» »

Katera plošča za I5 2500K?

Katera plošča za I5 2500K?

Aless ::

Zanima me katero ploščo naj nabavim za procesor I5 2500K, cenovno nekje do 150eur, mora se dobro navijat (stabilna), zaželjeno je UEFI.
Prosim če mi svetujete.

solatko ::

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
S to ploščo ne boš imel nikakršnih problemov pri navijanju, je pa malo dražja.
Delo krepa človeka

Mr Hilter ::

P67 čipset
ASUS P8P67, Gigabyte GA-P67A-UD3.

Sam bi sicer gledal tudi na USB 3.0, Sata 3 (600), PCIe 3.... Sploh ker bo 2500K kar za dolgo.

Aless ::

Ja to sem pozabil, SATA3 je obvezno ker bo gor priklopljen SSD Sata3.

BALAST ::

Asrock? za 100€ zakon izbira in stabilno navitje na 4.5GHz.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Mesar ::

Jaz imam mojega 2500k na GA-PH67-UD3-B3 in sem zadovoljen, čeprav se še nekaj navijat nisem spravljal ker ni potrebe :)
Your turn to burn!

kmetek ::

ASROCK EXTREME 4 GEN 3.

Mr Hilter ::

BALAST je izjavil:

Asrock? za 100€ zakon izbira in stabilno navitje na 4.5GHz.


Ta res ni slaba P/P. Edino če imaš namen kak SLI/Crosfajr...

novinec09 ::

Mesar je izjavil:

Jaz imam mojega 2500k na GA-PH67-UD3-B3 in sem zadovoljen, čeprav se še nekaj navijat nisem spravljal ker ni potrebe :)



haha - in tudi neboš nič navijal, saj na tej plošči ne moreš navijat procesorjev (H67)!


On kupuje dobro navijalsko ploščo, kar pa tvoja zagotovo ni!

Jaz imam P8Z68-V PRO in sem kar zadovoljen z njo. Malo za šalo sem navil proc. na 4,80Ghz (i7 2600K) in zadela je delovala BP.
Sicer pa ga sedaj sploh nimam navitega, ker ni potrebe. :D

Prijatelj ima Gigabyte GA-Z68XP-UD3P in je prav tako zelo zadovoljen z njo.

Drugače pa, če bi sedaj kupoval, bi vzel to, katero je Kmetek priporočal - mislim, da je ta plošča trenutno TOP za to podnožje. Ima vse, kar potrebuješ, dober OC potencial,... Za to ceno mislim, da je ta best buy, ampak je malenkost nad tvojim Budgetom - vsaj v SLO.
Poglej malo v AT ali DE - boš mogoče kaj ceneje skozi prišel, vendar le v primeru, da kupiš več komponent - samo za ploščo te bo z poštnino prišlo približno enako, kot, če bi jo kupil v SLO.

Mesar ::

novinec09 je izjavil:

Mesar je izjavil:

Jaz imam mojega 2500k na GA-PH67-UD3-B3 in sem zadovoljen, čeprav se še nekaj navijat nisem spravljal ker ni potrebe :)



haha - in tudi neboš nič navijal, saj na tej plošči ne moreš navijat procesorjev (H67)!


On kupuje dobro navijalsko ploščo, kar pa tvoja zagotovo ni!

Jaz imam P8Z68-V PRO in sem kar zadovoljen z njo. Malo za šalo sem navil proc. na 4,80Ghz (i7 2600K) in zadela je delovala BP.
Sicer pa ga sedaj sploh nimam navitega, ker ni potrebe. :D

Prijatelj ima Gigabyte GA-Z68XP-UD3P in je prav tako zelo zadovoljen z njo.

Drugače pa, če bi sedaj kupoval, bi vzel to, katero je Kmetek priporočal - mislim, da je ta plošča trenutno TOP za to podnožje. Ima vse, kar potrebuješ, dober OC potencial,... Za to ceno mislim, da je ta best buy, ampak je malenkost nad tvojim Budgetom - vsaj v SLO.
Poglej malo v AT ali DE - boš mogoče kaj ceneje skozi prišel, vendar le v primeru, da kupiš več komponent - samo za ploščo te bo z poštnino prišlo približno enako, kot, če bi jo kupil v SLO.


Zakaj nebi nič navijal?
Your turn to burn!

BALAST ::

Gigabytova H67 podpira navijanje "množilnika" tako da gre čisto normalno.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

novinec09 ::

OD kdaj pa se na H67 lahko navija? :O

Janac ::

Mesar ::



;)
Your turn to burn!

Janac ::

Mesar je izjavil:



;)


jaz nevidim moznosti visanja mnozilnika

novinec09 ::

No - že vem nekaj novega! :D

THEjanac13 - kupi si očala! :))

Janac ::

tle vidim sam visanje cpu clock ratia

novinec09 ::

Saj na tem podnožju lahko samo z množilnikom navijaš in ne več FSB, kot je bilo včasih. ;((

Janac ::

misliš BCLK?

Mesar ::

Janac je izjavil:

Mesar je izjavil:



;)


jaz nevidim moznosti visanja mnozilnika




Kaj pa je CPU Clock Ratio? LOL :))
Your turn to burn!

Janac ::

no dej mesar, da nebomo o teb.

spregledal sem, ker nikjer nimas moznosti visanja BCLK

Mesar ::

Kaj imaš proti meni? Vse mam na auto nič nisem navijal ali pa se igral samo pokazal sem ti, da se da spreminjat množilnik ker nekateri tukaj trdite, da se ne da, sicer ne vem na kakšni podlagi a ti čem še škatlo od matične slikat? Ohišja se mi ne da odpirat, je dovolj da sem 2x rebooto za tebe zdaj.
Your turn to burn!

novinec09 ::

nono fanta - umirita se malo - dovolj je bilo.

Znano je, da se na H61 in H67 ne da navijat, zato je tako mene, kot THEjanac13-a malo zmedlo tole.
Dobro njega toliko bolj, saj tudi z pomočjo slike tega ni ugotovil.

Zdaj pa mir, ker tema je namenjena nečemu drugemu in ne kreganju.

Nazaj na OnTopic! ;)

TOP ::

Jaz sem probal kar nekaj plošč in na koncu obdržal Gigabyte P67 UD4,ker je daleč najbolša navijalka v tem cenovnem razredu in stabilna.Sedaj priporočam ti še kakšno od Asusa,recimo V-PRO ,kar se tiče Asrock sem mel Extreme3 gen3 katastrofa kar se tiče navijanja in stabilnosti na frekvenci že okoli 4300.Sedaj lahko da je Extreme 4 gen 3 kaj bolša ne vem ker je nisem mel možnosti dobiti bom pa probal,da vidim.Definitivno na prvem mestu bi ti priporočal Gigabyte,recimo UD3 je že zelo dobra v navijanju sedaj napisal si,da mora imeti UEFI tega tukaj neboš dobil in tud ne vem zakaj mora to imeti.Recimo Asus ne rečem ima še kar dobrega,čeprav enih par funkcij mal čudno narejenih sam dobro,recimo pri Asrocki Extreme3 pa en drek,ker pri dveh miškah mi sploh ni hotelo prav delat,kljub najnovejšemu biosu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
494205 (3561) wondy
»

Gamer računalnik 1000e (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8817244 (15621) eieieie1
»

Ali vzamem sedaj P67 ali pocakam na Z68

Oddelek: Kaj kupiti
142001 (1717) 111111111
»

Računalnik po delih

Oddelek: Pomoč in nasveti
354711 (4513) _koki_
»

PC in ekran za rabo v podjetju

Oddelek: Kaj kupiti
172255 (1974) klinker

Več podobnih tem