» »

Vlada 2012 -

Vlada 2012 -

Temo vidijo: vsi
««
4 / 264
»»

oldguy ::

Sinko moj, javni sektor nima previsokih plač - realni ima prenizke.


Ha, ta je dobra! Pa vojn v svetu tudi ni preveč - miru je premalo! Marmelade na kruhu tudi ni preveč - kos kruha je premajhen! :)

Vlade, ki gospodarske težave rešuje tako, da z dekreti poskrbi, da bomo v povprečju vsi malo revnejši, ne potrebujemo. To bi se nam zgodilo tudi brez nje;((


Ja, ker to je pravi opis tega, da porabo prilagodiš zaslužku, ane? Celi Einstein si, ni kej... Če ti gospodarstvo crkuje in jamra da je preobremenjeno z davki in birokracijo, luknja v tošlnu je pa vsak dan večja - rešitev! Povečajmo plače JS! Klap Klap Klap!

EDIT: Tkole, da se vam bo malo lastnega žolča vrnilo nazaj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

Okapi ::

Povečajmo plače JS! Klap Klap Klap!
In zakaj je treba lagati in podtikati? Ker nimaš boljših argumentov?

Če ti zmanjkuje denarja za plačilo kredita in/ali vzdrževanje svojega dosedanjega standarda, imaš dve možnosti - lahko začneš šparati in se sprijazniš, da boš pač malo bolj reven, ali pa začneš več in bolje delati, da zaslužiš več. Jaz kot zasebnik se v takih primerih odločam za drugo rešitev.

O.

oldguy ::

In zakaj je treba lagati in podtikati? Ker nimaš boljših argumentov?


Ne. Ker ti vračam z istim vatlom. ;) Ti pa tvoji dekreti...

Zeberdee ::

Plače v realnem sektorju so visoke približno toliko, kot je naša produktivnost. Če pa misliš, da je tvoja produktivnost večja (kot je plača), greš pa lahko na svoje.

Dejstvo je, da nam je standard upadel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zeberdee ()

para! ::

Mene pa res zanima, če je naša javna uprava tako optimizirana, da ni presežka kadrov, torej da imajo vsi polne roke dela. Nekako bi od vladajočih pričakoval, da predstavijo nek pregled, analizo o situaciji in s tem argumentirajo svoje odločitve.

Kot drugo, me zanima, če se vsi strinjamo, da je obsežna in velika JU problem? Torej cilj (vsake) države je, da ima čim manjši javni sektor - ker je boljše, da ljudje denar služijo kot zasebniki, saj tako nekaj ustvarijo. Nenehno krčenje javne uprave je potemtakem samoumevno, če vedno bolj stremimo k optimizaciji/avtomatizaciji procesov, tako kot se to dogaja pri zasebnikih. Nemogoče je torej neki vladi reči, da je sposobna, če se v njenem mandatu število zaposlenih v JU poveča - ker to ni uspeh - to je ravno kontra temu.

Tretje - sindikati delavcev JU imajo moč, da delavce pozovejo k stavki in posledično ohromijo funkcioniranje države. To je nevarno - vlada mora torej razmišljati o tem, kako brez neprimernih ukrepov (kot je denimo ukinitev sindikatov), njihovo moč znižati na najnižjo možno raven. Če se zadeva optimizira, potem si država lahko privošči odpustiti zgolj tiste, ki so presežek, tiste ki ostanejo, pa stimulira k boljšemu delu.

Posledično bodo stavkali samo tisti, ki v JU niso potrebni (in tako ne povzročajo škode s stavko), denarna socialna pomoč pa je nižji strošek od plače nekoga, ki ga ne rabiš. Ostali pa bodo z veseljem raje sprejeli stimulacijo in delali naprej. Win-win.

Zgornje velja, če je javni sektor prevelik in bi to prineslo resne prihranke.

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

Zeberdee ::

Seveda da ni optimizirana. Ampak kako jo boš optimiziral? S tem, ko boš našel 300 managerjev, ki bodo to počeli? Za 2 jurja neto?

jype ::

para!> Mene pa res zanima, če je naša javna uprava tako optimizirana, da ni presežka kadrov, torej da imajo vsi polne roke dela.

Seveda ni. Problem je, da s trenutno zakonodajo ne moreš bistveno prihranit, če jih "zmečeš na cesto". Če bi imeli manjšo zaščito delavcev, bi pa imeli tudi nižji standard.

para!> To je nevarno - vlada mora torej razmišljati o tem, kako brez neprimernih ukrepov (kot je denimo ukinitev sindikatov), njihovo moč znižati na najnižjo možno raven.

Ne, vlada mora razmišljati, kako sindikatom dopovedat, da bodo podprli reforme.

para!> Posledično bodo stavkali samo tisti, ki v JU niso potrebni

JU potrebujejo le tisti, ki računajo na "nanny state". Telbanc in podobni, recimo.

Zeberdee> Dejstvo je, da nam je standard upadel.

Komu? Meni se ne zdi.

T-h-o-r ::

Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zeberdee ::

@jype: Jaz imam občutek, da je standard življenja padel. Da v trgovinah dobim manj, da je bencin svinjsko drag in pazim, koliko imam porabo, da premislim, kam grem zvečer jest, da pazim, kateri taksi bom poklical, da grem večkrat na trolo, da si bolj organiziram življenje, da se ne vozim gor pa dol po Ljubljani, da ne parkiram tam, kjer je najbližje ampak kakih 5 minut stran. Pa zaslužim nekajkrat več.

Realna inflacija je glede na indeks vstopa v € območje nekajkrat višja, kot je tista, ki jo prikazujejo umar in statistični urad. Je pa tudi možno, da je moja košarica dobrin drugačna, kot povprečna. Verjetno se res več vozim, več plačujem kave, večkrat uporabljam storitve in manjkrat kupujem v trgovini.

@T-h-o-r:
Sej to je Kociprova včeraj lepo razložila v 24ur. Da najprej ni nasprotoval nihče, na koncu je nasprotoval DeSUS, na koncu pa so se odločili, da se to ven črta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zeberdee ()

T-h-o-r ::

torej sprva ps ni nasprotovala, zdaj se bodo pa šli ustavni spor?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Pšenični ::

"JU potrebujejo le tisti, ki računajo na "nanny state". Telbanc in podobni, recimo."

V bistvu me najbolj čudi to, da po tem, da cele dneve zabiješ na slo techu, praktično ni druge, kot da plodno sodeluješ z JU pri "vnovčevanju svojih IT poduktov" ? Se sprašujem...sicer ne verjamem, da z programiranjem ala 2 ure na dan, zaslužiš 3000 evrov, kot si že omenil. Neto. Edino tem kekcem na JU lahko računaš toliko, da je potem možna takšna plača.

Torej se mi poraja vpračanje, ali si ali nisi državni parazit? Glede na tvoje celodnevno pisanje tukaj bi človek sklepal marsikaj...., sam to ne, da si uspešen programer. Vprašanje, ki se poraja je isto kot pri Okapiju. Kdaj sploh delata, ko sta kar naprej tle. Mogoče sta zaposlena na slo-tecu? Mogoče sploh nismo daleč od resnice?

jype ::

telbanc> da z programiranjem ala 2 ure na dan, zaslužiš 3000 evrov, kot si že omenil. Neto. Edino tem kekcem na JU lahko računaš toliko, da je potem možna takšna plača.

V tem je (tvoj in družbeni) temeljni problem.

3000 evrov neto lahko zaslužiš tudi s petimi minutami poštenega dela na mesec, v Sloveniji, ne da bi pri tem posloval z javnim sektorjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

francek1 ::

Ko berem izjave nekaterih, da bi JU (policijo, šolstvo, zdravstvo itd...) kar ukinili se sprašujem, kako so s tako nizkim IQ-jem sploh pismeni....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Mipe ::

Eh, ti so itak nepolnoletni in nimajo nobenega pojma o državi.

Daedalus ::

Kdo točno pa je predlagal ukinitev policije, šolstva, zdravstva? Funkcionalna pismenost erroz much?

Eh, ti so itak nepolnoletni in nimajo nobenega pojma o državi.


Tebi isto.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

mikic007 ::

Dejstvo je, da ko sedaj reces JU, mislis vse, ce omenis se procente, si se ze spravil na policijo, solstvo in zdravtsvo. Tako pac je, pa ceprav prvi kar precej delajo za nizko placo (pac, izobrazba jih hebe), tretji garajo za povprecno, glede na splosno stanje drzave, obseg tega dela sektorja in dejansko delo pa bi se drugim lahko kaj vzelo. Namrec, v zdravstvu brez nadur ne moremo, v solstvu se velikokrat isce dovolj ur ...

M1_Abrams ::

Evo eno lepo branje za vse ki zagovarjate gospoda J.J.
PHP & MySQL

Daedalus ::

Zgolj opozarjanje na to, da je JU oziroma cel javni sektor daleč od optimalnega, še ne pomeni, da bi kr vse ukinili. Ja, bralno razumevanje nekoga resno muči. Še enkrat - prve morejo iti v reorganizacijo občine. 200+ občin v državi velikosti Slovenije, je blaznost. Ki nas ogromno stane, zato da se lahko gospodje župančki grejo neke lokalne šerife. Pri tem pa veselo visijo na proračunski joški. Prvo te anomalije odpravit.

@M1 - večino teh točk komot pripišeš tudi levici. Sam malo besede obrneš.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Lonsarg ::

Z vsemi 15. točkami lahko obtožiš 2/3 slovenskih politikov nažalost, so take splošne ne-državnotvorne poteze, ki so se prijele čisto vseh politikov na višjih položajih.

jype ::

Yup. (Kar pa ne pomeni, da J.J. ni neprimeren kandidat.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Daedalus ::

Realno gledano, smo s stališča zadnjih dveh kandidatov za predsednika vlade popolnoma fucked. En je na sodišču zaradi utemeljenega suma sodelovanja pri koruptivnih biznisih, drugi pa v postopku preiskave zaradi bolj ali manj istih razlogov. Nič kaj fina družba nista.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

oldguy ::

Realno gledano, smo s stališča zadnjih dveh kandidatov za predsednika vlade popolnoma fucked. En je na sodišču zaradi utemeljenega suma sodelovanja pri koruptivnih biznisih, drugi pa v postopku preiskave zaradi bolj ali manj istih razlogov. Nič kaj fina družba nista.


Ja, žal. Ampak, tole smo kot večina izvolili, drugih očitno nismo hoteli, in zdaj bomo morali živet s tem. Jebiga. Lahko edino manjšina tistih, ki nam nista všeč ne en ne drug, težimo vsem skupaj in še njim, da naj se zaboga zresnijo in vsaj delno delajo v korist vseh.

Ko berem izjave nekaterih, da bi JU (policijo, šolstvo, zdravstvo itd...) kar ukinili se sprašujem, kako so s tako nizkim IQ-jem sploh pismeni....


No, glede na tvoje bralno razumevanje zgleda prav velike škode ne bi bilo z ukinitvijo šolstva. Odnesel zgleda nisi ravno dosti, oziroma ne deluješ kot ravno the brightest bulb in the box, če takele zaključke vlečeš...

Tako pac je, pa ceprav prvi kar precej delajo za nizko placo (pac, izobrazba jih hebe), tretji garajo za povprecno, glede na splosno stanje drzave, obseg tega dela sektorja in dejansko delo pa bi se drugim lahko kaj vzelo. Namrec, v zdravstvu brez nadur ne moremo, v solstvu se velikokrat isce dovolj ur ...


Problem niste tisti, ki dejansko izvajate storitve, ki so večini potrebne. Problemi so v režiji, ki je je preveč in katera ni učinkovita. Problematična so javna naročila in postopki odločanj, pa državni monopoli in koncesionarji. Tudi v šolstvu, policiji in zdravstvu je še špeh, ki ga nihče v 20 letih ni odrezal. Karikirano, zdaj, ko hrane ni več, špeh krade mišicam, da mu ne bi bilo morda treba malce shujšat. Mišice pa delajo, saj jim drugega takorekoč ne preostane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

M1_Abrams ::

Daedalus je izjavil:


@M1 - večino teh točk komot pripišeš tudi levici. Sam malo besede obrneš.

Bolje nekdo nov, kot pa še slabša rešitev.
PHP & MySQL

oldguy ::

Bolje nekdo nov, kot pa še slabša rešitev.


Upam da ne misliš Zokija kot "novega"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

RedDrake ::

Evo, vam sveze izpred dobre urce.
Usluzbenka v javnem sektorju (pase pod MOL, nimam pojma pod kaj tocno).
 Tezasko delo v drzavni sluzbi

Tezasko delo v drzavni sluzbi


Pa se izrez zgornje slike, da ne bo kake debate ...
 Izrez

Izrez



J$@em jim *woof woof* mummy.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

Mipe ::

Očitno ima pavzo, mona. Poglej skodelico!

RedDrake ::

Hm, ja ene 5 ur pavze na dan.
I tata bi sine, I tata bi!

elrado ::

@RedDrake daleč od tega da jih zagovarjam (z JU tudi občasno sodelujem in vem da tam ni vse rožnato) a tudi mene "ki delam" v privat sektorju lahko občasno ujameš z youtube videom, kadar pa sem na videu sam (npr med poletom) pa zraven mene sedi še šef (in lastnik firme).

Načeloma če je vse narejeno se šefom (in strankam) j... kaj (in kdaj) delaš.

Tako da zgornja slika nima veze s samo učinkovitostjo javnega sektorja ampak je pač populistično sranje vredno slovenskih novic ne pa nekega (kao) malce resnejšega foruma.

Good Guy ::

Članek iz mladine je čisti fail. en vem kdo sploh bere taka skrpucala?

RedDrake ::

elrado, sedajle ne najdem mojega posta (ta forum sux kar se tega tice), ampak pred kratkim sem objavil tu na S-T tako anekdotalno zgodbico o gornji usluzbenki, njeni kolegici in tretji zaposleni v doticni ustanovi ki je slucajno mama ene od teh dveh.
Zenske nimajo dovolj dela niti pod tocko razno. Vecino casa so na kavicah po lj lokalih ali pa visijo za pc-jem. Ampak zaposlene so pa tri! (ceprav bi ena sfolgala).

Pšenični ::

elrado je izjavil:

@RedDrake daleč od tega da jih zagovarjam (z JU tudi občasno sodelujem in vem da tam ni vse rožnato) a tudi mene "ki delam" v privat sektorju lahko občasno ujameš z youtube videom, kadar pa sem na videu sam (npr med poletom) pa zraven mene sedi še šef (in lastnik firme).

Načeloma če je vse narejeno se šefom (in strankam) j... kaj (in kdaj) delaš.

Tako da zgornja slika nima veze s samo učinkovitostjo javnega sektorja ampak je pač populistično sranje vredno slovenskih novic ne pa nekega (kao) malce resnejšega foruma.



Seveda ima slika veze z javnim sektorjem.......kolega je delal v stavbi zraven ministrstva (ne vem katerega), skozi okno na drugi strani si videl vse...od jutranje manikire naprej.

Zdej vidm, da gremo tud na tem forumu....najprej skozi fazo zanikanja.....

Arto ::

Good Guy je izjavil:

Članek iz mladine je čisti fail. en vem kdo sploh bere taka skrpucala?

Lahko malo bolj razložiš, zakaj si takega mnenja? Ker drugače je tvoj prispevek brezpredmeten in se lahko samo oblagamo s stavki tipa "sds/ps sux".

Mipe ::

Ja, ker je bil objavljen v Mladini, ane.

;)

para! ::

Ja, ker je bil objavljen v Mladini, ane.

Mogoče to ni tako slab razlog. Tudi člankov iz Reporterja in Politikisa se ne jemlje resno.
Death before dishonor!

Good Guy ::

Arto je izjavil:

Good Guy je izjavil:

Članek iz mladine je čisti fail. en vem kdo sploh bere taka skrpucala?

Lahko malo bolj razložiš, zakaj si takega mnenja? Ker drugače je tvoj prispevek brezpredmeten in se lahko samo oblagamo s stavki tipa "sds/ps sux".


Ker gre za čisto levičarski cajtng.

Je kdo kaj prebral preden je bilo glasovanje za Jankovića, kaj o njegovih štalah?

mislim da ne.. torej..

Buggy ::

para! je izjavil:

Ja, ker je bil objavljen v Mladini, ane.

Mogoče to ni tako slab razlog. Tudi člankov iz Reporterja in Politikisa se ne jemlje resno.


bodi no resen...Reporter in Demokracija pa se kaksem MMC je bozja resnica podana direkt z nebes, ki odkriva debelo plast komunisticnega zatiranja postenega, kulturenega in delavenega naroda le tako lahko spozna brezmadezno resnico.

pa daj ze enkrat razumi, sedaj se bo temu cisto drugace streglo, ko bo obsojenec PM.

tole kar zdej zganjate brez kancka samokritike in bolestnim napadanjem nejansevsko usmerjenih je res ze mocno smesno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Arto ::

Good Guy je izjavil:

Ker gre za čisto levičarski cajtng.

Je kdo kaj prebral preden je bilo glasovanje za Jankovića, kaj o njegovih štalah?

mislim da ne.. torej..


Nobena od teh stvari ni razlog, da bi bil članek slab. Mene zanima, kaj te moti na članku, ne na Mladini.

Good Guy ::

Arto je izjavil:

Good Guy je izjavil:

Ker gre za čisto levičarski cajtng.

Je kdo kaj prebral preden je bilo glasovanje za Jankovića, kaj o njegovih štalah?

mislim da ne.. torej..


Nobena od teh stvari ni razlog, da bi bil članek slab. Mene zanima, kaj te moti na članku, ne na Mladini.


če iz tega ne znaš povzeti bistva ti ne morem pomagat...

Buggy ::

RedDrake je izjavil:

Evo, vam sveze izpred dobre urce.
Usluzbenka v javnem sektorju (pase pod MOL, nimam pojma pod kaj tocno).
 Tezasko delo v drzavni sluzbi

Tezasko delo v drzavni sluzbi


Pa se izrez zgornje slike, da ne bo kake debate ...
 Izrez

Izrez



J$@em jim *woof woof* mummy.


sam res ej, jaz sem zato da zakurimo grmado in jo zazgemo nevernico lenuharsko...sej vam je domace to a ne?

USS Liberty ::

Še ena levičarska hinavščina... Pirc-Musarjeva nas uči strpnosti in folk preganja zaradi verbalnega delikta, sama se pa po tviterju norčuje iz janševega otroka, ki je v bistvu še dojenček...

http://www.reporter.si/slovenija/%C4%8D...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Buggy ()

Arto ::

Good Guy je izjavil:

če iz tega ne znaš povzeti bistva ti ne morem pomagat...

Se pravi. Mladina je levičarska revija, torej je članek zanič. Ali pa: Mladina ni nič napisala o Jankoviču, torej je članek o Janši zanič.

Nič od tega ne klapa.

Good Guy ::

EDIT

Arto je izjavil:

Good Guy je izjavil:

če iz tega ne znaš povzeti bistva ti ne morem pomagat...

Se pravi. Mladina je levičarska revija, torej je članek zanič. Ali pa: Mladina ni nič napisala o Jankoviču, torej je članek o Janši zanič.

Nič od tega ne klapa.


vidim ja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

Arto ::

Good Guy je izjavil:

vidim ja

Lepo. Torej, na dan z besedo. Kaj te moti na članku, da ga imaš za skropucalo?

Pšenični ::

"Se pravi. Mladina je levičarska revija, torej je članek zanič. Ali pa: Mladina ni nič napisala o Jankoviču, torej je članek o Janši zanič."

Mladina ni pisala nič o Jankovičevih rabotah pred volitvami, torej je zanič. Ma kdo to Mladino sploh še bere...to bo vse propadlo, z Delom vred.

Zgodovina sprememb…

Arto ::

Pšenični je izjavil:

"Se pravi. Mladina je levičarska revija, torej je članek zanič. Ali pa: Mladina ni nič napisala o Jankoviču, torej je članek o Janši zanič."

Mladina ni pisala nič o Jankovičevih rabotah pred volitvami, torej je zanič.


Ne sprašujem, zakaj je Mladina zanič. To sem že izvedel. Zanima me, zakaj je članek zanič. Ker drugače je to samo ad-hominem (no, nek ad-revijnem, ali kakorkoli že).

Buggy ::

USS Liberty je izjavil:

Še ena levičarska hinavščina... Pirc-Musarjeva nas uči strpnosti in folk preganja zaradi verbalnega delikta, sama se pa po tviterju norčuje iz janševega otroka, ki je v bistvu še dojenček...

http://www.reporter.si/slovenija/%C4%8D...


populizem zganjas...ze kaksen teden krozi sala ki jo je sproduciral g. trenirkar sam brezlasi Majer, nakar so ga v crtomirki ... videli tam in tam... gre za izpeljanko - crta na oblacilu :D


a o osebnem napadu in razzalitvi predsednika drzave, vasega kekca Gorenaka pa ne bos nic povedal cistun en ...

aja se opravicujem...on je tam da prenasa kritike, ce ga ne bomo zjebal z ponarejenimi dokumenti ga bomo pa blatili pac zato ker je uposteval vse vzvode ki jih kot predsednik ima in to ni vam po godu. neverjetni ste hinavci beli...kako je ze rekla Svetlana ...domo**** licinke :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Okapi ::

Mene zanima, kaj te moti na članku,
Blati lik in delo Svetilnika. Kaj bi še rad?>:D

O.

USS Liberty ::

nakar so ga v crtomirki ... videli tam in tam... gre za izpeljanko - crta na oblacilu :D


črte na oblačilu my ass... levaki so to izpeljanko "črtomirka" naredili izključno zato, da se norčujejo iz malega Janševega sina, ki mu je ime Črtomir. Sicer pa me ne moti, če te "črtomirske" traparije po spletu piše razna mularija iz fužin, moti pa me, ko to piše Pirc-Musarjeva, ki je sebe samooklicala za neko moralno avtoriteto...

a o osebnem napadu in razzalitvi predsednika drzave, vasega kekca Gorenaka pa ne bos nic povedal cistun en ...


ne vem, kaj je Gorenak razžalil predsednika države? nisem na tekočem s tem... če ga je res užalil, to obsojam...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Buggy ::

se nekaj mi je zelo interesantno, ko smo pod Pahorjem zaceli cutiti na lastni kozi posledice recesije so vsi napadli delo vlade, kako nic ne ukrene. Potem/medtem so bili podani radikalni ukrepi, ki so jih v maniri konstruktivne opozicije skupaj s sindikati zminirali na polno v obliki referendumov.
Sedaj, ko pa vam vas blazeni pove javno, da bomo scali kri leto in pol in bo sprejel iste ali podobne ukrepe, kot jih je predlagala prejsnja vlada...zdaj je pa vse najlepse in vsi argumenti proti in opazanja o slabsem zivljenju so/bodo pozabljena. Aja za razliko od prej bo sedaj v opoziciji celo nekdo, ki se mu gre za ljudi.

a je lahko kej se bolj prozorno?

oldguy ::

sam res ej, jaz sem zato da zakurimo grmado in jo zazgemo nevernico lenuharsko...sej vam je domace to a ne?


Ne, samo treba se je vprašat, če morda nima za naš denar kaj bolj pametnega za počet. Naprimer, delat. Če nima, bi jo morda premestili, ali pa celo (bohnedej) odpustili.
««
4 / 264
»»