» »

BTjunkie prostovoljno prenehal obratovati

1 2
3
4 5

Fritz ::

axee je izjavil:


KAKO naj tak avtor uspe, na vaš "nov" način, kjer je bil avtor poplačan z tremi izvodi prodane knjige, ostalo so bile zgolj kopije. Resno sprašujem, ker ne razumem te logike.

Edina razlika med analognim in digitalnim svetom je, da je v digitalizaciji možna popolna kopija. To je tako, kot da bi od kmeta kupil liter mleka, naredil copy-paste, in ga zastonj ponujal ostalim. Sej je bil plačan za tisti liter mleka, kaj se pritožuje??

Prosim za resne odgovore.


Težko je dati resen odgovor na primerjavo med kopiranjem digitalnih vsebin in materialnih dobrin, saj slednje ni mogoče. Umetnost in ideje pa so se skozi zgodovino vedno kopirale, prirejale, širile itn. Sam sem vedno zagovarjal in tudi obstoječe Piratske stranke zagovarjajo pravico avtorja do nadomestila za njegovo delo. Mislim, da to ne bi bilo težko doseči, tako kot ne bi bilo težko doseči glasovanja na volitvah, referendumih itn. preko spleta vendar se oboje ne bo zgodilo, ker bi potem določene skupine, ki imajo sedaj prevladujoč vpliv, zašle v težave.

In kaj si misli uspešen avtor o piratstvu (mišljeno je neprofitno deljenje vsebin):
http://paulocoelhoblog.com/2012/01/28/p...

axee ::

Fritz je izjavil:

Težko je dati resen odgovor na primerjavo med kopiranjem digitalnih vsebin in materialnih dobrin, saj slednje ni mogoče.


Jaz vidim razliko med digitalno vsebino in materialno dobrino le v mediju. Kmet mora delati, prav tako avtor digitalnih vsebin.

Ke pa je digitalni svet ustvarjen človeško in je kopiranje mogoče, pa veljajo druga pravila za avtora digitalnih vsebin? Si on kaj manj zasluži, samo zato, ker je MOGOČE skopirati?

Pa nehajte se igrati z besedami, "kraja" ni je mišljena kot "kraja prodaje", ne pa kraja izvirnega izdelka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Matic1 ::

Še moja dva eura:
Se poskušam vzdržat piratstva kolker se le da. In večino piratstva opravim za serije. Jaz rabim servis, ki mi omogoča flat rate naročnino, da pogledam serijo, ki jo hočem, kdaj jo hočem. Tako mi je tudi koncept TVja čisto mimo in ga v bistvu razen TV dnevnika pa občasno (ampak res občasno) kakšno oddajo sploh ne gledam. In pripravljen sem recimo plačevati za takšno storitev toliko denarja kot zdaj za TV na katerem imam miljavžent programov, ki me ne zanimajo in vsebine na katere moram čakati cel teden in si naštimati opomnik, da jih ujamem.
in ko se že glih s to elektriko to bockate. Modeli pridobivanja vsebin so zgrešeni. Naj mi tudi TV ponudijo tako kot elektriko. Plačam kolikor porabim. Ne rabim jaz 150-tega kanala in pa 8 različnih nogometnih lig vsak j****** dan pa 4 mehiške "izobraževalne" tečaje jezika vsako popoldne.
Glede programov, če se le da pogledam za open source in občasno kaj kupim. Ampak cene so previsoke. Winse takoj vedno kupim zraven compa, ker se je nekak cena normalizirala. Ne bom pa dal npr. 700 € za OS. In prav tako ne 20 € za CD plato z 11 komadi.
Če ne drugače pa tudi spiratiziram!
Digitalček in kompanija - živite v preteklosti, v preteklosti obremenjeni z drugačnimi pogledi in modeli. Včasih je avtor rabil založbe v veliko večji meri kot jih danes, ko se lahko vsak predstavi potencialno miljavženkrat večjemu občinstvu ko 25 let nazaj. Ko je morala založba to storiti zanj. Priznam, da so še vedno potrebno ampak preveč so požrešne v času, ko se miselnost menja. Dinozavri starih časov.

axee ::

@Matic1:

Tudi jaz si želim servis, ki mi bo omogočit flat rate naročnino, za filme in serije. Takoj, ko mi bo omogočeno, bom prenehal piratizirati, ker je to pravzaprav edini razlog, zakaj sem pirat. Težavno se mi zdi samo to, da bi (kakor vidim okoli sebe) ljudje še vedno raje šli na partis, kot pa plačali 15€ na mesec za takojšenj ogled vsebin.

SuperVeloce ::

axee je izjavil:

SuperVeloce je izjavil:

@axee... knjiga je zelo slab primer, sploh zato ker poznamo knjižnice, kjer si za 5eur celo leto sposojaš vse kar želiš.

Prodajo si boš dvignil le in samo s kvaliteto. BASTA! Nikoli ni bilo drugače...


Ne, knjiga je popoln primer, ker se še vedno navezuje na analog
In NE, še vedno vstrajam da bo kvalitetno knjigo 99% mladih spiratiziralo. Enako je z kvalitetnim filmom, serijo & komadom. ni svet (tiskanje knjige v knjižnici) in je sedaj trend v digitalnem svetu.


Glejte, iščem neko zdravo debato, ampak ne razumem, kako lahko to podpirate. 1,5€ za kavo ni nobenmu težko dat, prav tako 1€ za cheeseburger in 1,5€ za kokakolo v McDonaldsu, za POCENI in KVALITETNO vsebino pa nebi nihče plačal, ker je na voljo zastonj.

Zopet prosim za resne odgovore, brez flamewar-a in tradicionalno sovraženje digitalcka.


Prijatelji so čisto nori na tiste Kindle readerje, tako da NI RES, da bo 99% ljudi knjigo spiratiziralo. Jaz pa sem še vedno mnenja, da kindli še niso tako daleč prilezli, da bi se merili s knjigo pri (ne)utrujanju oči. Zato sem (poleg univerzitetne v mariboru) včlanjen tudi v našo lokalno. Kot vsak, ki ga poznam... že od malih nog.

Če hočete kvalitetno debato, morate nehati brezglavo trditi da 99% ljudi nič ne kupi in nikoli za nobeno naročnino kvalitetnih vsebin nebi plačalo. Ker enostavno NI RES!
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Naj mi tudi TV ponudijo tako kot elektriko. Plačam kolikor porabim. Ne rabim jaz 150-tega kanala in pa 8 različnih nogometnih lig vsak j****** dan pa 4 mehiške "izobraževalne" tečaje jezika vsako popoldne.

Že večkrat je bilo omenjeno, da se na ta način najbolje pokrijejo stroški dovoljenj za oddajanje vsebin na kabelskem/IPTV omrežju. Veliko je pa tudi takih programov, za katere ponudnik zahteva, da zraven oddajajo še dodatne programe.

Matic1 ::

Me ne zanima. Tako kot delodajalca ne zanima, da ma moj pamž posebno potrebo po ne vem kakšnem zobnem aparatu. Ne bo on meni zato višjo plačo dajal. Sej ti pravim modeli so preživeti.

edit:typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matic1 ()

axee ::

@SuperVeloce: Sem 23 let star in lahko govorim za ljudi moje generacije. Izgubili so občutek, da je za knjigo, serijo, film al pa glasbo moral nekdo delati. Starejše generacije imajo to še nekako v krvi, da se spodobi za produkt plačati, mladi pa so za digitalne vsebine ta občutek pozabili.

99% je morda pretiravanje, prepričan pa sem, da bi velika večina piratizirala še vedno, kljub poceni in modernim metodam kupovanja.

Fritz ::

axee je izjavil:


Jaz vidim razliko med digitalno vsebino in materialno dobrino le v mediju. Kmet mora delati, prav tako avtor digitalnih vsebin.

Kmet mora delati vsak dan, za vsak liter mleka, da bi napojil npr. 100 ljudi in v to mora vložiti znanje, materialne dobrine in delo. Avtor naredi isto enkrat in potem z nešteto kopijami, ki ga ne stanejo popolnoma nič, doseže cel svet. Ali še vedno ne dojameš razlike?

In ja, avtorja je treba plačati. Avtorja, ne nekega nosilca avtorskih pravic ipd. Kako se to naredi pa se lahko dolgo pogovarjamo a sem ti že zgoraj napisal kako je s tem.

nekikr ::

Če hočete kvalitetno debato, morate nehati brezglavo trditi da 99% ljudi nič ne kupi in nikoli za nobeno naročnino kvalitetnih vsebin nebi plačalo. Ker enostavno NI RES!

Nedolgo nazaj je bila na Slo-techu novica, ki te postavi na laž. Šlo se je za prodajo ene igre preko appstora. 79 centov je enostavno prevelika številka, tako enormna v bistvu, da ogrozi samo eksistenco nadebudnih piratov (no, 20€ za nekaj pirov v petek zvečer je pa seveda povsem dosegljivih, pa škatlica cigaret vsak dan tudi). Za to gromozansko ceno 79 centov so prodali prgišče iger, igralcev, registriranih preko serverja je bilo pa malo morje. Torej, aplikacija je bila zanič (baje, če se je ni kupovalo) ampak milijoni so pa vseeno igrali zadevo (in seveda niso plačali požrešnih 79 centov). Kje je tu logika? Poleg tiste očitne seveda, da je tudi 1 cent oderuška cena za karkoli.

SuperVeloce ::

Matic1 je izjavil:

...In pripravljen sem recimo plačevati za takšno storitev toliko denarja kot zdaj za TV na katerem imam miljavžent programov, ki me ne zanimajo in vsebine na katere moram čakati cel teden in si naštimati opomnik, da jih ujamem.
in ko se že glih s to elektriko to bockate. Modeli pridobivanja vsebin so zgrešeni. Naj mi tudi TV ponudijo tako kot elektriko. Plačam kolikor porabim. Ne rabim jaz 150-tega kanala in pa 8 različnih nogometnih lig vsak j****** dan pa 4 mehiške "izobraževalne" tečaje jezika vsako popoldne.


Ravno tukaj je problem. Siol recimo, dajo ti 150 programov (v mega paketu), ki itak nimajo neke gledanosti zaradi slabe vsebine. Ostalo, kar se da, prodajo dodatno. zaračunajo 9eur HD paket, 12eur ali tam nek je HBO paket, Pink paket... uglavnem, če nekdo izbere HD in HBO. Pa si z vsem skupaj na 60-70+eur na mesec. Za kaj? Za tisti bitrate in slabo sliko HD kanalov kot jo siol ponuja?! Bah...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Matic1 ::

axee je izjavil:

@Matic1:

Tudi jaz si želim servis, ki mi bo omogočit flat rate naročnino, za filme in serije. Takoj, ko mi bo omogočeno, bom prenehal piratizirati, ker je to pravzaprav edini razlog, zakaj sem pirat. Težavno se mi zdi samo to, da bi (kakor vidim okoli sebe) ljudje še vedno raje šli na partis, kot pa plačali 15€ na mesec za takojšenj ogled vsebin.


Vedno bodo taki. Samo eni to ne razumejo. Kažejo samo na njih s prstom. Morali bi obratno začeti. Spodbujati in kazati na une, ko delajo prav, in začeti omogočati dostop do vsebin po novih modelih, boljših cenah, itd...V vsaki populaciji je določen procent ljudi, ki bodo ubrali bližnjico (kradljivci, izsiljevalci, morilci, itd..) in potem še večina nas, ki želi živeti vedno bolj komfortno in včasih zaradi lenobe, ugodja, šparanja s časom potegnemo bližnjico. To je človeku v krvi. In ko bodo enkrat to razumeli bodo lahko postavili nove metode. In večino populacije jih bo sprejelo slej ko prej. Bo pa še vedno ostajal določen procent ljudi, ki se ne podredi...

axee ::

Močno upam, da so samo ljudje okoli mene taki, in v bistvu živim v nekem svetu rojenih piratov. Ampak ko okoli pogledam, resno ne vidim ljudi, ki bi bili plačati 2€ za film, ali pa 15€ za celomesečno neomejeno streamanje le teh. "Zakaj bi, saj je zastonj na Partisu?!"

Resno, močno upam, da je večina drugačna.

Okapi ::

Se posebej, ker jo radi krsijo programerji, ki potem s svojim izdelkom sluzijo...avtor pa ne dobi nicesar.
:)) A je sploh mogoče še biti bolj dvoličen? Kršitve (C) so OK, kršitve (CC) pa ne.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

SuperVeloce ::

nekikr je izjavil:

Če hočete kvalitetno debato, morate nehati brezglavo trditi da 99% ljudi nič ne kupi in nikoli za nobeno naročnino kvalitetnih vsebin nebi plačalo. Ker enostavno NI RES!

Nedolgo nazaj je bila na Slo-techu novica, ki te postavi na laž. Šlo se je za prodajo ene igre preko appstora. 79 centov je enostavno prevelika številka, tako enormna v bistvu, da ogrozi samo eksistenco nadebudnih piratov (no, 20€ za nekaj pirov v petek zvečer je pa seveda povsem dosegljivih, pa škatlica cigaret vsak dan tudi). Za to gromozansko ceno 79 centov so prodali prgišče iger, igralcev, registriranih preko serverja je bilo pa malo morje. Torej, aplikacija je bila zanič (baje, če se je ni kupovalo) ampak milijoni so pa vseeno igrali zadevo (in seveda niso plačali požrešnih 79 centov). Kje je tu logika? Poleg tiste očitne seveda, da je tudi 1 cent oderuška cena za karkoli.


Takšnih novic o koristi/škodi piratstva imaš toliko, da bi lahko do konca življena bral. Ne postavlja me na laž zato, ker govorim iz izkušenj moje družbe... Kako je lahko to laž?!

@axee... sem star 23, kot ti. Očitno imava precej različne izkušnje oz. znance in družbo.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

PaX_MaN ::

A boste rekli, da če je nekdo prišel do vaše hiše, celotno poslikal in jo zgradil na drugem koncu sveta ste vi ostali brez hiše? A je kakšen cegu vzel? A strehe ni? Neumno se vam bo zdelo, da nimate več edine take hiše, da je na drugem koncu identična vendar niste nič izgubili!

Ampak tista na drugem kraju ni identična, ker model originalne ni poslikal odznotraj, niti ne ve prave barve fasade, niti ne bo dobil pravega izvajalca za streho, ne ve kakšne zidake si uporabu, itd.
Ta argument bi bil valid, če kopije na torrentih ne bile 1:1 kopije (no, 0.999%, ker je pol še krekat treba, knede) originala oz. bi piratki kopijo spisali/posneli lastnoročno - iz nule, kot se more unle gradbenik pomudit z načrti, farbami zidakov, itn, da dobi "kao" 1:1 kopijo tvojga originala.
Sam nekak nikoli ne bosta oba pršla do 1:1 kopije, ne?

Me ne zanima. Tako kot delodajalca ne zanima, da ma moj pamž posebno potrebo po ne vem kakšnem zobnem aparatu. Ne bo on meni zato višjo plačo dajal. Sej ti pravim modeli so preživeti.

No sej, tko k založb ne zanima zakaj in čemu piratiziraš, samo internetse ti bodo mimogrede vzel, tko k ti njim vsako kopijo: brez opozorila, brez vprašanj, s kršitvijo par pravic(ti njim avtorsko in druge, oni teb pravico do zasebnosti, tajnosti občil,...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

M-XXXX ::

Ampak tista na drugem kraju ni identična, ker model originalne ni poslikal odznotraj, niti ne ve prave barve fasade, niti ne bo dobil pravega izvajalca za streho, ne ve kakšne zidake si uporabu, itd.
Ta argument bi bil valid, če kopije na torrentih ne bile 1:1 kopije (no, 0.999%, ker je pol še krekat treba, knede) originala oz. bi piratki kopijo spisali/posneli lastnoročno - iz nule, kot se more unle gradbenik pomudit z načrti, farbami zidakov, itn, da dobi "kao" 1:1 kopijo tvojga originala.
Sam nekak nikoli ne bosta oba pršla do 1:1 kopije, ne?

Zakaj ne? Pravzaprav sem prepričan, da če korektno pristopiš do lastnika hiše, jo pohvališ ti bo prav z veseljem odgovoril na vsa tvoja vprašanja. In lahko narediš v piko enako.

Fritz ::

axee je izjavil:


99% je morda pretiravanje, prepričan pa sem, da bi velika večina piratizirala še vedno, kljub poceni in modernim metodam kupovanja.


Pa naj delijo datoteke, kaj potem? Država je že tako vedno financirala domačo kulturo (avtorje), zato lahko zaradi mene uvede še dodaten davek/pavšal na širokopasovno povezavo in zagotovi način, da se iz tega denarja plačajo avtorji.

Vsak model restrikcije svobodnega pretoka informacij na spletu in neodvisnosti infrastrukture je škodljiv za družbo v celoti, razen v primerih utemeljenega suma težkih hudodelstev.

jerry2 ::

axee je izjavil:

jerry2 je izjavil:

Ta sistem s temi zaščitami in ploščki je zastarel in davno preživet, delajo pa očitno le na represiji, namesto, da bi se industrija prenovila. Možnosti je neskončno, le lotiti se je treba na pravem koncu. V končnem smislu bi imeli vsi dobiček in tudi industrija več dobička. 1 film za 2-3 EURO pa dvomim, da bo kdo vlekel po torrentih neznano stvar neznane kvalitete.


Se popolnoma strinjam, ampak to sva midva, ker veva da je za tako risanko potrebno delo. 99% mladih bo raje odšlo na Partis, kjer je kvaliteta takoj jasna (screenshoti, komentarji) in raje lovdalo torrente kot dalo 2€ za risanko. To je realnost. Tudi 2€ nebi dali, pa tudi če bi lahko zlovdali. In tega nebom nikoli razumel.


Ja samo digitalček in založbe takega štejejo kot "izgubljena 2 EURA". V resnici pa na nek način nista izgubljena, saj človeka, ki nekaj ne bi kupil, ne moreš šteti kot kupca. Je malo čudno in ne velja analogija iz materialnega sveta.

Se pa strinjam s še enimi, ki pravijo, da velikokrat gre za serije. Si jo zamudil in jo naložiš. In tudi legalni servisi obstajajo seveda, a le če si iz ZDA ponavadi ali pa vsaj če nisi iz SLO. Kolikokrat mi napiše, da ta serija (ki jo sicer proizvajalec, ko je bila na TV-ju objavi na netu, jaz ne morem do nje, ker sem iz SLO. ZAKAJ?)

Recimo še en primer. Moj tamali je blazno rad gledal serijo LIFE (življenje), ki jo je vrtel RTVSlo, žal je začel pri oddaji 9 od 10. Prosil sem na RTV Slo, če lahko, glede na to, da bi si serijo lahko tudi dal snemati in jo gledal potem (itak je digitalno torej bi jo lahko dal tudi sosedu končno če bi jo digitalno posnel), če bi lahko kako dobil še ostalih 8 delov, ker mi je všeč, da otroka zanimajo poučne stvari. Nisem mogel dobiti, kao ne smejo dajati iz hiše. Verjetno res ne smejo. Ampak hočem povedati da je cel sistem avtorskih pravic neumen iz iz starih časov. Potrebno bi ga bilo prenoviti, predvsem pa se zavedati, da je svet globalen in to izkoristiti, ne zatirati in postavljati umetnih mej.
tom & jerry

PaX_MaN ::

Ja samo digitalček in založbe takega štejejo kot "izgubljena 2 EURA". V resnici pa na nek način nista izgubljena, saj človeka, ki nekaj ne bi kupil, ne moreš šteti kot kupca. Je malo čudno in ne velja analogija iz materialnega sveta.

Ja, res ne vem zakaj tok Jankoviča matrajo k za Stožice podizvajalci niso dobil keša, k Jankovič itak ne bi plačal, pol ga tut ne moreš štet za plačnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

SuperVeloce ::

Saj to je, ne matrajo ga. Si kje prebral, da je v sodnem postopku, zaradi katerega bo moral poravnati vse podizvajalce in vse kazni?!
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Fritz ::

axee je izjavil:

Močno upam, da so samo ljudje okoli mene taki, in v bistvu živim v nekem svetu rojenih piratov. Ampak ko okoli pogledam, resno ne vidim ljudi, ki bi bili plačati 2€ za film, ali pa 15€ za celomesečno neomejeno streamanje le teh. "Zakaj bi, saj je zastonj na Partisu?!"


Dober streaming service je precej lažji in bolj user friendly kot Partis. Tisti, ki tako pogosto jemljejo avdio-vizualne vsebine na Partisu bi lahko zlahka denar, ki ga namenjajo za neuporabne TV programske pakete, namenili za streaming. In tudi streaming service je neke vrste pavšal..plačaš enkrat na mesec in gledaš kar hočeš.

axee ::

No, bomo videli, ko pride v Slovenijo. Sam o tem sanjam že dolgo. Dokler pa mi to ne bo omogočeno, je piratstvo edini način in me ni sram da piratiziram.

digitalcek ::

Fritz je izjavil:


Vsak model restrikcije svobodnega pretoka informacij na spletu in neodvisnosti infrastrukture je škodljiv za družbo v celoti, razen v primerih utemeljenega suma težkih hudodelstev.


Kreslinova skladba nedvomno NI iformacija. Saj ni vremenska napoved, oziroma nogometni rezultat! Pa še brez rezultata se da (pre)živeti. In brez vremenske. Vzameš s seboj marelo, pa je...

Tudi brez ogleda Avatarja se da preživeti. Garantirano! Ga nisem gledal, pa sem še vedno živ... Kreslinov koncert pa sem gledal nedavno na TV Slovenija. Ker nisem mogel na dan koncerta v Cankarja.

Avtorska fotografija, film, glasbeni album NISO informacije. Ravno zato (in tudi zato) hočejo avtorji za ogled naštetega denar.

Si že slišal, da bi nekdo zahteval denar za vremensko napoved?

Ampak tudi vremesnko pravzaprav plačujemo. Ta denar sicer dobi TV Slovenija preko obveznih naročnin. Najbrž pa nekaj dobi tudi vremenko (honorar za zunanjega sodelavca).

Toprej vremensko plačujemo/plačujete, avtor na spletu pa dobi prst v rit... In nobene naročnine. In praviloma nobene dotacije...

PaX_MaN ::

SuperVeloce je izjavil:

Saj to je, ne matrajo ga. Si kje prebral, da je v sodnem postopku, zaradi katerega bo moral poravnati vse podizvajalce in vse kazni?!

Folk se huduje da je to slabo in vse, tko k se folk huduje "ejga, en piratiziran komad ni enak enmu kupljenmu, oštja!"

Matic1 ::

Sej tudi včasih so si Pavlihovo pratiko sposojevali od sosedov in če so ocenili, da jo rabijo so jo kupili. In tako deluje model knjižnice, ki je v bistvu napreden model. Maš flat rate za dostop do vsebin in tudi jaz jo uporabljam. Če potem ocenim, da mi bo knjiga/vsebina prišla prav jo grem in jo kupim. Ker v današnjem svetu ljudi zanima miljon stvari, denarja v gospodinjstvu pa je omejeno in si ne moreš privoščiti vse kar te zanima. In takšen model je mogoče pravi. Imaš knjižnico kjer ti masa ljudi plačuje in imajo tudi tisti avtorji, ki ne dosegajo velike naklade (niso zanimivi za večino)nekaj od tega, ker knjižnica kupi njihov izdelek, da je dostopen in posledično sigurno kdo več kupi ta izdelek (ker je ugotovil, da ga to zanima) kot pa če te vsebine ne bi bilo na voljo.
Če pomislim, bi tudi flat rate plačeval, da bi imel dostop do npr. software, ki bi ga lahko prevohal in potem ugotovil, da mi ustreza in ga kupil. Zdaj pa imamo piratstvo in "oni" v večini primerov nimajo nič več od tega.

digitalcek ::

Matic1 je izjavil:

Ker v današnjem svetu ljudi zanima miljon stvari..


V sedemdesetih, osemdesetih letih nas je zanimalo kakih 10, ali največ 20 stvari, pa smo vseeno preživeli.
In tudi takrat je bil tehnični napredek, patentirane nove zadeve in iznajdbe.

Ali pa menite, da smo bili (zato, ker nas ni zanimalo miljon stvari), a prori glupi? In vi danes ste napram nam sedaj über pametni?
Vsaj 10% ljudi (raziskava) pa je danes funkcionalno nepismenih. In še vsaj 10% popolnoma nesposobnih realnih stikov.
Zakaj že? Ravno zato, ker jih zanima miljon stvari, obvladajo pa mogoče dve, največ tri...

Toliko o današnjem svetu.

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

@Matic1: a potem zagovarjas, da se sposoja opensource koda ne da bi se drzal licence? Saj avtor ni nic izgubil.

axee ::

Meni se zdi način knjižnice oz izposoja, kar v digitalnem svetu lahko imenujemo streaming edini način, da rešimo problem piratstva.

Žalostno se mi zdi, da v Sloveniji tega nimamo omogočeno, vseeno pa se problem piratstva omenja. V iTunes knjižnici imam cca 14.000 komadov, od tega 3 albume kupljene na iTunes store. Ostali komadi so tam samo zato, ker poslušam glasbo med delom in pa zato, ker bom tisti komad predvajal enkrat na leto. Enako je z filmi in serijami, 99% jih pogledam samo enkrat (piratske vsebine), tistih nekaj filmov, ki pa jih z veseljem gledam večkrat pa sem kupil.

Streaming za flat mesečno naročnino se mi zdi edini dober in moderen način legalne uporabe digitalnih vsebin, primeren načinu gledanja v teh časih. Sedaj pregledamo in preposlušamo ogromno vsebin, veliko več kot včasih, učinek teh vsebin pa je kratkotrajen, zato se nakup vsebin za večino ljudi ne splača, streaming bi se..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Fritz ::

axee je izjavil:


Streaming za flat mesečno naročnino se mi zdi edini dober in moderen način legalne uporabe digitalnih vsebin, primeren načinu gledanja v teh časih. Sedaj pregledamo in preposlušamo ogromno vsebin, veliko več kot včasih, učinek teh vsebin pa je kratkotrajen, zato se nakup vsebin za večino ljudi ne splača, streaming bi se..


Na koncu bova ugotovila, da se celo strinjava ;) Nekatere rešitve že obstajajo pa tudi nove bodo prišle. Streaming je dobra rešitev deljenja a-v vsebin za osebno rabo.

smash ::

jaz ne dam niti centa za karkoli, dokler bo dostopno na netu, pa se popolnoma zavedam truda, ki je nekdo vložil v nek produkt

ali naj gre za knjigo, film, karkoli... avtorji so se nekako navadili, da bi s tovrstno "umetnostjo" radi zaslužili....kot vemo, se z umetnostjo ni v preteklosti nikoli služilo, ampak so avtorji ponavadi bili siromaki, ki so zaradi svojega talenta zasloveli šele po smrti

zaradi mene se lahko sesuje cel holywood, pa vsi avtorji knjig tega sveta....svet se bo prečistil teh ljudi željnih denarja, in vzcvetela bo nova (stara) umetnost, vrnila se bo kvaliteta, do izraza bo zopet prišel talent in ne zveze, denar in poznanstva

po drugi strani pa bo čez 20-30 let filme generiral računalnik, in to ne nek holywoodski, ampak domači comp, če ne tablica..on the fly

vsak dan ti bo comp skomponiral komad po tvojem okusu, ki ti bo vsak dan boljši od tistega prejšnjega...

ne vem, na koga se bodo potem spravili avtorji filmov in knjig?!? kje bodo potem služili?


no mal nakladanja za lahko noč :)

Matic1 ::

digitalcek je izjavil:


Ali pa menite, da smo bili (zato, ker nas ni zanimalo miljon stvari), a prori glupi? In vi danes ste napram nam sedaj über pametni?
Vsaj 10% ljudi (raziskava) pa je danes funkcionalno nepismenih. In še vsaj 10% popolnoma nesposobnih realnih stikov.
Zakaj že? Ravno zato, ker jih zanima miljon stvari, obvladajo pa mogoče dve, največ tri...
Toliko o današnjem svetu.

Evo toliko o tvojem omejenem načinu razmišljanja.
Prvič: ali sem jaz kje omenil, da ste bili glupi ali pa da smo mi uber pametni?
Drugič: v tistem času je bilo je bilo sigurno čez 10% ljudi ko niso imeli osemletke narejene in ne boš rekel, da so bili kaj bolj funkcionalno pismeni kot te sedanje osebe, ki jih omenjaš.
Tretjič: Evo ti tvoje slinjenje nad preteklostjo.
Še boljše je pa bilo par stoletij od tvojega časa nazaj. Ko so ti itak povedali kaj moraš misliti in kaj je prav in kaj ni. Njim je bilo še boljše in lažje. In ste vi bili vi tisti, ki ste bili uber pametni uni pa glupi. A sedaj zaznaš svoj vzrec razmišljanja? Ti misliš, da tisti čas, ko si ti živel in tisti momenti v času, ki jih ti najbolj ceniš uber vsega življenja v zeeeeeeeelo dolgem razponu človeštva. Sam sebe in način življenja postavljaš na piedestal nad vsemi ostalimi, ki jih zaničuješ, ker se niso rodili takrat ko ti in ne razmišljajo tako kot ti. lepo, nimam kaj
I'm done.

Gandalfar je izjavil:

@Matic1: a potem zagovarjas, da se sposoja opensource koda ne da bi se drzal licence? Saj avtor ni nic izgubil.

Kje sem to zagovarjal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matic1 ()

PaX_MaN ::

po drugi strani pa bo čez 20-30 let filme generiral računalnik, in to ne nek holywoodski, ampak domači comp, če ne tablica..on the fly

Tole recimo zgleda kompjutersko generirano a ni. Poglej ceno spodaj.:P
Model letno zasluži 120M$.

Gandalfar ::

Tam kjer si rekel, da kupis ce te zanima oz. ti je bilo vsec, prej gres pa pogledat. Sej odprto kodo si tud da tko mal sposodt, da vids, ce se ti splaca zadevo prepisat se enkrat. Da vidis, ce se sploh prodaja.

Matic1 ::

Heh. Ne razmišljam tako programersko kot mogoče ti. Po tvoji logiki potem jaz tudi grem v knjižnico in si potem prepišem knjigo in jo probam prodajat? Pa verjetno se dogaja, da dejansko kdo sestavlja knjige skupaj, še posebej razne pomagajmo si sami in "vstavi poljubno" za telebane. Kot sem že prej napisal, vedno se bodo našli osebki, ki iščejo bližnjice. Ostali bomo pa zato na cedilu ostali...

digitalcek ::

smash je izjavil:

jaz ne dam niti centa za karkoli, dokler bo dostopno na netu, pa se popolnoma zavedam truda, ki je nekdo vložil v nek produkt
ali naj gre za knjigo, film, karkoli... avtorji so se nekako navadili, da bi s tovrstno "umetnostjo" radi zaslužili....kot vemo, se z umetnostjo ni v preteklosti nikoli služilo, ampak so avtorji ponavadi bili siromaki, ki so zaradi svojega talenta zasloveli šele po smrti


Prav želim si (zaradi takih, kot si ti!), da pridemo v situacijo, ko boste tudi delavci/uslužbenci delali zastonj. Ko boste dejansko siromaki (kot so mnogi avtorji). In ko se vam bodo za vaše 40-letno sodelovanje v firmah zahvalili šele v pogrebnem govoru.

smash ::

digitalcek je izjavil:

smash je izjavil:

jaz ne dam niti centa za karkoli, dokler bo dostopno na netu, pa se popolnoma zavedam truda, ki je nekdo vložil v nek produkt
ali naj gre za knjigo, film, karkoli... avtorji so se nekako navadili, da bi s tovrstno "umetnostjo" radi zaslužili....kot vemo, se z umetnostjo ni v preteklosti nikoli služilo, ampak so avtorji ponavadi bili siromaki, ki so zaradi svojega talenta zasloveli šele po smrti


Prav želim si (zaradi takih, kot si ti!), da pridemo v situacijo, ko boste tudi delavci/uslužbenci delali zastonj. Ko boste dejansko siromaki (kot so mnogi avtorji). In ko se vam bodo za vaše 40-letno sodelovanje v firmah zahvalili šele v pogrebnem govoru.


lej kaj si zdaj slabe volje...nekatere službe izginjajo, druge prihajajo....danes recimo ni več služb telefonistk, pa se noben ne pritožuje, čas jih je povozil...ti boš pač našel kaj drugega in bo problem rešen..ne bit zdaj slabe volje

SuperVeloce ::

Itak, ker za sromake je krivo piratiziranje in ne založniške hiše? Ker ne rečejo oni, koga bodo zastopali in koga ne? Ker brez njih 20 let nazaj nisi imel šanse, sedaj pa imaš? Sigurno so dvajset let nazaj vsi sromaki lahko krivili piratstvo? Prodaja je sedaj večja kot kdajkoli prej. Zaradi interneta. Včasih se mi kar smeji, ko vidim samo zraven nicka digitalcek "predlagaj izbris", čeprav verjetno ne bom nikoli kliknil...

stokrat zlajnano...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

digitalcek ::

Matic1 je izjavil:

[
Prvič: ali sem jaz kje omenil, da ste bili glupi ali pa da smo mi uber pametni?


Vsaj 50% mladih skozi svoje poste, zapise, skozi svoj do konca podcenjevalen odnos do starejših sporoča, da so jim stari ljudje odveč, da jih ne jemljejo resno, ne njih ne njihovega znanja, izkušenj, pameti.

V 2011 je bila med slovenskimi srednješolci narejena raziskava. Kakih 70% vprašanih mladičev je odgovorilo, da so starejši družbi vsekakor samo v breme. Ne vedoč v svoji omejenosti, da bodo tudi oni čez 50 let - stari.

Pika. O toleranci slovenske mladine do starejših se torej NIMAMO več kaj pogovarjati!

Lahko se pogovarjamo samo še o zelo majhni toleranci mladih do avtorjev, kar je vidno v mnogih postih v tej in drugih, s to povezanih temah.

Zgodovina sprememb…

digitalcek ::

smash je izjavil:


lej kaj si zdaj slabe volje...nekatere službe izginjajo, druge prihajajo....danes recimo ni več služb telefonistk, pa se noben ne pritožuje, čas jih je povozil...ti boš pač našel kaj drugega in bo problem rešen..ne bit zdaj slabe volje


Zadnje dni sem zelo dobre volje. Prihaja Acta.
Slabše, kot je bilo, pač ne more biti. Bo le boljše, ali celo dosti boljše! Za avtorje...

SuperVeloce je izjavil:

Včasih se mi kar smeji, ko vidim samo zraven nicka digitalcek "predlagaj izbris", čeprav verjetno ne bom nikoli kliknil...


Ti kar klikni!
Če nekdo razmišlja (misli) drugače, ga pač zradiramo. Nič drugače kot v Rusiji, S. Koreji, Kubi, itd.

In vi meni o demokraciji, ki jo omogoča splet? Ne me hebat s takimi...

Zgodovina sprememb…

SuperVeloce ::

Kakšna raziskava nekaj... med prepotentnimi norci na triletni šoli, kjer končajo ker jih starši niso znali naučiti vrednot?

Spoštovanje pa si prislužiš s svojim odnosom do družbe in dobrimi rezultati v življenju... leta tu nimajo nobene veze. Če pa misliš, da ker si starejši, si avtomatsko lastiš pravico, da zahtevaš spoštovanje, čeprav ga ne vračaš v enaki meri, potem pa: "welcome to the cruel new world"
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Matic1 ::

digitalcek je izjavil:

Matic1 je izjavil:

[
Prvič: ali sem jaz kje omenil, da ste bili glupi ali pa da smo mi uber pametni?

V 2011 je bila med slovenskimi srednješolci narejena raziskava. Kakih 70% vprašanih mladičev je odgovorilo, da so starejši vsekakor družbi samo v breme. Ne vedoč v svoji omejenosti, da bodo tudi oni čez 50 let - stari.
Pika. O toleranci slovenske mladine do starejših se torej NIMAMO več kaj pogovarjati!
Lahko se pogovarjamo samo še o zelo majhni toleranci mladih do avtorjev, kar je vidno v mnogih postih v tej in drugih, s to povezanih temah.


Ti se rajši vprašaj, kaj si ti razmišljal ko si bil mlad. In iz prve roke ti povem, kaj je meni moja mati in fotr in teta ter stric na družinskem srečanju govorili. Da ko so bili oni stari tam okoli 20 so isto mislili, da bi morali starejši od 50 že kar umret, ko so tako stari. In vsi so se strinjali. Pa grem svojega tiča dat stran, da sta moja dva starejša od tebe. Veš temu se reče GENERACIJSKA RAZLIKA.
Se pa strinjam, da ni več spoštovanja do starejših kot je bilo včasih, kot ste ga vi imeli in tudi še mi.

Sem tudi sam že to večkrat opazil. Pa se mi zdi, da se ta problem isto tiče VAS/nas (s tem mislim staršev), ker niste tega privzgojili. Ker poznam veliko mlajše od sebe, ki pa imajo neko občo maniro in spoštovanje ter normalno komuniciranje. Mogoče se pa preveč na forumih zadržuješ in potem posplošuješ, ker nimaš pravega stika in razmišljanja.
ps. btw tudi jaz nisem več rosno mlad

thramos ::

V 2011 je bila med slovenskimi srednješolci narejena raziskava. Kakih 70% vprašanih mladičev je odgovorilo, da so starejši družbi vsekakor samo v breme. Ne vedoč v svoji omejenosti, da bodo tudi oni čez 50 let - stari.


Pa če bi bla narejena 1911 bi bli rezultati podobni. Pa 1011 tudi.

In obratno tudi, digitalčkov pogled na mladino ni nič novega.

I see no hope for the future of our people if they are dependent on the frivolous youth of today, for certainly all youth are reckless beyond words.
When I was a boy, we were taught to be discrete and respectful of elders, but the present youth are exceedingly wise and impatient of restraint.
--- Hesiod, Eighth Century B.C.

digitalcek ::

thramos je izjavil:

V 2011 je bila med slovenskimi srednješolci narejena raziskava. Kakih 70% vprašanih mladičev je odgovorilo, da so starejši družbi vsekakor samo v breme. Ne vedoč v svoji omejenosti, da bodo tudi oni čez 50 let - stari.

Pa če bi bla narejena 1911 bi bli rezultati podobni.


Seveda nimaš pojma. Enako kot večina ljudi, ki uporablja internet. Uporablja, vendar za NEprave zadeve.

1911 je kar velik ostotek otrok starše VIKAL! Da jih torej ni spoštoval, praviš?

SuperVeloce ::

Vikal/tikal... kaj bi rad sploh s tem povedal? Da imaš s tem spoštovanje? Strahospoštovanje? Strah? lol.

Na faksu se vikamo/tikamo obojestransko glede na dogovor s profesorjem/asistenti nekega laboratorija. Spoštovanje je obojestransko, neglede na starost. Sedaj pa nehaj, ker očitno se ti preveč toži po času, v katerem si ti bil mlad... titovi pionirčki pa to
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

digitalcek ::

SuperVeloce je izjavil:

Vikal/tikal... kaj bi rad sploh s tem povedal? Da imaš s tem spoštovanje? Strahospoštovanje? Strah? lol.

Na faksu se vikamo/tikamo obojestransko glede na dogovor s profesorjem/asistenti nekega laboratorija. Spoštovanje je obojestransko, neglede na starost. Sedaj pa nehaj, ker očitno se ti preveč toži po času, v katerem si ti bil mlad... titovi pionirčki pa to


Ja, veš da se mi toži po 1911-em letu. Pametnjakovič! Drnovškov, Pahorjev pa Janšev pionirček, pa to.

Matic1 ::

Veš kaj 1911 je veliko večji odstotek staršev teplo in izkoriščalo otroke kjub vsemu spoštovanju, ki so jim ga kazali.
Večkrat sem spremljal tvoje trollanje po forumu in sem se čudil kaj ti pišeš in se povečini zadržal, da bi ti kaj napisal pa se mi niti dalo. Danes si me pa povlekel v to debato o preteklosti. Ker ti uživaš se prerekat s povečini veliko mlajšimi od tebe, ki ti kontrirajo. Ti pa tumbaš svoje naprej in hraniš svoj pretekli ego. Pejd pa kupi time machine pa odleti magari nazaj v srednji vek pa na bakroreze ustvarjaj svoje mojstrovine. Tiste bo težje skopirat brez pretiranega fizičnega napora.
Ker s tabo govorit o sedanjosti in prihodnosti je tako ko bi jaz psa hotel naučit naj prime kozarec. Samo ga je evolucija zafrknala pa mu ni dala palcev :)

digitalcek ::

Matic1 je izjavil:


Ker s tabo govorit o sedanjosti in prihodnosti je tako ko bi jaz psa hotel naučit naj prime kozarec. Samo ga je evolucija zafrknala pa mu ni dala palcev :)


Tebe pa je zahebala današnja tehnologija. Ker ti je dala google (brskanje brez konca in sistema). In profil na Facebooku. Pa ne samo tebe. Še 800.00 Slovencev. Skoraj polovico...

Toliko o bleščeči sedanjosti.

opeter ::

No, zdaj samo še ostale torrent strani, pa so založbe zmagale.

Če gledam s strani navadnega uporabnika, je to na eni strani izguba, na drugi strani pa je morda dober korak v smer, da se bo v primeru, da ne bi bilo dostopa do nelegalnih vsebin, lahko končno razširile odprtokodne oz. odprte in brezplačne (oz. vsaj cenejše) alternative na vseh področjih. Pa naj bo to film, glasba, programi, igre ali karkoli drugega.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

SuperVeloce ::

edit: sem raje zbrisal, nema smisla.

opeter, se strinjam.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Torrentz.eu umolknil (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6017875 (11950) BorutK-73
»

MPAA dosegla zaprtje strani Popcorn Time in YTS, konec skupine YIFY

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4517033 (12136) Jeronimo
»

Demonoidov operater izpuščen, stran živi dalje pod .hk domeno

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
359106 (5964) D3m
»

Programerju spletne strani Kino.to štiri leta zapora

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
178262 (6317) MrStein
»

FileSonic onemogočil deljenje datotek (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5518783 (15907) SuperVeloce

Več podobnih tem