» »

Kateri ultrabook?

Kateri ultrabook?

1
2
»

klasicni ::

Ja mene tudi zanima katerega Win 8 ultrabooka priporočate, priporočljivo z mat zaslonom.
Je Samsung series 9 vreden svojega denarja?

Uranij ::

Naj še jaz pristavim svoj lonček.

Trenutno imam lenovo x60, že 5 leto (kupil sem ga na e-bayu leta 2009), ki deluje še vedno odlično. Počasi me je začela motiti počasnost, saj gre vendarle za računalnik iz leta 2006-2007, pa tudi ločljivost na tem računalniku ne blesti.

Računalnik potrebujem v glavnem za raznorazno (windows,VS + Eclipse + avrstudio & linux) programiranje, branje člankov ter podobne zadeve. Igric ne igram.

Pomembno je, da ima vsaj 1920x1080(1200) ločljivost, i5 ali i7 (pač nekaj novejšega in vzdržljivega), ssd in recimo >= 8 GB ram. Monitor je lahko maximalno 14", ampak to je resnični maksimum, če je manjši je bolje. Dlje kot baterija zdrži, bolj vesel bi bil. Touch screen ni potreben. V kolikor ima izhod za dva zunanja monitorja doda favoritu eno veliko prednost.

Gledal sem lenovote thinkpad, ki so mi bili vedno najbližje, vendar jih matra resolucija. Glede ostalih pa pravzaprav nimam pojma. Kako se danes kej obnesejo samsungi, asusi, sony-ji ali toshibe? Prihaja sicer v kratkem kakšen lenovo ven, ki bi bil interesanten? Obstaja še kakšna znamka, ki bi ji bilo vredno posvetiti pozornost? Gledal sem tudi apple, ampak se mi z raznimi bootcampi in podobnimi zadevami ne da ukvarjat.

Cena? Tudi tu nisem čisto prepričan, vendar za dober računalnik lahko primaknem 1500-2000 €, več bi bilo pa že malenkost preveč.

Naj pa omenim, neke nuje ni. V kolikor prihaja kaksna revolucija ven lahko do novega leta z lahkoto počakam.

Hvala in LP,

Matija

Infinity ::

Če si vajen kvalitete Lenovo thinkpad-a ti bo edina logična izbira thinkpad x1 carbon. Lanske modele ponekod najdeš za cca. 1500€ z 8GB rama, 256GB SSD in i7 procesorjem. Aja, še to, velikost je 14" in resolucijo ima 1600x900.

LP, I

Uranij ::

Ja, nekaj takega sem tudi ze gledal pa se mi je zdel drag. Morda rabljen + docking station. Ima kdo kaksno idejo kje bi se dalo x1 videt?

Sba ::

Mogoče Acer Aspire S7?
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

barakus ::

Problem teh starejših thinkpadov je da resolucijo SUX. 1600x900 sux

Dosan ::

Uranij je izjavil:

Naj še jaz pristavim svoj lonček.

Trenutno imam lenovo x60, že 5 leto (kupil sem ga na e-bayu leta 2009), ki deluje še vedno odlično. Počasi me je začela motiti počasnost, saj gre vendarle za računalnik iz leta 2006-2007, pa tudi ločljivost na tem računalniku ne blesti.

Računalnik potrebujem v glavnem za raznorazno (windows,VS + Eclipse + avrstudio & linux) programiranje, branje člankov ter podobne zadeve. Igric ne igram.

Pomembno je, da ima vsaj 1920x1080(1200) ločljivost, i5 ali i7 (pač nekaj novejšega in vzdržljivega), ssd in recimo >= 8 GB ram. Monitor je lahko maximalno 14", ampak to je resnični maksimum, če je manjši je bolje. Dlje kot baterija zdrži, bolj vesel bi bil. Touch screen ni potreben. V kolikor ima izhod za dva zunanja monitorja doda favoritu eno veliko prednost.

Gledal sem lenovote thinkpad, ki so mi bili vedno najbližje, vendar jih matra resolucija. Glede ostalih pa pravzaprav nimam pojma. Kako se danes kej obnesejo samsungi, asusi, sony-ji ali toshibe? Prihaja sicer v kratkem kakšen lenovo ven, ki bi bil interesanten? Obstaja še kakšna znamka, ki bi ji bilo vredno posvetiti pozornost? Gledal sem tudi apple, ampak se mi z raznimi bootcampi in podobnimi zadevami ne da ukvarjat.

Cena? Tudi tu nisem čisto prepričan, vendar za dober računalnik lahko primaknem 1500-2000 €, več bi bilo pa že malenkost preveč.

Naj pa omenim, neke nuje ni. V kolikor prihaja kaksna revolucija ven lahko do novega leta z lahkoto počakam.

Hvala in LP,

Matija


Za Asus ultrabooke ti lahko povem da se super obnesejo. Imam sledečega : http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Sicer premalo RAMa za tvoje zahteve ampak če pobrskaš se tudi boljši modeli (i7, več rama, večji SSD) najdejo. Mat ekran z resolucijo 1920x1080 in povprečno vsaj 6 ur baterije (odvisno seveda kaj počneš, ampak mislim da pod 5 ur in pol ni šlo nikoli). Težko najdem kaj kar bi me res motilo, tipkovnica je super (vseeno preveri, ljudje imamo različne okuse), dovolj velik trackpad (dejansko kar precej uporabljam geste, čeprav imam W7 gor). SSD + i5 3rd gen se kot lahko pričakuješ super obneseta in ni momenta kjer bi bila kakšna upočasnitev sistema/nalaganja. Ima sicer solidno integrirano grafo ampak to pač ni računalnik za mid-high zahtevne igre če želiš nek dober fps. Po (blizu) enem letu uporabe ti mirne duše priporočim Asusove ultraboke ker je build quality in vse ostalo na vrhuncu, še bolj če ti rata dobiti kakšen dober deal s popustom.

Invictus ::

13 inčni MacBook Air ima vse kar rabiš.

Pa baterijo, ki dela več kot 10 ur.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

b4d ::

Invictus je izjavil:

13 inčni MacBook Air ima vse kar rabiš.

Pa baterijo, ki dela več kot 10 ur.


MBA je zakon, ce te ne moti 1440x900 resolucija, to je edini minus zaenkrat, ker enkrat ko probas 1680x1050 na 13", povratka ni :)
b4d.sablun.org

MadMax ::

Dosan je izjavil:

Za Asus ultrabooke ti lahko povem da se super obnesejo. Imam sledečega : http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Sicer premalo RAMa za tvoje zahteve ampak če pobrskaš se tudi boljši modeli (i7, več rama, večji SSD) najdejo. Mat ekran z resolucijo 1920x1080 in povprečno vsaj 6 ur baterije (odvisno seveda kaj počneš, ampak mislim da pod 5 ur in pol ni šlo nikoli). Težko najdem kaj kar bi me res motilo, tipkovnica je super (vseeno preveri, ljudje imamo različne okuse), dovolj velik trackpad (dejansko kar precej uporabljam geste, čeprav imam W7 gor). SSD + i5 3rd gen se kot lahko pričakuješ super obneseta in ni momenta kjer bi bila kakšna upočasnitev sistema/nalaganja. Ima sicer solidno integrirano grafo ampak to pač ni računalnik za mid-high zahtevne igre če želiš nek dober fps. Po (blizu) enem letu uporabe ti mirne duše priporočim Asusove ultraboke ker je build quality in vse ostalo na vrhuncu, še bolj če ti rata dobiti kakšen dober deal s popustom.

Sem pred letom resno razmišljal o takem, super ohišje, zaslon, avtonomija, ....
Toda da sem pri zlatarskih 1.6kEUR (256GB SSD, i7) obsojen na pribitih 4GB RAMa in samo 10/100 mrežno mi žal ni šlo v račun.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Fizikalko ::

Tudi sam kupujem Ultrabook.

Sem predvsem pred dilemo Thinkpad Carbon X1 Toruch vs Sony Vaio Pro 13.

Prvi ima vse razen kul zaslona, druga pa kul zaslon, moti me pa predvsem, da nima sledilnega gumba sredi tipkovnice (Thinkpadi imajo fenomenalnega, tistega rdečega, se sploh ne more primerjati s sledilno ploščo).

Ima kdo kaj konkretnih izkušenj?

Sba ::

Ne rabiš gumba, če imaš pa touchscreen.

S Thinkpadom se še nisem srečal, pri Vaiu pa me malenkost zmoti, da se precej opazno torzijsko zvija, kar je pač posledica karbonskega ohišja in me verjetno niti nebi odvrnilo od nakupa. Če se ne motim je omenjeni Thinkpad še Ultrabook tretje generacije.

Kaj pa Lenovo Yoga 2 Pro? Ima QHD zaslon (3200*1800).
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Tomson ::

Kolikor sem bral teste je ThinkPad Carbon X1 sigurno boljši od Sony Vaio Pro 13, ampak tudi skoraj 2x dražji (dvomim pa da je 2x boljši).

Yoga 2 Pro je pa zanimiv hibrid, ima res odličen zaslon, hitro se prelevi v "tablico", ima super zvočnike, odlično tipkovnico in clickpad, po drugi strani pa ima slabšo avtonomijo od konkurence in pa SSD je podpovprečno hiter. Je pa za 1200€ zanimiv ultrabook ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

mailer ::

Tomson je izjavil:


Yoga 2 Pro je pa zanimiv hibrid, ima res odličen zaslon, hitro se prelevi v "tablico", ima super zvočnike, odlično tipkovnico in clickpad, po drugi strani pa ima slabšo avtonomijo od konkurence in pa SSD je podpovprečno hiter. Je pa za 1200€ zanimiv ultrabook ...

Danes sem ga videl pri mentorju in je rekel, da ga je zgoraj omenjeni Yoga, sicer stari model prijetno presenetil. Ga ima kot službeni računalnik in ga v službi uporablja kot prenosnik, doma pa kot tablico. Še en glas za Yoga od mene. Pa preizkusi ga pred nakupom.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Fizikalko ::

Uh, pri Jogi me pa moti tipkovnica... sem se razvadil, ker sem bil doslej na ThinkPadih. Pa še tistega tracking gumba nima, touch screen tega ne more nadomestiti v vsaki situaciji...

ombre ::

Sam imam ultrabook Sony Vaio SVT 1312. Je fajn, ima touch, SSD in je presneto hiter ter odziven. Kar pa je slabo, pa je glossy ekran, z nizko ločljivostjo in neberljivostjo na soncu in pa tipkovnica ni bogve kaj. Pa še ena fajna stvar ki jo ima, možnost sočasne uporabe SSD in navadnega diska (SATA + micro SATA priklop)
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Tjaša182 ::

Živjo!

Kupujem ultrabook in se nekak odločam med Samsungom Series 9 in Sony-em Vaio Multi Flip.
http://www.comshop.si/shop/RaCunalniStv...
http://www.bigbang.si/prenosni-racunaln...

Ima kdo kakšne izkušnje s katerimkoli? Sama bi ga sicer imela samo za osnovno uporabo (glasba, filmi, office programi, surfanje...).

noob96 ::

Eno vprašanje. Kako ločiti med novimi in starimi modeli carbon x1? Nevem kako naj iščem po trgovinah
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehod na MAC

Oddelek: Pomoč in nasveti
436173 (2810) c3p0
»

Ultrabook

Oddelek: Kaj kupiti
212473 (1900) fortycc
»

Programerski laptop

Oddelek: Kaj kupiti
416853 (4862) ragezor
»

Pc vs. mac ultrabook

Oddelek: Kaj kupiti
358030 (7002) Mat3v7
»

Dobri in poceni prenosniki za FERI? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6416747 (14504) VANR

Več podobnih tem