» »

Razgovor za službo - info/izkušnje/mnenja

Razgovor za službo - info/izkušnje/mnenja

«
1
2 3

cortez ::

Ali se je vam je že kdaj zgodilo, da vam je kadrovnik na začetku razgovora predlagal, da naj mu najprej poveš kakšno "šalo", da kao razbijemo led ?!

A so to spet kake psiho finte, da vidmo, kolk je kandidat resen?

Pa tud naslednje :

-Kako bi rad delal ? (po pogodbi , sp, ... );
-Kakšno plačilo pričakuješ ? (a ni pravilo, da na prvem razgovoru ne govoriš o cifrah);
-Se pričakuje, da ti več sprašuješ ( zanimanje za delo; informiran uporabnik, ki je preučil podjetje, kjer poizkuša dobiti delo) ali samo čakaš, da ti povejo, kakšen profil iščejo in ti preko tega odgovarjaš s svojimi izkušnjami in ne sprašuješ preveč?

Hvala za vaša mnenja in opis izkušenj.

elrado ::

Na 90% prvih razgovorov sem bil povprašan za plačo. Za ostale zadeve pa ni pravil, sprašuje te lahko kadrovnik, lastnik podjetja, vodja oddelka ki išče nove delovne moči, psiholog iz kadrovske agencije...

Ko pa sem sam vodil razgovore nisem kompliciral s psihološkimi fintami, povedal sem kako je delo, kolikšna je plača in povprašal o trenutnih izkušnjah (dejanskih in ne "napihnjenih").

cortez ::

Ne vem kako bi drugi odreagirali v zgornji situaciji : Ali bi povedali šalo (pokazali svojo odprtost, družabnost) ali ne ( pokazali resnost, odgovornost, pokazali, kakšen pomen ima cela zadeva za osebo).

Kaj bi vi naredili ?

Mehmed ::

Reces da pricakujes 3k place.
Potem se pa glede na reakcijo odlocis a je bil odgovor ali sala to.

dronyx ::

Meni so najboljši razpisi, kjer imajo izbranega kandidata znanega že vnaprej, ker pride po vezah, ostalih 50 kandidatov, ki pridejo v "ožji izbor" pa povabijo na razgovor in za vsakega si tričlanska ekipa vzame vsaj 20 minut. :D

Na takih razgovorih običajno komisijam ni do šale, ker bi rade izpadle blazno resno in kredibilno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

galu ::

Mehmed je izjavil:

Reces da pricakujes 3k place.
Potem se pa glede na reakcijo odlocis a je bil odgovor ali sala to.


Dobra.:))
Tako to gre.

mojsterleo ::

Jst ti sam svetujem, da čimmanj govoriš. Več kot boš povedal, bolj komu kaj ne bo všeč. Samo toliko, kot je potrebno, in nič več!

cortez ::

Ja , sam če že pogovor nanese na plačo, jst nebi na 1. razgovoru operiral s številkami ampak bi prvo počakal ,kaj za tako delo ponujajo. S tem se ne avtomatsko zacementiraš na določeni cifri in maš nekaj maneverskega prostora za pogajanje.

Matev ::

gruntfürmich ::

Mehmed je izjavil:

Reces da pricakujes 3k place.
Potem se pa glede na reakcijo odlocis a je bil odgovor ali sala to.

ne. rečeš v vsakem primeru da je to šala. ker pričakuješ 4k.
to morm nardit pri naslednjem razgovoru, če bo do njega prišlo...:D

btw, če je kadrovnik za zajebancijo in se gre neke psiho finte, to samo pomeni da to ni resna firma. da je verjetno frakcija državne in podobne meglomešarije.
tam kjer se dela takih fin nimajo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jype ::

cortez> Ne vem kako bi drugi odreagirali v zgornji situaciji : Ali bi povedali šalo (pokazali svojo odprtost, družabnost) ali ne ( pokazali resnost, odgovornost, pokazali, kakšen pomen ima cela zadeva za osebo).

Povedal bi šalo, ki je tisti, ki sedi nasproti ne razume.

msjr ::

jype je izjavil:

Povedal bi šalo, ki je tisti, ki sedi nasproti ne razume.


Tole šalo bi jaz povedal takemu delodajalcu:

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput

oracle89 ::

mojsterleo je izjavil:

Jst ti sam svetujem, da čimmanj govoriš. Več kot boš povedal, bolj komu kaj ne bo všeč. Samo toliko, kot je potrebno, in nič več!


Tako nekako, ko sem bil jaz na razgovoru pri direktorju, sploh nisem do besede prišel. Zvedel sem pa čisto vse, še več.

Daedalus ::

Jst ti sam svetujem, da čimmanj govoriš. Več kot boš povedal, bolj komu kaj ne bo všeč. Samo toliko, kot je potrebno, in nič več!


Jaz se ponavadi precej razgovorim. Tako da že vnaprej vidim, na kak odziv naletim. Nočem pristati v službi, kjer čez kak mesec al pa dva pogruntaš, da je šef lolek.

Pa če se poteguješ za kako bolj resno službo, boš šal itak čez več kot en razgovor. Za trenutno sem imel tri... ocenjevanje osebnosti/spoznavanje, oceno znanja in na koncu delovni pogoji in če se sploh gremo sodelovanje. Vsak po nekje uro pa pol. Vsekakor pa velja biti vsaj enakovreden sogovornik.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

lambda ::

Natanko tako. Namreč tudi sam iščeš sebi ustrezno službo, ne samo službo. Trenutno imam službo z odličnim kolektivom in vsem, pa kljub temu nekako razmišljam o menjavi, ker so trenutni projekti premalo kreativni in ni ustreznih izzivov zame. In ko greš na razgovor, te vsekakor zanima kaj boš počel prihodnje leto, dve ali več ... je pa res, da si ponavadi lolek, ko iščeš prvo službo in težko izbiraš med stvarmi, ki niti ne veš kako izgledajo.

ismon1 ::

@Mehmed
Svetovn odgovor!! :)

mojsterleo ::

Daedalus je izjavil:


Jaz se ponavadi precej razgovorim. Tako da že vnaprej vidim, na kak odziv naletim. Nočem pristati v službi, kjer čez kak mesec al pa dva pogruntaš, da je šef lolek.

Pa če se poteguješ za kako bolj resno službo, boš šal itak čez več kot en razgovor. Za trenutno sem imel tri... ocenjevanje osebnosti/spoznavanje, oceno znanja in na koncu delovni pogoji in če se sploh gremo sodelovanje. Vsak po nekje uro pa pol. Vsekakor pa velja biti vsaj enakovreden sogovornik.

na prvem razgovoru je najbolje cim manj povedat, pa cim vec izvedet. to pa zato ker gre za splosni vtis. pa prepusti njim da vodijo debato....

Phantomeye ::

js vem, da ne bi zdržal v sluzbi, kjer bi mogal bit law abiding citizen. Preprosto nisem nak in se na takem delavnem mestu ne bi počutil dobro. Kolektiv mora bit easy going. Ne zdej, da bi zabušaval, ampak pac pozitivno vzdušje, kšn hec, gor dol. Neko prijazno razmerje med kaosom in redom.

JesusChrist ::

Phantomeye je izjavil:

js vem, da ne bi zdržal v sluzbi, kjer bi mogal bit law abiding citizen. Preprosto nisem nak in se na takem delavnem mestu ne bi počutil dobro. Kolektiv mora bit easy going. Ne zdej, da bi zabušaval, ampak pac pozitivno vzdušje, kšn hec, gor dol. Neko prijazno razmerje med kaosom in redom.


+1

Če je kadrovnik za šalo še ne pomeni da firma ni resna. Tisti, ki je to izjavil ne vem če je kaj razmišljal. Mnogi vodje razgovorov se zavedajo, da treba kandidata malce razbremeniti tiste teže, ki nastane ob razgovoru in ga sprostiti do te mere, da vidijo kakšen je.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

mojsterleo ::

JesusChrist je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

js vem, da ne bi zdržal v sluzbi, kjer bi mogal bit law abiding citizen. Preprosto nisem nak in se na takem delavnem mestu ne bi počutil dobro. Kolektiv mora bit easy going. Ne zdej, da bi zabušaval, ampak pac pozitivno vzdušje, kšn hec, gor dol. Neko prijazno razmerje med kaosom in redom.


+1

Če je kadrovnik za šalo še ne pomeni da firma ni resna. Tisti, ki je to izjavil ne vem če je kaj razmišljal. Mnogi vodje razgovorov se zavedajo, da treba kandidata malce razbremeniti tiste teže, ki nastane ob razgovoru in ga sprostiti do te mere, da vidijo kakšen je.
mene se nikol niso poskusal razbremeniti na nobenem razgovoru.
ce prevec govoris lahko dobijo mnenje da jih hoces komandirat.
zdej odvisn tud od tebe kolk to delo rabis pa kolk oni delavca rabjo (pogajalska pozicija).
ampak ne govorit prevec je zame na razgovorih mantra.. sploh pa na prvem.

Mavrik ::

Kdo točno hoče imeti v svoji ekipi nekoga, ki ni komunikativen in se noče pogovarjati z drugimi?
The truth is rarely pure and never simple.

mojsterleo ::

Mavrik je izjavil:

Kdo točno hoče imeti v svoji ekipi nekoga, ki ni komunikativen in se noče pogovarjati z drugimi?
ti to resno sprasujes?

Daedalus ::

na prvem razgovoru je najbolje cim manj povedat, pa cim vec izvedet. to pa zato ker gre za splosni vtis. pa prepusti njim da vodijo debato....


S takim pristopom bi na razgovoru za trenutno službo, gladko popušil. Pa mi ne bi pomagal ves tech skill, ki ga premorem. Nekje pač zahtevajo enakovredne sogovornike, ne pa prestrašene redkobesedneže.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Invictus ::

Če hoče kadrovnik imeti šalo na začetku, povej kako šalo o glupi kadrovski službi ...

Mislim da bo to vprašanj uporabil zadnjič ...

Drugače moraš pa ti kot iskalec službe vodit razgovor. Sicer ni treba da se oni tega zavedajo, ampak tako je. Sploh če hočeš dobiti take pogoje kot jih hočeš. Zdaj že dolgo nisem bil na razgovoru. Ampak bom šel malo zabavo. Nič boljšega kot postavljati pogoje in gledati glupe face ...

Eden od mojih pogojev je da se dela 40 ur na teden. Kolikor piše v pogodbi. In da se nadure plačuje. Po zakonu. So vsi paf ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Daedalus> S takim pristopom bi na razgovoru za trenutno službo, gladko popušil. Pa mi ne bi pomagal ves tech skill, ki ga premorem. Nekje pač zahtevajo enakovredne sogovornike, ne pa prestrašene redkobesedneže.

Ampak pri njih se ne pogovarjaš z butastimi kadrovniki :)

Aston_11 ::

Meni so na razgovoru v državnem.... takoj povedali, da imajo že izbranega kandidata. Porokdidnjo sem moral v ljubljano, zgubil pol dneva, niso znali to po telefonu prasci reči?

Jaz sem bil na razgovorih vedno suveren - prodajal se ne bom, če me hočejo, me dobijo v paketu takega kot sem. To najbolj pali. Imaš vsaj kaj od dneva. Pa sem bil kar parkrat izbran tako, pa tudi kljub temu nisem šel. Vodja pravne službe banke za 1700 neto, ma koji q, malo manj ima sodnik okrajnega sodišča.

Enkrat sem bil tudi na CSD na razgovoru, pa je bila socialna delavka tako ogrožena, da se ji je kar videlo, da takega ne rabijo/nočejo. SIcer za tiste solde naj dobijo kakšnega študenta raje.

V glavnem so pa težka vprašanja, koliko plače bi - jah kaj, primerljivo, vodja pravne službe, pod 3 k neto + bonusi naj vzamejo študenta.

mojsterleo ::

Daedalus je izjavil:


S takim pristopom bi na razgovoru za trenutno službo, gladko popušil. Pa mi ne bi pomagal ves tech skill, ki ga premorem. Nekje pač zahtevajo enakovredne sogovornike, ne pa prestrašene redkobesedneže.

jaz ti lahko sam povem da sem popusil na vsakem razgovoru kjer sem prevec govoril, pa kak joke povedal celo. za delo na bancnem okencu sigurno ne rabijo eksperta v komunikaciji da dam konkreten primer. drugo je pa ce kandidiras za vodjo PR oddelka al pa novinarja.
s tem ko sem rekel ne govoriti prevec sem mislil bolj v smislu odgovori kar jih zanima. kratko in jedrnato.
s tem ko sem mislil cimvec izvedet je da imej na koncu pripravljena kvalitetna vprasanja.

mojsterleo ::

za dela v javnem sektorju se itak mensezdi ne mores pogajat za placo ker majo vse sistematizirano. men so sam povedal grupo, dobis tolk pa tolk... :)

jype ::

Ja, rečeš "a se hecate" in odideš.

Aston_11 ::

Ne vem, po mojem moraš obrniti situacijo, oni pravijo, pošljite povpraševanje, ti pošlješ ponudbo, oni iščejo, ne ti. Če imaš napačen pristop, potem bo ves čas vse narobe. Če hočejo nekoga, ki jim bo delal, ga bo treba motivirati, dobra motivacija je npr. denar - če jim to ni jasno, nimaš kaj delati pri njih.

mojsterleo je izjavil:

za dela v javnem sektorju se itak mensezdi ne mores pogajat za placo ker majo vse sistematizirano. men so sam povedal grupo, dobis tolk pa tolk... :)


Tam itak nimaš kaj in je vse skupaj ena velika žalost, kar se plač tiče.

jype je izjavil:

Ja, rečeš "a se hecate" in odideš.


Dobra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

damjan1980 ::

galu je izjavil:

Mehmed je izjavil:

Reces da pricakujes 3k place.
Potem se pa glede na reakcijo odlocis a je bil odgovor ali sala to.


Dobra.:))

Niti me. Vsak ki ima kaj pojma o pogajanjih ve, da custva ne smes kazat, ker ti jih oni na drugi strani mize takoj izigra. In jaz sem imel do zdaj opravka z samimi takimi, ki niti trepnili niso z ocesom pri odgovoru o pricakovani placi

Aston_11 ::

Samo napiše si na listek. In to je to. Itak imajo tudi firme sistematizirane plače.

Kenpachi ::

Whip it out.

Problem solved.
Zaraki Kenpachi.

win64 ::

Najbolj diplomatski odgovor je, da ne poveš koliko pričakuješ ampak koliko si imel plače v prejšnji službi(če si jo imel).

Glodko ::

Kako pa naj bi potekal razgovor če si frišen diplomant in nimaš ravno obilico podjetij (če sploh kakšno), ki so pripravljene vzeti čistega začetnika? Lahko je srat če imaš cel kup izkušenj in veš, da je samo na njih če te hočejo tolk plačat.

St235 ::

jype je izjavil:

Ja, rečeš "a se hecate" in odideš.

V bistvu že v naprej veš točno kolk bo plača, tako da škoda sploh hodit, če ti ni všeč.

Glodko je izjavil:

Kako pa naj bi potekal razgovor če si frišen diplomant in nimaš ravno obilico podjetij (če sploh kakšno), ki so pripravljene vzeti čistega začetnika? Lahko je srat če imaš cel kup izkušenj in veš, da je samo na njih če te hočejo tolk plačat.


Potem se ne pogovarjaš o plači ampak ti dajo minimalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

lambda ::

Daedalus je izjavil:

na prvem razgovoru je najbolje cim manj povedat, pa cim vec izvedet. to pa zato ker gre za splosni vtis. pa prepusti njim da vodijo debato....


S takim pristopom bi na razgovoru za trenutno službo, gladko popušil. Pa mi ne bi pomagal ves tech skill, ki ga premorem. Nekje pač zahtevajo enakovredne sogovornike, ne pa prestrašene redkobesedneže.

Se strinjam. Tu so stvari odvisne od tega za kakšno firmo in kakšnega kadrovnika ter delovno mesto gre. Če pa govorimo o nekem inženirskem delu, pa biti tiho kot miš ni ravno najboljši način ... če pa je, potem bo tudi tvoje delovno mesto tako. Ne mislim pa s tem tega, da igraš frajerja, le nek normalni pogovor in odnos se pričakuje z obeh strani - tam namreč sedita dve stranki, vsaka s svojimi interesi.

Če zaposlene obravnavaš kot otroke, ki itak nič ne vedo in jih stalno komandiraš, potem tudi delajo tako. Ubije se razmišljanje in inovativnost. Na žalost pri nas ne tako redka praksa.

Aston_11 ::

Če gledam, kaj za en folk je direktor po posameznih firmah, potem bi vsak bil lahko direktor.

IceIceBaby ::

jaz ti lahko sam povem da sem popusil na vsakem razgovoru kjer sem prevec govoril, pa kak joke povedal celo.


Mogoče pa ni problem v tem, koliko govoriš, ampak kaj poveš :)

Sicer pa je že Aston_11 omenil dober point. Firma išče sodelavca, ti jim lahko pomagaš. Nikoli ne pošiljaš prošenj za delo ampak ponudbo za sodelovanje. Na razgovoru nisi tiho in prestrašen. Vzemi razgovor kot prodajni sestanek, kjer poveš zakaj te morajo vzeti in plačati 2x več kot so sicer mislili dati za enega povprečnega kandidata.

Malo prodajnih veščin ne škodi. Mogoče se splača prebrat kakšno knjigo na temo psihologije prodaje.

Meni se je vedno obrestovalo. Tudi zdaj, ko zaposlujem ljudi mi je všeč, če se zna kdo jedrnato in konkretno predstaviti in "prodati".

Disclaimer: S "prodajo" ne mislim, da nategujete folk in lažete o sebi, ampak predstavite svoje prednosti na zanimiv in privlačen način.

Aston_11 ::

Jaz vem, da ga ne bi zaposlil, če bi mi nekdo napisal prošnja za delo. Nima kaj prositi, takih ne rabim. Da se postavi v inferioren položaj, še predenj skozi vrata stopi, potem je žrtev dokler bo v firmi zdržal.

genesiss ::

Ma ja, ker nekdo napiše "Prošnja za delo" ti takoj sklepaš kakšen je njegov psihološki profil. Ni to malo cheap?

Aston_11 ::

Seveda je, je pa na podzavestenem nivoju napisal vse o sebi, kar rabiš vedeti o njemu. (ali pa o sebi, itak)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

lambda ::

Če ti to napiše 35-letnik, potem je napisal marsikaj o sebi. 23-letni diplomant brez izkušenj pa pač podzavestno naredi tisto, kar so mu 23 let tumbal v glavo - da naj bo marljiv, spoštljiv in priden, če hoče kdaj do svojega kruha. Tam je treba imet malo tolerance, nespametno bi ga bilo že sprve zavrnit ...

IceIceBaby ::

Jaz se strinjam. Če dobim "prošnjo za delo" jo ignoriram, niti ne odprem maila oz. pošte.

Kenpachi ::

Napačno gledate na zadevo. Nima tu zavest veze. Kdaj si nazadnje sam moral nekaj napisati za birokracijo, pa si pogledal šablono in prepisal? Ne ga lomt. Ne gre ocennjevat ljudi samo zato, ker so uporabili šablono, ki ni ravno vam povšeči. Imate pravico, ampak to pove več o vas kot o tistemu, ki je moral to spisat.
Zaraki Kenpachi.

Aston_11 ::

Kenpachi je izjavil:

Napačno gledate na zadevo. Nima tu zavest veze. Kdaj si nazadnje sam moral nekaj napisati za birokracijo, pa si pogledal šablono in prepisal?



Nikoli ne uporabljam šablone za birokracijo, ker so narobe spisane.

Zavest tistega, ki išče službo, da nima veze... pogumno stališče, povej delodajalcu na razgovoru, da zavest nima veze in ga glej v oči, ko mu to praviš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

mojsterleo ::

vloga za zaposlitev
al pa prijava na razpisano delovno mesto
v nekaterih primerih tudi ponudba za zaposlitev
prosnjapise folk zato ker je v navodilih za pisanje vlog tko navedeno :)
i guess ponudba za sodelovanje tud ni slaba ideja za dolocene razpise.... sam ne pisat ponudbo za sodelovanje za delo v mercatorju za prodajalca lol. vas bojo skenslal pri vhodu. v enih firmah in javnem sektorju se pricakuje poslusnost in ne sodelovanje.

St235 ::

Pri trimestnem številu kandidatov vsaka malenkost naredi razliko. Ponudba za sodelovanje mi ne zvevni ok, in je bolj rezervirana za specifične okoliščine, za dejansko delovno razmerje pa jo ne bi uporabil Ravno tkao kot prošnja za delo, pove veliko o tem ki napiše ponudba za sodelovanje.

Prijava na razpisano delovno mesto je za moje pojme najbolj nevtralna oblika.

jype ::

Lakotnik29> V bistvu že v naprej veš točno kolk bo plača, tako da škoda sploh hodit, če ti ni všeč.

Verjetno res. Morda zato še nikdar nisem bil na nobenem intervjuju v javnem sektorju.

nuclear ::

Kako, pa se je najbolje oprostiti od delodajalca, če že na začetku vidiš da meša beton z čudno nizko plačo? Pač spoštljivo, ker ga ne mislim čudno gledat na naslednjem sejmu.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Povabilo na službeni razgovor

Oddelek: Loža
335633 (4097) zee
»

Prošnje za delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6816297 (13816) bluefish
»

CV in/ali življenjepis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6419503 (16540) Invictus
»

Je kdo bil prijavljen na ZRSZ in CSD?

Oddelek: Loža
369593 (8526) jalovec09
»

Prisilno delo, ki te napoti ZRSZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6723334 (20844) Invictus

Več podobnih tem