» »

wordpress inštalacija ali nadgradnja teme

wordpress inštalacija ali nadgradnja teme

legrega ::

Imam usposobljen ssh na svojem kubuntu LTS strežniku in ko v wordpressu naložim temo zahteva, da se mi poveže na ftp strežnik. Vpišem localhost username geslo, pa mi vedno javi:

Informacija o povezavi

Napaka pri povezavi na FTP strežnik localhost:21

sem pa izbral sftp! pa se oglaša. da se ne more povezati na ftp port, torej sem inštaliral še ftp strežnik čeprav nerad in port forwarding (ne vem več če tudi 20 ampak 21 pa obvezno - a je to prav, a je kej narobe, če 20 in 21 ali samo 21 - ne vem če imam PASV ftp, sem probal oboje pa mi ne pomaga preprićati wordpress) in mi je enkrat uspelo, ko sem ponovil zahtevo za povezavo, da me je preusmeril in vprašal če to res hočem storiti - nič več kot to, tudi ko sem potrdil je obtičal - temo pa je inštaliral.
A takoj zatem spet stara zgodba: napaka pri povezavi, ko sem hotel inštalirati update za vtičnik, poskusil še eno temo in NE GRE -- enaka napaka.

Kaj delam narobe?
ftp server sem inštaliral kot proces ProFTPd is started from inetd/xinetd.
ker nimam namena uporabljati unsecure povezave pogosto.
A bi ga moral inštalirati kot standalone? Sem probal remove, install pa me sploh ni več vprašal, kot da sem se že prvič dokončmo odločil. Kako ponovno inštaliram aplikacijo od začetka (to bi rad vedel tudi za phpbb)
Prosim pomagajte, Grega

Elemen_T ::

Težko ti podam konkreten odgovor na tvoje vprašanje ampak btw - temo lahko naložiš tudi na kakšen drug način, ne nujno preko WP backend-a.

Tody ::

ja pojdi direktno na FTP in odzipano pusti tam :)

http://www.themelab.com/2008/03/02/how-...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hiter FTP strežni

Oddelek: Omrežja in internet
455409 (4476) Jin
»

FileZilla ftp strežnik

Oddelek: Omrežja in internet
245446 (3350) vice boy
»

Amis in mysql baza

Oddelek: Izdelava spletišč
193108 (2858) techfreak :)
»

Pošiljanje podatkov na FTP

Oddelek: Pomoč in nasveti
9817 (703) maxum
»

alternativa programa SERV-U za osebni server

Oddelek: Programska oprema
292464 (1918) XPfrik

Več podobnih tem