» »

Sony vegas11 pro! Nastavitve!

Sony vegas11 pro! Nastavitve!

jakanovi ::

Prosim vas če mi lahko kdo pove, za kaj mi pri (render-iranju) projekta zvoka ne zajame? Pri obdelavi se vse Lepo sliši, ko pa je vse z-renderirano, pa ni zvoka.
Pri prejšnji verziji 9, je šlo vse ok. Res pa da je pri tej verziji, pri nastavitvah mal drugač, ker ta verzija ponuja še več možnosti. Delam vse v HD 1080p. In niti v vmv formatu ni zvoka.
Za odgovor se vam v naprej zahvaljujem.

Lp jaka
  • spremenil: jakanovi ()

st0jko ::

imaš izbran zvok ko daš renderirat?

keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

jakanovi ::

Oj !

Hvala ti za namig, vedno je tak, da pač drugi več vidijo kot pa ti sam ! Kaj si moremo !
Že dela, kot je treba, le malo več opcij ima 11-ica kot 9-ka in sem spregledal.
Hvala še enkrat !

Lp jaka

jakanovi ::

Oh!
Imam še eno vprašanje :
Mi lahko poveš katere komponente na PC -ju so najbolj pomembne za dokaj hitro renderiranje v vegasu?
Grafika Ali processor in rami?
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jakanovi ()

floyd1 ::

Procesor definitivno (vsaj štirijederni), RAM tudi ni odveč ;). Za nove verzije ne vem, devetka pa je pri rendiranju že znala uporabljati vsa jedra, a le pri rendiranju, pri ostalem delu z njim se ni poznalo.

Sam sem v vegasu 9 lahko naredil super preizkus, ker sem rendiral (sicer navaden, SD video) najprej z Athlonom 64 3500 in potem z X2 4200, ki je imel 2 jedri pri identični frekvenci, kot 3500 eno jedro (ostali HW popolnoma enak, le zamenjan procesor). Po zamenjavi procesorja in inštalaciji driverjev zanj je Vegas zrendiral enak video praktično v točno polovičnem času, kar se mi je takrat zdelo fenomenalno. Seveda identične (prej posnete) nastavitve rendiranja.

Za grafiko v kombinaciji z Vegasom pa nimam pojma, uporabljam 5 let staro kartico...

neres ::

Po tem sodeč si (novejši) Vegas pomaga tudi z grafično..
http://www.sonycreativesoftware.com/veg...

jakanovi ::

Oj!
Jes velikih primerjav nisem delal, ampak lahko povem, da npr.15min video v polni resoluciji je mlel dobrih 20 min., kar se mi zdi dolgo ali pa tut ne, ne vem.
Moja konfiguracija:
i5
Gr. DDR3/1G
Rami 8G, ker mam 64bit os.

Sicer za doma, za hobi je verjetno čisto ok. Res pa da, če bi šlo to hitrej, je še bolje. Vprašanje če bi kaj profitiral kako nadgradnjo oz. zamenjavo kake komponente, pol je p spet vse povezano z več denarja, kar pa za amaterja, mogoče preveč ?
LP

Gandalfar ::

> Jes velikih primerjav nisem delal, ampak lahko povem, da npr.15min video v polni resoluciji je mlel dobrih 20 min., kar se mi zdi dolgo ali pa tut ne, ne vem.

A to mas full hd? Torej 1080p? Ker meni premier na i5 naredi tole v 12minutah.

floyd1 ::

Take primerjave so nesmiselne, dokler nimate istega vhodnega videa in enakih nastavitev za rendering. Samo minutaža ne pove tukaj (skoraj) nič.
Ko sem nabavil (za tisti čas) dobro mašino, so se kolegi čudili zakaj tako dolgo rendira mpeg2 za DVD. Ko sem pokazal končni rezultat je bilo (vsaj nekaterim) že bolj jasno, da kvaliteta pač nekaj stane, v tem primeru pač gre čas.

jakanovi ::

Ojla!
Evo mene!
Glede na čas renderiranja, ki sem ga temo nazaj omenil, znaša toliko,morda zaradi tega, ker sem pač uporabil poleg surovih filmčkov še dosti možnosti, katere ta program ponuja, plus še dodatno glasbo itd.
Delam pa seveda s 1080p. Zato me pa tut zanima, če bi se mi splačalo zamenjat procesor, če bi bla občutna razlika?

lp

jakanovi ::

morem rečt, da se igračkam s sony HX5V, nimam kamere in je presenetljivo dobra slika ali film za ta model.

uporabljam :MPEG-2, Sony AVC/MVC in za na PC pa wmv (V11).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja starega PCja

Oddelek: Kaj kupiti
121241 (880) opeter
»

komponente za video montažo

Oddelek: Kaj kupiti
243236 (2625) Infusion
»

Hd kamera, tv .... itd

Oddelek: Zvok in slika
353402 (3044) JOKER
»

Program za montažo filmov...

Oddelek: Zvok in slika
327807 (7441) martinsm3
»

Kako "narediti" arhiv video posnetkov?

Oddelek: Zvok in slika
202466 (2125) #000000

Več podobnih tem