» »

Abit že dolgo mrtev, sedaj za njim še spletna stran

Abit že dolgo mrtev, sedaj za njim še spletna stran

Prelomna matična plošč Abit BH6

vir: ABIT
ABIT - Sedaj že davnega leta 2009 je umrl Abit, ki smo ga poznali kot proizvajalca odličnih matičnih plošč za navijanje. Že leta 2006 je bilo zaradi finančnih težav celotno podjetje naprodaj in prevzel ga je Universal Scientific Industrial (USI). Zlobni jeziki pravijo, da so zelo uspešno podjetje potopili menedžerji, ki so uspeli vzpostaviti zelo neprijetno klimo, zaradi katere je podjetje zapustil praktično ves sposoben kader. USI-ju podjetja z novim imenom Universal Abit ni uspelo izvleči iz težav, zato je konec marca 2009 Abit uradno prenehal obstajati.

Abit se je v srce navijalcev vpisal z izdelki, kot je bila legendarna plošča Abit BH6, ki je bila prva z možnostjo navijanja neposredno iz BIOS-a in ne preko mostičkov. Navitje Celerona Mendocino 300 MHz na 450 MHz na BH6 spada med klasiko, ki bi jo morali zapisati v učbenike navijanja, če bi ti obstajali. Mimogrede, Abit je na plošči BP6 usposobil paralelno delovanje dveh Celeronov Mendocino, čeprav je Intel to možnost blokiral. Še en odmeven dosežek Abita je uvedba 133 MHz centralnega vodila (FSB).

V nadaljevanju je Abit izdal še mnogo odličnih plošč, ki marsikatera deluje še danes. Gonilniki, orodja in navodila za uporabo zanje so še vedno dostopni na nekdanji spletni strani abit.com.tw. To se bo spremenilo konec februarja, ko bo spletna stran prenehala delovati. To pomeni, da ne bo več uradnega središča za prenos vse potrebne programske opreme za Abitove plošče. Novejši operacijski sistemi k sreči podpirajo vse njihove plošče in imajo gonilne zanje že integrirane, a kljub temu si do konca meseca velja prenesti in na varno shraniti vse potrebne pripomočke za matične plošče v lasti.

Abit je s tem dokončno krenil po Epoxovi poti, ki je prav tako izdeloval matične plošče in prav tako umrl. Njihova spletna stran pa je mrtva že lep čas, tako da so uporabniki njihovih plošč prepuščeni lastni iznajdljivosti.

60 komentarjev

«
1
2

LuiIII ::

Steno moje delovne sobe še danes krasita dve Abit NF7 plati s procesorjema in hladilnikoma. Na eno moram obvezno dat še enega izmed prvih modelov EK vodnega bloka. Nostalgičen spomin.

mat xxl ::

Sam se Abita spomnik, kot plošč, katerim so serijsko odpadali sami od sebe hladilniki veznih čipov, kar je naredilo težave, zato sem se jih začel izogibati ......in očitno drugi tudi ............

Tilen ::

R.I.P

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Riff ::

moja je bla Abit KT7 raid za socket 462 pa še danes gor melje Duron 700Mhz bp

gruntfürmich ::

uspešno podjetje potopili menedžerji

ja kaj takega...:)) pa to je nemogoče
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

RejZoR ::

Pri nas jih pa izučimo saj smo statistično gledano na tem področju težki eksperti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

marvin42 ::

moja BH6 še vedno laufa.
Mostly Harmless

Isotropic ::

RIP

Dr_M ::

Ampak se res krci stevilo proizvajalcev dobrih maticnih plosc.
Zaenkrat je to samo se Asus.
Cez MSI je zadnje case precej kritik, GB je podn ze kr neki casa, Asrock se sicer nekaj pobira, ampak vec kot 2-3x skoraj ne updejtajo biosa.
Ostali so pa bolj tako, kakor veter piha.

kuglvinkl ::

Intel ;).

Sicer pa, sem imel dve KT7-E (KT400) in NF-7.

Vmes pa še Epoxovo 8RDA+.

Zdej pa Intel v vseh kištah...

Cveto ::

Nekaj lepih spominov:

BH6 - Celeron 300A@450mhz
KT7A - Duron 600@950mhz
KT7A - Athlon 850@1400mhz
NF7-S - Athlon XP 2500+@3200+
KN8 - Athlon 64X2 3800+@5200+

gendale ::

jst mam lep spomin na bx6

in bolj tko spomin na kt7a (čeprav kt133 chipset je bil itak jajce in je težko primerjat z legendarnim bx chipsetom)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

kuglvinkl ::

Zgleda, da smo fural več ali manj samo Abit, na AXPjih + bartonih mogoče še kakašen Epox. Je blo sploh še kej drucga? Neki rdečih MSIjev se spomnim, samo pogosti pa niso bli.

U bemti, DFI :).

WarpedGone ::

Soltek =:P
Zbogom in hvala za vse ribe

jest10 ::

Že mojega starega p200mmx sem navijal samo in le v BIOSu. Nehajte no že s tem, da je abitka prva s takim navijanjem

Dr_M ::

Intel ;).


Uf, to mi pa se na kraj pameti ne pade, da bi kupil intel plato.
Pa gledam tele intelove 1155 plate, imajo nekaj veliko PCI slotov, glede na to, da jih tazadnji chipseti sploh ne podpirajo.

Nehajte no že s tem, da je abitka prva s takim navijanjem


Se strinjam. Ko so abitovci in asusovci se jumperje premikal po platah, sem jaz na Epoxki z P166mmx nastavil FSB na 83 v biosu in to je blo to :) Mnogo let pred Slot 1 platami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

user1618 ::

Klamath P II 300 MHz: namesto 4,5x66 -> 3x100, RAM na 133 MHz in to na Abit VA6.
Windows 98 so bili poezija, potem pa daleč naprej nisem imel več tako hvaležnega sistema.

filip007 ::

Samo slabi spomini :-(

KD7 (KT400) zmrzovala kakor je jo prijelo.

IP35-E pridno dela, ko se pa kaj spremeni okoli IRQ pa crkuje.
Sem dal video na Youtube, za v spomin na Abit.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

dela ::

Ena KT7 z zanič kondiji ter "porisanim" duronom že dolgo čaka, da jo usposobim za win 9x/DOS gaming PC. Kar lepi spomini, čeprav je MSI-jeva rdeča (takrat wow) K7T, posodobljena do amena in opremljena s palominom, bolj zvesto služila.

[D]emon ::

Abit AN-8 Ultra. Crknjot. Never again. :>
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Cveto ::

kuglvinkl je izjavil:

Zgleda, da smo fural več ali manj samo Abit, na AXPjih + bartonih mogoče še kakašen Epox. Je blo sploh še kej drucga? Neki rdečih MSIjev se spomnim, samo pogosti pa niso bli.

U bemti, DFI :).


DFI Lanparty FTW, hehe...

r1k1 ::

R.I.P. imel sem BH6 ter Celeron 400, kasneje še AN7 z AMD Bartonom.

guest #44 ::

Moja BH6 še laufa, sicer neki rami zajebavajo, ma laufa.
Moje dve NF7ki pa sta zarad strel šle rakom žvižgat po dobrih 5 letih (oz nekaj več) delovanja.

RIP Abit!

element ::

V nadaljevanju je Abit izdal še mnogo odličnih plošč, ki marsikatera deluje še danes.

Ojojojoj, od katerih marsikatera deluje še danes. [/police]

Sam na Abit plate nimam najlepšega spomina, je pa res, da sem jih začel uporabljat z AMD Duronom na KT7-A. V lepšem spominu imam DFI NF4 Ultra-D, ki je zvesto služila do pred kratkim. Poleg tega je bla packed with features.

69charger ::

2xNF7 še danes,ena je v serverju. Duron 800 je bil zakon.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

D3m ::

Moj prva plata je bila MSI K7T Turbo2 8-) support Palomino oz. Thoroughbred do 2600+ 8-)
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

sem imel EPOX, ki je bila za AMD-je in so vseeno propadli .... to mora biti nekaj z managerji

Abit je bil v SLO najvišje, vsaj po računalniških revijah tipa PCFormat, Monitor sodeč

na koncu je vse narejeno na Kitajskem in Tajskem
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

ikeman ::

BH6ka legendarna plata, spomin je še živ, kak je celeronček 300A žvižgal pri 450Mhz.. ja to so bli cajti ;)

jype ::

Kok je fino met stvari, ki niso open source, da ko crkne proizvajalec in za njim še njegova spletna stran, lahko diskete z gonilniki iščeš po deponijah.

gruntfürmich ::

in zakaj bi bilo smoterno 5 let staro plato updejtat?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jest10 ::

gruntfürmich je izjavil:

in zakaj bi bilo smoterno 5 let staro plato updejtat?

Če so pa njegove mokre sanje furat linux na Amigi.

damirb03 ::

Dr_M je izjavil:

Intel ;).



Nehajte no že s tem, da je abitka prva s takim navijanjem


Se strinjam. Ko so abitovci in asusovci se jumperje premikal po platah, sem jaz na Epoxki z P166mmx nastavil FSB na 83 v biosu in to je blo to :) Mnogo let pred Slot 1 platami.



Prve ABIT plošče , ki so se nastavljale preko BIOS-a so bile AR5 (med letom konec 1996 začetek 1997) je prva brez mostičkov naslednje so bile AX5,PX5,TX5,... se najde še katera , te plošče so za Pentium in MMX procesorje ,AMD , Cyrix .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirb03 ()

jype ::

gruntfürmich> in zakaj bi bilo smoterno 5 let staro plato updejtat?

In zakaj bi bilo smotrno 5 let staro delujočo plato zadegati v smeti?

Masamune ::

Tudi sam sem imel tako plato. Pa voodoo grafo notr. Res zalostno da gredo take firma via.
lp, j

SkyNet ::

Pred mnogo leti sem nadgrajeval comp in sem si končno privoščil pošteno plato, Epoxovo 8rda+. In bila je dobra! Kmalu zatem je šla firma po gobe. Potem nekje leta 2007, ko je prišel čas za menjavo sem nabavil Abitovo ip35 pro. In je še vedno dobra! Dve leti za tem je šel Abit po gobe. True story ;)
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

jype ::

Da nauš slučajn kupu kšne Gigabyte plate.

filip007 ::

Kaj je narobe s Gigabyte?, saj ima dual BIOS pa solid kondezarje.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

jype ::

Če bo SkyNet kupu, bo firma propadla.

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

gruntfürmich> in zakaj bi bilo smoterno 5 let staro plato updejtat?

In zakaj bi bilo smotrno 5 let staro delujočo plato zadegati v smeti?


gledam bolj iz stališča da je recimo 5 let star komp dokaj 'neposlušen' za nove operacijske sisteme, nove bombonče, in da na takem sistemu pač furaš OS ki si ga takrat.
načelova lahko tudi furaš novega, vendar zna biti to marsikdaj odveč. tko da imho ni ravno največja tragedija da za 5 let staro plato ne dobiš najnovejših gonilnikov za win7...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich> ni ravno največja tragedija da za 5 let staro plato ne dobiš najnovejših gonilnikov za win7...

Kje pa dobiš gonilnike za star OS?

gruntfürmich ::

te pa že itq imaš.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jest10 ::

Na priloženem CD/DVD. Če ga znaš zadevo shraniti.

gruntfürmich ::

točno tko. ampak to je problem uporabnika, ne plate ali izdelovalke.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

GaS ::

-BX6 v2.0
-BX133
-KT7A
-NF7
-NF7-S 2.0
-IP35-E

Pri meni zapisan kot eden izmed najboljših proizvajalcev plat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GaS ()

jlpktnst ::

BH6 ja... še vedno mi deluje :)

jype ::

gruntfürmich> točno tko. ampak to je problem uporabnika, ne plate ali izdelovalke.

Mhm. Skratka, ko firme ni več, moraš računat, da "priloženi CDji" 10 let pozneje še vedno obstajajo.

WamPIRe- ::

SkyNet je izjavil:

Pred mnogo leti sem nadgrajeval comp in sem si končno privoščil pošteno plato, Epoxovo 8rda+. In bila je dobra! Kmalu zatem je šla firma po gobe. Potem nekje leta 2007, ko je prišel čas za menjavo sem nabavil Abitovo ip35 pro. In je še vedno dobra! Dve leti za tem je šel Abit po gobe. True story ;)

Uničevalec izdelovalcev matičnih plošč! :D
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

element ::

En mesec maš še, da potegneš dol vse driverje, ki jih rabiš. Razumem pa, kaj je problem, ki ga hočeš izpostavit. Ampak ni omejen samo na propadle firme. Kolk je takih, ki gonilnikov za staro robo sploh ne nudijo več, kaj šele, da bi podprli nove OS-e.

Primer open source harvera?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: element ()

Dr_M ::

Tisti, ki si ne zna na sirnem internetu poiskat obstojecih gonilnikov, mu tudi open source ne pomaga, ker ga ne zna uporabljat. Tak clovek naj raje ne hodi blizu racunalnikov.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Abit že dolgo mrtev, sedaj za njim še spletna stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
6016842 (7688) opeter
»

Abita uradno ni več

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
223882 (2632) Afo
»

Abit odhaja v večna lovišča (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
698668 (5806) PrimozR
»

Abit se poslavlja od trga matičnih plošč

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
404951 (2808) krucymucy
»

se splaca copermine kupit

Oddelek: Kaj kupiti
71489 (1345) shadow

Več podobnih tem