» »

gaming računalnik

gaming računalnik

1 2
3
4 5

fr4nc ::

Ja to je res ja... rač. za 2000€ pa je cca. 30% boljši od mojega za 700€... pač tako je :)
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

x45 ::

če kupuješ intel preplačaš

hojnikb ::

Če kupiš AMD, se opečeš ;)
#brezpodpisa

D3m ::

fr4nc je izjavil:

Ja to je res ja... rač. za 2000€ pa je cca. 30% boljši od mojega za 700€... pač tako je :)


Variabilnih 30% ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

fr4nc ::

D3m je izjavil:

fr4nc je izjavil:

Ja to je res ja... rač. za 2000€ pa je cca. 30% boljši od mojega za 700€... pač tako je :)


Variabilnih 30% ;)


Hehe... ja cena pa je bila višja za 185%, moj zmaga p/p ;)
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Starcraft|| ::

Super nakup ;) Sam osebno nebi nikoli dal 2000e za računalnik :D
Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

kamuee ::

jest sm pa kr mogu kr rabimi za AUTOCAD. Pa da mi nebo treba skos neki menjat na vsake pol leta ali leto pa mam zdej za neki cajta mir. Monitor pa itak kupiš enktret pa maš skos mir. pa je to to.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

kamuee ::

Drgač pa vse komponente ki sm jih nabavo so za moje pojme best buy kr vse ostalo na x79 plati je pa 50% dražje in tut brez veze.
Grafično sm sprobu mal z špili pa laufa ko švicarska urca. Temp ne gre če cca 40c, CPU pa hladno ko špricer na 30c, plata isto.
Ter GPU podpira open CL za procesiranje tko da, top za mene, vse kar rabm za naslednje 3 leta ali več
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Starcraft|| ::

Katero grafično si kupil? Pozabil sem :))
Kako žalostni časi, ko je lažje razbiti atom kot predsodek. ~ Einstein

Janac ::

7950

fireX88 ::

če se prav spomenm asus directCU II ??
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

kamuee ::

ne grafa je ASUS 7970 DCU2, aja pa cena PC-ja je bla za periferijo in 27col monitorjem od Philipsa (350€).
Sam PC je bil cca 1650€ pr dinotu.

bom vam prpopau par fotk gor kok zgleda vse skup, sam da poslikam kišto, kr sm dodal še 6 ventov not ( vse na plati, vse avto prek FAN Expret2 kontrole).
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

freesty ::

Te DCU2 majo baje voltazo zaklenjeno? Skoda, ker imajo te grafe ogromn OC potencial:)

fr4nc ::

@freesty: Vse se da odklenit samo pozanimat se treba kako ;)
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

kamuee ::

nč ni zaklenjeno, kok sm jest gledal na twikerju se vse da štelat. kr mi je tut na dinotu reku da se da OC nardit brez problema.

sm hotu DCU2 TOP naročit pa je niso mel pr dobavitelju pa sm pol to vzel, pa mi je reku model na dinotu, da ni panike za OC nardit, se baje bol splača ko pa dat 20-30€ več za fabriški OC, pa sm reku ok pol bom pa OC naredu. mam i7 3770K pa se tut da lepo OC nardit. brez problema na 4.5GHz po moje.

grafo sm sprobau pa morm rečt da leti ko šus, pa hladna ko špicer, mi ni šla čez 40C. Tko da pohvalno, sm biu kr presenečen nad odzivom.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

kamuee ::

za vse ostale, sm pregledau za voltage in je res gre do 1120 mV. S tem da mi gre frekvenca GPU-ja tja to 1700MHz in vram Clock do nekih 6500MHz. tko da se kr da overclock nardit, sam edin to mi ni jasno zakaj rabiš gpu tweak, če maš v catalystu overdrive nastavitve ??

Ima kdo kako idejo ??
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

kamuee ::

če pa ima kdo idejo kako odklent voltage pa nej posta čim prej :D
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

kamuee ::

res da se da več stvari štelat v tweaku, zakaj pol overdrive v catalystu?? malo hecno. Kartico obremenil do maximuma na stock frekvencah, vse laufa ko 100 na uro. Do zdej vse 5. Postam če bojo najdeni problemi, do zdej morm potrkat vse laufa ko mora.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

stock ::

A misliš da se do 1700, gre pa ne niti čez 1250.. Ja v catalystu se da malo navit, sej ti ni treba višat voltaže, sploh če bo 24/7 vrži enih 15-20% gor na ceore pa malo manj na ram, potesteiraj in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

freesty ::

U catalystu je omejitev clocka na 1100/1575. V ostalih "tweakerjih" pa te omejitve ni. Pa v cat-u ne mors voltaze spreminjat. 1120mV je malo za 7970. Folk ma na 1300mV, ki jih rabi za 1200+ mhz:)

kamuee ::

jes sm klicau na dinota pa je reku model da se ta voltaže neb baš neki poznala pr špilih, mogoč kak FPS več drgač pa če nardiš normaln OC je to to tko ko je stock reku. OC nardina 1100/1600 al pa mal več in je to to. Grafa je že tko al tko zmogliva zapopizdit, kr kar ji vržeš za mlet zmelje brez problema, vsaj men je do zdej.

EXTREME OC se pozna samo pr benchmarkih, v špilih bore malo, vsaj tak mi je blo rečeno od profičev.
Če preveč naviješ se ti samo bol greje zadeva, požere več štroma in prej crkne, jest pa ne mislim grafo menjat na vsake pou leta.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

freesty ::

Ja sej voltaza se ne pozna. Sam ce pa potem navijes core iz 1100 na 1300 se pa ze mal pozna ane:)

kamuee ::

mogoč, bom sporočo ko bom navil, za vse podrobnosti. Zaenkret mi ni sile kr mi vse laufa na ultra High z 16x AA.:)
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

r3dkv1c4 ::

VelikiTun je izjavil:

kamuee je izjavil:

me zanima kolk jih je naročilo robe iz nemčije naenkret za 2k€. (noben??)
In kaka je po tvoje razlika med naročilom za 100€ ali nekajkrat več?

v teži...

IvoJan ::

r3dkv1c4 je izjavil:

VelikiTun je izjavil:

kamuee je izjavil:

me zanima kolk jih je naročilo robe iz nemčije naenkret za 2k€. (noben??)
In kaka je po tvoje razlika med naročilom za 100€ ali nekajkrat več?

v teži...

teža nima veze pri teh pošiljkah ker imajo podpisane pogodbe z dostavljalnimi sluzbami ki jim racunajo na posiljko in ne na tezo.

kamuee ::

Zadevo navil z ma priporočen OC 1100/6000 in stvar laufa ko puška. Pred OC laufau crysis 2 in laufa vse na ultra z 16AA in morm rečt da grafika je naravnost Wau, laufa gladko ko singerica, tko da zenkret GPU 7970DU2 BP. Ampak bom dal nazaj na stock. kr ni potrebe po OC, vsaj zenkret ne.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Jst ::

Kateri dve ram palčki skupaj 8GB ali dve palčki 16GB za Ivy Brigde je nekje med boljšimi v malo višjem price/performance segmentu?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kamuee ::

4x4GB mam jst corsair vengance cl.9, sicer sm jih mogu zamenjat kr sm naletu na neko čudno serijo ki so mel napako, zdej pa čakam na nov kit. so rekl pr dinotu da ni panike za reklamacijo sam da jih trenutno ni mel na zalogi pa bom mogu kake par dni počakat. Drgač pa so ti rami kr solidni. Ko sm zalaufau kak render al pa več direo oken itp. so kr dobr držal prenos podatkov.

imam pa drgač ivy bridge i7 3770k CPU, gpu asus 7970 DCU2
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

Jst ::

Jaz imam trenutno dve palčki 4GB patriota - posodil kolega, dokler ne kupim zase. Jaz imam tudi ogledane te Corsair cl.9, ampak jaz bi dve palčki 8GB. Toliko rama sicer ne bom rabil, ampak ker imam denar za zapravljanje*, zakaj pa ne?

*od prejšnjega projekta nisem vložil v sklade, obveznice, hibride, ampak sem se odločil prenoviti stanovanje in vmes sem se odločil še komplet zamenjati računalnik.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kamuee ::

hja zakaj pa ne, jest sm vzel 4x4GB omenjenega rama kr sm nabavu novo kišto pa sm vzel kr cel kit kompet, drgač pa kr vzem 2x8GB, boš lahko kdaj kasnej še dodal 2x8GB not, kr je sam vprašanje cajta kdaj bodo mašine požrešnejše za ramom postale.

Kter cpu pa imaš?
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Jst ::

i7-3770K

edit: Težko je dobiti 2x8GB. Oziroma sploh ne vem, če se da dobiti 2x8GB Corsair 1600Mhz. Kar sem videl 2x8GB so vsi od 1833 naprej z večjimi timingi. Jaz bi pa rad ravno 1600 cl.9.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

kamuee ::

mislim da bo težka ta z cl.9 pr 1600MHz. A sm ti neki našu sicer ni pocen sam je pa dominator kar je še bolš. Link
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Jst ::

U, pa res. Kako da nisem videl to na njihovi strani,... Kaj sem bil slep? Tnx!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

novinec09 ::

Vengeance so še cenejši:
http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Jst ::

Kaj je razlika? Na njihovi spleti strani, če greš pod Intel upgrade path, izbereš dual channel, so na voljo samo rami, ki jih je linkal zgoraj kamuee.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kamuee ::

dominator so zmoglivejši in se bolje overclockajo. So pa edini ki so ploščice po 8GB vse ostalo od corsaira je po 4GB ploščica, vsajj kolk sm jest zasledil.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Meizu ::

Koliko se ta večja zmogljivost pozna je vprašanje. Frekvenco delovanja ima isto, timing tudi. V čem le bi lahko bil dominator hitrejši od vengeanca? Razen tega da predpostavimo, da ima boljše hlajenje in zato pri navijanju stisneš kak mhz več.

kamuee ::

tele ko sm jih jest linkau so isto cl9 in imajo iste zakasnitvene čase kot vengance le da je kit 2x8GB kr serija vengance nima 8GB ploščic.

Delajo na višjih frekvencah, tale ki jie bil linkan je pač isto 1600MHz ampak ostali dominatorji so pa tam od 1833MHz naprej za Ivy Bridge CPU.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

kamuee ::

Boljši in stabilnejši overclock je z 2mi ploščicami kot pa z 4mi. 2 se da bolje navit naenkret kot pa 4, ter glede na to da je dual channel, dosežeš večji izkoristek iz 2x8GB kot pa 4x4GB. Razen če imaš plato pa CPU ki podpirata quad channel ali triple channel.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Meizu ::

Aja pardon, tam na strani piše da oboje serije Vengeance in Dominator prideta z 8gb palčkami. Vsaj na strani tako piše.

kamuee ::

aja, no je vengance tut pol 8GB, očitno se jih pr nas ne dobi al pa trenutno niso dobavljivi. Kul vsaj vem da se jih da dobit, sm mislu da je sam dominator 8GB.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

IvoJan ::

|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

kamuee ::

ja šment pa sm včer gledu, zgleda da sm jih spregledau. TNKS za info tkBurek. jih bom magar zamenjal 4x4GB za 2x8GB, če se bo dalo.

Ja za value vem da so sam niso tolk primerni za OC, Kolk sm gledal rewiev od asusa so zmer predlagal dominator al pa vengance za OC. Drgač so pa tut ti kul mogoč mal počasnejši edino, ne vem ktere so vse frekvence, se mi ne da it pogledat.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

Jst ::

http://www.corsair.com

Products - Intel Memory Upgrades

Dual Channel Intel Memory Upgrades

Izbereš 2x8GB in dobiš dva produkta:

Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

TOP ::

kamuee je izjavil:

ja šment pa sm včer gledu, zgleda da sm jih spregledau. TNKS za info tkBurek. jih bom magar zamenjal 4x4GB za 2x8GB, če se bo dalo.

Ja za value vem da so sam niso tolk primerni za OC, Kolk sm gledal rewiev od asusa so zmer predlagal dominator al pa vengance za OC. Drgač so pa tut ti kul mogoč mal počasnejši edino, ne vem ktere so vse frekvence, se mi ne da it pogledat.

Kaj ma veze ram OC pri 1155.

kamuee ::

hmm neb vedu kr jest nism nit ne misli noben OC delat pr i7 3770k. Mi je čist dovolj to kar mam, mogoč mi je edino žal kr nism vzel 2x8GB ploščice, bolj ekonomično, večji izkorstek za autocad za tisto kar rabim.

Aja pa jest bi rabu LP, ne pa navadnih z tako višino tko da mi zenkret pride sam vengance u poštev.

Evo dubu nove rame nazaj, vse dela BP.

Zaenkret
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

r3dkv1c4 ::

IvoJan je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

VelikiTun je izjavil:

kamuee je izjavil:

me zanima kolk jih je naročilo robe iz nemčije naenkret za 2k€. (noben??)
In kaka je po tvoje razlika med naročilom za 100€ ali nekajkrat več?

v teži...

teža nima veze pri teh pošiljkah ker imajo podpisane pogodbe z dostavljalnimi sluzbami ki jim racunajo na posiljko in ne na tezo.

se pravi da če naročiš 2kg robe al pa 250 kg ti isto računajo...ne se smešit no...

IvoJan ::

r3dkv1c4 je izjavil:

IvoJan je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

VelikiTun je izjavil:

kamuee je izjavil:

me zanima kolk jih je naročilo robe iz nemčije naenkret za 2k€. (noben??)
In kaka je po tvoje razlika med naročilom za 100€ ali nekajkrat več?

v teži...

teža nima veze pri teh pošiljkah ker imajo podpisane pogodbe z dostavljalnimi sluzbami ki jim racunajo na posiljko in ne na tezo.

se pravi da če naročiš 2kg robe al pa 250 kg ti isto računajo...ne se smešit no...

govorimo o nekih normalnik posiljkah. ce se kdo tu smesi si to ti ker govoris neumnosti. ne računajo po teži ampak po paketih. 1 paket je okoli 15€
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

r3dkv1c4 ::

IvoJan je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

IvoJan je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

VelikiTun je izjavil:

kamuee je izjavil:

me zanima kolk jih je naročilo robe iz nemčije naenkret za 2k€. (noben??)
In kaka je po tvoje razlika med naročilom za 100€ ali nekajkrat več?

v teži...

teža nima veze pri teh pošiljkah ker imajo podpisane pogodbe z dostavljalnimi sluzbami ki jim racunajo na posiljko in ne na tezo.

se pravi da če naročiš 2kg robe al pa 250 kg ti isto računajo...ne se smešit no...

govorimo o nekih normalnik posiljkah. ce se kdo tu smesi si to ti ker govoris neumnosti. ne računajo po teži ampak po paketih. 1 paket je okoli 15€

ne blodi no...vprašaj malo na dhl-u ali na gls-ju pa ti bodo razsvetlili možgane.

IvoJan ::

lej tega. a si res tok zabit al enostavno ne dojames?! firme ki vsak dan posiljajo pakete prek DHLa/GLSa in podobnih imajo podpisane pogodbe, kjer je dogovorjeno da jim racunajo na paket in ne po sami tezi. ce bi ti zelel nekaj poslat bi to racunali po tezi, v tem primeru pa ni tako.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
528585 (3597) Gox89
»

Gaming pc do 800

Oddelek: Kaj kupiti
222110 (1593) Loocas
»

Gaming comp. build, kupujem že jutri.

Oddelek: Kaj kupiti
475580 (4654) strup121
»

Nakup gaming računalnika do 1000€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11419728 (18553) darkkk

Več podobnih tem