» »

Kateri GSM s poudarkom na fotoaparatu bi bil "best buy"

Kateri GSM s poudarkom na fotoaparatu bi bil "best buy"

umexteacher ::

Imam n95, kaj bi lahko bila alternativa? Rang 50-200€ mesečna naročnina paket cca 20€ (zaenkrat zadostuje). Gledal sem Htc mozart, ki ima pravi fleš (čeprav bi mogoče pogrešal led lučko). Kak sony je delal izjemno lepe slike... Kaj je trenutni "best buy"? Sem mal brskal, ampak tega je res preveč + več vredne so mi informacije iz prve roke.

\\zee: popravil slovnico v naslovu
  • spremenilo: zee ()

zee ::

Poglej sem. Za kombinacijo cene in narocnine dobis v splosnem bodisi Android telefon visjega cenovnega razreda bodisi iPhone 4S.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

cortez ::

Mater ej. A poznaš ti google ?

http://www.gsmarena.com/8mp_shootout_20...

RejZoR ::

Če ti je fotoaparat prioriteta potem NE glej HTC-jev, ker imajo nasplošno slabe. Samsung in Sony imata pa vglavnem zelo dobre fotoaparate. Vseeno si na GSM Arena potem oglej kakšne slike naredi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jype ::

Meni se je vedno zdelo, da če hočeš najboljši možni fotoaparat, potem kupiš fotoaparat, če pa mora nujno znat tudi telefonirat, potem pa iPhone 4S.

s1m0n ::

iPhone 4S definitivno! Kvaliteta slik je dobra!
Pomankljivosti so nastavitve, kar pa ti verjetno ni pomembno :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

def0r ::

Lahko tudi pogledas kaksne android telefone. Sam bom najbrz kupils SE Xperia Ray (malce manjsi kakor drugi) ima pa 8.1MP kamero

Priporocam da si pogledal par telefonov in kvaliteto slike na phonearena - xperia ray primer

Imas za vecino telefonov tudi gor prikazano kaksne slike delajo da imas malce boljso predstavo. Tako da nebi ravno takoj v high end telefone mogel iti kakor je iphone ki so predragi vsaj zame :)

BladE_ ::

umexteacher je izjavil:

Rang 50-200€ mesečna naročnina paket cca 20€


Sploh preberete kaj človek sprašuje??? Dosadni ste že s to iFon vojno... v vsaki temi o telefonih se pojavi nekdo "iFon je najboljši"...


Kot je nekdo že zgoraj omenil poglej Sony ali Samsung... Ne pričakuj nekih vrhunskih slik, bodo pa vseeno super, če gledamo, da to ni digitalec...
Akcija - Reakcija

def0r ::

SE je v temu rangu zato podobno iscem tudi zato sem omenil. 180 ali 190 € in 12€ narocnine. (simobil- orto u nulo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: def0r ()

destroyer2k ::

Ce se ti gre za slike delat, potem je nokia n8 na izbiro in je veliko blizje tvojem proracuno. Ker tukaj ti priporocajo iphone 4s ki ima slabsi fotoaparat in way over budget.

Kolikor gledam nokia se vedno najbolsa v tem podrocju.

s1m0n ::

Čisto pozabo na N8 :) Tudi ni slaba izbira!
Drugo kot rabljenega pa se verjetno ne da dobit ali ?

umexteacher ::

Seveda poznam gugl, ampak dam veliko več na informacije "s prve roke". Ker pol si presenečen, ko ima opevan telefon po nakupu kakšno pomembno pomankljivost, katere prej nihče ni omenil.
Videl sem arc S pa ray (sony) pa n8 (nokio) ampak se vsi sučejo okoli 200€ (in to rabljeni)... Verjamem da apple ni slab, ampak mi njihov monopol ni všeč :)

Ima oz. pozna kdo tole firmo? http://www.gsmarena.com/huawei_u8800_pr...

Tilen ::

Jaz samo čakam, da se naši (pre)počasni operaterji dogovorijo o prihodu novih pametnih telefonov s strani Nokie. Lumia 800 in Lumia 900 (910) sta odlična telefona. 12 megapikslov + Carl Zeiss bi moralo ustrezati tudi tebi. Je pa res, da je to high end in da bo cena pomoje (vsaj na začetku) kar visoka. 200 EUR + naročnina bi skoraj moralo biti dovolj. Ni pa to rešitev, če telefon potrebuješ v kratkem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bananovec ::

OP, preberi TO temo na Alter forumu.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

umexteacher ::

torej sta finalista nekako: N8 ali pa Arc S (Ray je pa verjetno zelo podoben šmorn kot arc S)

Zgodovina sprememb…

def0r ::

umexteacher je izjavil:

torej sta finalista nekako: N8 ali pa Arc S (Ray je pa verjetno zelo podoben šmorn kot arc S)


Je podoben. Samo razlika je bolj da je dosti manjsi, odvisno kaj isces v telefonu :) Meni je Arc S malce over my budget tako da bom najbrz Ray vzel. Jaz nekako sovrazim Symbian tako da zame nikoli ne bo nokia :D

Upam da bos zadovoljen, poglej na phone areni reviewe bolj podrobno, kaksne pomankljivosti so itd.

umexteacher ::

N8 ima bojda fotkič over 9000 :)

RejZoR ::

Lahko ima iPhone 4S super fotkič ampak zadeva niti slučajno ni best buy. Dobiš cel kup telefonov do ~300 EUR v prosti prodaji, ki imajo zelo dober fotoaparat (pa magari samo 5 Mpix). Za navaden format slik ko jih razviješ je 5 Mpix več kot dovolj. Pa tud sicer za kakršnokoli rabo. Imo.

Osebno bi (pa čeprav s težkim srcem) vzel kakšnega Samsunga. Oz Sony Xperia Arc S. Sicer krepko dražja ampak je pomoje vredna denarja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

umexteacher ::

kolega mi svetuje HTC evo 3d ? Ima kdo ???

Invictus ::

iPhone 4s?

Sodeč po testih ima super fotoaparat. Čeprav kupovanje gsmja za slikat ni ravno smiselno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

umexteacher ::

To pač največ uporabljam, poleg klicanja, seveda. 4s odpade, ker bi ga moral odklenit...zaradi mp3 ipd, pol pa izgubiš garancijo itd...

Zgodovina sprememb…

Limit-sky ::

umexteacher je izjavil:

To pač največ uporabljam, poleg klicanja, seveda. 4s odpade, ker bi ga moral odklenit...zaradi mp3 ipd, pol pa izgubiš garancijo itd...

Elaborate, please...
Zaradi MP3???
Garancijo???
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

;-) ::

Sedaj imam C7 in dela "vrhunske slike" a iPhone je delal 5x boljše...v slabi svetlobi brez bliskavice nokia zmaga. Moti me edino da dela motne slike na blizu ker nima ostrenja.

RejZoR ::

C7 nima niti auto focusa in tud sicer ima post-process ostrenje zapretiravano.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

umexteacher ::

Apple je ful omejen kolkor vem, pa vse dodatke moraš kupit, res pa baje dela gladko. Zato odpade.

zdravc1974 ::

Definitivno Nokia N8..jo mam sam že eno leto in s svojim 12mp fotoaparatom čudeže dela :),kamera pa snema v HD resoluciji,posnetki brez pikice,zvok vrhunski :D..ko jo priključiš preko HDMI kabla na lcd tv gledaš res zgodbo zase :). No take so moje izkušnje s tem...je pa spet odvisno kaj iščeš.

;-) ::

umexteacher je izjavil:

Apple je ful omejen kolkor vem, pa vse dodatke moraš kupit, res pa baje dela gladko. Zato odpade.

Ja, jailbreak pa ne obstaja ? Pri applu je lih tolk aplikacij zastonj kot na nokiji ali pa še več. Gladko pa dela za razliko od ostalih že pod stock.

umexteacher ::

A ni jailbreak posledično izguba garancije? Torej ta opcija odpade.

;-) ::

Ga ostraniš ko greš na garancijo ?

koyotee ::

enivej, počakaj na nokio 808 pure view :P
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

umexteacher ::

wow, brutalno. sej vem, da bodo napadli lečo (v smislu pixli niso vse) ampak vseeno , hudo. Fino bi blo zamenjat enkrat do maja :) če se bodo naši operaterji premaknili (kar dvomim).

Tilen ::

Mobitel na Facebooku bojda pravi, da bodo Lumie na voljo že aprila.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

umexteacher ::

mobitel ima über dobre veze? :) Coming soon. Exp. release 2012, May (gsm arena)

Mesar ::

N8 dela boljše slike ko iPhone.
Your turn to burn!

Good Guy ::

umexteacher je izjavil:

wow, brutalno. sej vem, da bodo napadli lečo (v smislu pixli niso vse) ampak vseeno , hudo. Fino bi blo zamenjat enkrat do maja :) če se bodo naši operaterji premaknili (kar dvomim).


fora fotoaparatov na mobilnikih je to da bašejmo preveč pixlov na tok majhno dimenzijo. Leča nima pa nobene veze z megapiksli.

umexteacher ::

kupil n8 , in morm rečt da je kul optika :) se pa še navajam na F** touchscreen, hehe (no, pa če bi bil 30g lažji, neb mel nič proti).

Lonsarg ::

Če se bo še kdo kdaj odločal za telefon glede kvalitete fotoaparata imate tole:
http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT...

To je THE best stran, za gledat kvaliteto fotoaparatov na telefonih, samo iz specifikacij ne moreš videt kvalitete, moraš potem posamezne članke po internetu iskat glede kvalitete fotografij, tale stran pa ima vse zbrano na enem mestu zelo uporabno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

BlazP ::

Dalec najboljse fotke sem delal z Nokia N73. Sicer 3.2Mpix, ampak Carl Zeiss optika. Peljal scat vse N95 in ostalo, kar je bilo takrat na trgu. So me ljudje sprasevali s katerim fotoaparatom delam fotke.

Lonsarg ::

Ja, naslednja generacija fotoaparat telefona od Nokia je bila pa N93. Še 3x optični zoom so dali notri, dejansko je šlo za fotoaparat z telefonom. Najnovejši camera-phone pa je Nokia Pureview, mogoče pa pride kak Pureview Lumia?:)

Mesar ::

nokia 6234 ma najboljši fotoaparat.
Your turn to burn!

krneki0001 ::

Če že kušpuješ telefon zaradi fotoaparata, potem nokio, ampak s Carl Zeiss lečami. X6 s 5miljonov pikslov fotoaparatom dela res hudo dobre slike, E7 ima 8M fotkič in carl zeiss leče, N8 pa ima celo 12M fotkič s temi lečami.

Uglavnem mislim da kar se tiče telefonov kot fotoaparatov, da boljših kot fotkičev s to optiko ni.

BlazP je izjavil:

Dalec najboljse fotke sem delal z Nokia N73. Sicer 3.2Mpix, ampak Carl Zeiss optika. Peljal scat vse N95 in ostalo, kar je bilo takrat na trgu. So me ljudje sprasevali s katerim fotoaparatom delam fotke.


sorry, ampak N95 ima 5m fotkič s carl zeiss lečami, tako da težko verjamem, da jo N73 poseka. Dela pa recimo X6 mnogo lepše slike kot N95, pa je ravno tako 5M pikslov fotkič z enakimi lečami.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

GeForce ::

Nevem kako da vam še ni jasno, da je karkoli nad 5MP preveč za tako majhen senzor. Pri teh "fotoaparatih" optika sploh nima učinka, pa če je Nikkor ali pa le plastične leče. ;((

Ramon dekers ::

umexteacher je izjavil:

torej sta finalista nekako: N8 ali pa Arc S (Ray je pa verjetno zelo podoben šmorn kot arc S)



vsemi sony ericsson, če gledaš na ceno in ti ni pomemben smart phone vzami sony eriscsson Elm. Fantastične slike. Pusti nokije, so skret, pri veliko modelov manjka celo AF da o porabi baterije skupaj s štekanjem ne izgubljam besed. Mogoče so novejši modeli kaj boljši kar dvomim...

VelikiTun ::

N8 pa ti še nisi držal v rokah, kajne?

Ramon dekers ::

res je. Samo po komentarjih sodeč naj bi bila baterija zelo, zelo švoh. Verjetno da ti jo draina zaradi xenon fleša.

VelikiTun ::

Ja, ima le 1200mAh baterijo in se pozna ob primerjavi z novejšimi mobilniki, ki imajo večinoma 1500mAh.

umexteacher ::

Kupil sem n8, hotel sem fleš - xenon. Super je. Alternativo bi vzel pa samo Sonyja, ki je tud zelo dober, kar se slikanja tiče. No, zdej se še učim upgrejdat anna-belle-pa dol belle (ker je mađarski) pa taki heci :)

imam sledeč problem, nočem touchfknscreena.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljša kamera pri mobilnih telefonih (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5513847 (12363) kmegli
»

Kateri telefon z dobro kamero? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5017163 (15560) denabiker
»

Kateri telefon si trenutno lastite (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
827301 (5746) lvlOne
»

Začenja se doba Symbian^3

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
399707 (5435) umexteacher
»

Nokia N8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
719458 (5607) umexteacher

Več podobnih tem