» »

Kateri router?

Kateri router?

««
40 / 127
»»

AC_DC ::

Kakšne zahteve ima ?

Gapi ::

Mikrotik RB941-2nD-TC hAP lite z not. antenama 22,57 € Če se ti ljubi ubadat z mikrotikom. Drugače imaš pa Tenda 300Mb W309R 28,12 € Na voljo so še kaki TP-LINK za podobn denar. Najde se tudi ASUS RT 12 od 22€ do 28€. Od teh malih igračk ne pričakuj da bodo pokrili celo stanovanje. Mogoče dve siporex steni ali ena malo boljša betonska.
No person is rich enough,to buy back his past.

AC_DC ::

M-XXXX ::

Tole bi blo cool? Dve sobi rabi pokrivat, tako da nič posrbnega

http://m.enaa.com/izd_3259_ac92130526_a...

MrStein ::

Gapi je izjavil:

Če se ti ljubi ubadat z mikrotikom.

Kaj pa se je za ubadati z ruterjem doma?
Vtakneš in dela.
(razen če si pri Telekomu in moraš nekje ime in geslo za dostop do interneta vpisati - pač ena minus točka za ta ISP - če seveda niso vmes spremenili)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gapi ::

MrStein je izjavil:

Gapi je izjavil:

Če se ti ljubi ubadat z mikrotikom.

Kaj pa se je za ubadati z ruterjem doma?
Vtakneš in dela.
(razen če si pri Telekomu in moraš nekje ime in geslo za dostop do interneta vpisati - pač ena minus točka za ta ISP - če seveda niso vmes spremenili)


Res je stvar skoraj plug and play. Samo malo bolj naprednejše nastavitve niso tok enostavne. Že port forwarding nekaterim dela preglavice. Z quick set nastaviš da internet sploh dela in wireles nastaviš geslo in ime. Tukaj se pa stvar konča.
No person is rich enough,to buy back his past.

MrStein ::

Še enkrat: kaj tipični uporabnik potrebuje, kar ne bi delalo avtomatsko?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Spock83 ::

Odpret porte za torrente? :)

MrStein ::

---> avtomatika

še kaj?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

BK5 ::

Pozdravljeni!

Trenutno imam router MSI RG60SE, vendar je ta že precej star, zato imam težave z njim. Velikokrat ga morem izklopiti in ponovno vklopiti, saj kar naenkrat ni več viden. Velikokrat se tudi zgodi, da interneta povezave ne deluje za 30 sekund, nato pa se vrne. Zato sem se odločil, da kupim nov router. Imam Telemach paket Gold Trojka Extra, torej internetno povezavo 120/4 Mb/s, uporabljam pa en namizni računalnik z Ethernet kablom in dva prenosnika z Wi-Fi povezavo. Zanima me, kateri router mi priporočata, da mi bo internet deloval brezhibno. Na voljo imam tudi rabljen in 3 leta star router Linksys WRT54GL in me zanima, če je ta dovolj zmogljiv ali priporočate kakšnega drugega?

mtosev ::

Wrt54gl zagotovo ni dovolj zmogljiv. Kolk si pripravljen dati za nov ruter?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BK5 ::

Želim najti najbolj ugodno ceno za router, ki bi deloval brez težav.

mtosev ::

40-50e je ok?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrStein ::

Si prepričan da je vir težav ta ruter?
Tule lahko preveriš, če imajo drugi podobne težave pri istem ponudniku (na isti lokaciji najbolje): KKS > Triera > UPC > Telemach
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BK5 ::

Jaz mislim, da ja. Kaj bi lahko bilo drugega narobe? Glede na starost in zmogljivost routerja mislim, da je to problem. 40-50 EUR sem pripravljen dati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BK5 ()

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MrStein ::

A ima ta neke kvalitete?
Ker za 120Mbps priključek mu ponujaš ruter z 100Mbps priključki.
Pa pomnilnika ima tudi zelo malo (če bi kaj softvera nalagal).
Za to ceno se zdi zelo slaba ponudba.

Sicer telemach ima tudi svojo ponudbo ruterjev, ki so potem modem in ruter v eni škatli.
Sicer so pregovorno bolj slabi, ampak se najde tudi kaki dober model (preveri v že omenjeni temi).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

mtosev ::

Slabo gledal, da ima 120 downloada. Ruter na srečo podpira dd-wrt, tak da ni tak slab.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BK5 ::

Morda imam modem, ki je že sam po sebi router, vendar ne bi reku. To je Cisco EPC3212.

MrStein ::

Samo modem je.

Mogoče TP-LINK Archer C2 AC750 za 56 EUR.

Iz tujine sicer lahko dobiš kaj ceneje. Recimo tale TP-link je s poštnino vred EUR 52,41 (iz amazon.de).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

čuhalev ::

WDR4300 bi zadostil. Sicer nima AC, gre pa 11MB/s po zraku skozi zid.

MrStein ::

Ja, bi "zadostil" s ceno 83 EUR.

A tu noben ne prebere več kot tretjine vprašanja?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

čuhalev ::

Kaj je narobe z rabljenim?

AC_DC ::

čuhalev je izjavil:

WDR4300 bi zadostil. Sicer nima AC, gre pa 11MB/s po zraku skozi zid.

Oddaljenost, kaj imaš za odjemalca ?

OP
http://www.edigital.si/single-band-rout...



MrStein
TP-LINK Archer C2 AC750
Dobra izbira, izgleda kar steal ponudba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

BK5 ::

Najlepša hvala za predloge. Želel pa bi se prepričati tudi, da je router vir teh težav.

Tilen ::

Največkrat je problem v napačni (ne najbolj optimalni) konfiguraciji na routerju in počasnih klientih.

Sam imam že cca 5 let Linksys E4200v1 (kupil na Ebayu za 60 EUR) s stock firmware in čez dve steni v hiši lovim z Intel Dual Band Wireless-AC 7260 (Elitebook G1 840) praktično vedno čez 100 Mbit/s in tudi v drugo nadstropje. Vse ancient naprave sem zaklenil na G only radio1, ostale naprave pa lahko koristijo tudi radio 2, ki je N only. Router je seveda dual-band, virtualno ločeno omrežje je no-go.

Pred menjavo routerja torej preverite konfiguracije, preverite zasedenost frekvenc, preverite naprave v svojem omrežju. Ne potrebujete najdražjega routerja, potrebujete ustrezno konfiguracijo in kompatibilne naprave.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

freesty ::

Je wdr4300 toliko boljsi od DIR-655? 50€ vs 25€? Cena rabljenih.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Tilen ::

DIR-655 je single band.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

freesty ::

Trenutno imam Asus WL-520GC in sem zadovoljen. Rabim pa nov router, ker ta nima 1Gbitnih LAN portov. Sklepam, da je dir655 v vseh pogledih boljsi od trenutnega tako, da ne morem zgresit?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

BlaY0 ::

čuhalev je izjavil:

WDR4300 bi zadostil. Sicer nima AC, gre pa 11MB/s po zraku skozi zid.

Meni je šlo čez 20 MiB/s enako skozi eno steno in na razdalji približno 5m. Je pa precej odvisno tudi kaj imaš na drugi strani, se pravi kako dobrega WiFi klienta. Jaz sem imel nekega 7 let starega HP EliteBook-a z očitno zelo spodobno dual-band WiFi kartico in zadeva je res pičila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

andraxxus ::

Zdravo,
imam nek tp-link router (trenutno res nevem oznake, lahko sporočim kasneje) star sigurno več kot 7 let in problem je sledeč. Imam namizni računalnik, ki je preko routerja prkloplen na modem, zadnje čase se mi velikokrat zgodi da se povezava enostavno prekine, šele ko izklopim in priklopim nazaj napajalni kabel od routerja povezava spet dela. Sem skoraj prepričan da je težava v routerju, ker če modem vržem vn povezava še vedno ne dela.
Prosim za nasvet, sem tudi pripravljen kupiti novega =)
Hvala in lp

BlaY0 ::

??? Kako je prek routerja priklopljen na modem??? Kabel? WiFi? Prek NAT-a? A laufaš PPPoE na računalniku, na routerju ali na modemu???

andraxxus ::

Modem -> router -> PC preko kabla seveda. Router imam zato ker je pri hiši tudi prenosnik, ki je v drugi sobi zato rabim brezzicno povezavo. Res nevem kje laufa PPPoE

BlaY0 ::

Ti ne rabiš extra routerja za to ampak samo WiFi AP (ki ti ga lahko nadomesti obstoječi router), router je že modem sam po sebi (Katerega imaš? Kateri ISP?) Daj poskusi ta tvoj router priklopiti kot navaden switch, se pravi modem lan port - router lan port. Pa ugasni DHCP/DNS na routerju.

Trenutno po vsej verjetnosti delaš dvakratni NAT za brez veze. Sicer to nujno ne pomeni problema, zna pa biti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

andraxxus ::

Sej najbrž je samo wifi ap. Ni me doma trenutno tko da nevem kerga mam. Sporočim čez dobre pou ure. Vem da se tut brezzicna povezava prekine ne samo na namiznem računalniku ki je na kablu
sem pa na telemachu

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Dvomim da je samo WiFi AP. AP-ji so dražji od routerjev oziroma jih nadomeščajo pač cenejši routerji. Jasno se pa lahko tvoj router obnaša samo kot enostaven WiFi AP + switch, tako da mu onemogočiš routing oziroma sploh ne uporabiš WAN porta.

monaco ::

AC_DC je izjavil:



OP
http://www.edigital.si/single-band-rout...



MrStein
TP-LINK Archer C2 AC750
Dobra izbira, izgleda kar steal ponudba.

Torej katerega od teh dveh TP-LINKov, da bo boljsa wi-fi pokritost. Pa da bi mogoče še amisovega thomsona nadomestil v cim vec stvareh
www.ramsak.si

andraxxus ::

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...
tale router mam sicer je tole že novejši zunanji izgled mam še bl zastareuga ampak model je isti.
modem je pa od telemacha thomson modej thg540

mat xxl ::

Tale router zgoraj je sicer res poceni, sicer pa bolj za zjokat, kot kaj res uporabnega .....

andraxxus ::

je možno da se povezava obesi ker je prevec naprav na router usmerjenih? pc, prenosnik, tablca, 3 pametni telefoni?

Daniel ::

Brez večjih težav. So pa ponavadi bolj problem torrenti, kot pa število klientov. S torrenti lahko nekvaliteten router sesuješ že z enim klientom.

BlaY0 ::

mat xxl je izjavil:

Tale router zgoraj je sicer res poceni, sicer pa bolj za zjokat, kot kaj res uporabnega .....

Nič ni za zjokat, čisto OK zadevščina za vsakodnevno uporabo.

andraxxus je izjavil:

je možno da se povezava obesi ker je prevec naprav na router usmerjenih? pc, prenosnik, tablca, 3 pametni telefoni?

Ne. Razen če furaš torrent in nimaš omejenega klienta. Ta ti odpre toliko sej da routerju zmanjka rama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

andraxxus ::

torrent mam več ali manj ugasnen ko brskam po spletu ali gaming. torrent laufa (če laufa) samo ponoč. kakšne so pa nastavitve pa nevem ker jih je un od telemacha nastavu

BlaY0 ::

Ponavadi ni panike ko zadeva že nekaj cajta laufa, problem je ko jo zalaufaš. Takrat se vzpostavi precej več povezav.

Ampak tale router ima 32 MB rama tako da to ne bi smel bit problem.

V stock FW-ju tega routerja ni kaj dosti za nastavit kar bi tebi pomagalo. Najprej je pa treba sploh ugotoviti kaj točno crkne. A imaš kak virus? Si del kakšnega botneta? To zna vplivati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

andraxxus ::

virus ni šanse, pač crkne povezava tako na kabl kot brezzicna dokler ne odklopm rutrja je tko

BlaY0 ::

Daj razloži mi kako crkne? Zgubiš IP? Se ti v statusni vrstici pojavi prečrtan monitorček al kaj? WiFi klienti popadajo dol z AP-ja al kaj?

Al samo internet ne dela, med sabo pa so še vedno vse naprave dosegljivi in se _vidijo_ med sabo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

mat xxl ::

Ja sedaj pa išči napako, kot sem jo jaz pri materi v hiši, je bilo isto, v hiši 2 GSM a, 2 računalnika, ki se povezujejo na wifi in en tv na kablu in ja točno isto, napajanje dol, napajanje gor.......

Na koncu sem podarjena jajca od Telemacha odklopil, jim ga hotel vrniti ( pa ga niso hoteli- prestar, naj ga obdržim) in dodal stari dobri WRT 54 GL, ki je bil nekje drugje ob večjih obremenitvah prešvoh.... In od takrat že kako leto dni nismo vlekli še napajanja ven iz routerja.

BlaY0 ::

Amapk tale TP-LINK ima definitivno boljše performanse od WRT54GL. Procesor je skoraj 2x hitrejši, rama je pa tudi 2x več.

Andraxxus, daj poglej na spodnji strani routerja točno katera verzija je. Je mogoče 1.6?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BK5 ::

Jaz sem poskušal z različnimi nastavitvami torrentov, vendar nobena ni pomagala. Morda bi moral še kakšne nastavitve popraviti, da bi morda lahko odpravil težavo?

andraxxus ::

nevem kako nej se drgac razlozim prekine se povezava na vseh napravah kokr da bi mi en odklopu internet. točn tko ja v orodni vrstici precrtan monitor. torrent nima veze ker tut ko torrent ni przgan mi povezavo fukne vn

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: BlaY0 ()
««
40 / 127
»»