» »

Nov delovni PC

Nov delovni PC

potepuhec ::

Zivijo! Prisel je cas, da zamenjam racunalnik. Uporabljal se bo predvsem za obdelavo fotografij (PS), videa, 3D renderiranje (Maya ipd.), 3D modeliranje (SW). Nekaj malega pa tudi za igre (D2) ampak za to mi zadostuje tudi trenutni.... igral bom pa verjetno Diablo 3, ce ga bom docakal :).
Ker me je malo cas povozil, kar se vseh novih tehnologij, vodil, podnozij,.... tice bi prosil za pomoc pri sestavi konfiguracije. Nekega budgeta niti ni, ampak prav po nepotrebnem pa tudi ne bi zapravljal. Gledal sem ze neke sestavljene graficne postaje s Xeoni in profi grafami, imam pa obcutek, da bi sam lahko ceneje sestavil podobno konfiguracijo.
Navijal se sistem ne bo, bo pa veliko v uporabi in tudi obremenjen. Pomembna mi je zanesljivost in stabilnost sistema tisina je tudi prednost estetski izgled skatle pa tudi do neke mere (enostavno, ciste linije in kvalitetna obdelavaI, ce jo le to ne pozene cenovno v visave. Kar se pa samega nakupa tice mi ni problem tujina.

Hvala za odgovore

Voluhar88 ::

Nekaj takega bi verjetno pokrilo vse tvoje potrebe:

PLATA: ASRock H67DE3 [79,60€] (2x USB 3, 2x SATA III)
CPU: Intel Core i7 2600 [269,20 €] (3.4GHz, 4 jedra, 8MB predpomnilnika) - dobra izbira če boš kodiral video in "renderiral" 3D modele zaradi funkcije "quicksync"
RAM: 16GB (4x4GB Corsair XMS3 DDR3 1333MHz) [81,8€] - toliko pomnilnika ti prav pride pri renderiranju in kodiranju videa
GPU: XFX Radeon HD 6770 [92,50€] - za igranje Diabla in uporabi večih zaslonov
SSD: OCZ Vertex 2 Series 120GB [136,30 €] - za operacijski sistem in programe ter trenutne delovne datoteke
HDD: WD Caviar Green 1TB 32MB 5400rpm [94,10 €]
ODD: Sony Optiarc AD-5280S [19,70 €] - pač DVD pekač, kr en, sam da peče Double layer DVD-je
PSU: Sharkoon WPM 500 500W [43,80 €] - za Radeona
OHIŠJE: Cooler Master Elite 332 [34,50 €] -tiho, lepo ohišje
VENT: 12cm Arctiv Cooling 12V [5,60€] - za dodaten luft

Skupaj ca. 890€ z vključeno poštnino iz Nemčije (Jacob Elektronik) - dost cenejše kot pri nas


Če hočeš še pršparat lahk vzameš cenejšo opcijo ohišja in napajalnika, manj pomnilnika in manjši trdi disk če ne rabiš toliko, ostalo je pa že nuja.

Če pa dejansko iščeš full PRO performance pa predlagam kakšen Intelov procesor na 2011 podnožju in pripadajočo plato.

Zgodovina sprememb…

Voluhar88 ::

Ena zanimiva PRO kompilacija, ki bazira na 2011 podnožju:

PLATA: Intel Desktop Board DX79TO [192,10 €]
CPU: Intel Core i7 3930K [536,10 €] (3.2GHz, 6 jeder, 12MB predpomnilnika)
RAM: 32GB (8x4GB A-DATA XPG Gaming Series v2,0 DDR3 1866MHz) [198,8€]
GPU: ZOTAC GeForce GTX 560 Ti AMP! Edition 1GB GDDR5 [206,20 €] - na nivoju workstation grafičnih kartic v veliki večini testov
-------------------------------------------------------------
Ostalo je isto:

SSD: OCZ Vertex 2 Series 120GB [136,30 €]
HDD: WD Caviar Green 1TB 32MB 5400rpm [94,10 €]
ODD: Sony Optiarc AD-5280S [19,70 €]
PSU: Sharkoon WPM 500 500W [43,80 €]
OHIŠJE: Cooler Master Elite 332 [34,50 €]
VENT: 12cm Arctiv Cooling 12V [5,60€]

Prideš pa na 1500€, zmogljivost pa po mnenju mnogih "baje" na nivoju 3k€ HP delovnih postaj.

kmetek ::

potem daš pa slabo matično notr jao jao....

potepuhec ::

Hvala za predloge. Se bom malo poglobil v dolocene komponente, ampak vsaj vem kje zaceti.
Drugace pa, kot sem ze opisal, na prvo mesto postavljam zanesljivost in stabilnost sistema (da mi npr. po celem dnevu renderiranja ali kaj podobnega ne sesipa racunalnika in jovo na novo. Navijalo se NE bo, ker je to ponavadi povezano s stabilnostjo.
Bi pa postavil prioritetno lestvico, glede komponent, nekako v tem vrstnem redu:
dobra maticna plosca, da mi maksimalno izkoristi vse komponente, ki so namontirane na njo.
Procesor, ki bo prebavljal vse kar mu bo ponujeno (ampak ne da dam 2x vec € za 5% realno pohitritev, ce je pa to 30% je pa ze druga pesem)
Dovolj RAM-a - 16 ali 32 GB, ki bo optimalen za izbrano MB
Morda vecji SSD (200GB+), kot so bili ponujeni ampak tudi da se bo dobro razumel s plosco in da ga bo le ta lahko polno izkoristila
Graficna (verjetno Nvidia), da mi pomaga pri delu. Najbolj zahtevna igra, ki bo letela na tej masini bo verjetno D3, ce ga bomo kdaj docakali (za trenutne igralne zahteve bi bila verjetno dovolj integrirana)
Dobro in tiho hlajenje
Lepo enostavno in tiho ohisje.
Soliden napajalnik, da bo vse normalno teklo.
Ostalih komponent pa ne potrebujem, ker bom pekac, HDD in ostale malenkosti prestavil iz obstojecega racunalnika.

Voluhar88 ::

S temi novimi informacijami, mogoče nekaj takega:

PLATA: ASUS P8Z68-V LX [96,70 €]
CPU: Intel Core i7 2600 [269,20 €]
RAM: 16GB (4x4GB Corsair Vengeance DDR3 1600MHz) [82,4€]
GPU: ZOTAC GeForce GTX 560 Ti AMP! Edition 1GB GDDR5 [206,20 €]
SSD: OCorsair Force Series 3 240GB SATA III [266,50 €]
PSU: Thermaltake Hamburg 530W [49,30 €]
OHIŠJE: Cooler Master Elite 332 [34,50 €]e
VENT: 12cm Arctic Cooling 12V [5,60€]

Skup te pride dobrih 1000€.

Nwanko ::

Prišpara pri grafi,ne rabi 560ti.

Voluhar88 ::

Je reku, da bo uporabljal CAD in Maya 3d. Aplikaciji, ki znata koristit zmogljivost zgoraj omenjene grafične. Zmogljivost te grafične je na nivoju Quadro grafičnih kartic, ki so vsaj 2x dražje in več.

potepuhec ::

Voluhar88 thx. A cene komponent so se kar iz Nemske trgovine iz prvega posta?

Grafo moram imeti zaradi programov, ce mi pa pomaga pri delu, preracunavanju ipd. potem tudi visja cena ni problem.

Se morda kaksen predlog, da se potem zakopljem pocasi v delo :).

Isotropic ::

ce veliko rendas, kupi cimboljso nvidia kartico, 560TI (448) ali 580.
dobra izbira sta tut al 3930K alpa 3820 pomoje.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

CPU za 500+ €? Nekateri za toliko kupimo cel računalnik (brez ekrana, ali pa celo skupaj z njim). Pa ne delamo nič manj zahtevnega.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

potepuhec ::

opeter je izjavil:

CPU za 500+ €? Nekateri za toliko kupimo cel računalnik (brez ekrana, ali pa celo skupaj z njim). Pa ne delamo nič manj zahtevnega.


Te popolnoma razumem. Meni osebno je tak nakup smiselen samo ce se mi vlozek povrne. 200-300€ ali pa v koncni fazi 2000-3000 € je stvar perspektive. Tu ni samo stvar zahtevnosti. Pomembna komponenta pri meni je cas. Ce v celem letu na racun par sto ali tisoc € prihranim par 10h ali par npr 100+h, mi je to se kako smiselna investicija, ravno tako, ce na racun par sto € prihranim kup zivcev, ker se mi racunalnik ne sesuva ali pa ne rabim iskat crackov za programsko opremo ipd. Po drugi strani pa za brand ne mislim dajat 1-2k € vec ce lahko dobim primerljiv performance ceneje.

Zgodovina sprememb…

Voluhar88 ::

Komponente sem vse gledal na Jacob elektronik.

Še ena sestava z večjim poudarkom na grafiki (podnožje 1155 a.k.a. cenejša verzija):

PLATA: ASUS P8Z68-V LX [96,70 €]
CPU: Intel Core i7 2600 [269,20 €]
RAM: 16GB (4x4GB Corsair Vengeance DDR3 1600MHz) [82,4€]
GPU: Palit GeForce GTX 570 1.25GB GDDR5 [288,30 €]
SSD: Corsair Force Series 3 240GB SATA III [266,50 €]
PSU: Ultron Realpower RP-600 ECO Silent [36,50 €]
OHIŠJE: Cooler Master Elite 332 [34,50 €]
Skupaj: 1100€

Druga sestava z boljšo grafiko (podnožje 2011 oz. dražja verzija):

PLATA: Intel Desktop Board DX79TO [192,10 €]
CPU: Intel Core i7 3930K [536,10 €]
RAM: 32GB (8x4GB A-DATA XPG Gaming Series v2,0 DDR3 1866MHz) [198,8€]
GPU: Palit GeForce GTX 570 1.25GB GDDR5 [288,30 €]
SSD: Corsair Force Series 3 240GB SATA III [266,50 €]
PSU: Ultron Realpower RP-600 ECO Silent [36,50 €]
OHIŠJE: Cooler Master Elite 332 [34,50 €]
Skupaj: 1580€

Razlika v performancu je predvsem zaradi močnejšega procesorja, in je verjetno nekje od 20-50% (tolko lahko teoretično prišparaš na cajtu). Malo poglej primerjave benchmarkov na internetu. Ponekod je minimalna (1%-2%) ponekod pa kar zajetna.

Invictus ::

Če denar ni ovira, lahko vzameš tudi Mac Pro.

Se ga da precej nadgradit, RAM je pa itak poceni.

http://macperformanceguide.com/

Tukaj lahko malo prebereš kaj vse je tip nametal noter.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

klinker ::

Voluhar88 je izjavil:

Komponente sem vse gledal na Jacob elektronik.

Še ena sestava z večjim poudarkom na grafiki (podnožje 1155 a.k.a. cenejša verzija):

PLATA: ASUS P8Z68-V LX [96,70 €]
CPU: Intel Core i7 2600 [269,20 €]
RAM: 16GB (4x4GB Corsair Vengeance DDR3 1600MHz) [82,4€]
GPU: Palit GeForce GTX 570 1.25GB GDDR5 [288,30 €]
SSD: Corsair Force Series 3 240GB SATA III [266,50 €]
PSU: Ultron Realpower RP-600 ECO Silent [36,50 €]
OHIŠJE: Cooler Master Elite 332 [34,50 €]
Skupaj: 1100€

Druga sestava z boljšo grafiko (podnožje 2011 oz. dražja verzija):

PLATA: Intel Desktop Board DX79TO [192,10 €]
CPU: Intel Core i7 3930K [536,10 €]
RAM: 32GB (8x4GB A-DATA XPG Gaming Series v2,0 DDR3 1866MHz) [198,8€]
GPU: Palit GeForce GTX 570 1.25GB GDDR5 [288,30 €]
SSD: Corsair Force Series 3 240GB SATA III [266,50 €]
PSU: Ultron Realpower RP-600 ECO Silent [36,50 €]
OHIŠJE: Cooler Master Elite 332 [34,50 €]
Skupaj: 1580€

Razlika v performancu je predvsem zaradi močnejšega procesorja, in je verjetno nekje od 20-50% (tolko lahko teoretično prišparaš na cajtu). Malo poglej primerjave benchmarkov na internetu. Ponekod je minimalna (1%-2%) ponekod pa kar zajetna.


Caki malo. Ti bi rad stabilen workstation in pol das not najcenejso plato in napajalnik za 30€ ;((

 http://direkt.jacob-computer.de/

http://direkt.jacob-computer.de/

potepuhec ::

Hvala za vse odgovore. Bom sedaj malo prebrskal teste ipd. In bom verjetno imel se kaksno dodatno vprasanje. Ce pa so se kaksne alternattive predlaganim sistemom pa kar z besedo na dan.

MAC bi bil super varianta, ampak zal SW ne dela na macu. Sw je pa skoraj bread&butter mojega dela, vsaj kar se financ tice.

x45 ::

Voluhar88 je izjavil:

Komponente sem vse gledal na Jacob elektronik.

Še ena sestava z večjim poudarkom na grafiki (podnožje 1155 a.k.a. cenejša verzija):

PLATA: ASUS P8Z68-V LX [96,70 €]
CPU: Intel Core i7 2600 [269,20 €]
RAM: 16GB (4x4GB Corsair Vengeance DDR3 1600MHz) [82,4€]
GPU: Palit GeForce GTX 570 1.25GB GDDR5 [288,30 €]
SSD: Corsair Force Series 3 240GB SATA III [266,50 €]
PSU: Ultron Realpower RP-600 ECO Silent [36,50 €]
OHIŠJE: Cooler Master Elite 332 [34,50 €]
Skupaj: 1100€

Druga sestava z boljšo grafiko (podnožje 2011 oz. dražja verzija):

PLATA: Intel Desktop Board DX79TO [192,10 €]
CPU: Intel Core i7 3930K [536,10 €]
RAM: 32GB (8x4GB A-DATA XPG Gaming Series v2,0 DDR3 1866MHz) [198,8€]
GPU: Palit GeForce GTX 570 1.25GB GDDR5 [288,30 €]
SSD: Corsair Force Series 3 240GB SATA III [266,50 €]
PSU: Ultron Realpower RP-600 ECO Silent [36,50 €]
OHIŠJE: Cooler Master Elite 332 [34,50 €]
Skupaj: 1580€

Razlika v performancu je predvsem zaradi močnejšega procesorja, in je verjetno nekje od 20-50% (tolko lahko teoretično prišparaš na cajtu). Malo poglej primerjave benchmarkov na internetu. Ponekod je minimalna (1%-2%) ponekod pa kar zajetna.


za tvoje delo je veliko boljša grafična nov Ati 7970 ali 7950. - Render. Razmisliš pa lahko tudi o Buldozer cpu ju ( fx odklenjen .. ) npr 8120 ali 8150 in je za render zlo dober. cena bo ugodnješa precej kot sandy E, preformance z to grafo pa ob vključitvi computa boljši !

svenica ::

Pri renderiranju se na grafični nabira prah.
IIRC, lahko za SW 'modaš' 6850 (v registru jo preimenuješ v firepro, da
se vklopijo dodatne funkcije v SW - čip na grafičnih je isti).

klinker ::

x45 je izjavil:

Razmisliš pa lahko tudi o Buldozer cpu ju ( fx odklenjen .. ) npr 8120 ali 8150 in je za render zlo dober. cena bo ugodnješa precej kot sandy E, preformance z to grafo pa ob vključitvi computa boljši !


Shure. SB-E pelje tvojega buldija ves kam, ane ;) Ze cenejsi SB je boljsa izbira.
Za grafo pa bo njegov software najbolje vedu kaj izbrat.

potepuhec ::

Sem sedaj malo pregledal zadeve in mislim, da bom sel na 2011 podnozje nekaj taksnega kot v zgornji sestavi od klinkerja (mi asus kot MB bolj sede od intela). Edino za graficno ne vem kako in koliko bi pridobil s sledeco

PNY Nvidia Quadro 4000 2GB DDR5.....

Je cenovno v rangu x2 glede na zgornjo. Nikjer pa ne najdem kaksnega pametnega testa, ki bi mi dal kvalitetno informacijo koliko mi to prinese pri delu je pa certificirana pri vseh programih, ki jih uporabljam.

Ce ima se kdo kaksen predlog ali pripombo na zgornjo konfiguracijo in graficno bo vsekakor dobrodosel. Vesel bom tudi vsakega linka, ki bi mi lahko doosvetlil komponente ali kaksne primerjalne teste. V vsakem primeru grem na 2011 podnozje, ker bo moral racunalnik drzat vsaj 2-3 leta. Do takrat bodo pa tudi ostali programi verjetno koristili vec jeder in niti, da bo razlika verjetno se vecja.

klinker ::

Sam bi predlagal da obdrzis staro grafo in pocakas na Keplerja. Trenutno po moje ni dobro kupovat novo grafo s trenutnimi modeli in cenami. Sam bi pa vsekakor vzel Nvidio glede na software ki ga uporabljas. Zgooglaj kake benche za tvoj software.
Kolko denarja imas sploh namen vlozit in pa... si s tem sluzis kruh?

Voluhar88 ::

Če gledaš na zadevo kot investicijo:

CPU: Intel Core i7 3930K 3,2GHz (563,60 €)
PLATA: Intel Desktop Board DX79SI (276,00 €) niti približno slaba, poceni, počasna, nezanesljiva plata...glej malo opise
RAM: 8x 4GB DDR3 1600Mhz Corsair Vengeance (168 €)
GPU: PNY NVIDIA Quadro 4000 (731,50 €) Glede na to, da se profesionalno ukvarjaš z grafiko in ti vsi programi nudijo podporo za to grafično, bo mogoče to celo opravičljiva opcija, čeprav kar se tiče čistega performanca je GTX570 približno 2x hitrejši. Je pa verjetno razlika v kvaliteti izvedbe projekta tudi pomembna.
SSD: Intel Solid-State Drive 320 Series 300GB (485,00 €) Drag, a velja za zanesljivega.
PSU: XFX Core Edition PRO650W (67,80 €) Tih, varčen, dovolj zmogljiv za priklop dodatnih grafičnih (baje zanimiva kombinacija Quadro in GeForce)
OHIŠJE: Cooler Master Elite 332 (34,50 €)

Skupaj: Skupaj okrog 2300€ s poštnino.

potepuhec ::

Thx! Danes sem imel malo vec casa pa sem si malo pogledal teste ipd.
Sem pogledal za Keplerja.... pa se ne bo tako kmalu in ce me spomin ne vara pri Nvidii radi se malo zamujajo, par mesecev pa ne morem cakat na nov comp kakih 14 dni do 1 mesec bi se slo kaj vec pa ne.

Trenutno se nagibam k necemu taksnemu:
MB ASUS Sabertooth X79 - (€268,13)
CPU Intel Core i7-3930K, 6x 3.20GHz, boxed (€537,75)
GPU PNY Quadro 4000, 2GB GDDR5, DVI, 2x DisplayPort (bom se malo pogledal kako se npr odreze GTX570) (€729,99)
RAM: 8x 4GB DDR3 1600Mhz Corsair Vengeance (Teh je cel kup razlicnih: rdeci modri, crni... kak predlog ali so vsi dovolj podobni) (150+ €)
SSD Intel SSD 520 Series 240GB, 2.5", SATA 6Gb/s (€474,00) (tu je v bistvu precej dileme. Tile bi naj bili zelo zanesljivi in vzdrzljivi ampak za ostale pa nimam pojma kateri bi bili primerljivi tem)
PSU Thermaltake ToughPower Grand 650W ATX 2.3 (€122,89)
Za ohisje bi se kak predlog potreboval, ker mi Cooler Master Elite vizualno ne sede najbolj (ampak ce je drugace vredu bom tudi to potrpel, ce ne bo kaksnega dobrega in meni vsecnega predloga)

To skupaj z Win7 pro znese okoli 2,5k €, kar je cca 0,8k € vec kot na 1155 podnozju brez Quadro GPU. Mislim pa, da se mi bo teh 0,8k € v 2-3 letih izplacalo... ali se motim?

Zgodovina sprememb…

TOP ::

To je preseravanje na kubik.Če služiš z PC potle ja drugače totalno brez veze,tako je ko ma človek preveč denarja in ne ve kam znjim.

potepuhec ::

TOP je izjavil:

To je preseravanje na kubik.Če služiš z PC potle ja drugače totalno brez veze,tako je ko ma človek preveč denarja in ne ve kam znjim.


Ce bi prebral malo visje bi videl. Drugace pa so sestavljene graficne postaje tega ranga se konkretno drazje ;).

TOP ::

Zdej sem ja mal prebral.Kot berem se bo rendalo in podobno potle definitivno proc I7 sam bi vzel na 1155 in kar se tiče grafe bi vzel GTX 570.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

mihagr ::

Potepuhec
v vsej tej diskusiji me je zmotilo samo tole: "Drugace pa so sestavljene graficne postaje tega ranga se konkretno drazje." Ja res je, ampak so tudi konkretno bolj zanesljive in pri delu so ohoho tišje - ali si kdaj videl kakšno odprto, mislim njeno drobovje? Kakšne komponente so uporabljene!
Pa lep pozdrav!

potepuhec ::

mihagr je izjavil:

Potepuhec
v vsej tej diskusiji me je zmotilo samo tole: "Drugace pa so sestavljene graficne postaje tega ranga se konkretno drazje." Ja res je, ampak so tudi konkretno bolj zanesljive in pri delu so ohoho tišje - ali si kdaj videl kakšno odprto, mislim njeno drobovje? Kakšne komponente so uporabljene!
Pa lep pozdrav!


Trenutno delam na Fujitsu - Celsiusu ampak masini ze posteno pojenja sapa (najbolj zaradi novih verzij software-a) zato kupujem novo. Razen tega, da ga je cas malo povozil drugih pripomb nimam. bi me pa nov Celsius v tem rangu nekje prisel krepko cez 3k € zato bi pa rad sestavil kaj primerljivega sam. Ce pa crkne en ali pa drug pa lahko na sestavljenem sam kaj na hitro zamenjam, ce je nuja. Na brandu pa mi to mora narediti servis, kar mi pa zopet pobere nekaj casa zato poleg cene razmisljam tudi v tej smeri na sestavljen racunalnik.
Drugace je pa hardware v primerjavi s software-om prakticno zastonj. Na leto me vzdrzevanje software-a stane vec kot me bo prisla masina ;).

klinker ::

mihagr je izjavil:

Potepuhec
v vsej tej diskusiji me je zmotilo samo tole: "Drugace pa so sestavljene graficne postaje tega ranga se konkretno drazje." Ja res je, ampak so tudi konkretno bolj zanesljive in pri delu so ohoho tišje - ali si kdaj videl kakšno odprto, mislim njeno drobovje? Kakšne komponente so uporabljene!
Pa lep pozdrav!


Ehh. Socket 2011 je tudi malo bolj na nivoju in vzet boljse (tisje) ohisje ter dober napajalec tudi ni noben problem. Pri brand masinah je bolj support uni ki se placa ne pa kao boljse komponente.

 dinokomp.si

dinokomp.si



Dodaj se zeljeno grafo. Btw socket 2011 je E-ATX tako da rabis veliko ohisje. To v spisku je sicer drazje ampak velja za enega izmed najboljsih ohisij in ti bo lepo sluzu precej let in nadgradenj. Enako velja za napajalnik Seasonic X-660. Eden boljsih napajalcev na trgu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

TehDucky ::

Sam imam Cooler Master Cosmos 1000, pa ima za E-ATX poleg tega je brez raznih lučk, filtre za prah, tray za 6 diskov pa kul sistem za vstavlat pekače ipd. stvari. Ima še peno za tišanje na stranicah tako da tudi to mal pomaga glede zvoka, edino priloženi ventilatorji bi bili lahko še tišji za silent PC. Edina stvar, ki pogrešam pri temu ohišju so luknje za cable management, ker je res težko lepo spravit. Je treba dodatne luknje nardit. Zna bit tak ohišje super zate.

Glede ostalih komponent ti bodo znali ostali bolj predlagat, za napajalnik pa vzami enega kvalitetnega, z rajši malo manj W pa da je modularen.

My 5 cents.

Loocas ::

Če kupuješ delovno postajo, potem počakaj na Xeon LGA2011 proce, ki pridejo ven v kakšnem mesecu dni:
http://www.cpu-world.com/CPUs/Xeon/TYPE...

prepakirane i7-38xx, i7-39xx samo z zelo dobrodošlo ECC funkcijo.
Cene teh procesorjev bodo na podobnem nivoju kot običajni i7.

Btw socket 2011 je E-ATX tako da rabis veliko ohisje

obstajajo tudi micro ATX plate s tem podnožjem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loocas ()

potepuhec ::

Sicer nisem nikjer tocno nasel kdaj bi naj novi xeoni izsli ampak ce bo to v roku enega meseca potem se ni panike, sploh ce bodo cenovno v istem rangu kot i7. Sem pa nasel nekja zanimivih clankov glede kartic.... Quadro vs 570 ali 580. Najvecji problem slednjih naj bi bil v pregrevanju, ker niso narejene, da letijo pod taksnimi obremenitvami daljsa casovna obdoba in pa kolicina pomnilnika, ki ga imajo, ceprav imajo npr. enako ali vec Cuda jeder in letijo pri visji frekvenci. Ce lahko render spravis na kartico, ga npr 570 zrenderira cca tu tu kot quadro 6000, ki je pa 1k+ € drazja.

EVGA GeForce GTX 570 HD, 2.5GB GDDR5, 2x DVI, HDMI, (€340,71)
Ima kdo izkusnje s tole kartico? Predvsem kar se gretja tice. Po vsem kar sem prebral bi (razen pregrevanja) bila boljsa opcija kot Quadro 4000.

antonija ::

Pregrevanje lahko vedno resiis z bolj agresivnim hlajenjem. Ubistvu bi glede na porabo komponent danes pricakoval, da se bojo CPU haldilniki pomanjsali, GPU hladilniki pa postali najvecji kos kovine v ohisju (ker imajo tudi najvisjo porabo). Pa se vedno vztrajamo pri ogromnih CPU towerjih in kompaktnih GPU pihalnikih...

Za posamezne komponente si pa res poisci specificne benche za software, ki ga uporabljas. Testi od Toma ali Ananada in podobnih so ponavadi neko igracarsko jajcanje za 1-2fpsja v najpopularnejsih igrah, kar tebi ne pove nic. Verjetno tudi preferiras ucinkovitost nad "zelenostjo", ker danes je sparanje z watti zelo popularno, pa naj kosta kar hoce.

Ko bos imel stvari na kupu pa najprej (preden zacnej gor kaj resnega delat) celotno zadevo obremeni na 100% (so namenski programi za navadne smrtnike, ni hudica da tudi za tvoj SW obstajajo kaksni benchi ki imajo to funkcijo) za kar nekaj casa (recimo cez vikend bi bilo idealno, al pa vsaj 24 ur) pa da vidis ce ima kaj namen crknit ko bo obremenitev huda.

Pa da nebi slucajno sparal pri napajalniku, ker prisparat 30 eur pri compu ki gre proti 2k EUR se ponavadi ne splaca, sploh pa ne pri stvari ki ubistvu celo zadevo drzi pri zivljenju. Isci stabilne 12V linije s cimvec amperi.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnika do 1000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7110941 (10165) fr4nc
»

Budget Gaming PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7112726 (10752) bajsibajsi
»

Nov računalnik [Gaming, Video editiranje] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18627434 (25636) lololmaker
»

Gamerski računalnik do 1500€! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8212627 (10561) s51as
»

Gamer računalnik 1000e (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8817218 (15595) eieieie1

Več podobnih tem