» »

Težava pri nameščanju win xp x64

Težava pri nameščanju win xp x64

Marčolenis ::

Pozdravljeni,
Pred kratkim sem si ubavil nov prenosnik z SSD diskom. Disk sem razdelil na 2 partricije, na eno sem si namestil win7 x64, na drugo sem pa hotel namestiti win xp x64 vendar brez uspeha... saj mi je vrglo ven stop error: 0x0000007B. Sedaj me pa zanima, če kdo od vas ve kaj bi lahko to bilo... malo sem gledal po netu, poiskusil sem par opcij, vendar nisem rešil problema, zato vas tiste, ki ste se že mogoče srečali s podobnim problemom, prosim za kakšno možno rešitev...
Za pomoč se vam že v naprej zahvaljujem.
LP

Duhec ::

0x0000007B vpiši v iskalnik na slo-tech forumu. Preberi prvi zadetek.

Marčolenis ::

Zdravo,
Nekako mi je gratalo namestiti win xp na drugo partricijo, vendar imam naslednje problem in to je:
-ko imam v biosu omogočen AHCI in ko v win boot managerju označim win7, mi normalno pride v njih, pri xp-ju mi pa pokaže bluescreen
in obratno
-ko imam v biosu omogočen IDE in ko v win boot managerju označim winXp,mi normalno pride v winXp, pri win7 mi pa da bluescreen.
Kako bi se dalo še to kej uštimat, ko sem pa omogočil RAID opcijo mi pa na obeh prbije bluescreen. Na te zadeve se ne spoznam najbolj, tako da bi vsak namig bil več kot dobrodošel.

amigo_no1 ::

Backup podatkov, v biosu označi ahci, še prej v winxp setup dodaj ahci driverje z nlite (win xp) http://aps2.toshiba-tro.de/kb0/TSB85017... in http://www.msfn.org/board/topic/107504-... se pravi za dodaš ahci driverje v winxp setup, zapečeš iso na cd/dvd in namestiš;
sledi clean win 7 install na svojo (ločeno) particijo (dodatnih w7 driverjev jih očitno ne potrebuješ).
Ko imaš v biosu nastavljeno na ahci ne spreminjaj na ide.

Če imaš 1x ssd, raida ne potrebuješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Marčolenis ::

Hvala za nasvete.... na koncu sem zadevo enostavneje rešil tako, da bom raje prek programa vmware virtualno poganjal winXp in programe ki jih ne morem poganjati v win7.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XP se noče namestiti

Oddelek: Strojna oprema
15901 (622) filip007
»

ACPI.sys

Oddelek: Pomoč in nasveti
12749 (627) satfinder
»

toshiba satellite laptop, da se zinstalirat ubuntu 8.10, ne da se winxpsp3

Oddelek: Pomoč in nasveti
9714 (650) xsannyx
»

Problem BIOS Flash

Oddelek: Pomoč in nasveti
51472 (1451) Westix
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
416009 (4872) fredyjetle

Več podobnih tem