» »

AV sprejemnik

AV sprejemnik

gobec ::

Za povezavo tv,projektorja,dvd playerja, računalnika, tv vmesnika potrebujen AV sprejemnik.
Najverjetneje bom povezal tako.

PC, DVD player, TV vmesnik ->[HDMI]-> AV sprejemnik
AV sprejemnik ->[HDMI]-> TV
AV sprejemnik ->[component 4PbPr]-> Projektor
AV sprejemnik -> zvočniki

Priporočali so mi Onkyo AV sprejemnike. Potrebno je da ima pretvorbo digital/analog (HDMI ->4PbPr),
pa tudi neki v zvezi z možnostjo določanja resolucije za vsak izhodni kanal, saj je resolucija na TV in projektorju drugačna.

A je ta dovolj dober? Kaj je točno podatek ki mi pove ali ima te funkcije ki jih rabim?

onkyo-tx-sr608

Hvala.
  • spremenilo: gobec ()

Tim55 ::

navodila od večine av sprejemnikov najdeš pri stricu googlu:

http://www.intl.onkyo.com/downloads/man...

shema na strani 21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tim55 ()

gobec ::

Ja sej to je problem ker točno nevem za kakšne izraze gledat. Na eni strani od
navodil sem dobil to:
SLIKA

Kaj to pomeni da ni pretvorbe iz HDMI(TV vmesnik) v komponent(projektor)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gobec ()

Tim55 ::

to pomeni, da če ti povežeš dvd player in av sprejemnik s komponentnim kablom, bo delalo na TVju in projektorju. Če pa povežeš s hdmi-jem, pa na projektorju ne bo delalo, samo na TV, ki je povezan s hdmi.
Omenjen AV reciever zna torej video signal pretvarjati iz analognega v digitalnega, obratno pa ne.

gobec ::

Pregledal sem še par drugih Onkyo sprejemnikov pa imajo vsi enako slikco, kot model ki sem ga prej omenil. Prišel sem do sprejemnika za 1000€, kateri ima pa že 2 x HDMI izhoda, vendar to se mi zdi preveč dnarja. A je sigurno to da ne pretvarja digitalno->analogno?

Tim55 ::

a projektor ma hdmi vhod? ker potem lahko iz recieverja pripelješ en kabel, ga razdeliš s switch-em, enega pelješ v tv, drugega na projektor.

moj denon ima narisano isto shemo kot onkyo in ne predvaja digital-analog.

Mogoče je zaradi HDCP-ja kakšna fora da recieverji ne podpirajo te konverzije.

gobec ::

Ja projektor ima hdmi vhod. Ja sem že razmišljal da bi tudi z switchem razdelu HDMI izhod. Vendar je pol pa problem ker ima TV in projektor različno resolucijo. Če je potrebno vsakič v nastavitvah spreminjat resolucijo spet ni vredu.

Tim55 ::

pa si prepričan, da kakšen boljši switch tega ne bi bil sposoben? na tem področju žal nisem izkušen...

drugače pa jaz bi pogledal še druge firme recieverjev, kot so marantz, nad, yamaha, denon...z budgetom nad 500€ že težko slabo kupiš ;)

gobec ::

Kar sem po forumih bral, baje da sploh nobeden AV sprejemnik ne prevede signala
iz HDMI v component.

kelly1 ::

gobec je izjavil:

Kar sem po forumih bral, baje da sploh nobeden AV sprejemnik ne prevede signala
iz HDMI v component.



Drži !! 8-)

Tim55 ::

če mene vprašaš sta najmanj 2 razloga:

1. Ker bi drugače imel napravo, ki bi ti znala decrypt-at HDCP, zaščito proti kopiranju
2. Ker spodbujajo, da se v vedno večji meri uporablja digitalni HDMI kabel, namesto composite, component idr...

gobec ::

A ve kdo ali se na AV sprejemniku z dvemi HDMI izhodi lahko določa resolucijo za vsak izhod posamezno?

gobec ::

Pozdravljeni.
No Onkyo TX-NR509 je doma + splitter.
Imam pa problem. Kot sem že v prejšnjih postih napisal bi s splitterjem razdelil signal, ki pride iz av sprejemnika v televizijo in projektor. No zadevo sem poskušal priklopiti vendar ne dela kot bi bilo treba. Na forumih sem bral, da splitterji niso kompatibilni z vsemi napravami, vendar pri meni če povežem:
PC -> av sprejemnik -> splitter ->TV
-> projektor

zadeva deluje. Če pa povežem druge naprave na vhod (DVD, TV vmesnik) pa zadeva ne deluje (moder zaslon). Poskusil sem na DVD playerju spremenit resolucijo na auto, vendat nič ne pomaga.

A se komu sanja kaj ga moti?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ojacevalec za klipsch r-51m zvocnike

Oddelek: Zvok in slika
151957 (1584) T743
»

PC -> smart tv -> hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
365561 (4683) St235
»

Katere zvočnike za hišni kino kupiti?

Oddelek: Zvok in slika
386481 (5752) Janac
»

AV sprejemnik do 300 EUR

Oddelek: Zvok in slika
416798 (5904) misek
»

ZVOK-Dolby TrueHD,DTS-HD Master Audio,DTS HD High Resolution

Oddelek: Zvok in slika
274307 (3903) OK.d

Več podobnih tem