» »

Prostoročno telefoniranje + Avtomobil, kaj priporočate

Prostoročno telefoniranje + Avtomobil, kaj priporočate

cholt45 ::

Punca rabi nek sistem za prostoročno telefoniranje in ker bo počasi imela RD se mi zdi lepo darilo.
Torej zanima me kaj mi priporočate, kaj je trenutno ta trgu ipd.
Najboljša varianta bi bila da bi bil sistem "vgradni" da ga nebi priklapljal na 12v vtičnico ker bi ji bil med vožnjo v napoto.
Avto je audi.

lonz ::

Ravno sem nabavil bluetooth sistem za prostoročnost v avtu. Simpl mala naprava z baterijo, ki jo clip-on na vetrobranski senčnik. Maš gor tipko za sprejem/prekinitev klica, jakost zvoka, FM oddajnik če hočeš prek radija slišat pogovor (al pa uporablaš vgrajen zvočnik). Luštna stvarca; ko sta uparjena samo vklopiš bluetooth in se reč sama poconecta. V bigbangu je mislim da cca 50€. Zraven dobiš charger (micro USB).
...arrrrrr, shiver me timbers...

St235 ::

Jaz osebno prisegam na parrotove sisteme. Priklopi se direktno na radio (kompatibilno je praktično z vsakim vozilom) kar pomeni, da avtomatično ugasne radio, sogovornika slišiš po zvočnikih. cenovno so zelo ugodni (cc. 100€ pa na prej, če hočeš kaj bolj fancy) in kvaliteta zvoka je vrhunska.

Razne polovičarske clip on rešitve so mi bolj tako tako. Boljše reskirat 100-200€ pa maš zadevo v nulo poštmano. V 5 letih kar mam to, vse kar rabin naredit je prižgat avto in dela.

lonz ::

Ja, sem gledal tudi parrota, samo mi ni ponudil tolikšne razlike v funkcionalnosti glede na cišjo ceno; čas bo pokazal kako sem se odločil...
...arrrrrr, shiver me timbers...

cholt45 ::

Ok, hvala fantje za odgovore, malo poguglam parrot in se vrnem s kakim dodatnim vprašanjem. Ja bolj bi mi bilo všeč če se radio utiša ja, je bolj priročno ko kaj nabija v avtu.

blue ::

lidl ima 30ega en handsfree za 20€
http://www.lidl.si/cps/rde/xchg/lidl_si...

cholt45 ::

Vem ja sem opazil tole v reklami, ampak se mi zdi precej cheap varianta, pa še v 12v priklopu jo moraš imeti.
Hmm sem našel v eni trgovini mk6000 od parrota, pa nevem ali se mi splača vzeti, ker je že startjši model.

Lakotnik29 ti si si ga vgradil sam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cholt45 ()

Matko ::

Še en glas za Parrot-a

Ob kontaktu se telefon sam poveže,
ko dobiš klic, se radio samodejno utiša in sogovornika preveže na zvočnike.
Ne rabiš razmišljat, če so baterije polne....

Inštalacija je dokaj preprosta (v kolikor imaš avtoradio s standardnim priklopom).
v armaturko skriješ centralno enoto, priklopiš kable na radio (iztakneš obstoječi kabel in ga podaljšaš s parrot-om)
in po stebričku napelješ mikrofon.

V praksi seveda traja malce dlje....

Modeli, ki imajo LCD zaslon so načeloma boljši, ker lahko vidiš kdo te kliče, prikaže ti signal in lahko odstraniš posamezni telefon.
Pri modelih brez LCD, moraš potem, ko seznaniš dovolj (včasih je bilo 4 ali 5) telefonov enoto resetirat in spet ponovno vse sparit.

Že prvi model "Parrot CK3000 evo", bi zadostoval vsem tvojim zahtevam.

PS: poglej na EBAY

cukl ::

TESKAn ::

Še en glas za Parrot. Imaš zraven prostoročnega klicanja še mp3 predvajalnik, lahko se poveže na iNaprave, lahko predvaja mp3je, ki so na telefonu, prek bluetootha, ...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

St235 ::

cholt45 je izjavil:

Vem ja sem opazil tole v reklami, ampak se mi zdi precej cheap varianta, pa še v 12v priklopu jo moraš imeti.
Hmm sem našel v eni trgovini mk6000 od parrota, pa nevem ali se mi splača vzeti, ker je že startjši model.

Lakotnik29 ti si si ga vgradil sam?



Ja, jaz sem ga ugradil sam. In ptoem tudi rpestavil v nov avto. Konkretno je šlo za model CK3300 (GPS). Priklop je mala malca, ker se vklopi direktno na ISO konektroje in ni nobenega rezanja žic. Malce več dela je z displejem in mikrofoni, odvisno od tega kako picajzlast okol skrivanja kablov. ČE Avto mima iso konektorjev potem je pač obcija nakup ustreznih kablov ali direktna vezava.

Primerjava med takim integriranim sistemom in nedeljskimi rešitvami za v 12v vtičnico je popolnoma nesmiselna.

SPEEEED ::

Jaz sem se po branju različnih forumov potem odločil za komplet za prostoročno telefoniranje skupaj z USB predvajalnikom. Zelo zadovoljen!

milica ::

cholt45 je izjavil:

prostoročno telefoniranje lepo darilo.
Ali je zadovoljna z darilom?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prostoročno telefoniranje

Oddelek: Na cesti
486145 (3878) MuadDib
»

Nakup prostoročne naprave

Oddelek: Na cesti
162893 (2648) St235
»

Avtoradio in USB kluček

Oddelek: Zvok in slika
145258 (4979) Infinity
»

Zaščita za cd avtoradio

Oddelek: Na cesti
291761 (1396) Dr_M
»

Prenosna Bluetooth avto-instalacija

Oddelek: Kaj kupiti
83723 (3204) St235

Več podobnih tem