» »

BSOD (dnevno tudi po 3x)

BSOD (dnevno tudi po 3x)

icurk ::

Moj problem je, da se mi vsakodnevno pojavi tako imenovani blue screen of death. Pojavljajo se čisto naključno, včasih ob gledanju filmov, igranju igric ali zgolj pri brskanju po spletu. Zanima me pa zakaj? Zaenkrat sem stestiral RAM in diske z zanj primernimi programi in bilo je vse vredu. Sedaj me pa zanima kako lahko preverim še kaj drugega.
Nekaj sem brskal po spletu in ugotovil da se ti ob teh dogodkih ustvari nek crash dump file ki ga lahko s temu namenjenemu programu tudi odpreš. Vse to sem storil, vendar problem je, ker jaz nevem iz tega izbrskati napake. Torej če mi lahko kdorkoli kakorkoli pomaga bom zelo hvaležen. Po potrebi tudi pošljem omenjene datoteke.

LP, Igor.

Jakob_X ::

1.) downloadaj whocrashed. Vcasih ti zna odkriti kateri driver je bil kriv.
2.) Zapisi si kaksna je bila napaka. Ne samo restartat racunalnika. Je vedno ista napaka ali se slucajno spreminja. Vpisi napako v google in beri po forumih ker verjetno nisi edini nesrecnik s to tezavo.
3.) Si mogoce kaksne nove verzije driverjev instaliral? Ce si potem naredi rollback na starejso verzijo.
4.) Si preveril ali lahko sam sprozis bsod z obremenitvijo racunalnika? Downloadaj kaksen CPU stability tester in pa kaksen benchmark za GPUje. Ce se ti zadeva sesuje potem vsaj priblizno ves katera komponenta je problematicna.
5.) odpri racunalnik in posesaj prah (ko sesas daj prst med ventilator, ker ti ga bo drugace zavrtelo). Mogoce se pa samo pregreva. Preveri da vsi ventilatorji se vedno delujejo (v moji kisti jih je naprimer polovica nehala delat in sem moral menjati).

za danes imas dovolj dela :)

icurk ::

No hvala za ta program. In mislim da sem našel napako. V večini primerov mi je BSOD povzročilo tole ntoskrnl.exe+7cc40. Ko sem pogooglal sem prišel do strani kjer je imel eden podobne probleme in je napisal da je za vse to kriv RAM. Jaz sem ga sicer testiral, vendar ne 24h ampak zgolj 7h. Mogoče ga moram res enkrat dlje pustiti, da vidim če nato najde kakšno napako.

Prah sem pa glih par dni nazaj posesal in sem preverjal že večkrat temperaturo in ni bilo nič nenormalnega. Enkrat sem prišel tudi to tega, da so krivi driverji za grafično, vendar sem tudi te par dni nazaj posodobil, ker so prišli novi, tako da sem tudi to napako izključil.
Z obremenitvijo pa nisem ravno prepričan če je možno to sprožit, ker sem že večkrat igral igre po več ur in ni bilo nič narobe. Mogoče bi lahko problem rešil s ponovno namestitvijo windowsov, vendar glede na to, da mi je kar lep čas delal računalniku vredu in da so se težave pojavile v zadnjem mesecu, menim da to ravno nebi rešilo mojih problemov. Ali pač :)?

neres ::

Za BSOD je skoraj gotovo hardwerska napaka ali napačne nastavitve v BIOSu..

S čim si testiral RAM?
Uporabi HCI Memtest. Tukaj so ena navodila za stress test sistema.

icurk ::

Uporabil sem memtest86. Bom poiskusil se tega in porocam rezultate.

gumby ::

neres je izjavil:

Uporabi HCI Memtest.

Tale program teče pod okni in niti približno nima dostopa do vsega RAM-a.
Memtest86 pa speči na CD in "bootaj" od tam.
my brain hurts

icurk ::

Saj z memtest86 sem že preveril. Sem ga pustil teči 7 ur, vendar ni našel napake.

neres ::

gumby je izjavil:

neres je izjavil:

Uporabi HCI Memtest.

Tale program teče pod okni in niti približno nima dostopa do vsega RAM-a.

To drži (za brezplačno verzijo), ampak še vedno kdaj odkrije napake, ki jih Memtest86 ne zazna.

icurk ::

Sem preveril tudi s HCI Memtestom, vendar tudi on ni našel napak.
Mislim da bom kar formatiral računalnik (itak je že potreben tega :) ) potem pa upajmo da nebo več teh primerov BSODa.

gumby ::

Po moje ni kriv SW. Nekaj se verjetno pregreva ali je pa napajanje zanič.
Če imaš navito mašino, jo spusti na normalne frekvence. Preveri vse elektrolite (tudi v napajalniku), če niso napihnjeni. Preveri vsa hladilna rebra, če imajo dober termalni kontakt.
my brain hurts

icurk ::

Mašina ni navita, pravatako mislim da se nič ne pregreva, saj redno spremljam temperature komponent. Pogledal sem tudi kondenzatorje in ni videt da bi bil kakšen napihnjen.
Sem ga pa glih danes formatiral, tako da bom videl ali je bil kriv SW. Če se bo BSOD še pojavil, bom poiskusil še z zamenjavo napajalnik.
A ve kdo mogoče kakšen program, s katero bi preveril grafično kartico, če bi bilo mogoče z njo kaj narobe?

Jakob_X ::

furmark :) Ce ti je ta ne bo skuril potem ti je noben program ne bo :).

Invictus ::

Reinštaliraj ga. Precej hitreje kot čakati tukaj na N nepotrebnih in napačnih nasvetov :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

icurk ::

Jakob_X je izjavil:

furmark :) Ce ti je ta ne bo skuril potem ti je noben program ne bo :).

no sej skurit je pa glih nerabim :)

amigo_no1 ::

Da ne bi slučajno napisal konfiguracijo in starost komponent, imamo kristalno kroglo :D.
Ali celo prilepil screenshot bsodja.

Zgodovina sprememb…

icurk ::

amigo_no1 je izjavil:

Da ne bi slučajno napisal konfiguracijo in starost komponent, imamo kristalno kroglo :D.
Ali celo prilepil screenshot bsodja.


No bom napisal čez kako uro ko pridem domov, da napišem res točno konfiguracijo. BSODi se pa razlikujejo, ni vedno ena napak ki je kriva. Kot sem že rekel, ti lahko pošlem tudi crash dump datoteke.

icurk ::

Torej po formatu in ponovno naloženem sistemu, vse dela tako kot mora :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Memtest errors

Oddelek: Pomoč in nasveti
151609 (1445) AC_DC
»

Blue screen - zakaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111591 (1291) mihastopar
»

Memtest najde napako

Oddelek: Pomoč in nasveti
192702 (2213) Clubraider
»

prosim za pomoč- kako odpraviti tole napako...

Oddelek: Pomoč in nasveti
233863 (3372) Mavrik
»

BSOD pri novem računalniku

Oddelek: Strojna oprema
221546 (1401) Old Spice

Več podobnih tem