» »

Zunanji disk-NE DELUJE

Zunanji disk-NE DELUJE

Kotar ::

Dober dan. ;)
Imam en problem in sicer mi zunanji disk WD my passport 500gb ne zazna na nobenem računalniku(windows 7).
Pod manager ga tudi ne najde ampak se na zunanjem disku prižge luč in tudi deluje, ampak zaznati ga pa noče.
Je mogoče problem to ker sem zbrisal vse datoteke,ki so bile od WD diska naložene gor? Kje bi jih ponovno dobil oz. kako naj usposobim, da bo disk deloval?
LP :)

Enron x86 ::

Kaj pa v BIOSu, na seznamu diskov, ga zazna?

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Janac ::

Lahko das ven iz zunanjega ohisja in priklopis v racunalnik

knesz ::

To je 2,5 disk? Uporabljaš original kabel? Dostikrat so problemi z neoriginalnimi predolgimi usb kabli.
Just a guess...

Duhec ::

Povej še kaj več...
Torej WD disk ne deluje/ga ne zazna več odkar si brisal datoteke, ki so bile gor ?
Z besedo "manager" misliš na Disk Management (Upravljanje diskov)? Če ga tam ni, ga dejansko sistem ne zazna preko usb/esata.
Se WD disk zavrti, ga slišiš? Se mogoče po nekaj sek. izklopi ?
Poizkusi v nekem drugem USB portu, menjaj usb kabel.
Linux Live cd ga zazna ?

fosil ::

Kotar je izjavil:

Dober dan. ;)
Imam en problem in sicer mi zunanji disk WD my passport 500gb ne zazna na nobenem računalniku(windows 7).
Pod manager ga tudi ne najde ampak se na zunanjem disku prižge luč in tudi deluje, ampak zaznati ga pa noče.
Je mogoče problem to ker sem zbrisal vse datoteke,ki so bile od WD diska naložene gor? Kje bi jih ponovno dobil oz. kako naj usposobim, da bo disk deloval?
LP :)

Nesi ga h Kotarju :))
Tako je!

McLuzo ::

Najprej sprobaj s kakšnim drugim kablom, drugače pa odpri ohišje vzemi HDD ven in ga priklopi direkt na SATA port na matično pa prekopiraj podatke če jih rabiš + vidiš če je z njim vse vredu.

TOP ::

Tole ohišje ne moreš kar odpreti.Če je še v garanciji ga reklamiraš drugače pa ga daj.Pa je slišat da disk dela se pokaže kaka lučka

Kotar ::

Ne takrat je disk še deloval ko sem zbrisal datoteke. Potem pa so mi šli USB porti oz. skurlo jih je. Ko sem računalnik spravil v red mi ga ne zazna win 7 in tudi TV ga ne zazna več čeprau ga prej je.
Disk se sliši ko deluje oz. brenči ves čas tako da deluje in lučka tudi sveti.

Duhec ::

Z vsakim postom poveš več, kar bi moral že na začetku, saj ne morem(o) vohat kar ti že veš.
Kako misliš skurilo usb porte ? Si menjal plato, napajalnik ?

Kotar ::

Ja potem sem zamenjal celotno plato. Ampak fora je ker nedela nikjer disk. Verjetno zaradi tega ker sem zbrisal zagonske datoteke diska dol in ga ne prepozna več ali kaj?

Duhec ::

Po zgodovini tvojih besed je torej skurilo USB porte na katerih si imel priklopljen disk. Po vsej verjetnosti je tudi njega odneslo (npr. usb/sata del v samem disku), če ti ga nikjer ne zazna.

Kotar ::

Duhec je izjavil:

Po zgodovini tvojih besed je torej skurilo USB porte na katerih si imel priklopljen disk. Po vsej verjetnosti je tudi njega odneslo (npr. usb/sata del v samem disku), če ti ga nikjer ne zazna.

Kako naj preverim če deluje? Mislim lučka sveti in melje tudi notri. Naj ga razstavim in priklopim preko sata direktno na računalnik?

Duhec ::

S tem ti pade najverjetneje morebitna garancija, je pa edini način, da vidiš, če te res ne heca vmesna elektronika.

Kotar ::

Duhec je izjavil:

S tem ti pade najverjetneje morebitna garancija, je pa edini način, da vidiš, če te res ne heca vmesna elektronika.

Garancija je potekla! :D

McLuzo ::

Jah če hočeš do podatkov ti druge (cenejše) opcije ni, na youtubu so tud filmčki kako ga dat narazen pa ga priklopi direkt na SATA port in štrom.

Mesar ::

Diska ti ne zazna, vrti pa se? (čutiš vibracije če ga primeš z roko?)

Kaj imaš noter pa si lakho mislim... EAR serijo.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

c00L3r ::

Not se skriva navaden disk. Razdri ohišje in priklopi disk na SATA. Če je zadeva v garanciji, pa pošlji prvo na servis.

Kotar ::

McLuzo je izjavil:

Jah če hočeš do podatkov ti druge (cenejše) opcije ni, na youtubu so tud filmčki kako ga dat narazen pa ga priklopi direkt na SATA port in štrom.

Lahko tukaj prilepiš filmček da vidim. Se pravi, da če ne zazna diska zaradi tistih WD datotek,ki sem jih zbrisal in ga priklopim preko SATA in jih naložim gor potem je možnost, da spet dela preko kabla?

69charger ::

Ohišje razstaviš in ga v kišti priklopiš na SATA kabel če seveda disk nima zalotanih USB konektorjev kot jih je imel moj. Potem če ti ga zazna lahko recimo formatiraš ali pa greš reševat podatke.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Kotar ::

69charger je izjavil:

Ohišje razstaviš in ga v kišti priklopiš na SATA kabel če seveda disk nima zalotanih USB konektorjev kot jih je imel moj. Potem če ti ga zazna lahko recimo formatiraš ali pa greš reševat podatke.

Razstavil sem ga že in ima lepo za priklop SATA kablov. Bom probal inštalirat protem program WD smartware če bo delal, da mi ga nato mogoče zazna.

Mesar ::

Če se disk ne vrti potem bolj težko, pa tudi če t ga si neboš imel kaj z njim.
Your turn to burn!

Kotar ::

Mesar je izjavil:

Če se disk ne vrti potem bolj težko, pa tudi če t ga si neboš imel kaj z njim.

Površno bereš! Napisal sem da disk dela normalno se vrti in use samo ne zazna ga!

Mesar ::

Oprosti, my bad.
Your turn to burn!

TOP ::

No potem če normalno vrti ga razdri in priklopi direkt in končana zgodba.

Kotar ::

TOP je izjavil:

No potem če normalno vrti ga razdri in priklopi direkt in končana zgodba.

Problem je ker nevem s katerim kablom naj ga priklopim,ker od trdega diska, ki je v računalniku ni enak. Help?

McLuzo ::

Kako ni enak, priklop na disku je pač tak ane
 SATA

SATA



priklopiš SATA kabel in kabel za napajanje. In ne, disk ne dela za to ker ni tisitih programov gor, bolj verjetno, da je kaj za USB elektroniko v ohišju narobe.

Kotar ::

McLuzo je izjavil:

Kako ni enak, priklop na disku je pač tak ane
 SATA

SATA



priklopiš SATA kabel in kabel za napajanje. In ne, disk ne dela za to ker ni tisitih programov gor, bolj verjetno, da je kaj za USB elektroniko v ohišju narobe.


Moj ima tak priklop
Samo da tam ko jih je 6 so v 2 vrstah. kako naj priklopim?

McLuzo ::

to je samo mini USB v SATA pretvornik... to se da še narazen potegnit

M1_Abrams ::

Janac je izjavil:

Lahko das ven iz zunanjega ohisja in priklopis v racunalnik

Nebo šlo. Podatki na zunanjih diskih so kriptirani, tudi če ga priključiš kot interni disk bo ga prikazalo kot "unpartitioned space".
PHP & MySQL

McLuzo ::

ma ti si tud kriptiran, kakšne neumnosti... V kolikor ni bil uporabljen namesnki program za kriptiranje, ni tega.

Seveda bo delal (v kolikor pač ni zj***n disk).

Kotar ::

McLuzo je izjavil:

to je samo mini USB v SATA pretvornik... to se da še narazen potegnit


Pri meni je nemogoče to narazn potegnit ker je narejeno vse skupaj v eno. Lahko samo kaj zlomim.

Mesar ::

Daj poskusi slikat mogoče pa le ni tako v enem kosu kot misliš...
Your turn to burn!

M1_Abrams ::

McLuzo je izjavil:

ma ti si tud kriptiran, kakšne neumnosti... V kolikor ni bil uporabljen namesnki program za kriptiranje, ni tega.

Seveda bo delal (v kolikor pač ni zj***n disk).

Vem iz lastnih izkušenj da so podatki kriptirani, ker sem imel problem z WD My Book Essentrial! Na adapterju od diska se nahaja en inicial čip na katerem je ključ. Tako da brez tistega čipa nebo moral do podatkov.
PHP & MySQL

69charger ::

Mislim da se on ne bo sekiral zaradi podatkov,hoče le oživit disk da ne bo za odmet. Če res tisti USB pretvornik ne gre dol je tako kot sem predvideval,da je vseskupaj prilotano (pri novejših WDjih to radi počnejo).
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Duhec ::

Daj še fotko od zgoraj in spodaj, če se vidi ali je to en kos ali ne.
Pa poglej, če na disku spredaj na tablici/nalepki kjer je model, bar kode in ostala šara, kje piše slučajno "NOT FOR RESALE" !?

Kotar ::

Piše ja NOT FOR RESALE. Kaj to pomeni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kotar ()

Kotar ::

Še slike:


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kotar ()

69charger ::

Nič ne bo,točno takšen disk imam in preprosto ne moreš nič več naredit.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Janac ::

M1_Abrams je izjavil:

Janac je izjavil:

Lahko das ven iz zunanjega ohisja in priklopis v racunalnik

Nebo šlo. Podatki na zunanjih diskih so kriptirani, tudi če ga priključiš kot interni disk bo ga prikazalo kot "unpartitioned space".


mojega wd elements sem razdrl in priklopil v računalnik b.p

McLuzo ::

Ne me hecat, kakšne majo to fore... se posipljem s pepelom.

V kolikor se ti da hecat maš tle vodič kako prilotat SATA konektro gor:
http://www.datarecoverytools.co.uk/2010...

Kotar ::

Joj a se res neda nobenga kablna kupt da bi vtaknu v te original konektorje?

Janac ::

ves kaj!?

lahko eletroniko zamenjas, ce bi res vse dal da prides do diska:D

Duhec ::

Kotar je izjavil:

Piše ja NOT FOR RESALE. Kaj to pomeni?

Da ni za preprodajo/nadaljno prodajo. Je namenski disk samo za določeno vrsto uporabe, očitno v teh serijah zunanjih wd škatel. Zaklenjena zadeva.

M1_Abrams je izjavil:

McLuzo je izjavil:

ma ti si tud kriptiran, kakšne neumnosti... V kolikor ni bil uporabljen namesnki program za kriptiranje, ni tega.
Seveda bo delal (v kolikor pač ni zj***n disk).

Vem iz lastnih izkušenj da so podatki kriptirani, ker sem imel problem z WD My Book Essentrial! Na adapterju od diska se nahaja en inicial čip na katerem je ključ. Tako da brez tistega čipa nebo moral do podatkov.


Tisti čipek ima ime: INIC-1607E :P
In četudi bi nek hw guru naredil tisti bypass mimo USB na SATA bi po vsej verjetnosti ostal problem berljivih podatkov.
http://forum.hddguru.com/download/file....

Ga ni čez klasičen disk + zunanja usb škatla. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

Kotar ::

Jah zdaj bo treba neki poštudirat. Ali se bomo pa lotanja lotili.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk WD

Oddelek: Pomoč in nasveti
497008 (5289) _Denny_
»

Pomoč/ zunanji SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
242253 (1380) simongrega
»

Problem trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
383251 (2800) roccat
»

eSATA

Oddelek: Strojna oprema
458518 (7634) wolf123
»

Čemu kaj sluŽi

Oddelek: Strojna oprema
173532 (2690) WinXP

Več podobnih tem