» »

celeron : duronu

celeron : duronu

alien-w ::

ce prezremo ceno in vzamemo celerona2 in durona ENAKE frekvence. Ker je hitrejsi? Glede na to, da so AMDji za nekaj % hitrejsi vseeno od intela, pa potem ce vzememo da ima duron samo 64k celeron pa 128k cacha, ker je hitrejsi? si morta bit kr nekje enaka po moje.mnenje?

tonic ::

čeprav nisem privrženec AMDja, ampak bo verjetno hitrejši duron

Dax ::

Tudi kar se cene tiče, se tehtnica prevesi na AMD-jevo stran.

ChiefThunder ::

Duron je hitrejši, saj ima skupaj192kb predpomnilnika, celeron pa 160kb.

Paramedic ::

Pa tud če bi obema cache izklopli bi bil Duron hitrejši
End transmission.

kuntek ::

Tudi jaz ti povem, da je Duron absolutno hitrejši. Ne vem pa kako je v primerjavi z novimi Celeroni, ki delajo na 100MHz FSB-ja.

OZZY ::

Absolutno duron in to krepko. Kako pa se obnese novi celeron na 100fsb pa ne vem ampak pa je sigurno, da je duron še vedno hitrejši in cenejši.

Stripy ::

Kolikor jaz vem, ima celeron 32k L1 predpomnilnika, duron pa 64k, oba imata pa potem se 128k L2 predpomnilnika. Tako da ga tudi v tem duron povozi, da ne govorim o hitrosti FSB in ostalih stvareh.

MRtwister ::

V jokerju pravijo, da duron 600 naseka c700.

alien-w ::

se mi je zdelo, da bodo replyi taksni, kot so. Tudi jaz se strinjam z vami, toda se vseeno ostajam pri intelu, ker so plate za durona (overclockarske) predrage.:8)

miranpozar ::

Na kratko... Duron, seveda! Sicer pa si poglejte ta test:
http://www.review-zone.com/hardware/pro...

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

VASkO ::

stripy narobe!

duron ima 128 kb L1 in 64kb L2 cacha, pri cem je L! razdeljen 64kb na instruction cache in 64kb na data cache, za celerona pa ne bi znal povedat, sicer pa ce rabite zanesljive infote, potem si vcasih kaki PDF dol vzamte (nasplosno o hardweru)

alien-w ::

ja, tkole je ne.

tranzistorji:

- celeron 28mio

- duron 25mio

L1 cache

- celeron : 16KB Data + 16KB (32KB skupaj)

- duron : 64KB Data + 64KB (128KB skupaj)

L2 cache

- celeron : 128KB (INT)

- duron : 64KB (EKST)



tko da ma VASKO prov ja...
vsaj po moje bi tole mogl drzat, ce sem se pa zmotu, me pa popravte.

hatch ::

Plate za durona so cenejse kot plate za celerona. (ce hoces normalno plato in ne neka x963 jajca)

Duron 700 poje celerona 800 na fsb 100... Duroni imajo 100MHz fsb ki je double pumped.

Stripy ::

Khrm. Ja, res je. Vasko in alien imata prav, zajebal sem cache. 128k L1 in 64k L2 bi bilo bolj prav. >:D

Tiger ::

Ko smo že pri Duron-u, dejte naštet katere plate so dobre, da z njimi ni težav (kot so pri ABIT KT7)? Kaj mislite o tej plati - MS-K7T PRO2(lite)?

Jinxy ::

Ce imas kaksno staro LX plato, pa PII 233, potem se ti res bolj splaca kupit eno duron plato pa cpu, ce imas pa zdej v racunalniku kaksno (dokaj) v redu BX plato, se ti pa ne splaca it na Durona, ker bos imel ogromne stroske

za tistih 40 jurjev, kot bi dal za duron plato, si rajsi kupi se kej za zraven (pekac, graficno, al pa 3 pire)

Dalmatinc ::

ja bolj nabavit c2 + G mx-sa kot pa nekega ultra durona z v2 ........ he he he :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NOVI Amd Duron 1,8 Mhz - nima zaklenjen množilnika !

Oddelek: Strojna oprema
181883 (1457) jest10
»

Duron 1,3@1,47 Ghz = AthlonXP (1,47Ghz) 1700+

Oddelek: Navijanje
101163 (1015) Narcos Satanicos
»

celeron 800/900

Oddelek: Navijanje
372055 (1469) Brane2
»

Thunderbird vs. Duron

Oddelek: Kaj kupiti
181214 (995) elfin
»

Še na kratko

Oddelek: Novice / Procesorji
141859 (1859) undefined

Več podobnih tem