» »

Posodobitev strojne opreme računalnika

Posodobitev strojne opreme računalnika

shadeX ::

Lep pozdrav. Postavil bom vprašanje, in pričakujem res upam da pošten dober odgovor. Skratka:

Pred 3 leti sem kupil zelo dober računalnik:

Procesor: QuadCore Q6600 2,4Ghz
Ram: 4gb
Grafična Kartica: Radeon HD 4870 ( 1gb DDR5 )

Takrat so igre vse laufale na Ultra grafiko z izjemnim fpsjem. Sedaj žal ni več tako in jaz se zavedam da bom moral posodobiti moj računalnik. Naj povem da sem zagrizen gejmer igre World Of Warcraft. In sedaj imam vprašanje glede tega, kaj bi jaz najbolj moral posodobiti tukaj? Za ram vem da bom moral kupiti še kakšnih 4gb. To mi niti ni problem. Večji problem mi predstavlja katero ( procesor ali grafična ) bi moral prej dokupiti.

Ker je WoW igra kjer igra veliko igralcev , me moti predvsem to ker je veliko ljudi na kupu in takrat FPS drastično pade. Iz 60 fps na 20 ali pa še manj. Ali je to posledica preslabe grafične ali procesorja? Ali je procesor preslab, ker prepočasi računa kaj vsi igralci delajo? Ali pa če bi kupil super grafično za 400 € mislite da bi lahko še kako leto ali 2. lahko igral igre na ultra high brez menjave procesorja? Hvala že vnaprej...
  • spremenil: shadeX ()

M-XXXX ::

Za začetek bi priporočal navitje procesorja, pa boš takoj videl kje je ozko grlo... Potem pa naprej.

Duhec ::

Navij samo za test.
Napiši celotno konfig.(OS, MB, PSU, ...) da se vidi, kaj in do kam ti MB podpira cpu, ram itd.. , kolk močen je trenutni PSU ...
Povsem možno bo, da če boš menjal grafiko boš moral nabaviti tudi močnejši psu, itd..
Frišen Re/Install OS-a in vseh zadnjih furmanov za HW je včasih tudi poceni rešitev. :P

p.s. Na kateri resoluciji igraš ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

shadeX ::

Duhec je izjavil:


p.s. Na kateri resoluciji igraš ?

Napiši celotno konfig.(OS, MB, PSU, ...) da se vidi, kaj in do kam ti MB podpira cpu, ram itd.. , kolk močen je trenutni PSU ...
Povsem možno bo, da če boš menjal grafiko boš moral nabaviti tudi močnejši psu, itd.



1680X1050. To je max. resolucija. Detaile mam sedaj že (od možnih low, fair, good, ultra) na fair. Samo tudi če bi dal na good ali pa ultra nebi bilo bistvene razlike. Mislim nekaj bi bilo samo ne toliko.

Ja moj OS je Windows 7 Ultimate 32mb ( vendar velja opomniti, da mi v lastnostih računalnika piše za ram tako. RAM: 4gb installed ( 3gb usable )
Moj napajalec je dokaj močan. Sem tudi mislil na to ko sem kupoval računalnik takrat. ima namreč 750W. Mislim da je to dovolj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

svenica ::

Napajalec je čez glavo dovolj. Da boš izkoristil več rama, boš moral inštalirati 64-bitni sistem.

Drugače pa ti priporočam kakšno boljšo grafično, npr. 5850 ali 6870.

hojnikb ::

Menjaj grafo pa navij proc.Če ti ostane še kej pa daj še noter 4GB rama.
#brezpodpisa

amigo_no1 ::

Moj napajalec je dokaj močan. Sem tudi mislil na to ko sem kupoval računalnik takrat. ima namreč 750W. Mislim da je to dovolj...

Kateri model ?

Tu je tudi en tak pametnjakovič:
En računalnik z devetimi monitorji imam težave..

shadeX ::

amigo_no1 je izjavil:

Moj napajalec je dokaj močan. Sem tudi mislil na to ko sem kupoval računalnik takrat. ima namreč 750W. Mislim da je to dovolj...

Kateri model ?

Tu je tudi en tak pametnjakovič:
En računalnik z devetimi monitorji imam težave..



model napajalnika je: NitroX it-7750SG Limited Edition


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43183384 (3337) OK.d
»

Računalnik se ugasne/ zmrzne - overclocking failed (nič ni OC)

Oddelek: Pomoč in nasveti
422437 (1812) Han
»

kateri orink napajalc kupit do 150eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
869188 (7782) ne_ti_si
»

Ram + AGP grafična

Oddelek: Kaj kupiti
181159 (831) supersfigato
»

Obupal!

Oddelek: Navijanje
121016 (813) tx-z

Več podobnih tem