» »

Kateri router?

Kateri router?

««
37 / 127
»»

monaco ::

SeMiNeSanja je izjavil:

To je pa kazen za to, k nisi koj kupil :P

Tale wlan-antene je zgleda en velik nategator. Ce pobrises piskotke, je spet nizja cena dokler ne das v košarico. Kakšen nasvet kje ga kupit ugodno?
www.ramsak.si

čuhalev ::

sodnicaN je izjavil:

podpora vsem wifi standardom (a b g n ac in kaj vem kaj še), 2.4 in 5GHz, teoretični prenosti nad 100mbps, dolgega dosega ne rabim, čim več nastavitev z dobro nastavljenimi defaulti, 4 gigabitni porti, služil bo za ap tko da ne vem kake wan funkcije niso nujn fino je pa lepo če imađ lahko v v vlanov (en je pol wan port)- azne podpore zaisb diske in podobno so kul niso pa nujne
kaj priporočate

Turris Omnia.

Dami ::

monaco je izjavil:

Tale wlan-antene je zgleda en velik nategator. Ce pobrises piskotke, je spet nizja cena dokler ne das v košarico. Kakšen nasvet kje ga kupit ugodno?

Verjetno porodne težave zaradi prenove spletne strani. Sem že kupoval tu osebno in ni noben nateg. Model oskrbuje kr lep del tega območja (Poljčane).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

monaco ::

Ne, to je klasična fora, ki jo imajo predvsem razne sumljive kitajske in Poljske spletne trgovine, da so više v iskalnikih in da generirajo obisk. Se celo namemski modul za eshop dobi.

Sorry, toda trgovce, ki se tega poslužujejo, je potrebno blokirat.

Dami je izjavil:

monaco je izjavil:

Tale wlan-antene je zgleda en velik nategator. Ce pobrises piskotke, je spet nizja cena dokler ne das v košarico. Kakšen nasvet kje ga kupit ugodno?

Verjetno porodne težave zaradi prenove spletne strani. Sem že kupoval tu osebno in ni noben nateg. Model oskrbuje kr lep del tega območja (Poljčane).

Ti si malo zamešal z wlan-sat ;)
www.ramsak.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: monaco ()

Daniel ::

Točno, Wlan-Sat je kar soliden prodajalec. Imam od njega 2 anteni in nekaj kablovja in je vse ok. Škoda le, da ne deluje več tisti forum, ki je nekoč obstajal na tej domeni.

Sem malo preletel par strani in ga realno ne boš nikjer dobil ceneje. Touch na tistem ekrančku, ki ga ima je sicer vsaj na mojem bolj neuporaben in imam tole kar izklopljeno, kar se pa tiče same stabilnosti in hitrosti pa je zadeva povsem na mestu.

Dami ::

monaco je izjavil:

Ti si malo zamešal z wlan-sat ;)

Jap, videl prepozno. My bad 8-O
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

sodnicaN ::

čuhalev je izjavil:

sodnicaN je izjavil:

podpora vsem wifi standardom (a b g n ac in kaj vem kaj še), 2.4 in 5GHz, teoretični prenosti nad 100mbps, dolgega dosega ne rabim, čim več nastavitev z dobro nastavljenimi defaulti, 4 gigabitni porti, služil bo za ap tko da ne vem kake wan funkcije niso nujn fino je pa lepo če imađ lahko v v vlanov (en je pol wan port)- azne podpore zaisb diske in podobno so kul niso pa nujne
kaj priporočate

Turris Omnia.

link? cena?

Daniel ::

sodnicaN ::

rabim nekaj kar lahko kupim danes na pa nekega vaporwara

deadbeef ::

Daniel je izjavil:

Lenoba...

https://www.indiegogo.com/projects/turr...

https://omnia.turris.cz/en


Are there any firmware binary blobs?
Just for the 5 GHz wifi card. The rest of the board is completely blob free.

Se pravi ima ima 5Ghz chip firmware binary blob kt je pod totalno kontrolo proizvajalca..

Tole je isti shit kot Linksys WRT1900AC Marvell based...

SeMiNeSanja je izjavil:

monaco je izjavil:

Kaj pa bi lahko z Microtikom kombiniral za usb disk + usb printer? O katerem modelu sploh govorimo?

Z mikrotikom ne bo ne USB ne printerja. Če to podpira stari router, še vedno lahko opravlja funkcijo print serverja in disk share-a nekje zadaj za kakšnim mikrotikom.

Mikrotik je ROUTER in ne 'Multipraktik', kakršnega si vajen iz kuhinje, ki riba, meša,seklja,....

Ker je izključno router, to funkcijo opravlja bolje kot razni Linksys-i in podobni 'low-cost multipraktiki'.
Kar se tiče WiFi-ja na Mikrotiku ne morem nič reči, kako dobro deluje ali ne deluje, ker ga sam nimam.

Vsekakor je bistveni element pri 'dometu' opremljenost dostopne točke z antenami. Ena sama paličasta antena ponavadi ne bo delala čudežev, sploh če ima zgolj 3dBi ojačanja. Če jo lahko zamenjaš za npr. 8dBi paličasto anteno, lahko dosegaš že popolnoma drugačne rezultate.

Mikrotiki in malo boljše naprave pa imajo 2x2 in 3x3 MIMO antene, znajo usmerjati signal in kaj vem kaj še za ene fore uporabljajo, da tudi prez nekih strašnih štrlečih palic dosegajo lepe rezultate.

Če tisti router 'na vhodu' deluje kot mora, kar se tiče ostalih funkcionalnosti, je še vedno opcija, da dodajaš manjše accesspointe na lokacije, kjer jih potrebuješ - brez debelih zidov vmes.

Malo se zakoplji v tehnologijo, da boš razumel, kaj za ene opcije rešitev so ti vse na voljo.


Prosim ne mi z MirkoDrekam... to je multipraktik, ki počne skoraj vse ampak niti ene stvari dobro... edino primeren je za quick fix.. drugače je crap od crap-a...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deadbeef ()

ramiz?! ::

Kaj priporočate za v študentski dom? Nisem ravno bral vseh strani... Linijo mam 100/100 dowload 11mb/s, tako da bi rad, da router to v polnosti izkoristi... Prosim za predloge.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

čuhalev ::

deadbeef je izjavil:


Are there any firmware binary blobs?
Just for the 5 GHz wifi card. The rest of the board is completely blob free.

Se pravi ima ima 5Ghz chip firmware binary blob kt je pod totalno kontrolo proizvajalca..

Kdo te ovira, da ne vzameš neke druge minipci express kartice za 5 GHz?

monaco ::

deadbeef je izjavil:



Prosim ne mi z MirkoDrekam... to je multipraktik, ki počne skoraj vse ampak niti ene stvari dobro... edino primeren je za quick fix.. drugače je crap od crap-a...

No in kaj bi ti predlagal, da ima 8 lan portov, gigabit povezavo in dober wi-fi? Pa da cena ni dosti čez 100€. Še od vsega kar sem prebral se mi zdi najbolj primerno...
www.ramsak.si

Daniel ::

@deadbeaf

Mikrotik je prej povsem namenska naprava kot kakšen multipraktik. Multipraktiki so večinoma vsi ostali routerji. Pa ne, da bi bilo to kaj slabega, če ti pride prav. Me prav zanima kakšne slabe izkušnje imaš z njim, da imaš tako mnenje.

čuhalev ::

Omenjen mikrotik za okoli 100 evrov nima 8 giga portov, temveč 10 od tega jih je 5 zgolj 10/100 Base-T. Za kaj željenega bo potrebno pogledati RB3011.

monaco ::

Tistih 5 10/100 mi je čisto dovolj za priklop kamer in senzorjev. Gigabitne rabim zgolj 2-3... predvsem pa dober wlan
www.ramsak.si

Daniel ::

Torej bo original zate. Ne vem koliko to pove o razmerah v praksi a sam imam RB2011 v mansardi in imam spodaj v kleti v kurilnici še zmeraj uporaben signal. Vmes sta dve železobetonski plošči. Ne gre pa signal skozi 60 cm debele zidove stare hiše, ki je tudi del kleti.

monaco ::

Zdaj še samo kje ga dobit za 100€ :)
www.ramsak.si

Daniel ::

Mikrotikom realno cene prav nič ne padajo tako, da ali ga kupiš ali ga ne kupiš :) Jaz sem z njim zadovoljen. Motilo me je le to, da sem si moral za blokiranje reklam urediti dodatni DNS server v omrežju saj Mikrotik nima takih možnosti pri tem kot npr. OpenWRT. Kar se pa tiče kupa drugih nastavitev pa dvomim, da jih boš kje drugje našel toliko za tako ceno.

Pa še malo offtopic:
Je pa tudi res, da BigBang še zmeraj prodaja WRT54G kot top robo za več kot 50 EUR, medtem ko ga po zmogljivosti povozi vsak TpLink za 20 EUR,

monaco ::

Pri starših imam omenjenega linksysa z dd-wrt. Po stabilnosti delovanja in zmogljivosti wi-fi imam težko kake pripombe. Wi-fi deluje precej bolje in dlje kot katerikoli moj, reset je mogoče 2x letno če zmanjka elektrike... Dela. In to ze kar nekaj let. :) Je pa res, da imam se v1.

Isto sem nekoc na eni lokaciji postavil 4 zaporedno kot repeater bridge, da sem spravil signal na drug konec vasi in zadeva ze par let bp deluje...
www.ramsak.si

monaco ::

Daniel je izjavil:

Mikrotikom realno cene prav nič ne padajo tako, da ali ga kupiš ali ga ne kupiš :) Jaz sem z njim zadovoljen. Motilo me je le to, da sem si moral za blokiranje reklam urediti dodatni DNS server v omrežju saj Mikrotik nima takih možnosti pri tem kot npr. OpenWRT. Kar se pa tiče kupa drugih nastavitev pa dvomim, da jih boš kje drugje našel toliko za tako ceno.

Kaj pa ima od "uporabnih" nastavitev več od kakega z dd-wrt?
Pa še eno mogoče malo neumno vprašanje. Ali se ga da nastavit, da bi se obnašal kot modem za Amisov ADSL in bi bil potem Amisov Thomson zgolj kot AP in switch. Kljub temu da je priklopljen za Thomsonom (ker pridejo vanj parice). Telefona nimam, AmisTV je pa tako preko lan kabla. Sprašujem zato, ker je Amisov crap potrebno vsakih par dni resetirat, ko zacne internet stekat...
www.ramsak.si

Daniel ::

Tukaj si malo poglej Mikrotik, če ti sploh ustreza takšen kup nastavitev:

http://demo.mt.lv/webfig/

Internet je najbolje spraviti na router in modem pustiti, da opravlja zgolj nalogo modema (bridge način). Ne vem pa, kako ti bo delala ta opcija, da bi modem obenem uporabil kot stikalo. Po moje bi bilo bolje uporabiti kar ločeno stikalo, pa imaš mir za dolgo časa.

N4m31355 ::

malo offtopic, anpk useeno prasam ker vem da ste tle precej skilled za mikrotika..
imam SXTg2hnd, in internet dela, ce se zelim povezati gor dobim timeout, ping pa skace med 160ms in 3s... lobim z alfo 036awus na 3 metre cez nosilno steno.

ampak problem je ker tudi ce sem v isti sobi, se ne morem povezati gor.
Imate kaksno idejo kaj imam narobe nastavljen? moc signala je nastimana na 17dbm.

Daniel ::

Preblizu si za takšno oddajno moč.

MrStein ::

Iščem WLAN ruter (no, lahko je tudi AP) po nižji ceni, pogoj je, da zna narediti WDS z obstoječim OpenWRT ruterjem.
Fajn je, da tudi poganja OpenWRT, ni pa nujno.

Obstoječi ima v12.09.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

facepalm ::

Kupujem router do cca 150eur.
Trenutno se nagibam k TPLinkovem Archer C7 AC1750 za cca 115eur (slo trgovina). Ga je kdo ze sprobal? Se dobi za podoben denar kaksen boljsi price/performance router?
Disi mi tudi Asusov RT-AC68U AC1900, ampak je dobrih 50eur drazji..
Povezan bo na 100mbit optiko in bo handlal cca 5 wifi clientov (0 lan) in usb disk. Dualband in 802.11ac is a must.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Han ::

V Nemčiji je ac68u dobrih 150 eur, edigital.si ga ima za 170, enaa.com za 171,50 (s kodo za popust).

monaco ::

Daniel je izjavil:



Internet je najbolje spraviti na router in modem pustiti, da opravlja zgolj nalogo modema (bridge način). Ne vem pa, kako ti bo delala ta opcija, da bi modem obenem uporabil kot stikalo. Po moje bi bilo bolje uporabiti kar ločeno stikalo, pa imaš mir za dolgo časa.
Telefonski kabel pride do modema, potem gre lan do drugega routerja (ki bo verjetno mikrotik). Ne vem kako bi sploh nastavil, da bi promet usmerjal mikrotik, toda thomson bi moral biti nazaj se vedno kot ap in switch. Dodatnega switcha pa po eni strani ne morem priklopit, ker nimam locenega kabla za nazaj, niti ne želim se ene škatle zraven tvja...

Han je izjavil:

V Nemčiji je ac68u dobrih 150 eur, edigital.si ga ima za 170, enaa.com za 171,50 (s kodo za popust).

Mogoče neumno vprašanje. V cem je pa boljši od zgoraj omenjenega rdečega mikrotika?
www.ramsak.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: monaco ()

Han ::

Asus RT-AC68U je odličen router za povprečnega uporabnika. Ima odličen ASUS WRT, ki ga lahko po želji zamenjaš z DD-WRT, čeprav za to niti ni potrebe. V čem je boljši od Mikrotika? Enostavneje ga je upravljati, ima boljši procesor, USB priključka (eden je 3.0) in 5 GHz WiFi.

N4m31355 ::

Daniel je izjavil:

Preblizu si za takšno oddajno moč.


hvala za odgovor!

Cilj je imati wifi povezavo na 100m, vendar je problem ker je to vzdolz bloka in je v okolici ~300 wifijev kateri delajo interference. povezava mi dela z oddajno mocjo med 13 in 17dbm, vendar vse samo ponoci.

kaksno moc bi moral imeti po vasem mnenju?

Lp!

Daniel ::

Bolje bi bilo, če bi imel na 5 Ghz in čimmanjšo oddajno moč.

TOP ::

Problem 5 Ghz je da je kratek domet napram 3 Ghz.

Daniel ::

5 Ghz dela tudi na 60 km če je treba. S pravo opremo seveda. Torej mu teh 100 M v interferenčno polnem okolju ne bi smelo delati težav.

TOP ::

Ja če ima pravo opremo sam z samim ruterjem ne bo šlo.

Wajsmiler ::

Živjo. Prosil bi za malo pomoči.
Doma imamo t-2 s 100mb povezavo, ki je dosegljiva samo prek kabla. Wifi tudi v bližini modema ne pride do 40mb. Previdevam, da je ta originalni t-2 modem/wifi preslab?

Ali bo problem rešen, če se kupi router, ki se ga s kablom priklopi na modem? Je sploh pomembno, kakšnega se kupi? Dobi se ga recimo že za 20€ (žični/brezžični omrežni usmerjevalnik s hitrostmi do 300Mbps in štirimi 10/100Mbps žičnimi priključki).

Ali lahko dodani router vpliva na delovanje recimo temviewerja, dropcama, česa drugega?
Pa še nekaj. Če je bil signal na drugem koncu stanovanja zdaj slabši, je to problem jakosti ali hitrosti signala ali obojega? Je smiselno kupiti boljši router, ki bo vlekel po celem stanovanju, ali pa je morda bolje kupiti tisto malo zadevo za jačanje signala za sobi na drugem koncu stanovanja?

Res hvala za vse informacije.
Lp

BlaY0 ::

Wajsmiler je izjavil:


Doma imamo t-2 s 100mb povezavo, ki je dosegljiva samo prek kabla. Wifi tudi v bližini modema ne pride do 40mb. Previdevam, da je ta originalni t-2 modem/wifi preslab?

Ne vem če je preslab... povej model pa bomo videli. Drugače pa 40 Mbit je v bistvu že skoraj maksimum pri G standardu. Torej če tvoj modem ali pa naprava ki se povezuje nanj podpira samo G standard recimo na 2,4 GHz, potem je to to.

Boljši router (no v bistvu ti nucaš samo access point) bi ti pomagal v primeru da imaš tudi kliente, ki ti podpirajo novejše/hitrejše standarde, v nasprotnem primeru pa ne. Tak access point potem postaviš nekam na sredo stanovanja in ga prek kabla povežeš z modemom.

Tisti extenderji so v bistvu le repeaterji in ti zgolj podaljšajo domet. Pomagalo bo ampak ti bo prepolovilo hitrost prenosa. Torej če si imel zdaj blizu modema prenos 40 Mbps, boš imel z uporabo takega repeaterja na drugi strani stanovanja max. 20 Mbps ob predpostavki da govorimo o enem klientu, ki komunicira v danem momentu.

N4m31355 ::

problem je ker nimam dobrega sprejemnika.. imam sxt ki je 2ghz in alfo, pravtako 2.4..

Wajsmiler ::

BlaY0 je izjavil:

Wajsmiler je izjavil:


Doma imamo t-2 s 100mb povezavo, ki je dosegljiva samo prek kabla. Wifi tudi v bližini modema ne pride do 40mb. Previdevam, da je ta originalni t-2 modem/wifi preslab?

Ne vem če je preslab... povej model pa bomo videli. Drugače pa 40 Mbit je v bistvu že skoraj maksimum pri G standardu. Torej če tvoj modem ali pa naprava ki se povezuje nanj podpira samo G standard recimo na 2,4 GHz, potem je to to.

Boljši router (no v bistvu ti nucaš samo access point) bi ti pomagal v primeru da imaš tudi kliente, ki ti podpirajo novejše/hitrejše standarde, v nasprotnem primeru pa ne. Tak access point potem postaviš nekam na sredo stanovanja in ga prek kabla povežeš z modemom.

Tisti extenderji so v bistvu le repeaterji in ti zgolj podaljšajo domet. Pomagalo bo ampak ti bo prepolovilo hitrost prenosa. Torej če si imel zdaj blizu modema prenos 40 Mbps, boš imel z uporabo takega repeaterja na drugi strani stanovanja max. 20 Mbps ob predpostavki da govorimo o enem klientu, ki komunicira v danem momentu.

T-2 Innbox v60 imamo. Razen gesla pa vidim, da ne moremo ničesar drugega nastavljati.
Hvala

issak ::

monaco je izjavil:

Pa še eno mogoče malo neumno vprašanje. Ali se ga da nastavit, da bi se obnašal kot modem za Amisov ADSL in bi bil potem Amisov Thomson zgolj kot AP in switch. Kljub temu da je priklopljen za Thomsonom (ker pridejo vanj parice). Telefona nimam, AmisTV je pa tako preko lan kabla. Sprašujem zato, ker je Amisov crap potrebno vsakih par dni resetirat, ko zacne internet stekat...


Ne na tak način. Lahko Thomsona uporabiš samo kot modem, in pozabiš na AP in switch. Pokličeš na Amis, oni ti dajo Thomsona v bridge mode, ti pa se z ruterjem naprej povežeš na PPPoE. in potem gre vse naprej od ruterja - wifi in switch, v Thomsona nič več ne vtikaš.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

issak ::

monaco je izjavil:

kabel pride do modema, potem gre lan do drugega routerja (ki bo verjetno mikrotik). Ne vem kako bi sploh nastavil, da bi promet usmerjal mikrotik, toda thomson bi moral biti nazaj se vedno kot ap in switch. Dodatnega switcha pa po eni strani ne morem priklopit, ker nimam locenega kabla za nazaj, niti ne želim se ene škatle zraven tvja...


Ne to ne bo šlo, še posebaj ker nimaš nobenega nadzora nad thomsonom, da bi premikal porte - namreč ko ti ga Amis nastavi na bridge mode so vsi porti v bridge modu.

UTP kabel stane 2EUR, 8 portni switch pa 10EUR, ali pa 5 portni malo manj. Switch je tako majhen da ga lahko z ježki (velcro) prilepiš za televizor. To ni škatla, ampak škatlica. Itak nimaš kaj, če želiš več portov rabiš switch, thomsona ne boš prepričal da bo hkrati bridge v dve smeri, pozabi na to svojo idejo ker ni izvedljiva. Poleg tega ne rešiš nič s tem glede zanesljivosti, ker gre še vedno ves promet preko thomsona, samo da imaš še nek ruter zraven za brezveze. Ne, ne da se. Z dvema mikrotikoma bi se verjetno dalo (čeprav je nesmiselno), ne pa s tomsonom.

http://comshop.si/shop/RaCunalniStvo/Mr...
http://comshop.si/shop/RaCunalniStvo/IT...
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

BlaY0 ::

Wajsmiler je izjavil:


T-2 Innbox v60 imamo. Razen gesla pa vidim, da ne moremo ničesar drugega nastavljati.

Tega V60 ne najdem, najdem pa V60U, ki pa je v bistvu kar spodobna zadeva.

issak ::

BlaY0 je izjavil:

Wajsmiler je izjavil:


T-2 Innbox v60 imamo. Razen gesla pa vidim, da ne moremo ničesar drugega nastavljati.

Tega V60 ne najdem, najdem pa V60U, ki pa je v bistvu kar spodobna zadeva.


Pri T2 kolikor sem jaz razumel drugega kot gesel in wifi on/off ne moreš štimati ker oni to onemogočijo. Nastavitve grejo itak preko horizonta, tako da do naprave sploh ne moreš. Vsaj tako sem jaz razumel. Če želiš kakršnokoli kontrolo potem modem v bridge pa svoj ruter naprej, ni druge. Imam isto škatlo od T-2, pa so rekli da nič ne dela gor, USB porti ipd. nič, vse je izklopljeno. Meni gre edino velikost malo na živce... taka ogromna reč samo zato da je bridge, no ja.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

BlaY0 ::

Potem se je pa treba pri T-2 pozanimat kakšen radio ima njihov V60 notri oziroma na katere standarde podpira etc. Lahko da jim je Iskratel dobavil oskubljene verzije za 15€ na komad. Tudi to je možno.

monaco ::

issak je izjavil:

monaco je izjavil:

kabel pride do modema, potem gre lan do drugega routerja (ki bo verjetno mikrotik). Ne vem kako bi sploh nastavil, da bi promet usmerjal mikrotik, toda thomson bi moral biti nazaj se vedno kot ap in switch. Dodatnega switcha pa po eni strani ne morem priklopit, ker nimam locenega kabla za nazaj, niti ne želim se ene škatle zraven tvja...


Ne to ne bo šlo, še posebaj ker nimaš nobenega nadzora nad thomsonom, da bi premikal porte - namreč ko ti ga Amis nastavi na bridge mode so vsi porti v bridge modu.

UTP kabel stane 2EUR, 8 portni switch pa 10EUR, ali pa 5 portni malo manj. Switch je tako majhen da ga lahko z ježki (velcro) prilepiš za televizor. To ni škatla, ampak škatlica. Itak nimaš kaj, če želiš več portov rabiš switch, thomsona ne boš prepričal da bo hkrati bridge v dve smeri, pozabi na to svojo idejo ker ni izvedljiva. Poleg tega ne rešiš nič s tem glede zanesljivosti, ker gre še vedno ves promet preko thomsona, samo da imaš še nek ruter zraven za brezveze. Ne, ne da se. Z dvema mikrotikoma bi se verjetno dalo (čeprav je nesmiselno), ne pa s tomsonom.

http://comshop.si/shop/RaCunalniStvo/Mr...
http://comshop.si/shop/RaCunalniStvo/IT...


Res je ampak je pa podvig potegnit še en kabel čez celo hišo. Potem bi bilo bolj smiselno dat za TV en router (samo tu mi ta Mikrotik ne pride v poštev, ker tu rabim samo 3 porte + WiFi AP za dnevno sobo, na drugi strani hiše pa rabim 8 portov in zmogljiv wi-fi.

Opcija bi morda bila spravit parice na drugi del hiše in tja postavit Thomsona, takoj zraven Mikrotika in potem k televizorju namesto Thomsona en switch+AP. Kakšnega vzet?
www.ramsak.si

Wajsmiler ::

BlaY0 je izjavil:

Potem se je pa treba pri T-2 pozanimat kakšen radio ima njihov V60 notri oziroma na katere standarde podpira etc. Lahko da jim je Iskratel dobavil oskubljene verzije za 15€ na komad. Tudi to je možno.

Sem govoril s T-2 tehnikom. Pravi, da njihov vleÄče max 40Mb. Rekel je tudi, da če bi želel, da imamo tudi brezžični prenos 100mb, da bi morali kupiti router, ki stane več kot 100€Ź.
Ampak kaj zdaj meni ni jasno :)?
Za 19€ se dobi router, ki omogoča brezžičen prenos podatkov do 300 Mbps. Če bi ga priklopil direktno na modem, bi moral vsaj v istem prostoru imeti 100Mb wifi?
Je morda trik v enotah? Mbps (opis routerja) ni isto kot Mbit/s (T-2)?

Daniel ::

300 Mbps je v obe strani. V praksi je treba to številko vsaj razpoloviti in potem razdeliti na 2 dela, pa še to je delovanje v idealnih okoliščinah. Za večje hitrosti išči AC standard.

MrStein ::

V praksi 802.11n-300 lepo vleče 100-150 Mbps.
802.11g pa vleče tam 25, max 30. 40 nikoli.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BlaY0 ::

Precej je odvisno tudi od WiFi _kartice_ na drugi strani. Sem imel en HP EliteBook, kjer je letelo od 22 do 25 MiB/s.

Shkorc ::

Lahko kdo malo opiše razlike me RouterOS (Mikrotik) in OpenWrt (Turris Omnia)?

V čem je eden boljši od drugega?

Hvala :)

čuhalev ::

RouterOS je operacijski sistem dostavljen v prevedeni obliki, medtem ko imaš pri OpenWrt popoln pregled nad izvorno kodo. Na RouterOS si omejen na ukaze oziroma zmogljivosti, ki ti jih nudi sistem, na OpenWrt pa si lahko namestiš še dodatno (tudi svojo) programsko opremo. Pri obeh imaš dovoj visok nivo upravljanja in ti ni potrebno skrbeti na fizične omejitve strojne opreme, razen na število vrat.
««
37 / 127
»»