» »

Alien-w, luni,

Alien-w, luni,

V-i-p ::

No, ker sta mi že tolikoktat pomagala, verjetno poznata moj comp. bolje od mene. :) Odločil sem se, (neverjetno), da bom kupil nov proc. Ok, moja plata je abit vt6x4, rama 128, pa navit voodoo. Zdej me pa zanima, če lohk pokomentirata, a sem se ok odločil, če bi vzel durona 600?? Če ja, kako bi vedel kateri teden izdelave je, da bi bil vsaj malo prepričan v oc?? In kateri močnejši vent gre gor? Na celeronu mam gorba, pa tam?? Se že vnaprej klanjam!:8)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

VASkO ::

durona na to plato ne mores dati, ce ga ze hoces, moras menjat plato za eno s socketA podnozjem, drugace pa vzemi kaksen p3650E ali kaj podobnega (gre fajn navijat)

V-i-p ::

Ja, maš prov, ja, sem mal zabluzil zdejle. Ok, sem se že odločil kupil bom celerona 600. Mislim, da se bo fajn navijal, kaj menite, ali naj raje vzamem c700??? Navijal bom samo z gorbom. Do kolk bi pa šlo? Včeraj sem pri sosedu za foro z original hladilnikom dal c700 na 870+, pa dela ok. Kje bo pr men meja???

No, katerega se od tehle najbolj splača vzet, ter do kam bi izbranega lohk navil??

Intel(r) Celeron 600Mhz 128 Cache FCPGA S370

Intel(r) Celeron 633Mhz 128 Cache FCPGA S370

Intel(r) Celeron 667Mhz 128 Cache FCPGA S370

Intel(r) Celeron 700Mhz 128 Cache FCPGA S370
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

mico ::

no, sam tko za informacijo naj ti povem da je za moje pojme duron dosti hitrejsi od celerona...sem mel ze oba, pa sploh ni primerjave...duron skratka seka....ce hoces dobro masino, potem pljuni tistih 30k vec za novo plato pa kupi durona 8-)

V-i-p ::

Jep, tudi to je res. vendar sem žal pred kratkim kupil novo abitko, tko da duron ne pride v pošev!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

ABX ::

Hja D600 je boljša zbira problem je v temu da ti imaš že plato na katero ne gre D600. Navijanje celerona: edini način za navijat c600 je ta da dobiš novega cC0 stepping če ne lahko samo pozabiš. Z hitrejšimi celeroni je samo še težje. Problem je v temu da moreš dobit 100Mhz vodila.

matevzm ::

Kaj pa je narobe z vodilom 93-100? Ce plosca podpira, ne vidim panike.
In ni 600 cC0 edini nacin. Ali pa se je mojemu cB0 zmesalo.

alien-w ::

jest predlagam c600

OldSkul ::

Jast tudi!

mojsterpeter ::

jest predlagam da počaki še mal na celerona 800, ki naj bi bil na 100Mhz fsb.;)

luni ::

VIP C2 566 se itak sploh vec ne dobi nikjer, tako da ti ostane samo se C600... probaj dobit takega z cC0 steppingom jedra pa ti bo 100% laufal na 900MHz,.
Artificial Intelligentia

alien-w ::

kaj je ta cCO stepping? kako ves, ce ga nek proc ma??

matevzm ::

Ce imas procesor enkrat v racunalniku ni tezko ugotoviti. Default za cC0 je 1.7V, v WCPUIDju pa vidis, da ima oznako 686(ID, Model, Stepping), stari je imel 683.
Ali je kaj napisano na cipu pa ne vem.
Stepping je mala sprememba v jedru. Tu gre za spremembe v napetosti, manj je kondenzatorjev (vsaj tako pise), kaj je pa se notri drugacnega, pa ne vem. Obicajno so novi steppingi pri izboljsavi procesa ali odpravljanju napak.

BlackAdder ::

Obstajata dva clerona 600 s c0 steppingom:

SL4PB - ta naj bi bil oem/tray varianta
SL4NX - ta je box varianta.

Če pobrskate po sorodnih forumih, predvsem na overclockers.com, boste videli, da se SL4NX model navije na 900 -1028 z default voltažo, to je 1.70 V.

To je na kratko bistvo debate okoli tega celerončka. Manjka le še happy end: ali se ga dobi pri nas?
BlackAdder stroke again!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

celeron?!?

Oddelek: Navijanje
71301 (1118) smash_u
»

celeron 2 stepping

Oddelek: Strojna oprema
141152 (1006) singular
»

HELP!!! Celeron 600 SL4NX (prava verzija za OC) problem

Oddelek: Strojna oprema
261575 (1405) Znida
»

Katerga Celerona??

Oddelek: Navijanje
151696 (1495) me2rd
»

Celeron2 600@900?

Oddelek: Navijanje
352436 (1831) FireSnake

Več podobnih tem