» »

Stroški delodajalca za zaposlenega, tisti ki imate firmo.

Stroški delodajalca za zaposlenega, tisti ki imate firmo.

jalovec09 ::

Tisti k mate firmo in imate nekoga zaposlenega, kolk imate končni strošek z delavcem, kolk dobi na koncu delavec, meni se zdi da je preveč obdavčeno, zato si dandanes firme ne morejo privoščit nekoga, ki bi ga plačevale nad 1000 evrov BRUTO končni znesek pa tam 550 evrov.
Prosil bi še, kaj vse plačate.

Rias Gremory ::

Imam občutek, da bo ta tema v kratkem zaprta...;((

OT: Nimam firme.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Furbo ::

jalovec09 je izjavil:

Tisti k mate firmo in imate nekoga zaposlenega, kolk imate končni strošek z delavcem, kolk dobi na koncu delavec, meni se zdi da je preveč obdavčeno, zato si dandanes firme ne morejo privoščit nekoga, ki bi ga plačevale nad 1000 evrov BRUTO končni znesek pa tam 550 evrov.
Prosil bi še, kaj vse plačate.


Najprej daj vse podatke, predvsem nas zanima, če zaposleni obiskuje slo-tech in je trol?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

gendale ::

jalovec tvoje teme grejo vse na isti princip, samo besede se menjajo
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

jalovec09 ::

St235 ::

Računica je čisto enostavna.

Delodajalec plača: BRUTO II (BRUTO + prispevki delodajalca) + malica + prevoz.

Torej Bruto 1000
BRUTO II 1161
Neto (izplačilo delavcu) 679,42€
Malica in prevoz


Kako si ti iz bruto 1000 prišel na 550 neto, pa veš samo ti.

A LPP ti je drugač kaj pisal? mogoče ti lahko pomagajo tudi pri tej temi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

jalovec09 ::

Kaj je to?

Prispevki za socialno varnost (skupaj): pri bruto plači 800 evrov je 300 evrov za soc.varnost

Aston_11 ::

Delavcu čim manj oziroma nič, bruto državi.

jalovec09 ::

Ni mi jasno zakaj se 2x trga stran enkrat plača delodajalec potem pa še od bruto plače.
Neto plača: 565 evrov
Strošek delodajalca: 930 evrov

Kolk je to razlika v procentih pa vsak ve?

Če je moj izračun pravilen pobere država 60% + davki v trgovinah skupaj

70%, nam ostane 30%.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

To je res. Prvi problem je, da delavec dobi premalo.

SasoS ::

jalovec09 je izjavil:

Ni mi jasno zakaj se 2x trga stran enkrat plača delodajalec potem pa še od bruto plače.


Zato ker "tapametni" rečejo, zakaj bi vse plačal delavec, naj plača še delodajalec da bo fer. Ne pomislijo pa da gre iz iste malhe...hkrati pa se še malo zamegli dejstvo, koliko dejansko pobere država.
Drugi razlog je najbrž, ker je lažje tako davke še povišati. Če bi šlo v škodo delavca, bi ta to opazil na svojem računu (ali pa bi se moral spogajati za višji bruto, ki je napisan v pogodbi). Če stroške povišaš delodajalcu, pa nikomništa. Spet pa gre to iz iste malhe...

BlueRunner ::

SasoS je izjavil:

jalovec09 je izjavil:

Ni mi jasno zakaj se 2x trga stran enkrat plača delodajalec potem pa še od bruto plače.


Zato ker "tapametni" rečejo, zakaj bi vse plačal delavec, naj plača še delodajalec da bo fer. Ne pomislijo pa da gre iz iste malhe...hkrati pa se še malo zamegli dejstvo, koliko dejansko pobere država.
Drugi razlog je najbrž, ker je lažje tako davke še povišati. Če bi šlo v škodo delavca, bi ta to opazil na svojem računu (ali pa bi se moral spogajati za višji bruto, ki je napisan v pogodbi). Če stroške povišaš delodajalcu, pa nikomništa. Spet pa gre to iz iste malhe...

Hura pod prvo in hura pod drugo!

Za delodajalca je čisto vseeno kakšne so šifre ali opisi postavk. Znesek, ki ga plača za posameznega zaposlenega je toliko in to je za podjetje na koncu edina številka, ki je pomembna. Delitev levo, desno, tamo amo in ne vem kaj je res samo neumnost, ki ni koristi nikomur. Po kratkem postopku bi jo bilo potrebno najstrožje prepovedati. S tem bi bilo konec večnih prerekanj kaj je sploh "plača", "kompnzacija", "plačilo", ... Ravno tako pa bi bilo konec tudi zgodbe, da se "davke dviga delodajalcem". Se jih ne. Vsak davek na koncu prizadane delojemalca. Pa če mu rečeš k**ac ali pa pa*ac.

Vsem tistim, ki razlagajo o temu, da je njihova "neto" plača toliko in toliko. Super. Pridite k meni. Računovodja ima navodilo, da mesečno izplačuje 0€ za dohodnino. Evo, pa smo oboji zadovoljni. Vsi boste imeli vsak mesec nakazano nadpovprečno denarja na račun, jaz pa bom imel najnižje stroške dela v branži. Samo ne se potem jokati, ko pride prvi plačilni list, in razlagati, da to ni tisto, kar ste mislili.

Yohan del Sud ::

Trenutno je minimalna zavarovalna osnova = minimalna plača = 763,06 EUR. Naj me kdo popravi, ampak se mi zdi da je to tudi najmanjša neto plača, ki jih lahko sp plačuje redno zaposlenim. V praksi to pride 1200+ za delodajalca ...
www.strancar.com

jalovec09 ::

To je bruto 763 evrov.

Invictus ::

Pogooglajte za izračun plače.

Tam se lahko potem do smrti igrate s številkami koliko se plača ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Yohan del Sud je izjavil:

Trenutno je minimalna zavarovalna osnova = minimalna plača = 763,06 EUR. Naj me kdo popravi, ampak se mi zdi da je to tudi najmanjša neto plača, ki jih lahko sp plačuje redno zaposlenim. V praksi to pride 1200+ za delodajalca ...


Kaj nobeden na tem forumu nima matematike več kot 2?

Minimalna plača je 763,06 BRUTO, na to delodajalec plača še 16,1% prispevkov kar pomeni skupaj 885,9€. Za 1200€ mora tako plačat kar poštene potne stroške, da pride blizu.

St235 ::

jalovec09 je izjavil:

Ni mi jasno zakaj se 2x trga stran enkrat plača delodajalec potem pa še od bruto plače.
Neto plača: 565 evrov
Strošek delodajalca: 930 evrov

Kolk je to razlika v procentih pa vsak ve?

Če je moj izračun pravilen pobere država 60% + davki v trgovinah skupaj

70%, nam ostane 30%.


aaa?? 565/930 = 60%, kar pomeni, da DELAVCU ostane 60%.

Kako točno si to izračunal? Ker država (brez DDV) pobere cc 40% - 45%, torej daleč od 70%. Pri čemer je treba upoštevat, da gre več kot polovica tega v namenske fonde, ki jih potem veslo črpamo. Zabavno je namreč videt kako v temah folk joka, da so obdavčitve dohodka previsoke, ob enem pa v drugih temah joka kako so socialne pomoči prenizke in se z tistih 200€ na mesec ne da preživet.

Sam sem vedno zagovarjal stališče BRUTO=NETO, sam se bojim, da bi to pomenilo samo še več avtov na leasing in potem jokanje zakaj ni bilo plače med bolniško, zakaj morajo plačat račun za antibijotike, zakaj ni dohodka med porodniško in podobno.

kmetek ::

Previsoke davke imamo, absolutno, pa dohodnina itd..
Da podjetje da delavcu minimalca + prevoz + malica + dodatek na delovno dobo ipd...mora biti 582,42€ neto + prevoz in malica pridemo nekje na 750-800€. Zadaj so stroški podjetja nekje 1200€, torej mora delat "ustvariti" 2x podjetju...ali je ta številka drugačna?
Ne razumem pa to, da večina ljudi akontacijo dohodnine pri minimalcu ne dobi nazaj. To bi morala nova vlada nujno spremeniti, vsakdo na meji minimalne plače oproščen dohodnine, pač neka lestvica. Teh ekstra 60€ bi prav prišlo vsakomur z minimalcem, itaq bi porabil vseh 60€ nazaj skozi DDV in promet bi gospodarstvo "več imelo" od tega, se motim?

St235 ::

Minimalna plača
763,06*12 = 9156,72€
Splošna olajšava 6.373,24
Dohodninska osnova 2783,48
Dohodnina 445,36.

Tako, da ne vem če je dohodnina srž problema, se pa strinjam, da je treba na področju davčne politike in bremenitev plač kaj naredit.

IceIceBaby ::

Zadaj so stroški podjetja nekje 1200€, torej mora delat "ustvariti" 2x podjetju...ali je ta številka drugačna?


Naj podjetja malo bolj izkoristijo delavce, da bodo ustvarili za 5 mesečnih plač, pa razlika med bruto in neto ne bo problem.

SasoS ::

Težava ni ustvarit ampak prodat pa še to tako, da dobiš tudi plačano.

IceIceBaby ::

Težava ne pomeni, da je nemogoče. Samo tuhtat je treba še na kaj drugega kot na šivanje poceni tekstila, štancanje varovalk za 0,04 centa / kos itd.

ZaphodBB ::

Potem pa delavci roke v luft, ko je kdaj treba kako uro potegnit al pa se aktivno izobraževat doma itd.

zlobcek ::

IceIceBaby to, kar ti govoriš velja mogoče, ampak res mogoče le za kakšna visokotehnološka podjetja z malo serijskimi proizvodi ali uspešno IT podjetje ali kaj podobnega. Nikakor pa ne za storitvene dejavnosti, povezane z gradbeništvom na primer (strojništvo, elektro).

Firme z veliko serijsko proizvodnjo, kot so recimo Hella, Gorenje, Hidria itd trenutno živijo le zato, ker ožemajo delavce do maksimuma in delajo razliko med plačami v primerjavi z zahodom. In recimo Revoz, ki mu država plačuje s takimi ali drugačnimi forami 30% vsak mesec za stroške. Če se te razlike izničijo, bo šlo vse u k. Ostala bodo manjša zasebna podjetja, ki imajo dovolj dodane vrednosti na produkte. Sicer to niti ni tako slabo slišat, vendar pozabljajo eni, da se bo brezposelnost u hipu dvignila na 25-30%.

Vsekakor pa je pri večini dejavnosti ustvarjanje nekih hudih presežkov za namen kopičenja kapitala za "slabe čase" en velik tabu. Tisti, ki to nakladate - za koliko časa pa moraš imeti rezerve po vaše? 1 leto, 2, 3? Kriza v gradbenem sektorju pri nas traja že lepo 5 let in nič se ne pozna, da bo kaj boljše. Vlečejo in obstajajo najboljši.

Pri 1,2 mio prometa na leto se v realnosti komaj preživi 20 ljudi. Toliko o pametovičenju. Pa je večina projektive, kjer je relativno visoka dodana vrednost. Za rasliko od montaž ali kaj podobnega.

Lakotnik, ti pa ne sanji preveč o 16% razlike med neto in bruto. Državi delodajalec zmeče vsak mesec 43% na delavca, je pa splošno znano, da plača vsak delavec suma sumarum 62% denarja nazaj državi. To pomeni, da delaš do avgusta za državo, potem pa zase.

Še vedno boljše, kot madžarosi, ki sfrčkajo državnemu prašičku 67%.

feryz ::

Sicer ne vidim smisla te teme, ampak če se že greste zakonski minimum, sta tu med drugim še letni dopust in regres, se pravi še dve plači letno.
O raznih drugih obveznih stroških kot so: malica, prevoz na delo, zdravstveni pregled, varstvo pri delu, proizvodni prostori, delovna sredstva, zaščitna sredstva, zavarovanja etc. je pa verjetno brez veze pisati.
V bistvu se tu kaže prednost tretjega sveta, torej predvsem v birokratsko predpisanih obveznih stroških. Plača so, glede na kupno moč, v primerljivih podjetjih, primerljive.
Seveda ne gre vsega enačiti. Je pa dejstvo, da Kitajc, ki dela za par dolarjev na dan, zasluži neprimerno več, kot "slovenski" delavec, ki je delal za Hildo, Ivana in kompanijo. Tam se takih stvari vseeno ne grejo.
Direktorji cenijo svoje glave, dobesedno.

IceIceBaby ::

Firme z veliko serijsko proizvodnjo, kot so recimo Hella, Gorenje, Hidria itd trenutno živijo le zato, ker ožemajo delavce do maksimuma in delajo razliko med plačami v primerjavi z zahodom. In recimo Revoz, ki mu država plačuje s takimi ali drugačnimi forami 30% vsak mesec za stroške. Če se te razlike izničijo, bo šlo vse u k. Ostala bodo manjša zasebna podjetja, ki imajo dovolj dodane vrednosti na produkte. Sicer to niti ni tako slabo slišat, vendar pozabljajo eni, da se bo brezposelnost u hipu dvignila na 25-30%.


Hella npr. dela minimalno 250k eur prometa na zaposlenega letno in cca 17k čistega dobička (prikazanega). Oni očitno niso problem. Problem so firme, ki zaposlujejo ogromno ljudi ampak ne delajo dovolj dodane vrednosti, da bi bili sposobni dolgoročno preživeti.

Pri 1,2 mio prometa na leto se v realnosti komaj preživi 20 ljudi. Toliko o pametovičenju. Pa je večina projektive, kjer je relativno visoka dodana vrednost. Za rasliko od montaž ali kaj podobnega.


Seveda, zato se je pa treba usmeriti v bolj donosne panoge oz. niše. Za 20 ljudi je 1,2M IMHO premalo.

St235 ::

Zlobček:
Lakotnik, ti pa ne sanji preveč o 16% razlike med neto in bruto. Državi delodajalec zmeče vsak mesec 43% na delavca, je pa splošno znano, da plača vsak delavec suma sumarum 62% denarja nazaj državi. To pomeni, da delaš do avgusta za državo, potem pa zase.


Kdo govori o 16% razlike med bruto in neto???? Daj preberi preden pišeš. Lepo sem napisal, da država na tak ali drugačen način od plače vzame 40-45%. 16,1% so dajatve delodajalca na BRUTO plačo.

Ta nebuloza o tem, da do avgusta delaš za državo je pa svojega denarja vredna. Ravno taka miselnost je tista zaradi katere ne moremo imet BRUTO = NETO. Ker potem bi si ljudje domišljal da delajo 12 mesecev "zase", ko bi bilo treba pa bolniško plačat, da o ostalih socialnih transferjih ne govorimo bi se pa vsi zjokal, da ne morejo obroka za BMW plačat.

Pač pozabljaš, da tiste mesece ko delaš za "državo" omogočaš sebi in drugim da 12 mesecev na leto potem na tak ali drugačen način tudi črpaš sredstva z strani države.

Sam sem prvi, ki podpiše BRUTO=NETO, sam potem bodo razni zlobcki v BMWjih okol fehtal drobiž za antibiotik in šolnino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Gandalfar ::

pejte naprej tarnat v Referendum za dvig minimalne plače kjer smo to ze obdelal


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plača v 2020

Oddelek: Loža
214560 (3560) Webmojster
»

Nižja osnovna plača od minimalne (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5013625 (11141) St235
»

Stroski delodajalca za tehnike Slo vs Aut (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12530753 (27728) Matko
»

Koliko je X€ nakazanih na S.P. efektivno?

Oddelek: Loža
4911650 (10459) M.B.
»

[Delovna razmerja]Neto znesek na pogodbi za redno delovno razmerje za nedolocen cas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7422211 (19664) St235

Več podobnih tem