» »

PC in ekran za rabo v podjetju

PC in ekran za rabo v podjetju

boom ::

Pozdravljeni!

RAČUNALNIK
Kupujem PC za rabo v podjetju. Prebral sem si par stvari glede priporočil. Zanima me predvsem v kakšnem cenovnem razredu bom dobil že dovolj zmogljiv PC, da mi bo nemoteno delal s programi kot so Photoshop in ostali Adobe programi, ter še kakšen dizajnerski program? PC ne bo namenjen igračkarstvu kar verjetno precej zniža ceno.

Obstaja kakšen dodatek, ki recimo dodatno zavaruje PC oz. njegovo vsebino v primeru okužbe s kakšnim virosom? Namreč na PCju bo veliko pommebnih podatkov kot so recimo program-i za računovodstvo, podatki strank, računi itd. Stvari se bo seveda shranjevalo tudi na zunanji disk, vendar vseeno kakšna dodatna zaščita pride prav.

EKRAN
Sam imam recimo 23" od LG-ja in sem kar zadovoljen z njim. Ker pa bom na novem delovnem mestu preživel praktično cel delovnik na računalniku me zanima kateri ekran priporočate, predvsem recimo bolj "zdravega za oči. katere lastnosti moram gledati?

Hvala za info!

Če boste mogoče temo premenjali kam drugam, me prosim vsaj obvestite, da ne bom po nepotrebnem prečesal pol foruma
:)

klinker ::

Kista...

Gigabyte GA-P67A-UD3 - Intel P67/DDR3/CFX/1155/ATX 135.60 EUR
Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX 226.80 EUR
Kingston ValueRAM 8GB (2x 4GB) 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V 90.00 EUR
ASUS GeForce GTS 450 1GB DirectCu 121.20 EUR
Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB 60.00 EUR
SATAII Samsung SH-S223 20.40 EUR
Cougar A400 - 89% Efficiency - 400W 48.90 EUR
Xigmatek Asgard Midi Tower - Black 46.80 EUR

Skupaj: 749,70EUR pri dinokomp.si

Osebno mi je to nekako best buy...lahko se se kaj na procesorju in maticni prispara ce je kriza, vendar so tu precej kvalitetne komponente za dokaj zmerno ceno in odlicnim performansem. Ce pa mislis porabit se kaj vec pa vzami procesor i7 2600K. K verzijo sem pa izbral ce kdaj pride potreba po kakem boostu (navitjem), saj je cena napram navadni verziji bolj kot ne zanemarljiva. Ce bi povedal nek priblizen budget ki ga mislis porabit bi blo lazje sestavit.

Monitor je pa baje Dell U2410 precej dober za design.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

jazbec ::

klinker je izjavil:

Kista...

Gigabyte GA-P67A-UD3 - Intel P67/DDR3/CFX/1155/ATX 135.60 EUR
Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX 226.80 EUR
Kingston ValueRAM 8GB (2x 4GB) 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V 90.00 EUR
ASUS GeForce GTS 450 1GB DirectCu 121.20 EUR
Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB 60.00 EUR
SATAII Samsung SH-S223 20.40 EUR
Cougar A400 - 89% Efficiency - 400W 48.90 EUR
Xigmatek Asgard Midi Tower - Black 46.80 EUR

Skupaj: 749,70EUR pri dinokomp.si


+1
samo če bo raba v poidjetju močno dvomim, da bodo navijali
tako, da lahko vzame i5-2500 pa pršpara še 20 al 30 evrov
ni se pa osebno stegnu za i7-2600

boom ::

Hvala za predloga. 20EUR pri takšni ceni ne igra vloge. Bom počakal še malo na kakšno ponudbo, da se bom potem lažje odločil skupaj s kolegi.

jazbec ::

Intel Core i7 2600 (3,40Ghz, 8MB) BOX-294.00 EUR
Gigabyte GA-PH67-UD3 - Intel H67/DDR3/CFX/1155/ATX-114.00 EUR
Transcend Jetram 8GB 1333Mhz cl9 KIT 1.5v-78.00 EUR
Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB-60.00 EUR
SATAII Sony NEC AD-7263S LabelFlash-24.00 EUR
ASUS GeForce GTS 450 1GB DirectCu-121.20 EUR
Cougar A400 - 89% Efficiency - 400W-48.90 EUR
Xigmatek Asgard Midi Tower - Black-46.80 EUR
Skupaj: 786.90 EUR

še ena od mene
plata ima h67 čipovje tako, da je navijanje onemogočeno-lahko pa izkoristiš grafično v procesorju
imaš boljši procesor
drugo je pa več ali manj enako
osebno bi pa dal noter še kak 120gb ssd za 215 evrov-->http://www.dinokomp.si/product_info.php...
bi kr močno pohitril sistem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

klinker ::

Jazbec, to da je PC namenjen uporabi kot workstation nima veze in ne vem zakaj eni mislijo da se workstationa ne navija. Treba je samo masino res dobro pretestirat da je stabilnost res 100%, kar pa z danasnjim softwarejem ni noben problem. Sam sem sestavu in nastelal ze nekaj masin za workstation in cisto vsakega navil...sem pa zato porabu za vsako masino cca. 1 teden casa za dobit najvisji performance, dokler ni vsak test prestal 24urno obremenitev na full load pod vsemi pogoji. Vsem pa sem v biosu naredu 3 profile...silent (kjer sem vse undervoltal), default (kjer je ves hardware na optimalnih nastavitvah) in pa power mode (kjer je vse navito za maksimalen boost). Nekatere masine ze 2-3 leta delajo stalno v power mode brez enega sesutja, je pa razen par hackintoshev vse brez neta ker so dobesedno workstationi izkljucno za audio/video/photo editing in se jih poveze na net samo za posodobitve softwareja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

jazbec ::

js sm tudi že enih par workstationov navil-tako kot ti
3 profili, ki jih ,mde seboj preklapljaš
ampak si za to moraš vzet čas

nekateri sploh ne znajo navijat in si nočejo vzet časa, da bi vse naredili za prav-zato sm mu reku
če pa zna in ima čas pa naj navije
ga pri tem podpiram

če bo navijal potem vzame p67 ploščo(najbolje da p67-ud3) in k verzijo proca in vrže noter še en ssd in je na konju

klinker ::

Sej jim to zaracunas seveda, tako da casa ne porabijo prav nic ;) Pac nekdo ki kupi workstation s katerim sluzi mu ne bo problem dat 100-200EUR nekomu da mu stvar uredi kot je treba, seveda pa mu moras s tem nudit tudi neko garancijo/podporo in sam se redno hodim cistit/kontrolirat te kiste, ker je precej pomembno da je hlajenje brezhibno v tem primeru.

jazbec ::

ti lahko-s tem služiš
js jih mam 17 tako, da sm to naredu par ljudem za kafe:D
pa ko je kej narobe(se še ni zgodilo) bom pou pomagat-spet za kafe al pa 5 evrov:D
čistijo pa itak sami

klinker ::

Ehh sej to ni neko sluzenje...ene 7 masin sem tako sestavu znancem za profi rabo in za en teden dela je treba kaj zaracunat ceprav se poznamo. Spet raje tako kot da dajajo 2k EUR za brand workstation ki pa ga po vecini custom workstation sprasi povsod in to za pol ceneje.

jazbec ::

js jim nisem reku, da mi morjo plačat ker potem dobim komponente preko njih bolj poceni
tko, da se mi splača

je pa res, da se branded workstation ne splača kupovat ker si za manj denarja nardiš bolšo ali pa vsaj enakovredno

oni dnar-js sestavim in poštimam
vrnejo s kafetom in hrano ko delam+stvari mi zrihtajo bolj poceni pr vezah
tako mam še veze potem

klinker ::

Spet odvisno od uporabe. Pri multisocket varjantah skoraj da ni druge od brand, pri single socket pa v nobenem primeru nebi kupoval brand workstationa.
No vidis...tako al drugace "zasluzis" za porabljen cas ;)

jazbec ::

ja multi socket je problem ja
pi single socket pa se bolj splača sam sestavljat

saj veš-vsako dobro delo se obrestuje:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

dejansan ::

res fenomenalno, in ko bo kaj crknilo bo pa kaj po 45 dni brez compa na šihtu

ravno to je glavna prednost večine branded workstation postaj, da imaš npr. next business day garancijo

za ta denar dobiš čisto konkretno postajo a la dell, hp, ki ima poleg garancije še operacijski sistem zraven,....

tako, da sestavljati za domačo uporabo ali pa za firmo sta dva čisto ločena pojma, ki se jih ljudje veliko premalo zavedajo in potem jih vidiš, ko jokajo po servisih vse podatke imamo gor,......
dejansan

jazbec ::

dejansan je izjavil:

res fenomenalno, in ko bo kaj crknilo bo pa kaj po 45 dni brez compa na šihtu


pri slabem servisu-ja
če pa sam sestavljaš neboš nosu na servis
boš sam naredu diagnozo in popravu
ni to nek bav bav

dejansan ::

daleč od tega, da bi bil bavbav je sestavit comp

ko bo torej plata crknila boš ti založil za novo in se potem j... s prodajo stare npr.?
dejansan

Griffith ::

Za PS, AI in Corel Draw ne rabiš močnega računalnika.
Dejansko je dovolj npr. že 1GB rama, vendar bi danes bilo bedno kupiti tak računalnik, če drugega ne že zaradi samih windowsov, antivirusnih rpogramov itd.
Jaz sem za nas vzel na funtech komp za 280EUR + original winsi 100EUR in deluje vse perfektno.

Procesor AMD Athlon II X3 445 (3.1GHz,1.5MB,95W,AM3) box
Matična plošča ASUS M4A78LT-M LE, AMD, AM3, 760G
RAM Kingston DDR3 2X2GB 1333MHZ (KVR1333D3N9K2/4GB)
Trdi disk SEAGATE 500GB SATA2, 16/7200 (ST3500418AS)
DVDRW SONY/NEC AD-7260S-0B SATA črn
Ohišje LC 653B, ATX, 420W, črn
Sestava komponent in testiranje kompatibilnosti
Microsoft Windows 7 Home Premium 64bit SLO DSP (GFC-00599)

Znesek naročila:
380,81 EUR
Embalaža, pakiranje in dostava:
4,00 EUR
Skupaj za plačilo: 384,81 EUR

klinker ::

dejansan je izjavil:

daleč od tega, da bi bil bavbav je sestavit comp

ko bo torej plata crknila boš ti založil za novo in se potem j... s prodajo stare npr.?


In kaj nove plate nimajo garancije? Pa zjebano tudi ne bos sel prodajat verjetno. In za uni denar ki ga oni placujejo temu folku jim tudi jst lahko ponudim vse to, ker cene so dalec od nizkih in s tako ceno si komot privoscis rezervne komponente za "svoje" masine katere poznas in porabis max 30min za menjavo maticne npr. katera vzame najvec casa. Noben bavbav, ce le ves kaj delas ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gamerski računalnik za 700€

Oddelek: Kaj kupiti
233349 (2727) gregor1997
»

Mene zanima...

Oddelek: Kaj kupiti
122446 (2218) jazbec
»

Kakšne komponente?

Oddelek: Kaj kupiti
327146 (6470) klinker
»

Nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
224104 (3798) klinker
»

gaming pc

Oddelek: Kaj kupiti
245439 (5050) detroit

Več podobnih tem