» »

Samsung omnia 7 ali HTC Evo 3d

Samsung omnia 7 ali HTC Evo 3d

luks1 ::

Kaj kupiti Samsung omnia 7 ali HTC Evo 3d ???

SLO_Matej ::

Jaz dam glas Omnii 7, ki si jo lastim tudi sam. Ima kakovostno kovinsko ohišje, zvočnik s kakovostnim in tudi glasnim zvokom, odličen Super AMOLED zaslon. Skratka ni da ni. Pa tudi kar se tiče samega OS-ja. Dela hitro in tekoče, nobenih zatikanj ter ima vse kar rabiš. Aplikacij je na Marketplacu že kar nekaj - preveri: http://www.windowsphone.com/en-US/marke...

Prijatelj si je nabavil mobilnik HTC Evo 3D in sem ju imel z Omnio 7 istočasno v roki. Kar lahko povem je, da je zaslon na HTC-ju katastrofalen kljub na papirju visoki ločljivosti so se komot videli kvadratki, česar na Samsungovem zaslonu ni. Sicer drugi uporabniki pravijo, da ima Evo 3D dobro ločljivost, vendar tisti je ziher ni imel, mi je še njegov lastnik rekel, da le-ta pa res bolj šepa. Kar se tiče zvoka, pa ima Omnia 7 boljši zvočnik - glasnejši in bolj čist zvok, saj pri Evu 3D na koncu že skoraj malo potegne na hreščanje.

luks1 ::

Meni se gre, da je čim večji zaslon...

SLO_Matej ::

No, meni se zdi da je na Omnii 7 dovolj velik za razna opravila (je le 4") ter ni preštorast za upravljanje ter nosit okoli.

luks1 ::

Ja, to imaš pa prav :)

Mitja358 ::

Definitivno Omnia 7. Ponuja daleč najboljšo uporabniško izkušnjo.

_Dormage_ ::

Omnia 7 ;)

luks1 ::

Kaj pa sony ericsson xperia arc s ???

Dr_Piškot ::

Moj glas gre tudi za Omnio 7, oz. Windows phone.
Me android ni prepričal, sploh pa za tako ceno. Sem mislil prvotako kupiti Arc S, pa se mi je po večkratnem igraju v simobilu zdelo rokovanje zelo težko zaradi spodnjih 3 fizičnih tipk + cena je višja.
Pri vsem tem je pa seveda vprašanje Android ali WP.

HarryRed ::

Kdor preferira Omnio7 pred HTC Evo nima razčiščenih vseh pojmov. Omnia 7 je že leto in pol star telefon, ki je definitivno že zastarel in ga je v tem času neumnost kupovati.

HTC evo je po specifikacijah daleč spredaj, tudi android sistem je generalno gledano boljši od WP, ker ponuja veliko več svobode in personalizacije. Ta dva mobitela je dejansko neumno primerjat, ker je HTC Evo veliko zmogljivejši telefon od omnie. Ena izmed najvidnejših prednosti Evota je dvojedrni 1,2GHz procesor, medtem ko ima omnia enojedrni 1 GHz procesor.

SuperKobeD ::

Ah ne že spet... Sicer je imela Omnija že ob izidu relativno "zastarel" hardware ampak to še nič ne pomeni. Iz izkušenj lahko povem da danes moja Omnia deluje hitreje in bolje kot ob izidu in z nadaljnimi updati bo šlo lahko samo še na bolje. WP7 za hitro delovanje (za razliko od Androida) ne potrebuje dojedernih procesorjev in ostalih top specifikacij. To pa da je Andoroid generalno gledano bolši od WP7 je pa ena velika neumnot (prav tako ne mislim da je WP7 bolši). Vsak OS ima svoje prednosti in slabosti in od uporabnika in njegovih poteb je odvisno za katerega se bo odločil.
[With the lights out]

Mitja358 ::

HarryRed je izjavil:

Kdor preferira Omnio7 pred HTC Evo nima razčiščenih vseh pojmov. Omnia 7 je že leto in pol star telefon, ki je definitivno že zastarel in ga je v tem času neumnost kupovati.

HTC evo je po specifikacijah daleč spredaj, tudi android sistem je generalno gledano boljši od WP, ker ponuja veliko več svobode in personalizacije. Ta dva mobitela je dejansko neumno primerjat, ker je HTC Evo veliko zmogljivejši telefon od omnie. Ena izmed najvidnejših prednosti Evota je dvojedrni 1,2GHz procesor, medtem ko ima omnia enojedrni 1 GHz procesor.


Zgleda, da jih nimaš ti razčiščenih, če gledaš samo gole specifikacije! Moja Omnia dela občutno bolj tekoče kot Galaxy S2, ki ima več kot 2x močnejši procesor.

HarryRed ::

Lastniki Omnie očitno tukaj niso primerni za ocenjevanje obeh mobitelov. Govoriti, da tvoja Omnia deluje bolj tekoče kot Galaxy S2 je popolna bedarija. Omnia se ne more primerjat z Galaxy S2, ki je že dolgo časa med najboljšimi mobiteli na trgu. Sicer pa si samo poglejte koliko je uporabnikov Androida in koliko Windows phone. Te številke dejansko nekaj povejo, ne pa neko govoričenje vase zaverovanih lastnikov Omnie.

Aja pa ne gre se samo za "tekoče" delovanje, ki ga tako poveličujeta pri tej Omnii. Pri primerjanju pametnih mobitelov se gleda še kup drugih zadev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HarryRed ()

martincek1 ::

Seveda da povejo... in sicer to, da je Andoid napram WP že stara platforma.

_Dormage_ ::

Dejansko, če primerjaš S2 in Omnio zgleda skoraj bolj tekoča pri UI.
Don't give a f*** what you say... I've seen it !
Je pa res, da ima Android grafiko totalno narobe zastavljeno že "by design" in zato bo ne glede na hardware vedno požrešna.
Na to temo je bil en lep članek, ki ga več ne najdem.

Mitja358 ::

HarryRed je izjavil:

Lastniki Omnie očitno tukaj niso primerni za ocenjevanje obeh mobitelov. Govoriti, da tvoja Omnia deluje bolj tekoče kot Galaxy S2 je popolna bedarija. Omnia se ne more primerjat z Galaxy S2, ki je že dolgo časa med najboljšimi mobiteli na trgu. Sicer pa si samo poglejte koliko je uporabnikov Androida in koliko Windows phone. Te številke dejansko nekaj povejo, ne pa neko govoričenje vase zaverovanih lastnikov Omnie.

Aja pa ne gre se samo za "tekoče" delovanje, ki ga tako poveličujeta pri tej Omnii. Pri primerjanju pametnih mobitelov se gleda še kup drugih zadev.


1 dan testiraj telefon z WP7 pa potem povej ugotovitve. Jaz sem bil prej na androidu, sicer je res da je imel telefon slabši HW, ampak sem veliko pretipkal tudi na S2 in vem kaj govorim.

Dr_Andy ::

kaj pa omnia W ?

Dr_Piškot ::

Dr_Andy je izjavil:

kaj pa omnia W ?

- manši ekran + vse ostalo :) - primerjava spec.

Tilen ::

Glas za Omnio 7.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mentalist ::

OMIA 7. Imel možnost preizkusiti in ne bi zamenjal.
Lool.

oberskitona ::

Sto ljudi sto cudi malo postrkal po wp7 pa je nekako tako telefoni s podobnimi meniji so bili nekako v prejsnem tisocletju popularni...kakor za koga meni nikako ne sede sistem kaksen pac je mi je android pac ljubsi.
Pa ne, da zagovrjam kaj mam ampak hardversko pa sploh nismo niti v isti galaxiji kaj se le na istem planetu.
Slo_matej pa daj nehaj ti bucke prodajat s kockami na zaslonu al sem jas slep al pa ti vse vidis v nekajkratni povecavi z ostrino vida kot superman...pridi na pir pa ti jas pokazem telefon pa da te vidimo kaj so kocke...
Ohisje je prav prijetno na otip in hrapavo z zadnje strani, da se telefon res lepo drzi v roki.
Telefon deluje prfektno, je pa res da ob konstantnem igranju iger se baterija, res da hitro spraznit.
Mitja358 ti pa zal nevem nimam besed ti zgleda sploh ne ves kaj je telefon in kolkor sumim si s2 videl samo na televiziji. Telefon pa deluje tocno tako dobro kot si sam nastavis.

sleby ::

najprej bi se jz vprasal kater sistem hoces, in ce sta v igri samo ta dva aparata potem je izbira na podlagi operacijskega sistema jasna.
ce pa nisi opredeljen glede sistema pa najbols da si gres oba pogledat. vsak ima svoje prednosti in pomajkljivosti. htc ima res vec pikslov, omnia ima super amoled. htc ima res dual core, omnia ga ne potrebuje. oblikovno je htc sicer lep, ima super ohisje ter gumb za fotoaparat, omnia je bolj stilsko dovrsena in bolj sleek. je pa evo3d, za razliko od ostalih subvenconiranih aparatov, pri mobitelu res ugoden.

je pa brezveze tu nakladat, da je omnia zastarela, ker je glih toliko, kot je android zastarel sistem.

SLO_Matej ::

oberskitona je izjavil:

Sto ljudi sto cudi malo postrkal po wp7 pa je nekako tako telefoni s podobnimi meniji so bili nekako v prejsnem tisocletju popularni...kakor za koga meni nikako ne sede sistem kaksen pac je mi je android pac ljubsi.
Pa ne, da zagovrjam kaj mam ampak hardversko pa sploh nismo niti v isti galaxiji kaj se le na istem planetu.
Slo_matej pa daj nehaj ti bucke prodajat s kockami na zaslonu al sem jas slep al pa ti vse vidis v nekajkratni povecavi z ostrino vida kot superman...pridi na pir pa ti jas pokazem telefon pa da te vidimo kaj so kocke...
Ohisje je prav prijetno na otip in hrapavo z zadnje strani, da se telefon res lepo drzi v roki.
Telefon deluje prfektno, je pa res da ob konstantnem igranju iger se baterija, res da hitro spraznit.
Mitja358 ti pa zal nevem nimam besed ti zgleda sploh ne ves kaj je telefon in kolkor sumim si s2 videl samo na televiziji. Telefon pa deluje tocno tako dobro kot si sam nastavis.

Zakaj je bilo to na tistem, pojma nimam, ampak se je normalno videlo, da resolucija ni hudo dobra, kar je potrdil tudi njegov lastnik, kot sem omenil. Zakaj tako, pojma nimam. Kakšnega drugega Eva 3D pa tudi nisem imel v rokah, da bi lahko na drugem videl. Glede ohišja se pa strinjam, da je prijetno na otip in narejeno tako da ne zdrsne, skoraj malo spominja na trdo gumo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
527133 (5370) burek1
»

HTC Evo 3D vs. Samsung Galaxy Nexus

Oddelek: Mobilne tehnologije
224849 (4550) Alessio983
»

HTC HD7 ali HD2

Oddelek: Mobilne tehnologije
181465 (1134) Malajlo
»

Kateri high-end telefon? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5212889 (11166) Juwe
»

Windows Phone 7 težki porabnik mobilne podatkovne povezave

Oddelek: Novice / Windows Mobile
146954 (5091) JaVonTech

Več podobnih tem