» »

zunanji disk nehal delat. recovery?

zunanji disk nehal delat. recovery?

roller2 ::

Zunanji disk WD MyBook essential 1Tb je po 2 letih odpovedal.
Lučke se prižgejo, disk se vrti ampak ne da se dostopat do diska. Priklopu sem ga na drug pc z win7 (prej je bil na winXp) in ga zazna, ampak javi da ni formatiran.

Baje večkrat odpove elektronika/kontakti na zunanjih diskih, zato sem ga razstavu in priklopu not v škatlo. V "DiskManagement" sem mu hotel določit particijo in ko kliknem ok takoj začne formatirat. To sem takoj prekinu, ker sem se ustrašu za podatke. A se da kaj rešit preden ga formatiram?

Disk zdaj zazna tudi če kliknem na my Computer, ima svojo "črko" (particijo), ampak je neformatiran.
Poskušal sem z nekaterimi programi na HirensBootcd-ju, pa javijo samo "unformated" in ne naredijo nič. DiskGenius javi celo "unformated FAT16" - odkod zdaj FAT16 mi ni jasno, disk je bil NTFS

Mi lahko kdo svetuje kako rešim podatke in kateri program na Hirensu uporabit?
Ali naredim "quick format" in potem pogledam če se da kaj rešit?

Duhec ::

Če si že tolko zaštrikal bi bilo najboljše narediti quick format, če si imel samo eno particijo (če jih je bilo več bi moral z namenskimi programi najprej odkriti kako je bil disk razparceliran), potem pa s kako Recuvo, GetDataBack ali podobnimi programi pregledaš celoten disk, ki zna trajat za 1TB kar nekaj ur.
Najprej si priskrbi dovolj velik drug disk ali dovolj prostora kamor boš iz 1TB diska, ki ga rešuješ kopiral podatke, da ti vmes slučajno ne zmanjka.
Če boš delal z Recuvo izberi za vrsto datoteke čisto na koncu "drugo", nato za nahajališče datotek izberi spodaj "Na določenem nahajališču" kjer izbereš 1TB disk, in nato odkljukaj "Omogoči globoko pregledovanje".
Ko po nekaj urah konča se izpišejo datoteke, ki jih je našel. Odkljukaš tiste, ki imajo zelen krogec in jih lahko 100% obnovi, oranžne bolj ne kot ja in rdeče pač ne.
Srečno in poročaj.

roller2 ::

Duhec je izjavil:

Če si že tolko zaštrikal bi bilo najboljše narediti quick format

kje sem zaštrikal? že takoj ko sem ga priklopu je kazalo da je neformatiran in tudi Recuva ni hotel začet skenirat
Drugače pa hvala, grem zdaj delat plac na drug disk in bom potem poskusu kot si napisal.

Razen če kdo ve za kak recovery program ki skenira in kopira iz "neformatiranih" diskov

roscha ::

dd, ddrescue

M1_Abrams ::

Če ti je šla elektronika na tistem zunanjem adapterju, boš zelo težko prišel do podatkov, ker so kriptirani z ključem kateri se nahaja na čipu od adapterja.
PHP & MySQL

M1_Abrams ::

roller2 je izjavil:

Duhec je izjavil:

Če si že tolko zaštrikal bi bilo najboljše narediti quick format

kje sem zaštrikal? že takoj ko sem ga priklopu je kazalo da je neformatiran in tudi Recuva ni hotel začet skenirat
Drugače pa hvala, grem zdaj delat plac na drug disk in bom potem poskusu kot si napisal.

Razen če kdo ve za kak recovery program ki skenira in kopira iz "neformatiranih" diskov

To me ji tako znano "neformatiran" disk.
Podoben problem sem imel jaz, samo da je šel konektor za prenos podatkov na zunanjem diskom. Potem sem pa poiskal enega elektrotehnika, ki se je 5 ur mučil da je skup spacal da sem lahko rešil podatke z diska. Zdaj pa uporabljam ta zunanji disk kot notranji.
PHP & MySQL

bond007 ::

M1_Abrams je izjavil:

Če ti je šla elektronika na tistem zunanjem adapterju, boš zelo težko prišel do podatkov, ker so kriptirani z ključem kateri se nahaja na čipu od adapterja.

To je samo pri WD zunanjih diskih takšna enkripcija? Ker kolikor sem jst imel opravka z zunajimi diski, nobeden ni imel takšne zaščite podatkov, res pa da sem imel bolj no-name zunaja ohišja...

roller2 ::

Poskusil sem veliko programov na Hirensu - brez uspeha
Večina ne naredi nič, Recuva se ustavi pri 30% in ne gre dalje, sem poskusu 3x, enkrat ištaliral na disk - vedno isto

GetDataBack pri skeniranju javlja "file found" ampak na koncu ne pokaže nič uporabnega - nekaj .log fajlov z random imeni in dolžino 0kb ipd.

DiskDigger najde nekaj mp3 in pdf fajlov ki pa ne delujejo. Edino en pdf dela - navodilo za uporabo MyBooka v kitajščini ali nekaj podobnega, slike prikaže pravilno.

Razmišljal sem da bi nazaj namontiral vezje s konverterjem, če so podatki kriptirani kot pravi M1 Abrams, ampak skeniranje 1Tb prek usb bi verjetno trajalo par dni, ugh...

Zvečer bom poskusu še getdataback for fat
še kakšen predlog mogoče?

M1_Abrams ::

bond007 je izjavil:

M1_Abrams je izjavil:

Če ti je šla elektronika na tistem zunanjem adapterju, boš zelo težko prišel do podatkov, ker so kriptirani z ključem kateri se nahaja na čipu od adapterja.

To je samo pri WD zunanjih diskih takšna enkripcija? Ker kolikor sem jst imel opravka z zunajimi diski, nobeden ni imel takšne zaščite podatkov, res pa da sem imel bolj no-name zunaja ohišja...

Jap, za WD zunanje vem. Ostale ne.
PHP & MySQL

69charger ::

Kernel for Windows Data Recovery z tem programom sem vse dobil dol z WD Passporta.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

roller2 ::

Tudi ta Kernel data recovery se ustavi na 30% in ne gre naprej. V bistvu se ne da z nobenim programom nič dobit če ta disk priklopiš not v računalčnik, ker kot je rekel M1 Abrams je kodiranje na čipu.

 WD MyBook Essential

WD MyBook Essential

Qcube ::

Nekaterim je uspelo rešit na ta način. Probat ni greh, če vse ostalo odpove.

http://www.datarecoverypros.com/hard-dr...

amigo_no1 ::

M1_Abrams
Po defaultu ni nobenega gesla, stran 32 http://www.wdc.com/wdproducts/library/U...


Jaz bi disk odstranil iz WD ohišja, priklopil direktno in poskusil tako kaj narediti.

Fukomuko ::

Poskusi še z O&O DiskRecovery 7, EaseUS Data Recovery Wizard in Recover My Files. Ti trije sodijo med najboljše recovery programe.

HDAT2 je tudi zelo zmogljiv program za diagnostiko diskov.

roller2 ::

Qcube je izjavil:

Nekaterim je uspelo rešit na ta način. Probat ni greh, če vse ostalo odpove.
http://www.datarecoverypros.com/hard-dr...

To je v primeru če je okvara na disku ni pa še čisto mrtev. Meni disk dela, problem je nekje na plošči z elektroniko

amigo_no1 je izjavil:

M1_Abrams
Po defaultu ni nobenega gesla, stran 32 http://www.wdc.com/wdproducts/library/U...

Jaz bi disk odstranil iz WD ohišja, priklopil direktno in poskusil tako kaj narediti.

Gesla tudi jaz nisem nastavil, ampak je vseeno hardversko kodiranje tudi če ne nastaviš gesla.
Kot piše na zgornji sliki "password protection and hardware encryption"

Saj sem prilopu disk direk in 3 dni poskušal vse mogoče programe ampak ne gre - ravno zato ker je vse kodirano.

roller2 ::

Končno USPEH :D

Še enkrat sem namontiral tisto jeb*no ploščo z elektroniko (že tretjič). Baje je največkrat problem nedelujoč usb konektor, zato sem ga fino "zdrmal" in potem močno pritrdil. Diska še vedno ni zaznal AMPAK vidi WD Smartware, ki je na rezervirani particiji (vidi ga kot CD drive). JUHEJ :D prej nikoli ni videl nič - torej nekaj deluje.

Zdaj nisem več poskušal obnovit particijo - takoj na file recovery. Recuva in podobni programi ne pomagajo, ker pač ne vidijo diska.
GetDataBack pa v dobri minuti najde VSE fajle. Direkt priklopljen disk je skeniral 4-5 ur in ni našu nič uporabnega - ker je pač vse kodirano.
Pomagali bi verjetno tudi drugi boljši programi, getdataback je bil pač prvi ki je delal.

Zdaj že veselo kopiram, trajalo bo pa res dooooolgoooo
Imel sem srečo da tisti mini usb konektor (al je micro?) ni čist odpovedal, v tem primeru rabiš mojstra ki ti ga zamenja. Če crkne kaj od elektronike rabiš pa celo novo ploščo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za recovery podatkov

Oddelek: Programska oprema
264871 (1692) mtrkonghi
»

Po nesreči formatiran disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5214064 (11502) SloBiscuit
»

Pokvarjena particija - nujno!

Oddelek: Pomoč in nasveti
232436 (1984) 69charger
»

[Zunanji disk WD] Reševanje podatkov z nedodeljenega prostora

Oddelek: Pomoč in nasveti
62280 (2129) M1_Abrams
»

Program za pridobitev izbrisanih datotek

Oddelek: Programska oprema
356556 (6013) T_F_7

Več podobnih tem