bi oni sami skrbeli za novejšo). Torej pride drug tedn telemachou mojster in prinese novo mrežno opremo.

ptg ::

Hvala, fanta, za mnenja.

OldSkul ::

Če kdo rabi dober in poceni AC router: https://www.amazon.fr/Asus-90-IGY7002M0...
Prodajalec mora biti Amazon. Dobavni čas je sicer do 4 tedne, denar ti "poberejo" šele ko izdelek dejansko pošljejo. Meni se ne mudi, mogoče bo celo poslano. Bom zamenjal ostareli Asus N16.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

BK5 ::

Spet pišem jaz, ki imam težave z routerjem. Če probam dat ethernet kabel direkt preko modema v prenosnik, piše, da ni omrežnega dostopa oz. da je neprepoznano omrežje. Zakaj?

vozlov225 ::

Pozdravljeni, potrebujemo router z odlično pokritostjo, ali pač router in alternativno rešitev za dobro pokritost. Router pa do cca 130€. Hvala!

krepki ::

Pozdravljeni imam router Linksys EA 4500 in mi pri povezavi 200/40 wireless povezava pride komaj do 100/40 ali mislite da bi nakup boljšega routerja kaj pomagal.
Recimo tega.
https://www.bigbang.si/usmerjevalniki-i...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

greatdrakon ::

krepki je izjavil:

Pozdravljeni imam router Linksys EA 4500 in mi pri povezavi 200/40 wireless povezava pride komaj do 100/40 ali mislite da bi nakup boljšega routerja kaj pomagal.
Recimo tega.
https://www.bigbang.si/usmerjevalniki-i...


prvo si preberi kaj so teoretične hitrosti oz. tiste ki jih reklamirajo proizvajalci in tiste, ki jih dejansko lahko dobiš z trenutnimi tehnologijami....

ne splača se ti kupovat, ne boš nič (veliko) pridobil.

Zgodovina sprememb…

Spock83 ::

Z D-Linkom DIR-880L sem z ustreznim odjemalcem dosegel 180-200Mbit preko wifija in seveda v isti sobi.

krepki ::

Samo a ti novejši routerji c AC tehnologijo nimajo kaj boljšega dometa,veliko je pa verjetno tudi odvisno od mrežne kartice.

MrStein ::

- kvaliteta izdelave
- podprti standardi in tehnologije
- okoliščine (prostor, objekti...)

Velja tako za ruter in odjemalec.

Najbolje teste naprav pogledati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

monaco ::

Obupujem in bom zgleda res moral narociti tega 8-portnega rdecega mikrotika. Malo sem gledal link in priznam da sem se ustrašil nastavitev. Mi boste pomagali?

Gor pride Amisov thomson (bi rad da kar se da funkcij prevzame mikrotik), potem drug router (asus wl-500g s Tomato fw), ki bo deloval kot switch. Zunaj sta se dva kitajska wifi repeatera, ki ju ukljucim po potrebi (wifi-wifi). Rabim osnovni firewall in pa port forwarding za par kamer. Pa par iot igrack, ki se same konfigurirajo. Na drugem routerju je se xtreamer, ki ga dostopam tudi od zunaj in pa tv. Pa na pcju (lan direkt v mikrotika) kdaj vlecem kak torent.

Net je Amis dsl 15mb...

Kakšna ideja kje bi bil trenutno najcenejši?
www.ramsak.si

MrStein ::

Kaj od tega pa je treba ročno nastaviti?
Edino za dostop do xtreamerja in kamere od zunaj, pa še to bi lahko šlo avtomatsko (no, za kitajske kamere mogoče ne, čeprav so kitajci tudi vedno boljši).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

monaco ::

Ne vem. Ker tisto na linku je ohoho in je se osno ne stvari problem najti... Načeloma samo port forwarding, mogoče še dolocit fiksni IP doloceni MAC in pa range za dns. Pa seveda vse kar je potrebno nastavit da bo komuniciral z amisom (thomson v bridge mode). Ter da firewall ne bo blokiral torrentov ali pa iot igrac.
www.ramsak.si

darkolord ::

Večino tega (z izjemo port forwarda) lahko nastaviš na eni strani:

MrStein ::

Hmm, zakaj je na "WISP"? Ali to "nima veze"?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

monaco ::

Zdaj mi pa naj še hitro kdo pove kje ga kupit pod 125 €. Ali pa vsaj z brezplačno poštnino ;)
www.ramsak.si

Gapi ::

Shop Virtua-IT 128EUR Kotnikova 35 Ljubljana
TechTrade Trzin 129EUR Trzin nekje Ljubljana
Center Brezžičnosti125EUR Plese 9A,
9000 Murska Sobota, Slovenia

Mislim da ceneje kot 125EUR bo težko da boš najdu.

Upam da sem linkal pravega ker ti si omenjal nekega 8 portnega rdečega. Ta je edini rdeč poleg zdej 3011 serije
No person is rich enough,to buy back his past.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

Gapi ::

MrStein je izjavil:

Hmm, zakaj je na "WISP"? Ali to "nima veze"?



Neke razlike med WISP AP in HOME AP ni. Pri HOME AP imaš že v Quick set da lahko določiš še guest wi-fi, kar lahko v WISP AP dodaš naknadno na roke. Plus še kaka opcija je predhodno nastavljena.
No person is rich enough,to buy back his past.

monaco ::

Gapi je izjavil:

Shop Virtua-IT 128EUR Kotnikova 35 Ljubljana
TechTrade Trzin 129EUR Trzin nekje Ljubljana
Center Brezžičnosti125EUR Plese 9A,
9000 Murska Sobota, Slovenia

Mislim da ceneje kot 125EUR bo težko da boš najdu.

Upam da sem linkal pravega ker ti si omenjal nekega 8 portnega rdečega. Ta je edini rdeč poleg zdej 3011 serije

Potem je se vedno najcenejši pri zastopniku...


http://www.mikrotik.si/mikrotik-integri...
www.ramsak.si

monaco ::

Kupil v techtrade pri Levu v Lj za 125 eur. Si bom verjetno za vikend vzel cas in potegnil kable za modem na drugo stran hise ter zadevo skonfiguriral. Tako da pricakujte kako vprašanje :)
www.ramsak.si

monaco ::

Router priklopljen. Zaenkrat sem na thomsonu samo izklopil WIFI in DNS ter priključil MikroTik. Tako da sem potem pod HomeAp pustil Static in ne PPPoE. Tu verjetno samo pokličem Amis in rečem, da mi dajo ruter v bridge mode ter povejo username in password? (ok, username vidim tako v routerju, kot na moj.amis.net, za pass pa nimam pojma)

Za DDNS sem naredil script po teh navodilih:
http://wiki.mikrotik.com/wiki/Dynamic_D...
samo nimam pojma kaj naj vpišem pod interface ???
Pošteno povedano tudi nimam pojma ali sploh deluje... V dashboardu na no-ip je zelena kljukica in piše da je bila updejtana pred 14 min...

Uganka mi je tudi kako nastavit port forwading na določen IP/napravo.
Sem brskal po straneh in nekako prišel do zaključka, da moram it pod firewall / nat. Odprem nov in potem:
chain:dstnat
dst address: vpišem IP kamere
protocol: 6(tcp) #ali bi tu moral biti udp oz ali bi moral ustvariti še enako pravilo za udp?
dst port: 80 #ker je tak port na kameri
src port: 85 #ker želim da je dosegljiva na domena.no-ip.org:85
in interface: izberem port na katerega imam priklopljen modem (eth1)
Problem je, da do kamere od zunaj ne pridem. Ne do web clienta, ne preko aplikacije.

Kako naj nastavim nek "normalen" firewall?
Kako se da dostopat do konfiguracije routerja od zunaj?
www.ramsak.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: monaco ()

monaco ::

monaco je izjavil:

Router priklopljen. Zaenkrat sem na thomsonu samo izklopil WIFI in DNS ter priključil MikroTik. Tako da sem potem pod HomeAp pustil Static in ne PPPoE. Tu verjetno samo pokličem Amis in rečem, da mi dajo ruter v bridge mode ter povejo username in password? (ok, username vidim tako v routerju, kot na moj.amis.net, za pass pa nimam pojma)

Za DDNS sem naredil script po teh navodilih:
http://wiki.mikrotik.com/wiki/Dynamic_D...
samo nimam pojma kaj naj vpišem pod interface ???
Pošteno povedano tudi nimam pojma ali sploh deluje... V dashboardu na no-ip je zelena kljukica in piše da je bila updejtana pred 14 min...

Uganka mi je tudi kako nastavit port forwading na določen IP/napravo.
Sem brskal po straneh in nekako prišel do zaključka, da moram it pod firewall / nat. Odprem nov in potem:
chain:dstnat
dst address: vpišem IP kamere
protocol: 6(tcp) #ali bi tu moral biti udp oz ali bi moral ustvariti še enako pravilo za udp?
dst port: 80 #ker je tak port na kameri
src port: 85 #ker želim da je dosegljiva na domena.no-ip.org:85
in interface: izberem port na katerega imam priklopljen modem (eth1)
Problem je, da do kamere od zunaj ne pridem. Ne do web clienta, ne preko aplikacije.

Kako naj nastavim nek "normalen" firewall?
Kako se da dostopat do konfiguracije routerja od zunaj?

Amisov router je zdaj v bridge mode in MikroTik v PPPoE. Internet zdaj deluje normalno.

Pri DDNS sem v skript pod interface napisal pppoe-out1 in sedaj ne v dashboardu na no-ip pravi IP.

Še vedno pa prosim za pomoč pri port forwardingu.
Pri prebiranju dodatnih tutorialov sem ugotovil, da mora biti pod dst address moj zunanji IP (kar mi nikakor ni jasno kako izpeljat pri DDNS ampak za testiranje imam kar trenutni ip), vnos interface ni nujen, potem moram pa spodaj pod actions izbrat dst-nat in vpisat to address (naslov kamere) in to port (port kamere - recimo web port). Samo potem preko mobilnika vseeno ne morem do njih. ne preko ddns naslova, ne preko IPja. Prosim za pomoč. Na starem routerju je bilo enostavno, ko sem samo izbral port, protokol in ip kamere, pa je vse delalo (tako preko web interface, kot preko aplikacij). Kamera sicer podpira tudi pomagat...
www.ramsak.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: monaco ()

monaco ::

Sem odprl drugo temo in smo stvari rešili!

Zdaj pa še moje veliko presenečenje/razočaranje - MikroTik RB2011UiAS-2HnD-IN ne podpira 5ghz omrežij!!! Vem da piše v specifikacijah, samo na to nisem bil pozoren, glede na to, da večina novejših pol cenejših routerjev to podpira...
www.ramsak.si

čuhalev ::

monaco je izjavil:

MikroTik RB2011UiAS-2HnD-IN ne podpira 5ghz omrežij!!! Vem da piše v specifikacijah, samo na to nisem bil pozoren, glede na to, da večina novejših pol cenejših routerjev to podpira...

Res je smola, če nisi pozoren, vendar je že iz številke modela (2HnD) razvidno, da podpira 2,4 GHz High power 802.11n in dual stream.

Jinto ::

RB2011 je zastarel crap.

Daniel ::

Povsem zadovoljiv je za večino uporabnikov, ki vedo zakaj ga potrebujejo, ne govori neumnosti.

@monaco Če je hitrost WiFi prenosa težava priporočam kakšno dodatno dostopno točko na kablu, pa je problem rešen.

XKEKAX ::

Pozdravljeni,
kateri router bi mi priporočali za nekje 50€ (10€ gor ali dol). Je dvonadstropna hiša, zdajšnji Linksys WRT54GL ne oddaja dovolj močnega signala v zgornje nadstropje oz. "ima 1 črtico".

LP

SeMiNeSanja ::

XKEKAX je izjavil:

Pozdravljeni,
kateri router bi mi priporočali za nekje 50€ (10€ gor ali dol). Je dvonadstropna hiša, zdajšnji Linksys WRT54GL ne oddaja dovolj močnega signala v zgornje nadstropje oz. "ima 1 črtico".

LP

Če ti WRT54GL ne vleče, ti tudi ker drugi router ne bo čudežno dodal še dveh ali treh črtic (po vsej verjetnosti niti eno ne).

Raje razmisli o dodatni dostopni točki in jo poveži s kablom, pa boš imel polnih "5 črtic" signala.

Če kabel odpade kot opcija, ti preostane še možnost premostitve preko električne napeljave, kar je nekoliko dražje, ampak če druge opcije nimaš....

Zgolj nakup novega routerja (prej ali slej bo gotovo tudi o tem treba razmisliti), pa ti ne bo rešila problema s signalom.

XKEKAX ::

Nimam možnosti kabla, ravno to je problem. Ali bi se nabavil kak dober ruter ali pa se kupi še en in se ju da v bridge. Po električni napeljavi tudi žal odpade...

mihec87 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

XKEKAX je izjavil:

Pozdravljeni,
kateri router bi mi priporočali za nekje 50€ (10€ gor ali dol). Je dvonadstropna hiša, zdajšnji Linksys WRT54GL ne oddaja dovolj močnega signala v zgornje nadstropje oz. "ima 1 črtico".

LP

Če ti WRT54GL ne vleče, ti tudi ker drugi router ne bo čudežno dodal še dveh ali treh črtic (po vsej verjetnosti niti eno ne).

Raje razmisli o dodatni dostopni točki in jo poveži s kablom, pa boš imel polnih "5 črtic" signala.

Če kabel odpade kot opcija, ti preostane še možnost premostitve preko električne napeljave, kar je nekoliko dražje, ampak če druge opcije nimaš....

Zgolj nakup novega routerja (prej ali slej bo gotovo tudi o tem treba razmisliti), pa ti ne bo rešila problema s signalom.


ali pa kupiš nov router, starega pa daš kot repeater..

««
41 / 126
»»