» »

Pošiljka z odkupnino, pošta nabije kr ene stroške

Pošiljka z odkupnino, pošta nabije kr ene stroške

«
1
2

Steinkauz ::

Torej zdej se mi je že parkrat zgodilo to, da pošljem paket z odkupnino, plačam poštnino, potem pa kupec dobi za plačat kr še ene stroške ob prevzemu.
Recimo zdej sm poslal en paket, odkupnina 175eur, poštnina je bla 4eur, katero sem plačal jst.
Kupec prevzel paket in mogu plačat 184 al 186eur.
To je 9-11 eur X stroškov, katerih ti noben ne omeni ko pošlješ paket.

Jst sm tut enkrat bil v vlogi kupca in je bla odkupnina 35eur, plačat sm mogu pa 38eur.
3 eur še nekako preživiš, pa že to je kr neki, ampak okol 10eur je pa poštnina iz anglije jebemti.

Kaj ma pošta to ene nategunske fore?

RockyS ::

Na drugi strani ne rabi plačat ničesar.

Steinkauz ::

Očitno temu ni tako ane.

Furbo ::

Krivo je tvoje nepoznavanje poštnih storitev, na odkupnino se plača še provizija za plačilo, višina katere je odvisna od tega ali priložiš UPN ali poštno nakaznico.

Pojdi na http://diler.si/postaslovenije.php pa se poigraj z izračuni.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

francek1 ::

Tisto zraven je provizija za vračilo denarja. Če ne bi bilo odkupa, to odpade. Na splošno pa je postala Pošta strašno pohlepna.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Furbo ::

Pošta ni pohlepna, frajer si je verjetno dal denar prinesti preko poštarja domov, kar pa ni poceni. Če bi uporabil UPN, bi bil strošek precej manjši.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Steinkauz ::

Furbo je izjavil:

Krivo je tvoje nepoznavanje poštnih storitev, na odkupnino se plača še provizija za plačilo, višina katere je odvisna od tega ali priložiš UPN ali poštno nakaznico.

Pojdi na http://diler.si/postaslovenije.php pa se poigraj z izračuni.


No lahko bi to kej omenil ko pošiljaš ane. Ker men ni fajn, da se zmeniš s kupcem za eno ceno pol ma pa 10eur več za plačat.
Poštna nakaznica 9,28 €
Kire cene, mislm lol

Ok vem za drugič, da dam BN02
Tnx za link

Furbo ::

Ne pisati BN02, ker se ne uporablja več(morda še tu in tam). UPN.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Steinkauz ::

Furbo je izjavil:

Pošta ni pohlepna, frajer si je verjetno dal denar prinesti preko poštarja domov, kar pa ni poceni. Če bi uporabil UPN, bi bil strošek precej manjši.


A način plačila zbere pošiljatelj ali prejemnik?

amigo_no1 ::

Furbo je izjavil:

Pošta ni pohlepna, frajer si je verjetno dal denar prinesti preko poštarja domov, kar pa ni poceni. Če bi uporabil UPN, bi bil strošek precej manjši.

Kako poteka s UPN (bn02) ? Jaz ga na moji lokalni pošti še nisem videl.

Izak ::

Edit: že vse napisano....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izak ()

delfinus ::

Take cene postnine z gotovinskim odkupom so tudi zato, ker se skusa z njo deloma zajezit tudi sivo ekonomijo oz. utajo davkov.

BlueRunner ::

delfinus je izjavil:

Take cene postnine z gotovinskim odkupom so tudi zato, ker se skusa z njo deloma zajezit tudi sivo ekonomijo oz. utajo davkov.

Larifari. To se naredi zato, ker ima Posta Slovenije prevladujoc trzni delez, placilo po prevzemu pa ni univerzalna storitev in tako tudi nima s strani APEK reguliranih cen.

Sivo ekonimijo oz. utajo davkov se omejuje drugace, ne pa tako, da gospodarsko podjetje pobira denar tam, kjer ga pac lahko pobira. Tako kot tudi npr. izkoriscanje moznosti, da zaracuna medbancno provizijo pri placilu s placilno kartico (ekvivalent dvigu gotovine na "napacnem" bankomatu oziroma "napacni" banki), namesto da bi bil ta strosek skrit v sami ceni storitve, kot je to obicaj pri trgovinah.

Morda pa se bi nasla se kaksna zanimivost, ki izhaja iz tega, da imas opravka z podjetjem, ki je istocasno banka in podjetje s prevladujocim trznim delezem pri neki storitvi.

Pyr0Beast ::

Zadeva nima veliko s prevladujočim tržnim deležem kakor pa s mentaliteto pošte oz. vodstva oz. regulatorja.

Meni se zdi precej ostudno da računajo 4€ za paket do naslednje vasi, če za /10 cene isti paket pride iz kitajske. Za 1€ več pa tudi iz UK po zraku v enem dnevu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mojsterleo ::

nic novega to posta dela ze skos, kar mene prilicno razpizdeva pred postarjem, ko mi dostavi posiljko, ki se dela da nima pojma za kaj se gre (v smislu tolk je za placat boli me pajo patak).
mensezdi je pribitek odvisen od vrednosti posiljke, mogoce je neka zgornja meja. vsekakor je zlo nesramno od posiljatelja ce ti zaracuna v ceno posiljke se postnino... te kamot pride se 10 eur dodatno na ceno izdelka.
ne vem pa kako je z raznimi dhlji itd...

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Furbo je izjavil:

Ne pisati BN02, ker se ne uporablja več(morda še tu in tam). UPN.


Kje pa dobiš ta UPN?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Furbo ::

Povsod kjer si prej dobil BN02, samo malce drugačna položnica je, nadomešča BN02 in posebno položnico, spotoma pa državi omogoča še več nadzora nad nami.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

krho ::

Sam sem zadnjič za vračilo izdelka vrednega 16€! in težkega 1,2kg v eno izmed spletnih trgovin plačal 5,63€!
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

mojsterleo ::

Tilen je izjavil:

Pošta Slovenije ( izkoriščevalci )

hvala za tole, pove vse!
bedniki ki posiljajo stuff raje denar dobijo na roko... kot pa da bi dali izplacilo na TRR. naserje pa prejemnik ki more placat za ta luksuz. fak of.... naslednic bom zavrnil posiljko ce mi bojo nabil 5,15% na vrednost samo zato da bo lahko posiljatelj dobil denar v kuverti domov. lepa! nej da na TRR kjer mam 1% pribitka al pa nej spizdi.

Furbo ::

To se je treba pač v naprej dogovoriti.
Jaz ko kako malenkost prodam kdaj, vedno v naprej povem koliko gre meni, koliko bo treba še poštarju doplačati, pa je.
Seveda vedno uporabim položnico, ne pa nakaznico.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RejZoR ::

Men gre na jetra, da piše, da ima firma pogodbo s pošto in da ne bi smelo bit nobenih dodatnih stroškopv, ti pa vseeno veselo zaračunajo in upajo da boš tiho. Pa se mi je že zgodilo, da sem opazil šele ko je poštar že odletel.

So pa cene poštnine res čudne. Iz anglije dobiš paket težek več kot pol kile za 4 EUR, pri nas pa ti za tistih 500m razdalje računajo 3-5 EUR! Kje je tle logika? Da o teh skritih stroških ne govorim. Pri odkupninah si Pošta sicer odbije svoj delež kao stroške transakcije ampal vseeno to ne bi smelo veljati v primerih, ko ima firma pogodbo s pošto. Ampak očitno vseeno probajo in če nategnejo 1000 folka po 1 EUR je to jurja zaslužka. Pa tud če se obdavči je še vedno čisti zaslužek kakorkoli obrneš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mojsterleo ::

Furbo je izjavil:

To se je treba pač v naprej dogovoriti.
Jaz ko kako malenkost prodam kdaj, vedno v naprej povem koliko gre meni, koliko bo treba še poštarju doplačati, pa je.
Seveda vedno uporabim položnico, ne pa nakaznico.

super od tebe ampak meni se se ni zgodilo da bi kaj prejel s tistim 1% pribitka. to je 1 eur / 100 eur vrednosti... no way vedno je precej vec.
tudi iz bolhe in spletnih trgovin je bil pribitek kar velik ... sicer ti vecinoma spletne trgovine ne zaracunajo postnine, ce je znesek recimo nad 50 eur, ampak prav vsi imajo po mojem narejen nakazilo preko nakaznice. zakaj... ne vem. me pa to skubljenje razpizdeva in sedaj bom bolj pozoren na to. se bomo lepo vnaprej zmenil kolk priblizno bo koncna vrednost posiljke. nej fant da lepo svoj TRR pa nej placa davek cesarju ne pa da mu jaz placujem za to da on dobi v kuverti lepo gotovino!

Furbo ::

Nakaznica je bolj nevednost kot kaj drugega, inšpektorji znajo tudi uleteti na pošto in si pogledati nakaznice za nazaj.

Kar se tiče spletnih trgovin pa jaz vse plačam v naprej, nikoli mi še nihče ni ničesar niti poiskusil zaračunati pri dostavi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

mojsterleo ::

Furbo je izjavil:

Nakaznica je bolj nevednost kot kaj drugega, inšpektorji znajo tudi uleteti na pošto in si pogledati nakaznice za nazaj.

Kar se tiče spletnih trgovin pa jaz vse plačam v naprej, nikoli mi še nihče ni ničesar niti poiskusil zaračunati pri dostavi.
sem mislil na
slovenske spletne trgovine, ki posiljajo po povzetju. glede nakaznic imas mogoce prav, vsekakor pa bom posiljatelje v prihodnje opozoril na to. absurd se mi zdi da kupis stvar za 50 eur recimo pa ti nabije posiljatelj gor 3 eur postnine, pa se posta 2,5 eur = 5,5 eur oz. vec kot 10% vrednosti posiljke. okej zdej bo kdo rekel j*bes 2,5 eur ampak ce tkole nategnejo recmo 1000 ljudi na dan je pa to 2500 eur. v tej gnili drzavi kjer te skubijo za vsakim vogalom sem ze prav alergicen ratal na take stvari.

blackbfm ::

Pri plačilu v naprej so pa drugi hakeljci recimo to da ne odpošljejo robe predno ne vidijo keša kar je logično ampak je pa ignorantsko da cel teden (khm..enaa) traja da preverijo plačilo, potem pa čakaš in čakaš za neko brezvezno malenkost, te so najbolj pogoste fore.

Druga stvar je ta da ne moreš do svojega keša recimo če ni zaloge, spet odvisno od prodajalca ali se mu gre za profit ali za zadovoljstvo stranke...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Steinkauz ::

mojsterleo je izjavil:

Tilen je izjavil:

Pošta Slovenije ( izkoriščevalci )

hvala za tole, pove vse!
bedniki ki posiljajo stuff raje denar dobijo na roko... kot pa da bi dali izplacilo na TRR. naserje pa prejemnik ki more placat za ta luksuz. fak of.... naslednic bom zavrnil posiljko ce mi bojo nabil 5,15% na vrednost samo zato da bo lahko posiljatelj dobil denar v kuverti domov. lepa! nej da na TRR kjer mam 1% pribitka al pa nej spizdi.


Al pa če ti noben kurac ne pove nič o tem in ti pač pošlješ kukr oni dajo.

Najceneje je itak brez odkupnine, da ti direkt kupec nakaže denar.
Samo folk noče na TRR dajat v naprej, ker hoče plačat ob prevzemu kot pri naročilu prek spletne trgovine.

BlueRunner ::

Pyr0Beast je izjavil:

Zadeva nima veliko s prevladujočim tržnim deležem kakor pa s mentaliteto pošte oz. vodstva oz. regulatorja.

1: Najdi na vasi alternativnega ponudnika za primerljivo ceno (toliko glede tržnega deleža).
2: Kaj ima regulator s tem? Storitev "plačilo ob prevzemu" ni univerzalna storitev in tako tudi ni regulirana (toliko glede mentalitete neobstoječega regulatorja).
3: Vsaka gospodarsku družba ima dolžnost delati v korist lastnikov, kar običajno pomeni da pobere čim več denarja z čim manj stroški. Mentaliteta vodstva pošte je v tem primeru tako popolnoma skladna z idealizirano nalogo vodstva katere koli gospodarske družbe.

Pyr0Beast je izjavil:

Meni se zdi precej ostudno da računajo 4€ za paket do naslednje vasi, če za /10 cene isti paket pride iz kitajske. Za 1€ več pa tudi iz UK po zraku v enem dnevu.

Ker ti lahko. Če pa ti to ni všeč, pa pojdi k konkurenci... oh, wait.

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Kakor sem seznanjen v Slo sploh ne moreš poslati kot fizična oseba do druge fizične osebe razen preko pošte slo.

;-) ::

Tudi meni so tak rekli

BlueRunner ::

... in potem Pyr0 rece, da je to problem "odnosa" vodstva druzbe (ki izpolnjuje svojo osnovno nalogo) in regulatorja (ki ne regulira storitev, ki niso izrecno univerzalne storitve). Pa mislim, da PS nima ravno 100% monopola, samo nima pa tudi smisla iti iz Pivke v Ljubljano, da bos poslal paket v Koper.

Placilo ob prevzemu pac ni univerzalna storitev. Denar si lahko dva izmenjata tudi na drugacen (zal tudi bolj tvegan) nacin. Pri nakupih iz tujine obicajno preko PayPal in s 100% avansom. Ne vem pa zakaj se npr. zaupa Kitajcem, da bodo robo dostavili, sosedu Slovencu pa ne. Tudi to ti mi da kaj za misliti...

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Pyr0Beast je izjavil:

Meni se zdi precej ostudno da računajo 4€ za paket do naslednje vasi, če za /10 cene isti paket pride iz kitajske. Za 1€ več pa tudi iz UK po zraku v enem dnevu.


Saj lahko za isto ceno kot do naslednje vasi pošlješ tudi na drug konec Slovenije.

Pa jaz iz UK še nisem nikoli plačal samo 5€ za dostavo v 24 urah.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

#000000 ::

Ne vem men je čudno, prej mi nikol ni blo treba nič dodatno plačevat, sedaj se pa kar pogosto dogaja da moram doplačat dva evra ko mi prinese paket z odkupnino, ampak ne vedno kot bi bilo od poštarja odvisno.

Potem sem začel po pakete hodit sam, ker imam pošto 200 metrov stran, prej sem poklical in če je bil kak paket sem šel ponj, nakar so bili ob mojih klicih vedno zasedeni (da so dal mojo cifro na črno listo vem ker sem probal klicat z druge cifre in veselo zvoni) potem sem nekaj časa hodil pač ob cca 9-10 ure na pošto preverit če je kek paket (vse pa zato ker pri nas pakete vozijo šele po 16 uri, jest pa ga rabim čimprej) no sedaj so lopovi pogruntal drugo finto, vedno ko pride kdo zjutraj vprašat za paket, rečejo da ni nič, nakar ga poštar pripelje ob 16-17 uri in zahteva 2 evra za dostavo. Imam občutek da poštni uslužbenci to delajo namerno, mogoče imajo kaj od tega ali pa hočejo pošti prinest čimveč dobička, mogoče ker se bojijo za službe ipd. ne vem ampak tak imam občutek.

Furbo ::

Če ima prodajalec sklenjeno pogodbo, potem ne rabiš plačevati stroškov ob odkupu, zato razlika. Če ti pa pošlje kak fizikalc iz bolhe, pa seveda nima pogodbe.

Pošte ne dajejo ljudi na nekakšne črne liste telefonskih številk. Preveč filmov gledaš.

Lahko da pošta pakete dobi tudi kasneje, nekatere firme pošiljajo prek pošte Slovenije na tak način, da je dostava v istem mestu še isti dan.. v glavnem so različni načini in lahko da pošta zjutraj res nima tvojega paketa. Če hočeš da te paket čaka na pošti, pač naroči poštno ležeče. Popoldanska dostava je pa dražja, si jo izbral ob nakupu?

Na poštah ne delajo kar po domače v glavnem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

#000000 ::

Ne gledam filmov, ampak sem preveril, ko pokličem z določene cifre je vedno zasedeno, ko kličem z bilokere druge pa normalno zvoni.

Ne gre za nakupe iz spletnih trgovin, ampak od kot praviš fizikalcev z bolhe in podobno.

Furbo ::

Ti raje preveri če si pravilno vnesel telefonsko številko v gsm 01... preden skuješ novo teorijo zarote.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

#000000 ::

Ah kva je s tabo mi ne vrjemaeš na besedo, itak jo imam v imeniku stacionarca, noben je ni spreminjal. Skoz imam probleme to pošto, od odpiranja paketov, tko mal pri strani odprejo in pogledajo kaj je not, drugič ne da denarja drugemu kot meni osebno, tretjič ga drug poštar da kolegu ki je slučajno kadil pred bajto, ipd. Mism da bom kak poštni predal mogu odpret al pa menjat pošto, itak imam še eno kilometer dva stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

darkolord ::

Meni se zdi precej ostudno da računajo 4€ za paket do naslednje vasi, če za /10 cene isti paket pride iz kitajske. Za 1€ več pa tudi iz UK po zraku v enem dnevu.
Za 1€ več ga tudi v UK pošlješ. Naša pošta ima nasploh zelo konkurenčne cene.

Pyr0Beast ::

BlueRunner je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Zadeva nima veliko s prevladujočim tržnim deležem kakor pa s mentaliteto pošte oz. vodstva oz. regulatorja.

1: Najdi na vasi alternativnega ponudnika za primerljivo ceno (toliko glede tržnega deleža).
2: Kaj ima regulator s tem? Storitev "plačilo ob prevzemu" ni univerzalna storitev in tako tudi ni regulirana (toliko glede mentalitete neobstoječega regulatorja).
3: Vsaka gospodarsku družba ima dolžnost delati v korist lastnikov, kar običajno pomeni da pobere čim več denarja z čim manj stroški. Mentaliteta vodstva pošte je v tem primeru tako popolnoma skladna z idealizirano nalogo vodstva katere koli gospodarske družbe.

Pyr0Beast je izjavil:

Meni se zdi precej ostudno da računajo 4€ za paket do naslednje vasi, če za /10 cene isti paket pride iz kitajske. Za 1€ več pa tudi iz UK po zraku v enem dnevu.

Ker ti lahko. Če pa ti to ni všeč, pa pojdi k konkurenci... oh, wait.


1. TNT/DHL/etc.
2. Pa naj postane univerzalna storitev. WTF Folk
3. Dokler nudi storitve državljanom tega pač ne more delati. Naj se potem reče da država nima niti besede zraven pa je mir. Pa naj se ji nabije kazen zaradi monopolnega obnašanja.

>Ker ti lahko. Če pa ti to ni všeč, pa pojdi k konkurenci... oh, wait.
Zadnje cajte zadeve precej raje sam prepeljem.


>Ne vem pa zakaj se npr. zaupa Kitajcem, da bodo robo dostavili, sosedu Slovencu pa ne. Tudi to ti mi da kaj za misliti...
Ker sem dobil po pošti slovenije bolj sklumpane zadeve kakor pa če je šla zadeva direkt iz uk nato pa na enega od kurerjev.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

1. TNT/DHL/etc.
Za primerljivo ceno?

2. Pa naj postane univerzalna storitev. WTF Folk
To je neka obskurna storitev

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

#000000 je izjavil:

Ah kva je s tabo mi ne vrjemaeš na besedo, itak jo imam v imeniku stacionarca, noben je ni spreminjal. Skoz imam probleme to pošto, od odpiranja paketov, tko mal pri strani odprejo in pogledajo kaj je not, drugič ne da denarja drugemu kot meni osebno, tretjič ga drug poštar da kolegu ki je slučajno kadil pred bajto, ipd. Mism da bom kak poštni predal mogu odpret al pa menjat pošto, itak imam še eno kilometer dva stran.


Potem se pa pritoži, pritožbe jemljejo zelo resno.

Jaz sem z mojo pošto super zadovoljen, vsi moji paketi so še vedno prišli na cilj, noben nikoli poškodovan, seveda pa tudi ustrezno zaščitim vsebino.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

;-) ::

in katera je tvoja pošta

Furbo ::

Pošta Slovenije :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

#000000 ::

A ima kaj veze če veš za katero pošto gre ? Se bom pritožil ampak prvo moram narest še ene par preizkusov in jih dokumentirat, šele potem bom ukrepal. Zato ne povem za katero pošto gre.

;-) ::

Ja ma veze, da nebomo drugi nosli stvari tja.

Egoist, tu sprašuješ po nasvetu, da pa bi ti delil z nami kje so te napizdli pa ne ?

#000000 ::

Ja ne, ker potem bo moja prijava neuspešna, kako naj vem da nisi ti poštar iz ravno te poslovalnice :)

;-) ::

Zakaj bi bila neuspešna ? Prej bi bila "bolj" uspešna če bojo vedeli da se govori o tem.

Zakaj bi bila neuspešna ? Prej bi bila "bolj" uspešna če bojo vedeli da se govori o tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

RejZoR ::

Pa naslovi pritožbo na štab Pošte in ne na to poslovalnico.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BlueRunner ::

Pyr0Beast je izjavil:

BlueRunner je izjavil:

1: Najdi na vasi alternativnega ponudnika za primerljivo ceno (toliko glede tržnega deleža).

1. TNT/DHL/etc.

Za kakšno ceno in pod kakšnimi pogoji. Ne pozabi, da je govora o temu, da Pepe nekaj pošilja Micki, ni pa govora o podjetjih. Oh, pa ali TNT sploh omogoča plačilo ob dostavi?

Pyr0Beast je izjavil:

BlueRunner je izjavil:

2: Kaj ima regulator s tem? Storitev "plačilo ob prevzemu" ni univerzalna storitev in tako tudi ni regulirana (toliko glede mentalitete neobstoječega regulatorja).

2. Pa naj postane univerzalna storitev. WTF Folk

Zakaj pa? Pa če tudi... regulacije si ne izmišljuje APEK, ampak mu jo nalaga zakon. Torej naj se spremeni zakon. Naslov pa se ve kje je. Mislim, da eno hišo naprej od Božička, če zaviješ desno pri Dedku Mrazu. Žal. Finančne transakcije pač niso poštna stoeritev, tembveč k njej spremljajoča.

Za razumevanje pojma "univerzalne storitve" je pri neki sorodni panogi stvar dovolj univerzalna, če ti omogoča dostop do spleta s hitrostjo najmanj 28.800 bps. Torej cca. 2,8 kilobyta/s. Govora je torej o osnovnem minimumu.

Pyr0Beast je izjavil:

BlueRunner je izjavil:

3: Vsaka gospodarsku družba ima dolžnost delati v korist lastnikov, kar običajno pomeni da pobere čim več denarja z čim manj stroški. Mentaliteta vodstva pošte je v tem primeru tako popolnoma skladna z idealizirano nalogo vodstva katere koli gospodarske družbe.

3. Dokler nudi storitve državljanom tega pač ne more delati. Naj se potem reče da država nima niti besede zraven pa je mir. Pa naj se ji nabije kazen zaradi monopolnega obnašanja.

Marsovcem verjetno res ne ponuja storitev. Država pri tej storitvi nima besede, torej kaj potem... uporabniki storitve imajo še vedno vso pravico, da se nad njeno ceno in/ali kvaliteto pritožujejo. Nima pa smisla opletati napačnimi navedbami, pavšalnimi obtožbami ali imeti neka pričakovanja, ki so neskladna s trenutnim gospodarskim sistemom.

Če meniš, da PS izkorišča svoj prevladujoč položaj na trgu, pa imaš Soršaka. Oooops... v bistvu ga več nimaš. Je šel v politiko. UVK pa kud koji, mili moji.

Še vedno pa ne vem kdo ti prepoveduje, da prodajalcu nakažeš denar (predplačilo), potem pa po pošti dobiš samo tisti paket in se ne ukvarjaš z njihovimi morebitnimi na poslovanje z denarjem. Banke, kolikor vem, imajo te stroške še vedno pod 1€. Ker imaš tako vedno alternativno možnost plačila, tako sploh ne vidim, kako bi jim lahko zreguliral to konkretno storitev.

Pyr0Beast je izjavil:

Zadnje cajte zadeve precej raje sam prepeljem.

Kar je preračunano v dejanske stroške presenetljivo konkurenčna varianta pošiljanju z odkupnino preko Pošte Slovenije. Glede na to, da si Slovenci očitno med seboj ne zaupamo niti toliko, da bi na besedo verjeli, da bo roba po predplačilu sploh poslana, je to pač dokaj dobra rešitev - da se prodajalec in kupec pač srečata. Zanimivo, da nimamo takšnih hudih težav zaupati nekem naključnem Kitajcu iz Hong Konga, ki ga v življenju ne bomo srečali. Ne samo zaradi sklumpanosti, tudi na račun tega, da daš denar, potem pa čakaš kaj bo prišlo v paketu ali pa, če bo paket sploh prišel.

.... malo pavze in ... ;)

gendale ::

>1. TNT/DHL/etc.
haha ja

dostavljajo zjutraj

me model kliče, kam naj pripelje

pa mu povem služben naslov

in reče da tja pa ne more pripeljat

pol ti pa pusti en listek v nabiralniku

in se moraš ti peljat v neko njihovo skladišče nekje v pm

pošta ti pa isto pusti listek, ampak pošto mam 5 minut hoje stran
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije je absolutno predraga (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
647111069 (29096) destroyer2k
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378096 (5875) valkyrie
»

UPN pošiljanje

Oddelek: Loža
122979 (2672) ...:TOMI:...
»

pošta lopovi ali ?

Oddelek: Loža
304350 (3424) Šimpanz
»

Poštar krade

Oddelek: Loža
163446 (2522) Furbo

Več podobnih tem