» »

Ponovna aktivacija Windows 7

Ponovna aktivacija Windows 7

sinalko ::

LP. V kratkem bom zamenjal v računalniku grafično in dodal SSD disk. Ker bom seveda, na novo naložil Windows 7, me zanima, če se lahko kaj zalomi pri ponovni aktivaciji. Bo spet dovolj, da samo vpišem kodo, sem jo dobil zraven originalnih Windowsov?

s1m0n ::

Če bodo problemi, samo pokličeš na MS in se vse lepo preko telefona uredi!

sinalko ::

s1m0n je izjavil:

Če bodo problemi, samo pokličeš na MS in se vse lepo preko telefona uredi!


Hvala. Mogoče še. A se da z programom, ki ga dobim zraven Northon Ghost 15, prekopirat sistemska particija C: iz trdega diska na SSD disk? Tako, da ne bi bila potrebna ponovna inštalacija Windowsov ali je vseeno boljša sveža inštalacija?

kmetek ::

Če se ne motim, večina svetuje svežo inštalacijo zaradi TRIM, pa ne pozabi imeti BIOS za SSD ACHI način.

sinalko ::

kmetek je izjavil:

Če se ne motim, večina svetuje svežo inštalacijo zaradi TRIM, pa ne pozabi imeti BIOS za SSD ACHI način.


V bistvu je moja plošča starejšega datuma, INTEL DG31 z SATA 2 krmilnikom in nima možnosti izbire AHCI. Na izbiro je samo IDE mod - NATIVE ali LEGACY. Verjetno je vseeno, kaj izberem pred namestitvijo Windowsov. Pozneje še vedno lahko spremenim v BIOSU eno ali drugo, glede na to, katera izbrana opcija bo ponujala večjo hitrost SSDja ali? Če prav razmišljam. :-) Funkcija TRIM pa je itak verjetno odvisna od operacijskega sistema, Windows 7 bi jo naj omogočal, in pogona samega če jo podpira? Prosim za pomoč. Odločil pa sam se za SAMSUNG 830 64GB SATA3. Hvala.

OmegaBlue ::

Ne, nikakor ni vseno, če boš to spreminjal kasneje se windowsi ne bojo zagnali. V biosu nastavi sata mode v native.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10722005 (9272) nsa_ag3nt
»

SSD format in čista inštalacija WIN7

Oddelek: Pomoč in nasveti
101395 (1163) AC_DC
»

crucial bx100 crystal disk mark slab rezultat

Oddelek: Strojna oprema
493092 (2364) dj_uro
»

Izdelava kopije/slike diska?

Oddelek: Programska oprema
152652 (2338) slitkx
»

Windows 7 - počasen zagon

Oddelek: Pomoč in nasveti
336084 (5650) Tine:)

Več podobnih tem