» »

Kolesarjenje v mrazu

Kolesarjenje v mrazu

Temo vidijo: vsi
««
3 / 10
»»

Aston_11 ::

Si pa pogumen. Verjetno sicer kamera daje vtis, da je šlo na tesno s tistim kombijem.

Glede gum - prodajajo neke, za katere trdijo, da jih trni ne predrejo. Morda bi bile tudi proti steklenim koščkom. Mene so itak že parkrat prišlo iskat po par km daleč, npr. v sredo gozda, kjer mi je km pred asfaltom šla guma. Sem pa norel po gozdu z naglavno lučko, pa se je kar videlo...

jype ::

Na biciklu na posnetku so Schwalbe Ultremo DD, ki se zaenkrat odlično obnesejo po sranju, ki je trenutno nastlano po kolesarskih stezah (glažovina, pesek, ostanki zimskih avtomobilskih prometnih nesreč).

Niti ni šlo na tesno, res je širokokotna kamera in zato zgleda ožje, kot je v resnici - je pa vseeno obsceno zahtevati od kolesarjev, da se držijo predpisov, če se jih vozniki tono in več težkih motornih vozil ne znajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

jype ::

Prva, precej mrzla:

gruntfürmich ::

čakaj čakaj, jst to prav vidim shimano ultegro?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich> čakaj čakaj, jst to prav vidim shimano ultegro?

Kje? To kar mam jaz so 9sp tiagra ročke iz leta 2001. Bi mogoče kupu 105, če bi na tem biciklu prevozu več kot 10kkm na leto.

(Tisto na posnetku zgoraj so pa Campagnolo Mirage.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

jype ::

Temu danes jaz sicer ne bi rekel mraz, ampak en mulc se je glasno drl na svojo mamo: "Glej, kr pozimi!"

http://bou.si/pic/batch/tretjitretji

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

2loud4u ::

@yipe

Na kakšen način se pa ukvarjaš s kolesarstvom? Poklicno ali ljubiteljsko?

Ne vem, zakaj se nekateri tako zgražajo, ko vidijo nekoga, ki se sredi zime pelje s kolesom... 8-O
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

jype ::

2loud4u> Na kakšen način se pa ukvarjaš s kolesarstvom? Poklicno ali ljubiteljsko?

Izključno zato, ker gre kolesarjenje toliko ljudem tako zelo v nos (in ker je fino).

Ne maram poklicnih športov, tekmujem izključno zoper uro.

2loud4u ::

"Izključno zato, ker gre kolesarjenje toliko ljudem tako zelo v nos (in ker je fino)."

Hm, zakaj se ti pa zdi, da gre kolesarjenje veliko ljudem v nos? Meni se pa niti ne zdi, razen mogoče kakim norcem na cesti..
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

jype ::

2loud4u> Hm, zakaj se ti pa zdi, da gre kolesarjenje veliko ljudem v nos? Meni se pa niti ne zdi, razen mogoče kakim norcem na cesti..

Spremljaj ta forum, boš videl.

2loud4u ::

Saj sem ga dolgo spremljal, pa ga zdaj le še zelo malo... (Ne da se mi zapravljat časa po nepotrebnem in še to s tem, ko odgovarjam na kakšne "glupe" poste).
c^2=E/m
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz|16MB L2
Cache|Sapphire HD6850|4GB FB-DIMM|HP 575W

korenje3 ::

wtf. jype se je pridružil kolesarskemu klubu? lol
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

jype ::

Ne. Sem pa počastil spomin na... No, saj vse piše na linku.

Alexius Heristalski ::

0:20 se mi je zazdelo znano in sem preveril, da je Cesta v Prod, yesssss. Prav sem mislil. Včasih sem stanoval tam blizu.

Ne zameri za offtopic.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

joej970 ::

Zdravo
Kako pa vzdržujete kolo po turi zdaj pozimi, ko solijo ceste? Ga potem sperete? Ker mislim, da sol razjeda kolo, ali ne?
,
In pa: imam kolo z diski in zadnji mi je začel zelo skripati oz. ko ga stisnem do konca se slisi, kot da bi za mano mukale krave:8). Kakšen nasvet morda kako to odpraviti?

Lp

jype ::

joej970> Kako pa vzdržujete kolo po turi zdaj pozimi, ko solijo ceste? Ga potem sperete? Ker mislim, da sol razjeda kolo, ali ne?

Z malo vroče vode, ja. Če je res umazan, potem opereš tudi z detergentom.

šernk ::

Namaži ga z oljem ali mastjo >:D

ok malo resnosti:
najbrž imaš pretrde ploščice ali pregret disk. Obstaja pa tudi opcija napake v materialu, ampak slednjega ti itak nihče ne bo priznal. Rešitev je menjava ploščic, če slednje ne pomaga, pa še menjava diska.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

joej970 ::

Ko je bil nov ni cvilu.. Pregreva pa se mislim, da tud ne...bom poskusil z menjavo ploscis.

Hvala

phuntaox ::

Rog Senior Elite letnik xywz - 10€ (od zelo prijazne starejše gospe iz Grosuplja)
Ketna + Ključavnica - 15€
Filing, ko te pozimi nese mimo prepolne avtobusne bolščečih zmrznjenih gezihtov.... :))

jype ::

Mraza ni več, kakšne hude vročine pa tudi ni, se da kr fino plezat:
http://app.strava.com/activities/437418...
http://bou.si/pic/batch/oblacnaosmica

šernk ::

joej970 je izjavil:

Ko je bil nov ni cvilu.. Pregreva pa se mislim, da tud ne...bom poskusil z menjavo ploscis.

Hvala


ne da se pregreva, morda si ga enkrat pregrel in s tem je disk izgubil svoje osnovne lastnosti, ponavadi je to glavni razlog da začne cvilit, diski se v cca 30m izjemno močnega zaviranja precej segrejejo in če res konkretno zaviraš na kakšnem večjem klancu pri hitrosti 50-60km/h in spraviš zadevo do 15 ali manj, se lahko zelo hitro pregreje.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

ttommy ::

Počasi b0m začel hodit s kolesom v službo in ker je zjutraj še kar mrzlo (ob 5:15 ali pa 3:15 štartam) in moje grlo še kar občutljivo, bi rad nabavil kako zaščito, pa ne najdem. Do sedaj sem imel ruto čez usta in nos, ampak sem potem moker v obraz....
Ve kdo za kaj pametnega?
Gamer

mkk20 ::

Okapi ::

ttommy je izjavil:


Ve kdo za kaj pametnega?
A prvega posta v tej temi ne znaš pogledati?

O.

cebelar123 ::

šernk je izjavil:

joej970 je izjavil:

Ko je bil nov ni cvilu.. Pregreva pa se mislim, da tud ne...bom poskusil z menjavo ploscis.

Hvala


ne da se pregreva, morda si ga enkrat pregrel in s tem je disk izgubil svoje osnovne lastnosti, ponavadi je to glavni razlog da začne cvilit, diski se v cca 30m izjemno močnega zaviranja precej segrejejo in če res konkretno zaviraš na kakšnem večjem klancu pri hitrosti 50-60km/h in spraviš zadevo do 15 ali manj, se lahko zelo hitro pregreje.


Torej kot
- 1) poglej ploščice če so še OK. Poizkusi kupiti kakšne mehkejše "zelo pomaga"
- 2)možnost je, da so se ploščice zapekle, malo jih s šmirgl papirom pobrusi
- 3) malo verjetna možnost pri tebi meni pa se zgodila na mojem DH bajku, disk je bil toliko obrabljen, da je začel vibrirat pri močnem zaviranju iz posledično cvilil.

Zgodovina sprememb…

ttommy ::

Hvala mkk20- bom to naročil. Okapi, prvi post ni za naročanje v Sloveniji in plačilo po povzetju. Kar sem pa iskal, ni artiklov nikjer več na razpolago.
Gamer

mr1two ::

Dans smo z ene gume zvlekl dobrih 5 centimetrov dolgo špico(sry za fokus)

Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

[D]emon ::

Glede na to, da sem letos vsaj petkrat ze flikal gume zaradi vsega sranja, ki lezi po mestu (prelepa bela Ljubljana *snark*), me zanima ce mi kdo ve priporocit stacuno, kjer bi lahko za ne previsok denar dobil polne gume. (BicikeLJ style)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jype ::

BicikeLJ nima polnih gum, ima pa Schwalbe Marathon Plus, ki imajo notri nekakšen trak iz nečesa zelo močnega. Meni držijo brez težav že več kot dve leti.

http://schwalbe.de/gbl/en/produkte/tour...

[D]emon ::

Aha, tako torej. Hvala za link. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

mr1two ::

Sam če sem jaz prav gledal(lih 100% nism), se mi zdi, da so wheelseti na bicikeLJ-ih brez ventilčka za zrak...tako da- a si čisto prepričan, da niso polne gume?
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

jype ::

Niso polne, majo ventilček, ker sem jih že videl pumpat (in tudi bicikeLJ s prazno gumo sem že videl).

Okapi ::

Kolesa so naredili v Franciji, kjer so jih kot protiukrep vandalizmu tudi ustrezno okrepili. Narejena so tako, da bi bilo z vzdrževanjem kar najmanj dela:

- robustna zasnova kolesa, masa 23 kilogramov
- gume so polne, zato defekti niso mogoči
- zavira se na način, da pedala zavrtimo v nasprotno smer
- na krmilu je še ročica sprednje zavore


[D]emon je izjavil:

Kolesa od BicikeLJ imajo polne gume, sem ze spraseval malo folk, ki rihta ta kolesa, kje so gume nabavili, ampak mi niso vedeli (ali pa hoteli) povedati.


Od kje potem ta fama, da so gume polne?

O.

jype ::

Dunno, bom naslednjič ko vidim "praznega" fotografiral.

[D]emon ::

Naceloma so mi tisti trakovi za v gume vsecni, ampak klinc, tam moras tocno specificen tlak met. Polne ruknes gor, mirna Bosna. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

mr1two ::

Hm, očitno se da predret gumo, ker sem našel to pod FAQ:
Kaj naj storim v primeru predrtja pnevmatike?

V primeru predrtja pnevmatike odpeljite kolo do najbližjega postajališča, ga priklenite na stojalo in pokličite klicni center na 080 2334.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

Okapi ::

Morebiti imajo pa oboje. Ker enkrat na začetku so bile pritožbe, da se gume snemajo z obročev in je bilo razloženo, da se to rado dogaja polnim gumam, če niso dobro montirane ali nekaj v tem smislu.

me je pa zmotilo, da že po 3 dneh, je marsikatero kolo melo poškodbe(sneta guma, itd)..


Še dva komentarja, ki omenjata polne gume.

Te dni sem malo preizkusil biciklje. Takšni so moji občutki in ugotovitve:
- Nastavljiv je kót sprednje luči :)
- Izposoja in vračanje brez problemov
- Teža se ne pozna preveč, bolj občutno je prestavno razmerje. V klanec pri Ruskem carju tudi gre, ampak precej težko, za v hribe pa najbrž ni - tudi če prideš gor, zavore najbrž ne primejo navzdol :D
- Polne gume se čisto dobro obnesejo na manjših grbinah (prehodi med kolesarsko stezo in cesto) in novih granitnih kockah v Stari Ljubljani. Večina kolesarskih stez je pa v katastrofalnem stanju ali izvedbi, kar pri bicikljih pride še posebej do izraza (npr. Dunajska mimo Slovenijalesa ali Plave lagune, Zaloška med železnico in Pokopališko), tako da ni kaj dosti res udobne vožnje.


Malo me je presenetilo le to, kako trde so gume oz. koliko se čuti vse grbine in izbokline v primerjavi z navadnimi gumami (z zračnico).



O.

jype ::

Okapi citira> tudi če prideš gor, zavore najbrž ne primejo navzdol :D

Prednja zavora je v prednjem pestu in dobro prime v vsakih vremenskih razmerah, zadnja pa torpedo (znana tudi kot "kontra"), z isto lastnostjo.

Okapi> Še dva komentarja, ki omenjata polne gume.

Ta dva sta samo domnevala, da gre za polno gumo, verjetno predvsem zaradi teže okvirja, ki se zaradi svoje večje vztrajnosti zelo trdo vozi po luknjah.

Okapi ::

Bi rekel, da sta sklepala predvsem zaradi trdote gume. Teža kolesa ne bi smela imeti veze, ker jo čutiš itak skupaj s svojo težo na biciklu. Od oka sto kil, pa če ima okvir 10 ali 20 kg.;)

O.

jype ::

Ne, je velika razlika, ker ko vidiš luknjo vstaneš s sedeža, in če je kolo težko 20+ kil, preko ovire veliko bolj poskoči (ker se guma bolj deformira in posledično mnogo bolj odskoči), kot če je polovico lažje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

SLO_Matej ::

[D]emon je izjavil:

Glede na to, da sem letos vsaj petkrat ze flikal gume zaradi vsega sranja, ki lezi po mestu (prelepa bela Ljubljana *snark*), me zanima ce mi kdo ve priporocit stacuno, kjer bi lahko za ne previsok denar dobil polne gume. (BicikeLJ style)

Kaj pa zaščitni trak iz kevlarja, ki se vstavi med zračnico in pnevmatiko? Povezava: http://peloton.si/index.php?productID=2...

[D]emon ::

Pri teh zadevah je se zmerom varianta da se ti predre zracnica. Plus to obvezno preverjanje tlaka z merilnikom...

Aja, sem vceraj ko sem bil v mestu pregledal bicikle na desetih postajah od BicikeLJ. Vsi so imeli polne gume.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Oki ::

[D]emon je izjavil:

Pri teh zadevah je se zmerom varianta da se ti predre zracnica. Plus to obvezno preverjanje tlaka z merilnikom...

Aja, sem vceraj ko sem bil v mestu pregledal bicikle na desetih postajah od BicikeLJ. Vsi so imeli polne gume.

Zihr si narobe videl. Ti bo jype slikal naslednjič. Skratka, to pomeni, da noben nima polnih.

mr1two ::

Ja najbolj, da gremo en krog po Ljubljani s šilom v roki, pa dobesedno štih probo furamo na vsakem biciklju, tko da bo za zihr kateri imajo polne in kateri ne :D
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

[D]emon ::

Oki je izjavil:

Zihr si narobe videl. Ti bo jype slikal naslednjič. Skratka, to pomeni, da noben nima polnih.


Good for him, al neki. Js vem kaj sm vidu. Ce se pa on ne strinja mi je pa gladko vseeno, tbh. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Aston_11 ::

Fantje, in kakšna punca: sedaj te dni, ko je pogojno toplo - kaj oblečete zgoraj? Jaz imam zgoraj podmajico s dolgimi rokavi in kolesarski softshell, ki pa mi dela zgago in se pod njim prekomerno potim (očitno preprečuje odvajanje vlage) - zebe pa me ne, kar mi je sicer (bolj) bistveno. Ni pa to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Cervantes ::

No, bolj me zanima, kje je jype? A kdo ve? Valjda ni RIP?

Aston_11 ::

Saj se je oglasil par dni nazaj. V ostalem pa se je verjetno naveličal.

PacificBlue ::

he is doing his best

Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Cervantes ::

O. Good!

PacificBlue je izjavil:

he is doing his best


Tole pa ne vem, če je good za jajca?

Zgodovina sprememb…

««
3 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz pisarne v fizikalo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
566672 (4274) kuall
»

Zakaj Kanadčani(in Slovenci) ne kolesarijo pozimi, Finci pa! (presenetljiv razlog za (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
956944 (3677) internet_txt

Več podobnih tem