» »

gaming računalnik

gaming računalnik

1 2 3
4
5

Jst ::

To vaše vprašanje se lahko uradno reši jutri:

na info@ dhl/gls pošljite email z vprašanjem, pa prilimajte odgovor. Mogoče imajo objavljen celo cenik za podjetja in email niti ni potreben.

Po mojem mnenju je tako, da imajo podjetja, ki veliko pošiljajo seveda pogodbo - da dobijo na koncu meseca "izpisek" in račun. Najbrž je mesečna cena sestavljena iz nekega pavšala PLUS št. paketov (kjer je skoraj zagotovo pomembna tudi teža in velikost) MINUS popust glede na št. paketov. Tako se mi zdi še najbolj logično, da obratujejo oz. sodelujejo z podjetji.

Takšni nizki komentarji, kot so zgoraj, so bili včasih manj pogosti na temu forumu... :/ Ali pa jih jaz nisem zasledil. Ampak ker videvam čedalje več razne "persone," bi rekel, da se kvaliteta debate niža...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Geekoo ::

Lep pozdrav

Da si malo sposodim temo ;)
Kupuje se računalnik za domačo uporabo ( igre, filmi, internet, itd...) Zaenkrat imam v mislih sledečo konfiguracijo:

1× BitFenix Shinobi Midi-Tower - black USB 3.0 - 54,90 €*
1× Thermaltake SMART 650W/ 80PLUS Bronze / Cable Management - 69,90 €*
1× ASRock Z77 Extreme4 Z77 Sockel 1155 ATX DDR3 - 117,49 €*
1× Intel Core i5 3570K 4x3.40GHz So1155 Box Ivy Bridge - 198,60 €*
1× Corsair 8GB KIT PC3-12800U DDR3-1600 CL9 Vengeance - 33,90 €*
1× Samsung SSD 830 Serie 128GB 2.5" SATA 6Gb/s - 82,75 €*

Skupaj približno 560€ na hoh.de, budget pa je tam okoli 800 - 900€. Potrebujem še cooler za procesor in grafično kartico. Zanimajo me tudi vaša mnenja glede napajalnika in ram-ov.

Lp

Excalibrus ::

Če rabiš aricooler, je trenutno najboljša izbira Noctua d14(cca 70€). Vendar moraš potem posledično pazit, da vzameš low-profile rame. Grafična pa 7850(200€), 7870(230€), 7950(300€), 670 (350€). Vzameš pač tisto, ki si jo lahko privoščiš. Po mojem mnenju je kaka 7850 še najbolj p/p

kamuee ::

tako kot je reku excalibrus, stem da bi še dodal, da vzem raje od xfx 650W napajalc, kr oni majo prave oz. dejanske moči navedene za razliko od ostalih. Kolk piše na njih da dajo ven točn tolk tut dajo, ceta je pa tut nekje okrog 70-80eur in so dost kvalitetnejši od thermaltake-a. Za air coolerja pa vzem noctua NH-C14, ki je low profile. pa če ti bo ostalo od tistih 900 eur kej si za tisto razliko nabav boljše ohišje.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Geekoo ::

Rame torej lahko iste, sam da so low-profile, grafično 7850 pa napajalnik od xfx. So mogoče grafične kakšne firme boljše od druge al je vseeno kaj vzamem? Kaj oziroma kolk pridobim če vzamem 16 gb rama namesto 8 rama, ker v ceni je razlike 40€.
Aja katero je boljše ohišje podobno temu bitfenix-u se splača kupit?

kamuee ::

GPU predlagam od asus-a ali MSI, ti dve firmi so top roba in imajo military class 3 komponente.

ohišje vzam kej od thermaltake lai coolermaster, mogoč kak NZXT, lahko ti predlagam coolermaster link, mal si ga poglej, za ta dnar cca. 90eur je tale kištica optimum.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

Geekoo ::

Evo trenutna konfiguracija skupaj z poštnino 970€ na hoh.de, imam samo še dva vprašanja :)

1.Kaj oz. koliko pridobim, če dodam še 40€ in vzamem 16gb rama?
2.Je napajalnik 550w dovolj za to konfiguracijo?

1× Fractal Design Define R4 Black Pearl ATX USB 3.0 - 104,90 €*
1× XFX Core Edition PRO 550W 80+ Bronze ATX 2.3 - 58,90 €*
1× ASRock Z77 Extreme4 Z77 Sockel 1155 ATX DDR3 - 117,49 €*
1× Intel Core i5 3570K 4x3.40GHz So1155 Box Ivy Bridge - 198,60 €*
1× Noctua NH-D14 CPU-Kühler - 67,90 €*
1× Corsair 8GB KIT PC3-12800 DDR3-1600 CL9 Vengeance Low Profile - 33,95 €*
1× Samsung SSD 830 Serie 128GB 2.5" SATA 6Gb/s - 82,75 €*
1× ASUS HD7850-DC2-2GD5-V2 2GB GDDR5 - 199,90

Hvala za odgovore, Lp

bluefish ::

Za igre je 8GB več kot dovolj. Po drugi strani pa 40€ tudi ni veliko.

550W za trenutno konfiguracijo zadošča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Geekoo ::

Sem dodal še 40€ in vzel 16gb rama...ziher je boljše kot 8gb :) Upam, da bo zdej par let mir v hiši :D
Še enkrat hvala vsem za pomoč ;)

Pro_moted ::

Geekoo je izjavil:

Sem dodal še 40€ in vzel 16gb rama...ziher je boljše kot 8gb :) Upam, da bo zdej par let mir v hiši :D
Še enkrat hvala vsem za pomoč ;)


Bi bilo boljše če bi 40 evrov raje vložil v grafično :D bi več pridobil, ker izkoristil neboš niti 8 Gb , kajšele 16. Škodi pa tudi ne. Drugače pa dober konfig !
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Geekoo ::

Jah sej je vedno tako :) Vlagaš lahko 40 tu ali pa tam, nikoli ni popolno. V najslabšem primeru čez leto ali dve prodam grafično in kupim novo. ;)

Pro_moted ::

Geekoo je izjavil:

Jah sej je vedno tako :) Vlagaš lahko 40 tu ali pa tam, nikoli ni popolno. V najslabšem primeru čez leto ali dve prodam grafično in kupim novo. ;)


Ja, maš prav, nekje treba črto potegnit .
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

js ::

Si bom še jaz malce sposodil tole temo. Sestavljam računalnik, ki se bo uporabljal samo za igre in uspelo mi je skupaj spravit tole:

Antec Three houndred - 51,90 EUR
XFX Core Edition 550W - 58,90 EUR
Asus P8Z77-V LK - 116,49 EUR
Intel i3 3220 - 105,90 EUR
Corsair Vengeance 8GB - 33,90 EUR
XFX 7850 2GG - 184,90 EUR
WD Caviar Black 1TB - 94,82 EUR
Samsung SH-224BB - 20,35 EUR

Vse komponente razen diska in DVDja so iz hoh.de. Monitor bo 24 colski z resolucijo 1920x1080. Ma za to resolucijo smisel kupovati grafično z 2 GB rama al raje vzamem 7850 z 1GB rama. Razlika v ceni je 25 EUR.
Je smiselno kupiti i5 procesor? Po moje tudi s tem i3 ne bi smelo biti problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: js ()

Pro_moted ::

js je izjavil:

Si bom še jaz malce sposodil tole temo. Sestavljam računalnik, ki se bo uporabljal samo za igre in uspelo mi je skupaj spravit tole:

Antec Three houndred - 51,90 EUR
XFX Core Edition 550W - 58,90 EUR
Asus P8Z77-V LK - 116,49 EUR
Intel i3 3220 - 105,90 EUR
Corsair Vengeance 8GB - 33,90 EUR
XFX 7850 2GG - 184,90 EUR
WD Caviar Black 1TB - 94,82 EUR
Samsung SH-224BB - 20,35 EUR

Vse komponente razen diska in DVDja so iz hoh.de. Monitor bo 24 colski z resolucijo 1920x1080. Ma za to resolucijo smisel kupovati grafično z 2 GB rama al raje vzamem 7850 z 1GB rama. Razlika v ceni je 25 EUR.
Je smiselno kupiti i5 procesor? Po moje tudi s tem i3 ne bi smelo biti problemov.


Kupi 2 GB verzijo definitivno , in pa kupi raje to grafično, ker od XFX ne hladi dobro, oz. je glasna.

http://www.dinokomp.si/product_info.php...

i5 samo za igre ni potreben, če bož že kaj dodajal denarja raje vloži v kakšno malo boljšo grafo, recimo Radeon 7870.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

TOP ::

Geekoo je izjavil:

Jah sej je vedno tako :) Vlagaš lahko 40 tu ali pa tam, nikoli ni popolno. V najslabšem primeru čez leto ali dve prodam grafično in kupim novo. ;)

Res je sam 16 gb rama ne rabiš,če se ukvarjaš z obdelavo videa ja drugače je 8gb več kot dovolj,ker stem ti ne bo pC nič bolj hitreje delal,zato sem istega mnenja,kot ti je nekdo že napisal raje dodaš v grafo boš več pridobil.

kamuee ::

js je izjavil:

Si bom še jaz malce sposodil tole temo. Sestavljam računalnik, ki se bo uporabljal samo za igre in uspelo mi je skupaj spravit tole:

Antec Three houndred - 51,90 EUR
XFX Core Edition 550W - 58,90 EUR
Asus P8Z77-V LK - 116,49 EUR
Intel i3 3220 - 105,90 EUR
Corsair Vengeance 8GB - 33,90 EUR
XFX 7850 2GG - 184,90 EUR
WD Caviar Black 1TB - 94,82 EUR
Samsung SH-224BB - 20,35 EUR

Vse komponente razen diska in DVDja so iz hoh.de. Monitor bo 24 colski z resolucijo 1920x1080. Ma za to resolucijo smisel kupovati grafično z 2 GB rama al raje vzamem 7850 z 1GB rama. Razlika v ceni je 25 EUR.
Je smiselno kupiti i5 procesor? Po moje tudi s tem i3 ne bi smelo biti problemov.


i3 ti odsvetujem ker je v kombinaciji z RHD 7850 bottle neck, zato raje reskiraj tistih 70eur za i5 CPU in ti ne bo žal, pa še več CPU moči boš meu za boljši multitasking in laufanje procesorsko zahtevnejših programov kot so photoshop, ipd. Ostalo v konfiguraciji je pa lepo uravnoteženo.

Pa če ti ni škoda ene 130eur si vzem poleg še SSD od samsunga 128GB za pohitritev, ki se ti bo poznala še in še. Pa še ta SSD je vredn vsakega centa svojga dnarja.[/
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

stock ::

i3 je vrh glave za 7850, obvezno pa uzami 2Gb verzijo! SSD pa je od samsunga 830 -128Gb na hoh.de 83€

Janac ::

Meni se zdi njegova konfiguracija super, zelo uravnotežena.

Jaz bi mogoče še malo razmislil o buldožerju, maš veliko boljši CPU za malo več denarja...

L.P

mihco ::

kamuee je izjavil:


i3 ti odsvetujem ker je v kombinaciji z RHD 7850 bottle neck, zato raje reskiraj tistih 70eur za i5 CPU

ne bluzi!

kamuee je izjavil:

in ti ne bo žal, pa še več CPU moči boš meu za boljši multitasking in laufanje procesorsko zahtevnejših programov kot so photoshop, ipd.

namen: "samo igre"???

kamuee je izjavil:


Pa če ti ni škoda ene 130eur si vzem poleg še SSD od samsunga 128GB za pohitritev, ki se ti bo poznala še in še. Pa še ta SSD je vredn vsakega centa svojga dnarja.

neumnost...ssd v racunalniku namenjemu izkljucno igranju iger je metanje denarja skozi okno

denabiker ::

stock je izjavil:

i3 je vrh glave za 7850, obvezno pa uzami 2Gb verzijo! SSD pa je od samsunga 830 -128Gb na hoh.de 83€

jaz imam ravno v enem PC-ju tole kombinacijo i3 2120 + asus 7850 2GB, pa nisem opazil, da bi bil i3 problem. Igre letijo fino. Kako bo pa za te nove GTA V (to zna biti požrešno),...pa ne vem.
Edino težave imam z ramom, ker imam samo 4GB, me pa že čaka pri enaa.com 8GB (2x4GB dual), rabim nujno zaradi programov kot so PS + LR in ostali požrešni SW.

Zgodovina sprememb…

Truga ::

i3 bo kmalu obsolete za prakticno vse novejse igre. Jaz sem 5 let nazaj kupil core 2 duo, ki je bil takrat najboljsa zadeva za v gaming rig, danes pa komaj se praska nove igre, ker ze vse malo boljse nucajo 4 cores ali celo vec.

Ne kupovat i3, ker to ni future proof, i5 pa niso nevemkok drazji. Ce zdaj kupis i3, bos cez leto 2 rabil i5, ko bojo tudi najslabsi developerji ugotovili da lahko uporabijo vec kot 1 core. Ce zdaj kupis i5 si za 3-5 let dobr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

Excalibrus ::

Čist dovolj dobra konfiguracija, edino namest XFX 7850 ti svetujem kakega Asusa al pa Gigabyte, ker ima boljše hlajenje.

kamuee ::

mihco je izjavil:

kamuee je izjavil:


i3 ti odsvetujem ker je v kombinaciji z RHD 7850 bottle neck, zato raje reskiraj tistih 70eur za i5 CPU

ne bluzi!

kamuee je izjavil:

in ti ne bo žal, pa še več CPU moči boš meu za boljši multitasking in laufanje procesorsko zahtevnejših programov kot so photoshop, ipd.

namen: "samo igre"???

kamuee je izjavil:


Pa če ti ni škoda ene 130eur si vzem poleg še SSD od samsunga 128GB za pohitritev, ki se ti bo poznala še in še. Pa še ta SSD je vredn vsakega centa svojga dnarja.

neumnost...ssd v racunalniku namenjemu izkljucno igranju iger je metanje denarja skozi okno


No gospod vseved pa si pejd prečekirat benchmarke kakšna je razlika če imaš SSD in če ga nimaš, pa ne mi pamet solit da je SSD za špile brezveze, hallloo, ceu sistem z vsemi ostalimi programi ti hitreje laufa za 200%, Pr špilih ti hitreje nalaga ipd., ne pa ko ti začne špil nalagat ala Crysis 2 HD, ko jo zaženeš pa greš lahko na kufe za pou ure da ti zloži špil. pa da ne govorim če imaš še i3 ki je slučajno 2-jedrni in ne 4 kot i5-3570k.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Dr Lex ::

Pozdravljeni,
sem tik pred nakupom "gaming" računalnika in me zanima vaše mnenje o naslednji konfiguraciji:


ASRock Z77 Extreme4
132.00 €

Intel Core i5 3570K (3,40Ghz, 6MB) BOX
219.60 €

Corsair Vengeance LP 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
44.40 €

Samsung SSD 840 120GB - SATA3 - 6Gb/s SSD
116.40 €

Western Digital Caviar Black 1TB 64MB - SATA3 - 6Gb/s
106.80 €

SATA Samsung SH-222
24.00 €

MSI GeForce GTX 660 Ti 2GB Twin Frozr IV Power Edition OC
298.80 €

XFX Core Edition PRO 650W - 80+ Bronze
86.40 €

Fractal Design Define R4 Black Pearl
120.00 €
Skupaj: 1,148.40 €

Vsi predlogi so dobrodošli.

Aja pa še to glede SSD-ja...katerega je bolje vzeti?
Samsung SSD 840 120GB
ali
Samsung SSD 830 128GB

Kaj pravite?

kamuee ::

drugo vse ok razn plato si vzem ali ASUS ali MSI, kr so preprosto najbolše. Predlagam ti MSI Z77A-GD55 ali ASUS P8Z77-V LK. Zdej za Samsung SSD pa si poglej malo benchmarka apli pa review kak na natu za lažjo odločitev. Bilo kterga boš vzel od teh dveh ti ne bo žal, sta vredna vsakega centa.

Sam po moje bi jest kr vzel 830-ko 128GB je malo večji, edino če ti ni škoda dnarja pa daš not 256GB 830-ko samsunga.
Za napajalca bi jest pusto od XFX kr so zlo kvalitetni sam bi dal 550w not, bo vrh glave dost.

aja pozabu si na CPU cooler, predlagam ti enga od noctua coolerjev, kter največji ti bo pač šou v kišto. Te so top roba, sploh kar se kvalitete tiče top of the top
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

Dr Lex ::

@kamuee hvala za odgovor.
Prodajalec iz dinokompa mi je svetoval ASRock Z77 Extreme4 matično, češ da je to najboljša izbira. Za asus pa pravi, da ni več tak dobra kot je včasih bila.
Napajalnik pa bom raje vzel 650w, ker se nikoli ne ve kdaj ga bom rabil.
CPU coolerja pa namenoma nisem vzel, ker še ne mislim v kratkem navijat + budget je veliko prek mišljenjega.

Ostalo je torej vse ok?

kamuee ::

Ostalo ti je ok. Sam za info jest ti mam ASUS P8Z77-V plato in sm z njo zlo zadovoln, pa še kontroler za vente ima gor ki dela avtomatsko, ter imam tud ASUS 7970DCU II in sm tut z njo zadovoln, je pa tut msi twin frozr, ki si jo ti izbral zelo dobra. Pa tnks za info o plati, bom mal poguglau za ASrock, da vidim če so res boljše od ASUS-a ali MSI-ja postale. Edino me zanima a si nebi raje vzel kej od coolemaster-ja ohišje naprimer Cooler Master 690 II Advanced USB 3.0 je 110eur in ima boljše karakteristike hlajenja komponent.

Ali pa tole je v akciji zdej Cooler Master Cosmos S - AKCIJA 120 EUR pri dinokomp-u, če že misliš vse tam nabavt.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

Dr Lex ::

@kamuee hvala še enkrat za odgovor.
Ohišje Fractal Design Define R4 Black Pearl pa sem izbral zato, ker želim, da je ohišje čim tišje.
To matično, ki jo imaš ti je res bomba. Bi jo z veseljem tudi sam nabavil ampak je predraga.
Ja baje, da se te matične ASRock Z77 Extreme4 full prodajajo, baje se tudi dobro navijajo. Za MSI matične pa ne vem nič ampak menim, da ne morejo bit slabe.
Ti kar preveri na googlu glede omenjenih matičnih in poročaj kaj si ugotovil.

Excalibrus ::

kamuee je izjavil:

drugo vse ok razn plato si vzem ali ASUS ali MSI, kr so preprosto najbolše. Predlagam ti MSI Z77A-GD55 ali ASUS P8Z77-V LK. Zdej za Samsung SSD pa si poglej malo benchmarka apli pa review kak na natu za lažjo odločitev. Bilo kterga boš vzel od teh dveh ti ne bo žal, sta vredna vsakega centa.

Sam po moje bi jest kr vzel 830-ko 128GB je malo večji, edino če ti ni škoda dnarja pa daš not 256GB 830-ko samsunga.
Za napajalca bi jest pusto od XFX kr so zlo kvalitetni sam bi dal 550w not, bo vrh glave dost.

aja pozabu si na CPU cooler, predlagam ti enga od noctua coolerjev, kter največji ti bo pač šou v kišto. Te so top roba, sploh kar se kvalitete tiče top of the top

še zmer ne razumem, kaj mate nekateri proti novim Asrock-ovim platam, čeprav je večina testiranj in številk več odličnih...

kamuee ::

Dr Lex je izjavil:

@kamuee hvala še enkrat za odgovor.
Ohišje Fractal Design Define R4 Black Pearl pa sem izbral zato, ker želim, da je ohišje čim tišje.
To matično, ki jo imaš ti je res bomba. Bi jo z veseljem tudi sam nabavil ampak je predraga.
Ja baje, da se te matične ASRock Z77 Extreme4 full prodajajo, baje se tudi dobro navijajo. Za MSI matične pa ne vem nič ampak menim, da ne morejo bit slabe.
Ti kar preveri na googlu glede omenjenih matičnih in poročaj kaj si ugotovil.


Za matično bodi sam pozorn na fan kontroler, dobr je da ga imajo, zdej naj bi ga več al manj vse mele.
Za ASUS-a morm rečt da se zlo dobr navija, sm probau že sam, edino dobr hladilc morš met.
Kar se pa tiče tvoje kište, da je čim tišja si pa tut dobr izbral, so kr kvalitetne. Tko da kr pogumno v nabavo, kofig. ti je za moje pojme zlo ok glede na to kar rabiš.

Excalibrus je izjavil:

kamuee je izjavil:

drugo vse ok razn plato si vzem ali ASUS ali MSI, kr so preprosto najbolše. Predlagam ti MSI Z77A-GD55 ali ASUS P8Z77-V LK. Zdej za Samsung SSD pa si poglej malo benchmarka apli pa review kak na natu za lažjo odločitev. Bilo kterga boš vzel od teh dveh ti ne bo žal, sta vredna vsakega centa.

Sam po moje bi jest kr vzel 830-ko 128GB je malo večji, edino če ti ni škoda dnarja pa daš not 256GB 830-ko samsunga.
Za napajalca bi jest pusto od XFX kr so zlo kvalitetni sam bi dal 550w not, bo vrh glave dost.

aja pozabu si na CPU cooler, predlagam ti enga od noctua coolerjev, kter največji ti bo pač šou v kišto. Te so top roba, sploh kar se kvalitete tiče top of the top

še zmer ne razumem, kaj mate nekateri proti novim Asrock-ovim platam, čeprav je večina testiranj in številk več odličnih...


Zakaj mamo kej proti?? zato kr so se cca 1-1.5 let nazaj oz. še lani te plate zlo kvarile in me je to zlo odvrnilo od njih, kar se pa navijanja tiče so pa po moje vse plate neki tam tam.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

Janac ::

Dr Lex je izjavil:

Pozdravljeni,
sem tik pred nakupom "gaming" računalnika in me zanima vaše mnenje o naslednji konfiguraciji:


ASRock Z77 Extreme4
132.00 €

Intel Core i5 3570K (3,40Ghz, 6MB) BOX
219.60 €

Corsair Vengeance LP 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
44.40 €

Samsung SSD 840 120GB - SATA3 - 6Gb/s SSD
116.40 €

Western Digital Caviar Black 1TB 64MB - SATA3 - 6Gb/s
106.80 €

SATA Samsung SH-222
24.00 €

MSI GeForce GTX 660 Ti 2GB Twin Frozr IV Power Edition OC
298.80 €

XFX Core Edition PRO 650W - 80+ Bronze
86.40 €

Fractal Design Define R4 Black Pearl
120.00 €
Skupaj: 1,148.40 €

Vsi predlogi so dobrodošli.

Aja pa še to glede SSD-ja...katerega je bolje vzeti?
Samsung SSD 840 120GB
ali
Samsung SSD 830 128GB

Kaj pravite?



Daj 7950 v konfiguracijo. SSD daj intel 330.

fr4nc je izjavil:

GTX 670 OC < 7950 OC... tu ni debate fantje. Aia cena pa je itak približno ista.

7950 je pač bestbuy in je p/p TOP.



http://hardocp.com/image.html?image=MTM...

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

kamuee ::

SSD kr pust samsunga magar 830 128GB edino če maš viška budgeta za 840-ko. Za grafo se pa sam odloč je pa cca 100eur dražja od GTX660 Ti je pa občutno boljša!!

Intel 330 vs. samsung 830 nažalost samung pela scat 330 intel-a. Intel tle nima za burek, pa še sandforce kontroler ma not nism pa ziher. King goes to samsung

Vzem kr samsung 830 128GB, nimaš kej zajebat pa še cenejši je od 840-ke.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

Dr Lex ::

Hvala za predloge.
Grafična bo 100% 660 Ti.
Glede SSD-ja pa bom po vsej verjetnosti vzel kar 830-ko.

@kamuee glede matičnih pa si me res v dilemo spravo ampak mislim, da asrock ne bo slaba izbira.

Excalibrus ::

Dr Lex je izjavil:

Hvala za predloge.
Grafična bo 100% 660 Ti.
Glede SSD-ja pa bom po vsej verjetnosti vzel kar 830-ko.

@kamuee glede matičnih pa si me res v dilemo spravo ampak mislim, da asrock ne bo slaba izbira.

če si v dilemi pejt mal na kake večje forume brat mnenja in teste, ter prečekiraj reviewe za asrockove nove plošče. Je čist brezveze, da poslušaš mnenje parih tu na forumu, ki te kaj hitro lahko "zavedejo". ;)

Dr Lex ::

Pozdravljeni,

danes sem se pogovarjal z trgovcem iz dinokompa in mi je svetoval glede na mojo konfiguracijo:

ASRock Z77 Extreme4
132.00 €

Intel Core i5 3570K (3,40Ghz, 6MB) BOX
219.60 €

Corsair Vengeance LP 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
44.40 €

Samsung SSD 840 120GB - SATA3 - 6Gb/s SSD
116.40 €

Western Digital Caviar Black 1TB 64MB - SATA3 - 6Gb/s
106.80 €

SATA Samsung SH-222
24.00 €

MSI GeForce GTX 660 Ti 2GB Twin Frozr IV Power Edition OC
298.80 €

XFX Core Edition PRO 650W - 80+ Bronze
86.40 €

Fractal Design Define R4 Black Pearl
120.00 €
Skupaj: 1,148.40 €

Dinokompovec pravi, da naj za matično vzamem ASRock Z77 Extreme4. Za Asus pravi, da ni več to kaj je včasih bil. MSI plate pa bi se naj full kvarile.
Za procesor in rame pravi, da je v redu izbira.
Glede optične pogona pa pravi, da ga v bistvu sploh ne potrebujem in da tudi pri njemu redko kdo ga še sploh kupi.
Trdi disk WD Black Caviar mi je odsvetoval saj bi se naj bolj kvaril napram WD Blue Caviar diskom. Najbolj pa mi je odsvetoval Seagate Barracudo saj bi se naj zelo kvarili. Glede trdih diskov pa mi je najbolj priporočal Hitachi in Toshiba znamko. Baje se najbolj prodajajo.
Za SSD pa pravi, da ga za "gaming" comp sploh ne rabim, ker naj ne bi s tem nič pridobil. Če pa že moram kupit pa naj raje vzamem 830-ko.

V naprej se opravičujem za dolg post :P

Je res bolje vzeti za trdi disk Hitachi ali Toshiba znamko?
Je res, da se mi ne splača kupovat SSD-ja za gaming comp?

In seveda sedaj me zanima kaj vi pravite na to?

mihco ::

Dr Lex je izjavil:

Pozdravljeni,

danes sem se pogovarjal z trgovcem iz dinokompa in mi je svetoval glede na mojo konfiguracijo:

ASRock Z77 Extreme4
132.00 €

Intel Core i5 3570K (3,40Ghz, 6MB) BOX
219.60 €

Corsair Vengeance LP 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
44.40 €

Samsung SSD 840 120GB - SATA3 - 6Gb/s SSD
116.40 €

Western Digital Caviar Black 1TB 64MB - SATA3 - 6Gb/s
106.80 €

SATA Samsung SH-222
24.00 €

MSI GeForce GTX 660 Ti 2GB Twin Frozr IV Power Edition OC
298.80 €

XFX Core Edition PRO 650W - 80+ Bronze
86.40 €

Fractal Design Define R4 Black Pearl
120.00 €
Skupaj: 1,148.40 €

Dinokompovec pravi, da naj za matično vzamem ASRock Z77 Extreme4. Za Asus pravi, da ni več to kaj je včasih bil. MSI plate pa bi se naj full kvarile.
Za procesor in rame pravi, da je v redu izbira.
Glede optične pogona pa pravi, da ga v bistvu sploh ne potrebujem in da tudi pri njemu redko kdo ga še sploh kupi.
Trdi disk WD Black Caviar mi je odsvetoval saj bi se naj bolj kvaril napram WD Blue Caviar diskom. Najbolj pa mi je odsvetoval Seagate Barracudo saj bi se naj zelo kvarili. Glede trdih diskov pa mi je najbolj priporočal Hitachi in Toshiba znamko. Baje se najbolj prodajajo.
Za SSD pa pravi, da ga za "gaming" comp sploh ne rabim, ker naj ne bi s tem nič pridobil. Če pa že moram kupit pa naj raje vzamem 830-ko.

V naprej se opravičujem za dolg post :P

Je res bolje vzeti za trdi disk Hitachi ali Toshiba znamko?
Je res, da se mi ne splača kupovat SSD-ja za gaming comp?

In seveda sedaj me zanima kaj vi pravite na to?

Z ssd-jem bos pri igranju iger pridobil minimalno(=0). Res pa je, da se pri konfiguraciji za 1k EUR nekako "spodobi". V kolikor bo sistem res uporabljan izkljucno za igre lahko mirno prisparan denar vlozis v boljso graficno. Za hdd pa definitivno "black" serijo, ce bo to tudi sistemski disk. Za 20eur vec dobis tudi 3 leta garancije vec kot pri "blue" seriji(2leti vs 5let).

Dr Lex ::

@mihco hvala za odgovor.
Ja, računalnik bo namenjen predvsem za igre tako, da te ne bom vzel SSD-ja in tako prišparal nekaj denarja. Itak sem na začetku imel namen zapravit 900€. Tako, da sem zaj bil že kar fajn preko budgeta.

Glede garancije med WD black in blue serijo pa je pri dinokompu 1 leto razlike.

Kaj pa praviš na trdi disk Hitachi ali Toshiba znamko, ki mi jih je "dinokompovec" predlago?

Pro_moted ::

Jaz lahko potrdim samo za Hitachi diske, da so odlični. Jih že kar nekaj časa uporabljam in nikoli ni bilo problemov, še najboljše se mi zdi pa to da ne začnejo bit glasni oz. ne šrotajo po domače povedano.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Dr Lex ::

@Pro_moted hvala za potrditev.
Sprašujem zato, ker še nisem nikoli slišal, da bi kdo priporočal te diske.
Sedaj sem v dilemi. Ker ne bom vzel SSD-ja potrebujem trdi disk, ki je zanesljiv in hiter.

Torej kateri trdi disk bi mi predlagali?

mihco ::

Dr Lex je izjavil:

@Pro_moted hvala za potrditev.
Sprašujem zato, ker še nisem nikoli slišal, da bi kdo priporočal te diske.
Sedaj sem v dilemi. Ker ne bom vzel SSD-ja potrebujem trdi disk, ki je zanesljiv in hiter.

Torej kateri trdi disk bi mi predlagali?

odg. si ze dobil...wd black. Sicer pa je popolnoma irelevantno kaj ima dinokomp napisano. Proizvajalec daje na black serijo 5 let garancije.

todman74 ::

kamuee je izjavil:

Za grafo se pa sam odloč je pa cca 100eur dražja od GTX660 Ti je pa občutno boljša!!


7950 so 100€ dražje od 660 Ti....od kje tebi to?

Cyberdine1 ::

Po telih testih bi bla že FX 6300 za 137€ boljša kot i5 3570k.

http://www.cpubenchmark.net/high_end_cp...

Drgac bi se pa mogl poznt če bi raj uzel FX-8350, pa pol še posledično lahko cenejšo plato in pršparaš pa uložiš v grafo=).

js ::

Malo še preglej cene v drugih trgovinah. Recimo ta disk WD Black je pri mimovrste 94 EUR.
Če pa vzameš pri hoh.de je pa itak vse cenejše.

Janac ::

todman74 je izjavil:

kamuee je izjavil:

Za grafo se pa sam odloč je pa cca 100eur dražja od GTX660 Ti je pa občutno boljša!!


7950 so 100€ dražje od 660 Ti....od kje tebi to?


Niso no, mogoče par evrov.

fr4nc je izjavil:

GTX 670 OC < 7950 OC... tu ni debate fantje. Aia cena pa je itak približno ista.

7950 je pač bestbuy in je p/p TOP.



http://hardocp.com/image.html?image=MTM...

Lp

gimnazija123 ::

Brat se odloča za nakup novega računalnika, uporabljal se bo bolj kot ne za igre, v prihodnosti pa bi mogoče tudi malo navil procesor, če bo potreba po tem. Na voljo ima 800€ za kišto in monitor, sam pa sem že več kot leto in pol izven vsega tega o komponentah in kaj je najboljši p/p, tako da bi prosil, da mi napišete kako konfiguracijo, pa priporočate kak poceni, dober monitor, pa tudi v kateri trgovini se trenutno najbolj splača kupiti. hvala za odgovore, lp

Janac ::

Ok, torej 650 za kišto ostalo pa za monitor?

gimnazija123 ::

tako nekako ja, mogoče bi se še kak evro našel :D

Janac ::

AMD FX-8320 (3,50Ghz, 16MB) BOX 125W
174.00 €
ASRock 970 Extreme3
78.00 €
TeamGroup Elite 16GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V
64.80 €
Toshiba DT01ACA 500GB 32MB - SATA3 - 6Gb/s
68.40 €
Sapphire Radeon HD 7850 1GB 2X DVI
168.00 €
Sharkoon WPM600 - 600W - 80+
58.80 €
Xigmatek Asgard Midi Tower - Black
45.60 €


Skupaj: 657.60 €

+

http://www.dinokomp.si/product_info.php...


Skupaj: 813.60 €

freesty ::

8GB rama bi blo dost, razliko porabis, da kupis 7870.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

8gb RAM-a je samo 20EUR manj, dobil bi le 2Gb 7850.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
528485 (3497) Gox89
»

Gaming pc do 800

Oddelek: Kaj kupiti
222091 (1574) Loocas
»

Gaming comp. build, kupujem že jutri.

Oddelek: Kaj kupiti
475531 (4605) strup121
»

Nakup gaming računalnika do 1000€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11419585 (18410) darkkk

Več podobnih tem