» »

V Evropi in Južni Ameriki aretiranih 25 domnevnih pripadnikov Anonymousa

1 2
3
»

BigWhale ::

kamiKaZaA je izjavil:

Uvedemo še koliko ljudi do 20. leta starosti nebi delalo in koliko ljudi po 55. letu starosti nebi delalo in to delo razporedimo med vse, ki so stari med 20. in 55 let. Vsak pa bi imel ravno toliko kot potrebuje. Eno stanovanje, en avto, jesti, piti in za obleči. Zlata sredina za vse. In tu not so všteti tudi ljudje, ki nebodo zmožni za delo. Torej zaslužil bi enako kot upokojenec ali delavec.


Torej potem tudi uvedemo samo eno tovarno za avtomobile, eno za oblacila, eno za televizorje in tako naprej. Mar ne?

Kako je pa z dopusti? A bo lahko vsak sel na dopust kamor bo hotel ali mu bo tudi to dodeljeno?

Torej vse bo tako, kot sem zgoraj ocenil. Institucija bo postavila cene za vse dobrine in za vsako opravljeno delo. Potem se bo pa s tem trgovalo. Kako je to drugace od tega kar imamo sedaj? Razen dodatka planskega gospodarstva?

A je minuta dela cistilke enako vredna, kot minuta dela kirurga, ki ravno popravlja srcno zaklopko? Kdo zasluzi vec? Rudar ali racunalnicar? Kaj pa danasnji obrtniki? Koliko bo 'zasluzil' nekdo, ki polaga ploscice? Kako se bo obracunavalo material? Kdo bo poravnal skodo, ki nastane pri delu z materiali? Recimo, keramicar se bo pri delu zmotil in bo narobe odrezal 20 kvadratnih metrov ploscic, ki bodo potem za v smeti in jih ne bo mogel uporabiti pri delu.

Ali bo lahko ena druzina imela vec kot eno samo televizijo in ce ne, kdo bo potem odgovoren za druzinske prepire, ko bo zena hotela gledati Nedeljsko Popoldne, moz pa sinhrono plavanje? Kdaj je nekdo upravicen do svojega avtomobila? Takoj, ko naredi soferski izpit?

Na _vsa_ vprasanja moras odgovoriti.

kamiKaZaA ::

jype

"Yes, but... We don't want more than we need."

Ti bi pa svojo bajto.

Jackass.


Točno to - Yes, but... We don`t want more than we need. Točno tak sistem želim. Ne potrebujem lastniškega bivanja. Naj mi dajo bivanje, v katerem bo po moji smrti živel kdo drug (pa nemislim lastnih otrok). Ne pa kot danes, ko dam več kot polovico plače za bivanje.

BigWhale

Na _vsa_ vprasanja moras odgovoriti.


Mora se samo umreti ;) . Vse ostalo je po želji.

je minuta dela cistilke enako vredna, kot minuta dela kirurga, ki ravno popravlja srcno zaklopko?


DA. Sem že zdavnaj odgovoril na to vprašanje. Vso delo je ENAKO ovrednoteno. To pomeni, da kdor bi naredil šolo, bi opravljal to kar se je izšolal - to bi bila njegova nagrada in motivacija, kdor pa ne (takšni kot sem jaz), pa bi opravljali vsakdanja dela (2 leti bi pobiral smeti, 3 leta bi delal v gradbeništvu, 2 leti v poljedelstvu, 3 leta bi bil trgovec, 2 leti v tovarni...) - in dejstvo je, da bi delal določeno delo le nekaj let, le-tako bi lahko cenil to delo (kdor bi pobiral smeti, več nebi nikoli odvrgel žvečilnega gumija ali kakšnega papirčka na tla) - zavest bi se dvignila. In izobraževanje bi še vedno bilo motivirano, da kirurg nebi nikoli potreboval delati v gradbeništvu, tovarni,... bi pa ČISTO vsi imeli enak standard in plačilo. Nebi bilo dedovanja. Vsak bi štartal iz nule. Ko umreš, se nekdo drug preseli v tvoje stanovanje, za tvoje potomce, pa je prav tako poskrbljeno.

Še za vse tiste kritike, ki bi sedaj dejali, da bi se potem razmnoževali kot zajci, je moj odgovor: NI RES. Kdor ima dober status v družbi ima načeloma 1 ali 2 otroka (da dela eden drugemu družbo), ker se zaveda, da je otrok skrb, ne pa kot danes, imaš 5 otrok, da dobiš čimveč od sociale (torej iz poslovnega razloga in ne zato ker jih hočeš imeti).

Potem se bo pa s tem trgovalo. Kako je to drugace od tega kar imamo sedaj?


Razlika je v tem, da je danes 75% na robu preživetja. V tem sistemu, ki ga opisujeta VIDEA, pa bi vsi živeli v ZLATI SREDINI. Revščina bi bila preteklost.

Ali bo lahko ena druzina imela vec kot eno samo televizijo in ce ne, kdo bo potem odgovoren za druzinske prepire, ko bo zena hotela gledati Nedeljsko Popoldne, moz pa sinhrono plavanje?


Da. Vsak bo imel svojo. Problem rešen. Nebo pa mogla imeti 1 oseba 2 televiziji in 3-eh mobitelov.


Kdaj je nekdo upravicen do svojega avtomobila?


Takoj, ko bo to potrebno. To pa je takrat, ko bo začel delati. Do takrat pa javni prevozi, peš Honda ali skiro.

Torej potem tudi uvedemo samo eno tovarno za avtomobile, eno za oblacila, eno za televizorje in tako naprej. Mar ne?


DA. Samo, ker smo si ljudje različni, bi ta ena tovarna avtomobilov izdelovala 50 različnih avtov in ti bi si izbral takšnega, ki najbolj tebi ustreza.

Kako je pa z dopusti? A bo lahko vsak sel na dopust kamor bo hotel ali mu bo tudi to dodeljeno?


Vsak bo šel kamor bo želel. Lahko se uvede sistem. 2 tedna delaš (4dni tedensko, po 4-5ur na dan - glede na to, da bi vsi delali, le to kar je potrebno - nebi bilo bank, borznih hiš, socialnih ustanov, rdečega križa, agencij za mešanje zraka,... in bi posledično vsi lahko manj delali) - in 2 tedna si na dopustu ali pa 1 mesec delaš in 1 mesec dopusta ingreš na Havaje ali pa na Himalajo - The choice is Yours.

Zaključek: Vse to sem že več kot enkrat napisal na tej strani in se sedaj zelo neumno počutim, ko moram ponavljati stvari. Dejstvo je sledeče. Kdor ima danes več kot potrebuje, tak bo zagovarjal taki sistem. Kdor pa živi na pragu preživetja, pa išče vzroke za to in kako priti do rešitev, ki bi prinesla za vse blaginjo. To je vsa umetnost. Sicer pa, če slučajno kapitalizem preživi naslednjih 30 let, bo se v tem času proizvodnja tako avtomatizirala, da bodo več kot polovico ljudi odpustili, naenkrat bo več kot 50% ljudi brezposelnih, noben več nebo kupoval (kupna moč pade) - Kitajec si nemore kupiti avta za 15.000€, prav tako ne brezposelni Evropejec. In sistem bo se sam v sebe zrušil.

In takrat bo človeštvo spoznalo, v kakšnem brezveznem sistemu je živelo in bo sprejelo rešitve, ki nebodo temeljile na lopovsko-sužnje-lastniškem-monetarnem-sistemu, ampak bo sprejela alternativne rešitve.

In vsi bomo potem živeli v boljšem in lepšem Svetu in tudi narava nam bo hvaležna, ker nebomo izrabljali naravnih virov v neskončnost, ampak bomo začeli delati na zelo dolgi rok (pralni stroj - 50 let, in če bo kaj crknilo, se bo zamenjal tisti del in ne celi stroj in za vse ostalo bo postopek enak).

V alternativah, ki jih je že ogormno na internetu je prihodnost - v kapitalizmu pa samo vedno večja beda in revščina.

jype ::

kamiKaZaA> Razlika je v tem, da je danes 75% na robu preživetja. V tem sistemu, ki ga opisujeta VIDEA, pa bi vsi živeli v ZLATI SREDINI. Revščina bi bila preteklost.

Če morda nisi pozorno poslušal pri pouku zgodovine, imamo zate žalostno novico. V sistemu, ki ga opisuješ, so vsi živeli na ZLATEM ROBU PREŽIVETJA.

kamiKaZaA ::

jype

Če morda nisi pozorno poslušal pri pouku zgodovine, imamo zate žalostno novico. V sistemu, ki ga opisuješ, so vsi živeli na ZLATEM ROBU PREŽIVETJA.


Če bi pozorno pogledal video, bi videl, da tu ni govora o planskem gospodartvu, komunizmu ali našem socializmu. Namreč, kjer se krade (komunitsti) ima vedno nekdo več, kot drugi in nemorejo vsi živeti enako. V tem sistemu pa lahko. Kakšna pa je recimo razlika med komunisti in kapitalisti? Je ni. Obojni so kradli, ker so imeli kaj krasti. V novem sistemu, pa bi vsak dobil to kar potreuje - bivanje, avto, tv, računalnik, .... ne pa kot danes, eni delamo in dajemo več kot polovico plače za bivanje, medtem, ko imajo drugi, po 50 stanovanj, 3 jahte, 2 vili na morju, 6 letal, 2 helikopterja in da ne naštevam še naprej.

Zaključek: V alternativah, ki jih je že ogromno na internetu je prihodnost - v kapitalizmu pa samo vedno večja beda in revščina. V tem sistemu, ki ga opisujeta VIDEA, pa bi vsi živeli v ZLATI SREDINI. Revščina bi bila preteklost.

jype ::

kamiKaZaA> Če bi pozorno pogledal video, bi videl, da tu ni govora o planskem gospodartvu, komunizmu ali našem socializmu.

Kdo torej določa, kdaj je tvoja želja upravičena? Ker prej ali slej se bo našel nekdo, ki bo trdil, da potrebuje letalonosilko. Kdo bo tisti, ki bo odločal o tem, da je taka potreba ekscesna?

nekikr ::

V novem sistemu, pa bi vsak dobil to kar potreuje

No, lažeš na debelo. Kar ni lepo, starši bi te morali naučiti vsaj tega. Velika razlika je med "potrebuje" in "kar mu sistem vsili".

ahac ::

kamiKaZaA: Zakaj bi v tvojem sistemu se sploh kdo izučil npr. za zdravnika? Al bi kar vsi delal po par let operacije v kliničnem centru, potem pa par let smeti pobiral?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

kamiKaZaA ::

ahac

preberi še enkrat kar sem napisal. Če pa ne znaš brati, pa ti bom probal narisati, da zdravnik NEBI pobiral smeti (to sem tudi napisal, samo kot kaže neznaš brati).

jype

ali letalonosilko res potrebuješ? Jaz jo ne. Bi pa naredili eno, na katero bi lahko šel vsak, torej jaz bi šel na križarjenje z ladjo, ti pa bi preživel dopust na letalonosilki.

nekikr

človek potrebuje - jesti, piti, za obleči in streho nad glavo. Tega ta sistem ne nudi. V tem sistemu, delaš kot živina pod vsakodnevnim stresom, da preživiš v najemniškem stanovanju, da niti neveš, če boš jutri lahko kaj jedel, ko boš plačal vse položnice.

Zaključek: Svoje sem povedal, logično, da tisti, ki ima vse bo zbijal te odločitve in prepričeval množico, da boljšega sistema ni. Amapk čas bo pokazal svoje. Ko bodo valute padle, ko bodo ljudje spet v vrstah stali za kruh. Takrat bo prišla streznitev in ljudje bodo sprejeli alternativo, ki pa več nebo kapitalizem, niti New World Order.

nekikr ::

Ampak bo nek idealni sistem, kjer bo en, nad svetom razočarani Kamikaza, vsem ostalim zapovedal kaj lahko in česa ne, kaj je za njih dobro in kaj ne. Sleherna želja, ki ne bo sledila tej doktrini, bo odstranjena z mečem (ali kakšno giljotino). Vsak, ki se z njim ne bo strinjal, bo takoj poslan ali v prevzgojitev ali pa pred strelni vod.

Kaj ko bi vsaj kakšno knjigo o zgodovini prebral hudiča? Zdaj sem pa že malenkost besen nad tvojo nerazgledanostjo.

jype ::

kamiKaZaA> ali letalonosilko res potrebuješ? Jaz jo ne.

Ti tudi stanovanja ne potrebuješ, pa ga želiš. Dovolj ti je ena postelja in ena mizica v baraki z gašperčkom (in točno to bi tudi dobil).

kamiKaZaA> Bi pa naredili eno, na katero bi lahko šel vsak, torej jaz bi šel na križarjenje z ladjo, ti pa bi preživel dopust na letalonosilki.

Kdo bi torej zgradil letalonosilko? Kam bi se prijavil, če bi želel eno?

kamiKaZaA> Tega ta sistem ne nudi.

Seveda nudi.

kamiKaZaA> V tem sistemu, delaš kot živina pod vsakodnevnim stresom, da preživiš v najemniškem stanovanju, da niti neveš, če boš jutri lahko kaj jedel, ko boš plačal vse položnice.

To ne drži. V tem sistemu delaš točno toliko, kolikor želiš in zaslužiš točno toliko, kolikor si sposoben izpogajati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

mn ::

kamiKaZaA je izjavil:

ahac

preberi še enkrat kar sem napisal. Če pa ne znaš brati, pa ti bom probal narisati, da zdravnik NEBI pobiral smeti (to sem tudi napisal, samo kot kaže neznaš brati).



Nisi pa mu odgovoril, zakaj bi se kdo izšolal za zdravnika. Vse kar bi imel od tega je cel kup dela, cel kup odgovornosti in nikakršne nagrade. Pravzaprav, zakaj bi v tvojem sistemu kdorkoli sploh delal. Če imam vse zagotovljeno zakaj bi se jebal in proizvajal. Isto dobim če ne delam nič. V takšnem sistemu dela samo IDIOT!

jype ::

mn> V takšnem sistemu dela samo IDIOT!

No, jaz bi kljub temu delal tudi v takem sistemu, sem pa prepričan, da bi naredil manj že zato, ker bi me vsi sovražili, ker bi zaradi mene bili videti kot nesramneži, ki nič ne delajo.

mn ::

jype je izjavil:

mn> V takšnem sistemu dela samo IDIOT!

No, jaz bi kljub temu delal tudi v takem sistemu, sem pa prepričan, da bi naredil manj že zato, ker bi me vsi sovražili, ker bi zaradi mene bili videti kot nesramneži, ki nič ne delajo.


No ja, ker si eden redkih ki res ljubijo svoje delo. Sem se pa spomnil na prigodo znanca, ki je prišel delat v proizvodnjo. Tip je bil navajen delat in je prvi delovni dan presegel dnevno normo v 3 urah! Je bil skoraj tepen zaradi tega :)

kamiKaZaA ::

mn

včeraj, dne 5.3.2012 ob 22:50:15 sem napisal:

Kdor bi delal, bi imel vse. Kdor pa bi bil delomrzneš, pa bi imel samo osnovna sredstva za preživetje na zalogo. Torej streho nad glavo, hrano in oblačila. Za ostale stvari kot so TV, avto, računalnik, cigareti, pršut,.... pa bi moral delati. Enostavno kot pasulj. In verjemi, da bi 99,9% ljudi želelo delati in uživati, se bi pa vedno našel kakšen promil delomrznežev.

Potrebuješ tudi ti podnapise in dodatno razlago ali pa razumeš vse napisano.


Jaz pa nerazumem zakaj moram odgovarjati na vprašanja na katera sem že odgovril.

Ti tudi stanovanja ne potrebuješ, pa ga želiš.


Tudi to sem že napisal, pa bom samo skopiral. Upam, da tudi tebi nerabim vklopiti podnapisom in da razumeš to kar je napisano.

človek potrebuje - jesti, piti, za obleči in streho nad glavo. Tega ta sistem ne nudi. V tem sistemu, delaš kot živina pod vsakodnevnim stresom, da preživiš v najemniškem stanovanju, da niti neveš, če boš jutri lahko kaj jedel, ko boš plačal vse položnice in natankal avto.

mn ::

kamiKaZaA je izjavil:

mn

včeraj, dne 5.3.2012 ob 22:50:15 sem napisal:

Kdor bi delal, bi imel vse. Kdor pa bi bil delomrzneš, pa bi imel samo osnovna sredstva za preživetje na zalogo. Torej streho nad glavo, hrano in oblačila. Za ostale stvari kot so TV, avto, računalnik, cigareti, pršut,.... pa bi moral delati. Enostavno kot pasulj. In verjemi, da bi 99,9% ljudi želelo delati in uživati, se bi pa vedno našel kakšen promil delomrznežev.


O pa saj bi hodil v službo. Ampak hoditi v službo in delati sta dve stvari veš.

Mimogrede. Nekatera dela so zahtevnejša, nekatera pa so manj zahtevna! Kako boš izbral kdo bo delal kaj? Poleg tega, daj mi razloži zakaj bi hodil 10 let v šolo in se učil stvari zato, da bom imel na koncu enako plačo kot ostali. Pa še nekaj, pršuta ni dovolj za vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mn ()

kamiKaZaA ::

kamiKaZaA ::

mn

na vsa tvoja vprašanja sem že dal odgovre. Beri prejšnje komentarje.

mn ::

kamiKaZaA je izjavil:

mn

na vsa tvoja vprašanja sem že dal odgovre. Beri prejšnje komentarje.


Sem bral. Nisi jih.

kamiKaZaA ::

mn

sem danes ob, 15:23:26

je minuta dela cistilke enako vredna, kot minuta dela kirurga, ki ravno popravlja srcno zaklopko?


DA. Sem že zdavnaj odgovoril na to vprašanje. Vso delo je ENAKO ovrednoteno. To pomeni, da kdor bi naredil šolo, bi opravljal to kar se je izšolal - to bi bila njegova nagrada in motivacija, kdor pa ne (takšni kot sem jaz), pa bi opravljali vsakdanja dela (2 leti bi pobiral smeti, 3 leta bi delal v gradbeništvu, 2 leti v poljedelstvu, 3 leta bi bil trgovec, 2 leti v tovarni...) - in dejstvo je, da bi delal določeno delo le nekaj let, le-tako bi lahko cenil to delo (kdor bi pobiral smeti, več nebi nikoli odvrgel žvečilnega gumija ali kakšnega papirčka na tla) - zavest bi se dvignila. In izobraževanje bi še vedno bilo motivirano, da kirurg nebi nikoli potreboval delati v gradbeništvu, tovarni,... bi pa ČISTO vsi imeli enak standard in plačilo. Nebi bilo dedovanja. Vsak bi štartal iz nule. Ko umreš, se nekdo drug preseli v tvoje stanovanje, za tvoje potomce, pa je prav tako poskrbljeno.

Še za vse tiste kritike, ki bi sedaj dejali, da bi se potem razmnoževali kot zajci, je moj odgovor: NI RES. Kdor ima dober status v družbi ima načeloma 1 ali 2 otroka (da dela eden drugemu družbo), ker se zaveda, da je otrok skrb, ne pa kot danes, imaš 5 otrok, da dobiš čimveč od sociale (torej iz poslovnega razloga in ne zato ker jih hočeš imeti).

Zaključek: imaš toliko kot potrebuje. Poglej si oba videa, ki sem prilepil linke od včeraj. Zdaj pa grem ven na sonček. Lep dan še naprej. Mogoče še jutri komu kaj odgovorim, samo mislim, da nebom, ker sem že vse napisal.

nekikr ::

človek potrebuje - jesti, piti, za obleči in streho nad glavo. Tega ta sistem ne nudi.

Zakaj spet lažeš? 10m2 nekega gozda stane cca. 20€. Streha nad temi 10m2 stane nekih 50€ (da nimaš ravno najslabše). Nato ti ostane en kup denarja za hrano in pijačo ter luksuz. Ne laži!

BigWhale ::

kamiKaZaA je izjavil:

BigWhale

Na _vsa_ vprasanja moras odgovoriti.


Mora se samo umreti ;) . Vse ostalo je po želji.


Ne, za delovanje tvojega sistema, moras imeti na vsa moja vprasanja. Nisi odgovoril kaj se bo zgodilo s prevrnjeno cisterno mleka. Kdo bo nadomestil ta primanjkljaj? In kdo bo odgovoren za to? In kako ga bos kaznoval, ce ne denarno?

kamiKaZaA je izjavil:


je minuta dela cistilke enako vredna, kot minuta dela kirurga, ki ravno popravlja srcno zaklopko?

DA.


Kako bos pa dosegel, da bodo rudniki polni rudarjev in da ne bodo vsi postali frizerji?

kamiKaZaA je izjavil:

Nebo pa mogla imeti 1 oseba 2 televiziji in 3-eh mobitelov.

Jaz sem ponoci prostituiram in prodajam svoje telo damam v starejsih letih. Pa rad locim zasebne in poslovne klice. A tudi ne smem imeti dveh telefonov?

A bom lahko imel doma svojo fitness napravo? In komplet utezi za trening? Ce da, ali bom smel v fitness sobi imeti se eno televizijo?

kamiKaZaA je izjavil:


Takoj, ko bo to potrebno. To pa je takrat, ko bo začel delati. Do takrat pa javni prevozi, peš Honda ali skiro.


Kdo pa odloci kdaj je to potrebno? Jaz recimo delam od doma. A smem imeti avto? Kaj pa ce se enkrat na teden vozim iz Stajerske v Ljubljano?

kamiKaZaA je izjavil:

DA. Samo, ker smo si ljudje različni, bi ta ena tovarna avtomobilov izdelovala 50 različnih avtov in ti bi si izbral takšnega, ki najbolj tebi ustreza.


Se ti ne zdi to potrata energije in nepotrebno kompliciranje? Aja, kaj bo pa tovarno sililo k razvoju novih televizorjev? Saj ne bodo nic imeli od tega. Sploh pa, ena tovarna za cel svet? Precej nepotrebne distribucije se bo izvajalo.

Kako se pa ovrednoti delo tistih, ki delajo a nic ne naredijo? Recimo, da na Kredarici odprem frizerski salon. Pa na leto ostrizem deset ljudi, ki so slucajno tam tekom leta. A to pomeni, da bo moje delo enako vredno, kot delo drugih ljudi?

Kaj pa ce odprem podjetje za izdelavo spletnih strani? Aja, a bo sploh mozno odpreti svoje podjetje? Al bo kr vse drzavno?

Aja, se to. Kdaj bo clovek dobil moznost zamenjave svojih oblacil? Kaj ce bo neko nalasc strgal usnjeno jakno vsake tri dni? A bo na koncu dobil samo se najosnovnejso volneno jopico namesto usnjene jakne? Kaj ce se tisto jopico strga vsak dan in jo potem nazaj prinese?

Se bolj nazoren primer, kaj ce vsak dan razbijem avto, do katerega sem upravicen? Bom vsak dan dobil drugega al bom kaznovan? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Veliki Britaniji aretiranih šest domnevnih hekerjev

Oddelek: Novice / Varnost
74125 (3357) M.B.
»

Na Shetlandskih otokih bojda aretiran tiskovni predstavnik Anonymousa

Oddelek: Novice / Varnost
286923 (5099) borča
»

FBI aretiral vsaj 14 domnevnih članov Anonymousa

Oddelek: Novice / Varnost
4111917 (10321) BigWhale
»

Aretirana trojica voditeljev španske sekcije Anonymousa

Oddelek: Novice / Varnost
269544 (7813) MrStein
»

V Veliki Britaniji peterica aretirana zaradi e-napadov v podporo Wikileaksu

Oddelek: Novice / Varnost
125340 (4045) Jupito

Več podobnih tem