» »

Vlada 2012 -

Vlada 2012 -

Temo vidijo: vsi
««
58 / 264
»»

Karaya 52 ::

enadvatri je izjavil:

Thor, našega ni nihče upošteval! Sedaj pa čakajmo in trepetajmo, kaj bo z evropskim. Janša in Gorenak s podlim sprenevedanjem, da denarja ni, kažeta, kam se nagibata.


Uau, dejansko si edini, ki v teh dneh misli, da denar v Sloveniji je.

T-h-o-r ::

saj denar ni izpuhtel


samo ukradenega je treba dobiti nazaj s cipra, kajmanski otokov in lihenštajna
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Karaya 52 ::

Vecina ga je dejansko izpuhtela. Puf!

T-h-o-r ::

uf, nisem vedel da je denar ena magična stvar, ki včasih enostavno naredi puf :))


enkrat sem hotel trgovko prepričat, da se bo moj denar nekega magično pojavli na njihovem računu, pa mi ni verjela



Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Karaya 52 ::

Kupis stanovanje po 2500€/m^2 cez tri leta pa prodas za 1500€/m^2. Kam je sla razlika? Izpuhtela je, nikakrsnega tajkunskega sesalnega mehanizma ni tukaj. Denar je magicna rec! Vzemi tisocaka iz leta 92 in poglej kaj z njim danes kupis.

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Intermezzo, fantje - ima kdo mogoče doma zadnjo Mladino in intervju s Šuškotom, pa bi bil tako dober, da bi ga skeniral in poknil na net sken? Magari pošlje link prek zs. Res me zanima, kaj je povedal, zaradi določenih osebnih zadržkov pa je iz principa nočem kupiti. :D
No grave is deep enough to keep us in chains.

Mr.B ::

T-h-o-r zelo enostavno.
Kupim zemljišče za za 1 enoto prodam za 10 enot. Zaslužil 9 enot...
Sem investitor, ki je plačal teh 10 enot, za to dbil kredit od banke, ker bom naredil betonski spomenik...
Banka da kredit 120 enot.
10 enot sem dal za zemljišče (isti ali drugi lastnik), toda sedaj last investitorja oziroma če ne plačam banka.
Torej sedaj plačam 120 enot za svetovanje, in načrte (ista ali povezana podjetja), puf v verigi zaslužili dodatnih 100 enot.
Z 5 enotami druge banke zgradim spomenik.
Ker nimam za vračanje denarja prijavim stečaj...
Torej puf banke imajo skupaj 125enot puf ni ni.

Vse pokrito s papirji, samo povezeve ne smejo najti, recimo Stožice... puf zakonsko je vse ok.

Enako si predstavljajte blok iz cementa, nekdo je rekel banki da bo prodal za 3k€, kvadrat, recimo celovški dvori, puf, se po papirjih štima.... ali bo kdo kupil za jurja, redko, puf ....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Daedalus ::

Uau, dejansko si edini, ki v teh dneh misli, da denar v Sloveniji je.


Če misliš, da to državo odveže dolžnosti plačati prisojene odškodnine in vse, ki so potencialno iztožljive, se pač motiš. Isto, kot se motita Janša in Gorenak, če sta istega mnenja. S tem, da če se bo na veliko prelagalo, se bo pač plačalo kdaj drugič, z zakonitimi zamudnimi obrestmi vred. Tak to gre, v pravni državi. Če pa nisi pravna država, te pa institucije EU peglajo.

Vecina ga je dejansko izpuhtela. Puf!


In še več ga bo. NLB pa to.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

T-h-o-r ::

Mr.B je izjavil:

T-h-o-r zelo enostavno.
Kupim zemljišče za za 1 enoto prodam za 10 enot. Zaslužil 9 enot...
Sem investitor, ki je plačal teh 10 enot, za to dbil kredit od banke, ker bom naredil betonski spomenik...
Banka da kredit 120 enot.
10 enot sem dal za zemljišče (isti ali drugi lastnik), toda sedaj last investitorja oziroma če ne plačam banka.
Torej sedaj plačam 120 enot za svetovanje, in načrte (ista ali povezana podjetja), puf v verigi zaslužili dodatnih 100 enot.
Z 5 enotami druge banke zgradim spomenik.
Ker nimam za vračanje denarja prijavim stečaj...
Torej puf banke imajo skupaj 125enot puf ni ni.

Vse pokrito s papirji, samo povezeve ne smejo najti, recimo Stožice... puf zakonsko je vse ok.

Enako si predstavljajte blok iz cementa, nekdo je rekel banki da bo prodal za 3k€, kvadrat, recimo celovški dvori, puf, se po papirjih štima.... ali bo kdo kupil za jurja, redko, puf ....

denar ni izpuhtel

če pa lahko na 1 enoto vrednosti 10 vzameš 5 krat po 10 kredita, denar še vseeno ni izpuhtel

saj si 10 enot že plačal

za vse ostalo se je pa banka zafukala, če je dala 120 kredita, ki je zavarovan z 10

kot, da bi na firmo kupoval avto za 30.000 €


banka mi pa zanj da 100.000 € kredita, ko grem v stečaj,pa lahko vzame 30.000, kolikor je vrednost avtomobila, če ga sploh uspe komu prodati


denar ni izpuhtel, trgovec je dobil svojih 30.000, jaz pa sem nekaj ostalega zafural, nekaj pa naložil na ciper v lastnem imenu in ne kot d.o.o.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Karaya 52 ::

Eh, previsoko cenis tale Ciper, plaze so ok, ostalo je bolj tako. Mimogrede, se enkrat. 8-) Kupim stanovanje za 100.000€ cez tri leta pa ga lahko prodam za 80.000€. Kdo na Cipru je obogatel? ;)

Daedalus ::

Kdo na Cipru je obogatel?


Prodajalec, ki ti je prodal očitno precenjeno stanovanje:P
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

T-h-o-r ::

Karaya 52 je izjavil:

Eh, previsoko cenis tale Ciper, plaze so ok, ostalo je bolj tako. Mimogrede, se enkrat. 8-) Kupim stanovanje za 100.000€ cez tri leta pa ga lahko prodam za 80.000€. Kdo na Cipru je obogatel? ;)

nihče, 100.000 evrov, ki si jih plačal, pa tudi ni izginilo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Karaya 52 ::

Zgubil sem 20.000€, kako ni nic izginilo? :wtf-face:

T-h-o-r ::

denar ni izginil


vrednost stanovanja se je spremenila, denar pa ni izginil, 20. 000 evrov ni izginilo, ima jih tisti tip, kateremu si plačal 20.000 preveč
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Okapi ::

Uau, dejansko si edini, ki v teh dneh misli, da denar v Sloveniji je.
In? Bodo pa nepremičnine rubili. Če so Vaskrsiću lahko, bodo tudi državi.>:D Izgovarjanje, da ni denarja za plačati kazen, je nekaj, kar bi pripisal Strojanovim, ne slovenskim ministrom.;((

O.

Karaya 52 ::

Ne, bo kar 20.000€ manj v moji denarnici. Prvi tip je dobil svojih 100.000€ pred tremi leti. Spreminjanje vrednosti ze po defaultu pomeni da denar tudi puhti.

P.S.: podpiram idejo, da bi se izbrisane poplacalo z delnicami drzavnih podjetij.

Daedalus ::

Izgovarjanje, da ni denarja za plačati kazen, je nekaj, kar bi pripisal Strojanovim, ne slovenskim ministrom.


Sej to je dejstvo. Ni denarja za odškodnine, šolstvo, zdravstvo, pokojnine... Je pa denar za TEŠ6, NLB in podobne pizdarije. Takle mamo, ane.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

celada ::

Karaya 52 je izjavil:

Ne, bo kar 20.000€ manj v moji denarnici. Prvi tip je dobil svojih 100.000€ pred tremi leti. Spreminjanje vrednosti ze po defaultu pomeni da denar tudi puhti.

P.S.: podpiram idejo, da bi se izbrisane poplacalo z delnicami drzavnih podjetij.



Buča, ni to zero sum game. Vrednost pade denar pa ne izgine.

enadvatri ::

Karaya 52 je izjavil:

enadvatri je izjavil:

Thor, našega ni nihče upošteval! Sedaj pa čakajmo in trepetajmo, kaj bo z evropskim. Janša in Gorenak s podlim sprenevedanjem, da denarja ni, kažeta, kam se nagibata.


Uau, dejansko si edini, ki v teh dneh misli, da denar v Sloveniji je.


To ni problem v tem kontekstu. Naj prodajo kaj od državnega premoženja in plačajo, kar morajo. Če moram jaz plačevati - če ne, mi rubijo - naj tudi država.

To, kar zapoveduje ta vlada, so dogme. Verjemite, če hočete (beri: ne mislite) ...

Karaya 52 je izjavil:

Ne, bo kar 20.000€ manj v moji denarnici. Prvi tip je dobil svojih 100.000€ pred tremi leti. Spreminjanje vrednosti ze po defaultu pomeni da denar tudi puhti.

P.S.: podpiram idejo, da bi se izbrisane poplacalo z delnicami drzavnih podjetij.


To je neumno, zakaj bi si kdo želel odškodnine v delnicah? Zakonodaja velja za vse enako, saj sicer nimamo pravne države!

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

celada je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:

Ne, bo kar 20.000€ manj v moji denarnici. Prvi tip je dobil svojih 100.000€ pred tremi leti. Spreminjanje vrednosti ze po defaultu pomeni da denar tudi puhti.

P.S.: podpiram idejo, da bi se izbrisane poplacalo z delnicami drzavnih podjetij.



Buča, ni to zero sum game. Vrednost pade denar pa ne izgine.


Denar je zgolj placilno sredstvo, vrednosti rastejo in padajo tako da dejansko ne gre za nicelno vsoto. Od kod ta ideja?

celada ::

Ja sam od kje pa tebi ideja da se količina denarja zmanjša če tebi pade vrednost nepremečnine?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: celada ()

Karaya 52 ::

Zakaj bi bila kolicina menjalnega sredstva ista in zakaj potem meni podtikas nicelno vstoto? Vrednosti se spreminjajo, lahko jim sledijo se cene in potem je tu puf ali fup.

celada ::

Kdo je rekel, da je ista? Jaz sem rekel, da se v sistemu količina denarja ne spremeni, če pade vrednost tvoje nepremičnine. Načeloma količina denarja v sistemu raste, kar ti kaže tut tale stran:

http://www.ecb.int/stats/euro/circulati...

Karaya 52 ::

To je res, ampak nepomembno z vidika osebnih financ. Ce kupic nekaj po x ceni s pripadajoco vrednostjo, kasneje pa ta pade, se luknja realizira ob prodaji. Iz istega razloga banke ne prodajajo nepremicnin po realnih (tiste ki jih trg realizira) cenah.

enadvatri ::

Karaya 52 je izjavil:

To je res, ampak nepomembno z vidika osebnih financ. Ce kupic nekaj po x ceni s pripadajoco vrednostjo, kasneje pa ta pade, se luknja realizira ob prodaji. Iz istega razloga banke ne prodajajo nepremicnin po realnih (tiste ki jih trg realizira) cenah.


Banke načeloma nepremičnin sploh ne prodajajo, razen v izjemnih primerih.

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

enadvatri je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:

To je res, ampak nepomembno z vidika osebnih financ. Ce kupic nekaj po x ceni s pripadajoco vrednostjo, kasneje pa ta pade, se luknja realizira ob prodaji. Iz istega razloga banke ne prodajajo nepremicnin po realnih (tiste ki jih trg realizira) cenah.


Banke načeloma nepremičnin sploh ne prodajajo, razen v izjemnih primerih.

Slovenske klientelistične banke morda res ne. Urejene banke pa nočejo nepremičnin, ker o njih nimajo pojma. Urejeni bankirji si znajo sposojat denar po 3% in ga po 6% posojat naprej. Hkrati še skrbijo, da njihove naložbe niso tako tvegane, da bi jih v nekem obdobju propadlo več kot 3%.

celada ::

ZaphodBB je izjavil:

enadvatri je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:

To je res, ampak nepomembno z vidika osebnih financ. Ce kupic nekaj po x ceni s pripadajoco vrednostjo, kasneje pa ta pade, se luknja realizira ob prodaji. Iz istega razloga banke ne prodajajo nepremicnin po realnih (tiste ki jih trg realizira) cenah.


Banke načeloma nepremičnin sploh ne prodajajo, razen v izjemnih primerih.

Slovenske klientelistične banke morda res ne. Urejene banke pa nočejo nepremičnin, ker o njih nimajo pojma. Urejeni bankirji si znajo sposojat denar po 3% in ga po 6% posojat naprej. Hkrati še skrbijo, da njihove naložbe niso tako tvegane, da bi jih v nekem obdobju propadlo več kot 3%.



Lehman Brothers @ Wikipedia

:D

enadvatri ::

Napačno razumljen, sam kriv, ker nisem bolje pojasnil.

Prodaja nepremičnin ni dejavnost bank, izredni dogodek pa je rubež ali unovčevanje hipotek, ki sili banke v to dejavnost. Banke se primarno ukvarjajo s posojanjem denarja.

enadvatri ::

Vlada se je zeznila, ker je veterane vojne za Slovenijo popolnoma izvzela iz varčevanj. Vir: Delo

To je namreč protiustavno, ker gre za diskriminacijo.

Mr.B ::

Matijadmin , nekaj pa moraš imeti za grizenje, ker potem bi se začel spraševati o resnih temah, ja kam bi pa prišli, če bi imel navaden človek čas razmišljati o temi, ki je pomembna, opa saj lahko postavi kakšno resno vprašanje. Sedaj pa raje gremo črni beli rdeči, plavi, še malo pa bomo zeleni, ko ne bo kruha pa vsi bledi :))
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

enadvatri ::

Sploh ne, pokojnine niso nepomembna tema.

V svojih postih ne poveličujem nikogar in zato ne glodam ideoloških tem, zagovarjam pa ustavno enakost!

Glede reformnega vpliva na socialne pravice pa sem (upravičeno) zaskrbljen. Vlada je malenkostna in napačno orientirana, s krčenjem mikropravic, ki za delodajalca ne pomenijo nič, za delavca pa veliko, je brca v kamen v temi.

Konkurenčnost bodo prej zagotovili z davčno reformo, če mene vprašaš!

zagovarjam pa ustavno enakost!


Če mene vprašaš, je to predpogoj za vse ostalo v tej državi, saj je sicer ne potrebujemo. Tudi vlade ne!

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Matijadmin, ne nikakršna davča reforma ne bo pomagala malemu človeku, dokler se ne izvede institucionalna reforma. Torej začneš lahko kar z zdravstvom, ne ampak najbolj zalostno je da bo prosti temu ravno majhen človek, tisti, ki bi na dolgi rok največ pridobil...
Enako je s Semoličevimi sindikati, ki nimajo nikakršne funkcije sindikata, ki je proti kakršni koli reformi, ki bi krčila tri mesečno cakanje brez plač da se lahko šele četrti mesec prijaviš na zavod, ker prej tega ne moreš narediti. Kar spomni se izjav Sindikalistov na temo primorja, in kakšen je bil rezultat, tega dogovora s čakanjem Semoličevih sindikatov, ter žlahte rubenja premoženja....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

enadvatri ::

Mr.B je izjavil:

Matijadmin, ne nikakršna davča reforma ne bo pomagala malemu človeku, dokler se ne izvede institucionalna reforma. Torej začneš lahko kar z zdravstvom, ne ampak najbolj zalostno je da bo prosti temu ravno majhen človek, tisti, ki bi na dolgi rok največ pridobil...
Enako je s Semoličevimi sindikati, ki nimajo nikakršne funkcije sindikata, ki je proti kakršni koli reformi, ki bi krčila tri mesečno cakanje brez plač da se lahko šele četrti mesec prijaviš na zavod, ker prej tega ne moreš narediti. Kar spomni se izjav Sindikalistov na temo primorja, in kakšen je bil rezultat, tega dogovora s čakanjem Semoličevih sindikatov, ter žlahte rubenja premoženja....


Prava davčna reforma bi gotovo pritegnila več tujega kapitala kot kar koli drugega. Krčenje majhnih socialnih pravic pa ne, le klimo bodo poslabšale. Glede na to, da je naš kapital izpuhtel oz. zasebnega nismo imeli prav veliko, je to zdaj precej dobrodošlo.

Reformirati imamo kaj po dolgem in po čez!

Sindikati ne opravljajo, za kar so poklicani. To je odraz pasivnosti ljudi, pretežno zaposlenih v javni upravi.

Že tako je primanjkovalo denarja v pokojninski, država pa je v imenu tretjih oseb (zaposlenih) odločala o odlogih njihovih terjatev. Zakaj se nihče ne obregne ob to? Zakaj ni raje odobrila odloga plačila DDV ali davka od dobička, saj so to njene terjatve?!

Res funkcioniramo zablojeno!

Mr.B ::

Matijadmin, problem je, da reforme več ne moreš izvesti, ker nimaš od kje dobiti prilivov za ti. socialni dialog. ŠE vedno pokurim verjetno ali zagotovo 2 milijardi preveč, kot dobimo v proračun... Ti da misliti, kdo ti bo dal kredit, za socialne transferje... Po mojem se samo še čaka da do konca zmanjka denarja, potem pa pa bo zanimivo mahanje raznih takih in drugačnih para državnih sektorjev, kako jim z ustavo pripada, samo takrat bo do konca na J, tudi tisti mali človek, ki se bori za pravice in privilegije raznih Stanovnikov 8-).

Počakaj še malo, da se Slovenci trdo usedemo, potem pa bodo spremembe, samo do teh sprememb, je še malo potrebno počakati.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

Mr.B> Matijadmin, problem je, da reforme več ne moreš izvesti, ker nimaš od kje dobiti prilivov za ti. socialni dialog.

Dobr nas je zajebal tale Janša, ane?

Mr.B ::

Dobro ni kaj, ko pa je pussy. Ko človek ve da se lahko zadolži samo še za 2 miljardi, preden mu potrka EU, on se pa gre dialog na temo mi pripada. Počakajmo, morda bo Kučan z Lukšičem bolj uspešen :-).
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

enadvatri ::

Tudi Ude in Kaučič opozarjata na diskriminacijo pri nižanju pokojnin.

maki159 ::

Timurlenk je izjavil:



sedenja na 2h stolih pa ravno ne opazim; vlada je začela intenzivno delati na ubijanju socialne države ter se s tem oddaljevati od zahodne evrope, želi pa se približati indiji in kitajski


Seveda, tudi Nemci so s Gerhardom Schröderjem "ubili" socialno državo in on je ta uboj plačal na volitvah, ampak bo pa zato šel v zgodovino kot velik državnik, ker ni delal tisto, kar je všeč množicam, ampak tisto kar je prav.

Kar pa se tiče socialne države pri nas, to ni socialna država zahodnega, skandinavskega modela. To je socialna država marksističnega sovietskega modela. In kam pripelje socialna država, ki nima realnega kritja v močnem gospodarstvu, država, kjer so socialne pravice črka na papirju, smo lahko videli tudi pri nas v drugi polovici 20. stoletja. Žal, koncept enakosti pač ne deluje. Mi smo lahko vsi enaki, ampak enaki v revščini, ne v bogastvu. Ko pride do družbenega poenotenja, je to poenotenje na najnižjem in ne na najvišjem skupnem imnovalcu. Nikoli ne bomo vsi lepi, pametni in bogati, lahko pa smo vsi neumni, grdi in revni.
Raje imam državo razlik, ki so rezultat poštenega dela in posameznikovih sposobnosti, kot pa državo uravnilovke in enakosti v revščini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maki159 ()

Timurlenk ::

Raje imam državo razlik, ki so rezultat poštenega dela in posameznikovih sposobnosti, kot pa državo uravnilovke in enakosti v revščini.


šrot, bavčar, jankovič, zidar, tovšak (in ogromno število precej manjših lastnikov manjših firm) so res delali kot črna živina, da so z niča postavili firme na noge, nato pa so si njihovi zaposleni celo drznili zamišljati, da so lahko deležni plačila za svoje delo :O
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

ZaphodBB ::

Timurlenk je izjavil:

Raje imam državo razlik, ki so rezultat poštenega dela in posameznikovih sposobnosti, kot pa državo uravnilovke in enakosti v revščini.


šrot, bavčar, jankovič, zidar, tovšak (in ogromno število precej manjših lastnikov manjših firm) so res delali kot črna živina, da so z niča postavili firme na noge, nato pa so si njihovi zaposleni celo drznili zamišljati, da so lahko deležni plačila za svoje delo :O

Elon Musk === Igor Bavčar

Čestitam na pameti.

maki159 ::

BlueRunner je izjavil:

maki159 je izjavil:

1. Ali smo se osamosvojili leta 91 ali 45?

Lastna drzava ni nekaj, kar pade izpod neba, temvec do nje vodi vec korakov. Ce pogledas nekaj IMO prelomnih trenutkov, potem smo do osamosvojitve prisli:
- zato, ker smo dobili in obdrzali lasten knjizni jezik
- zato, ker smo se borili za enotno narodno ozemlje (Maister + SHS)
- zato, ker smo se upirali raznarodnevanju (TIGR + SHS/Jugoslavija)
- zato, ker smo se upirali okupatorju (NOB + nova Jugoslavija)
- zato, ker smo znotraj povojne Jugoslavije dobili, ohranili in nadgradili status zvezne republike
- zato, ker smo 1989 rekli, da si lahko izberemo za svoje predstavnike kogarkoli, ne samo tiste, ki imajo partijske knjizice.
- zato, ker smo 1990 rekli, da ce ne bomo imeli neodvisnosti, miru in stabilnosti, bomo sli naprej na svoje
- zato, ker smo 1991 rekli, da kar je bilo 1990 odloceno, se bo tudi udejanilo

Vse to so temelji drzavnosti, ki se je morala razviti. Ne obstaja iz nic in marsikaj se je zgodilo tudi pred l. 1991. Zanikati to, pomeni zanikati bistvene drzavotvorne korake, ne glede pod katero zastavo so se v tistem trenutku v zgodovini dogajali. Zastave se menjajo, narod je ostal in drzava se je vzpostavila.


Seveda država ne pade z neba, ampak Slovenija se je de facto in de jure osamosvojila leta 1991. Takrat je dobila tudi svoje nove simbole, ti simboli jo danes predstavljajo in nobeni drugi. Ne samo Slovenija, tudi druge države imajo burno zgodovino in genezo svoje državnosti in to kar ti tukaj razlagaš je veljajo tudi v času SFRJ. Pa to ne pomeni, da so takrat na proslavah paradirali s simboli kralja. Ali pa v Kraljevini uporabljali simbole Franca Jožefa. In tudi danes v Sloveniji ne pod levo ne pod desno vlado ne uporabljamo "ostalih simbolov državnosti" o katerih ti govoriš, samo enega bi pa po mnenju mnogih očitno morali in to tistega, ki je v naši zgodovini najbolj sporen.

BlueRunner je izjavil:


maki159 je izjavil:

2. Zakaj smo leta 91 predem smo na TR obesili novo zastavo z novim grbom izobesili staro zastavo z rdečo zvezdo?

Zato, ker je veljal zakon, ki je predpisoval katera zastava mora viseti. Simbolno pa smo tako naredili prehod iz republike v federaciji, ki smo jo tudi sami pomagali vzpostaviti na samostojno pot. V federaciji je bila Slovenija po lastni izbiri in iz federacije je izstopila po lastni izbiri. Stara zastava gre s spostovanjem dol, nova zastava gre s spostovanjem gor.


1. Očitno prehoda nismo naredili, oziroma smo ga res naredili le "simbolno". Namesto da bi že zdavnaj presekali popkovino s časi, ki smo se jim evidentno odrekli. Mi se v devedesetih nismo samo politično odcepili od neke večje politične tvorbe, ampak smo zamenjali tudi politični in ekonomski sistem. In se nato začeli integrirati v povezave, ki so utemeljene na drugačnih vrednotah. In še enkrat povem, nihče nas v to ni silil.

2. Slovenija ni bila v federaciji po lastni izbiri, vsaj ne po izbiri slovenskega naroda. Ne bi pa na tem mestu odpiral še te debate.

3. Spoštovanjem koga? Mojim ne, ker do te zastave ne gojim prav nobenega spoštovanja. Če bi tisto državo in tisti režim spoštoval, potem bi se zavzemal za to, da na Marković reši ljubljeno državo, ne pa da le ta razpade.

BlueRunner je izjavil:


maki159 je izjavil:

3. Zakaj smo leta 91 sploh zamenjali stare simbole z novimi, če so baje tisti stari tapravi?

Zaradi tega, ker nova pot pomeni nove simbole, ne pa ohranjanje starih. Ne pomeni pa to izbris starih simbolov, se posebej ne, ce smo z njimi storili tudi pomembne korake k samostojni drzavi.


Saj simbolov nihče ne briše, tudi zgodovine nihče ne briše. Pospravite Kadrelje in Kidriče in Tite v muzej, to je del naše zgodovine, lahko se je sicer sramujemo, nima pa je smisla zanikat. Je pa dejstvo, da ti simboli in kipi in ceste v demokratično državo 21. stoletja ne sodijo ali kot si povedal sam, nova pot pomeni nove simbole, temu pa dodajam, tudi novo razmišljanje. Razmišljanje ki obsoja totalitarizme vseh vrst, ki obsoja teror vseh vrst, ki obsoja nasilen prevzem in vzdrževanje oblasti.....In taki simboli v demokratični državi nimajo mesta, če narod ni zaslepljen z neko nostaligjo, po časih, ki jih sploh nikoli ni bolo, ampak so konstrukt v njihovih glavah.

BlueRunner je izjavil:


maki159 je izjavil:

4. Zakaj smo se sploh osamosvojili, če pa 21 let potem razsaja neslutena jugonostalgija, vzdihovanje za socializmom, Titom, Partijo......?

Nostalgija je hecna stvar, zgodovinski spomin pa se bolj. Glede na vse rozljanje z orozjem, ki se je ze l. 1989 dogajalo, glede na narascajoco centralizacijo v Beogradu, je bilo dovolj dobrih razlogov, da gre Slovenija naprej kot samostojna drzava, ne kot zvezna drzava.


Zakaj bi se torej časov, ki so predstavljali dovoj velik razlog, da Slovenija prevzame tveganje in stopi na svojo pot, spominjali z veseljem in zadovoljstvom. Če bi bilo res vse tako fino, potem stvari ne bi menjali. Konja ki zmaguje ne menjaš, sistema ki ti je po godu ne menjaš. Zakaj je 90%+ Slovencev leta 1990 čutilo potrebo po spremembi sistema, danes pa bi radi nazj v stare čase. Druge razlage, kot da jim je nekdo v 20 letih uspešno oprpal možgane ni.

BlueRunner je izjavil:


Nisem pa nikjer zasledil, da se bi Slovenija osamosvojila zato, ker se je sramovala lastne preteklosti. Prej nasprotno.


Slovenija se je osamosvojila, ker se je stramovala takratne sedanjosti, totalitarne socialistične zbankrotirane realnosti, ker je bilo ljudem dovolj totalitarnega ustrahovanja, iskanja namišljanih zunanjih in notranjih sovražnikov, bednaga življanja, hiper inflacije, naftnih šokov, dajanjajza nerazvite in podobnega jugo sranja.

BlueRunner je izjavil:


maki159 je izjavil:

Nas nihče ne sili da moramo bit zraven, tudi leta 1991 nas nihče ni silil da moramo it iz Jugoslavije. Še danes smo za večino nekdanjih "bratov" glavni krivci za razpad, ob tem pa ankete kažejo, da je jugonostalgija v Sloveniji največja od vseh bivših republik. ABSURD!

Absurd je samo, ce pomesas zgodovino in ljudsko izrocilo. Morda je to sreca, morda nesreca, vendar pa je Slovenija postala drzava na nacionalni osnovi ravno v obdobju, ko so nacionalne drzave postale zastarel koncept in imamo opravka z vzponom modernih drzav drzavljanov.


Ja res, v jugonostalgiji kar mrgoli modernosti in tudi cel svet še danes posnema Jugoslavijo, ker je bila tako moderna. Hudiča, le zakaj je propadla, mogoče je bila pred časom?
Nacionalne države niso prav nič zastarel koncept, je pa res, da je združena Evropa zgodovnsko sprtim narodom uspela predstaviti nov zorni kot gledanja na nacionalno izročilo, kar pa ne pomeni, da se bomo nacionlnim državam odrekli. Projekt združenih držav Evrope, je vsaj za časa naše generacije utopija, pa po tovrstnih eksperimentih tudi ni nobene potrebe.

BlueRunner je izjavil:


V nacionalni drzavi, bodo nacionalisti napadali vse, kar je "tuje" in "prineseno". Politka se ukvarja z "nacijo" in "zgodovino". V drzavi drzavljanov, je nacionalizem obroben pojav, drzavljani se trudijo za lastno prosperiteto, politika pa se ukvarja s sprotnimi zadevami. Kdo poslusa kaksno glasbo, je v tej luci nepomembno.


Poslušaj, daj ti to razloži našim socialistom, ki se tako krčevito borijo za "nacionalni" interes. Oni nenehno napadajo vse, kar je tuje in govorijo o hlapcih. In tudi, naj nam pustijo boj za lastno prosperiteto, sem takoj za to, ne pa da nas omejujejo z raznimi prerazdelitvenimi modeli in posegajo v našo svobodo ter znižujejo narodno blaginjo. Absolutno to podpiram.

BlueRunner je izjavil:


maki159 je izjavil:

Treba se bo torej odločit, na dveh stolih se ne da sedet, tretje poti ni.

Kaksna "dva stola"? Kaksna "tretja pot"? Ali kanaliziras Pahorja?


Ja to kar se gremo v Sloveniji zadnjih 20 let je alkimistično iskanje tretje poti. Gradualistični razvojni modeli, paradigma nacionalnega interesa, iskanje "ravnotežja" med socializmom in kapitalizmom, med centralnoplanskim in tržnim, med demokratičnim in totalitarnim......to je iskanje tretje poti, ki je ni. Mi enostavno želimo združit vse pod eno streho, malo Jugoslavije, malo Evrope, malo kapitalizma, malo socializma. Ne gre to tako, treba se je odločit, kot rečeno, nas nihče ne sili, mi lahko jutri izstopimo iz EU, iz NATA, uvedemo Tolar, zapremo meje, uvedemo carine, obesimo zastavo z zvezdo, Tita v šole in urade.....ni noben problem, samo odločit se je treba. To kar je pa sedaj, to ni pa nič, na eni strani bi bili Namci, na drugi strani bi imeli pa Tita v dveni sobi in govorili kako je bilo včasih fino. To dvoje žal ne gre skupaj. Eno ali drugo, odločit se bo treba!

Mr.B ::

Timurlenk, čestitam, ko pa to nima veze, ker te opisani gospodje, so to delali po sistemu, ki se je rekel socialni dialog....kvazi marsiszma, samo da smo takrat imeli v štumfih, in privat sefih, sedaj pa tega ni bilo potrebe. In ko imaš tako rad sistem, a veš da sklep za čito lopato ni pravnomočen, torej se tudi pritožiti ne morejo, torej.... počakaj, še nekaj malega, pa bo zastaralo.... Oprosti, Jebeš tako socialno državo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

maki159> Slovenija se je de facto in de jure osamosvojila leta 1991. Takrat je dobila tudi svoje nove simbole, ti simboli jo danes predstavljajo in nobeni drugi. Ne samo Slovenija, tudi druge države imajo burno zgodovino in genezo svoje državnosti in to kar ti tukaj razlagaš je veljajo tudi v času SFRJ.

Aha, narobe je torej, da se na proslavah veteranov, ki so to deželo osvobodili nacizma in fašizma, pridejo pokazat ti veterani?

Zgleda je problem predvsem v tem, da oblast v SFRJ ni porušila vseh verskih objektov, ki so simbolizirali fašizem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

maki159 ::

Timurlenk je izjavil:

Raje imam državo razlik, ki so rezultat poštenega dela in posameznikovih sposobnosti, kot pa državo uravnilovke in enakosti v revščini.


šrot, bavčar, jankovič, zidar, tovšak (in ogromno število precej manjših lastnikov manjših firm) so res delali kot črna živina, da so z niča postavili firme na noge, nato pa so si njihovi zaposleni celo drznili zamišljati, da so lahko deležni plačila za svoje delo :O


To je tipičen odgovor človeka, ki ne razume razlike med ekonomskim in pravnim sistemom. Tajkuni so eksces pravne države, ne pa problem ekonomskega sistema in alokalcije resursov. To je tako, kot bi rekel, da so za smrtne žrtve na cesti krivi izdelovalci avtov. Ja seveda, če avtov ne bi izdelovali, tudi nesreč ne bi bilo, ampak to še ne pomeni da je rešitev v prepovedi avtomobilov, ampak v regulaciji prometa. Enako je pri kapitalizmu, rešitev ekscesov ni v prepovedi privatne lastnine, ampak v tem, da država zagotovi pravno varnost in da se barabe zapre.

In problem ekonomskega sistema ni Šrot, problme ekonomskega sistema je, da Boscarol, Akrapovič, Jakopin.....v Sloveniji ne morejo normalno prosperirat, se ne morejo ustrazno razvijat. Ali kot pravi Akrapovič, dovolj žalostno je, da uspešnega delavca ne morem nagradit, slabega pa odpustit. To je problem Slovenije, kar se tiče ekonomsko socialnega modela, Šrot pa je problem pravne države.

maki159 ::

jype je izjavil:

maki159> Slovenija se je de facto in de jure osamosvojila leta 1991. Takrat je dobila tudi svoje nove simbole, ti simboli jo danes predstavljajo in nobeni drugi. Ne samo Slovenija, tudi druge države imajo burno zgodovino in genezo svoje državnosti in to kar ti tukaj razlagaš je veljajo tudi v času SFRJ.

Aha, narobe je torej, da se na proslavah veteranov, ki so to deželo osvobodili nacizma in fašizma, pridejo pokazat ti veterani?

Zgleda je problem predvsem v tem, da oblast v SFRJ ni porušila vseh verskih objektov, ki so simbolizirali fašizem.


Prvi problem je očitno tvoja nestrpnost in nestrpnost tvojih somišljenikov. Zadnje čase vse pogosteje slišim, še premalo smo jih pobili. Te izjave nazorno kažejo, kako veliko nam še manjka do normalizacije in da maša v Rogu in Pahorjeva reforma SD še nepomenita sprave.

Kar pa se tiče veteranov, jaz nimam nobenega problema, da so na proslavi. In marsikdo od njih je bil, tudi letos. Ampak ne pod totalitarnimi simboli. Če so se res borili za svobodno Slovenijo in ne za revolucijo, potem naj tudi paradirajo pod simboli svobodne Slvenije, saj jim gre za svobodo in ne za ideologijo mar ne? In kdaj je bila Slovenija svobodnejša kot danes, ko je suverena svobodna država?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maki159 ()

enadvatri ::

To je socialna država marksističnega sovietskega modela.


Pojasni in utemelji.

jype ::

maki159> Prvi problem je očitno tvoja nestrpnost in nestrpnost tvojih somišljenikov.

A, tako da je, praviš? Da je narobe, da se razkazuje simbole upora zoper okupatorja, hkrati pa ni narobe, da se razkazuje simbole zasebni mafijski totalitarni organizaciji in da ji celo najvišji politični veljaki v državi izkazujejo podrejenost, čeprav ob dokaze za njene zločine spotikamo že tisočletje in čeprav ta organizacija ščiti najbolj zavržne kriminalce pred zakonitim pregonom?

maki159> Ampak ne pod totalitarnimi simboli.

Torej še vedno trdiš, da je treba katoliško simboliko čimprej zradirat iz te države?

maki159 ::

enadvatri je izjavil:

To je socialna država marksističnega sovietskega modela.


Pojasni in utemelji.


Kaj naj ti utemeljim? Da pri nas ni cilj maksimizacija družbene blaginje, ampak marksistični ideali brezrazredne družbe? Poslušaj kdaj kakšen nastop Štrukja ali pa Semuliča, pa ti bo vse jasno.

Daedalus ::

Kar pa se tiče veteranov, jaz nimam nobenega problema, da so na proslavi. In marsikdo od njih je bil, tudi letos. Ampak ne pod totalitarnimi simboli. Če so se res borili za svobodno Slovenijo in ne za revolucijo, potem naj tudi paradirajo pod simboli svobodne Slvenije, saj jim gre za svobodo in ne za ideologijo mar ne? In kdaj je bila Slovenija svobodnejša kot danes, ko je suverena svobodna država?


Svobodna država ne poskuša radirat lastne zgodovine. Tako preprosto je to. In tisti totalitarni simbol je poleg vseh pizdarij pomenil tudi lep kos emancipacije te podalpske kloake, kar je v končni fazi pripeljalo do osamosvojitve. To lahko zanikajo samo butli, ki vidijo samo, kar hočejo videt. In ki še danes problematizirajo pozitivna zgodovinska dejstva (kot recimo slovenska RKC, ki ne more preboleti reformacije, ali pa JJ, ko še danes ne zmore preboleti zavrnitve KP SFRJ). V osnovi za inteligentnega človeka nič problematičnega. Za one, ne preveč brihtne politikante (in njihove ne preveč brihtne podpornike) pa je to seveda vse skup nedoumljivo... ker jim kvari idealizirano podobno sveta, ki so jo zgradili okoli lastnih kompleksov.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

enadvatri ::

Vedno bolj mi diši zamisel, da bi se ta vlada morala opravičiti za dosedanje svinjarije, ponovno in javno pretresti lastne prioritete, se reorganizirati (tudi z odstopi ministrov ali predsednika) in končno začeti reševati prave težave!

Jezi me, da se ubadajo s friziranjem himne, preimenovanji vojašnic. Zdaj mi je popolnoma vseeno, tudi če bi bila naša himna Ringa raja in vojašnica poimenovana po Charliju Chaplinu. A to delajo zanalašč in zlonamerno (uperjeno proti vsem Slovencem, tudi lastnim volilcem), ker vedo, kakšen odziv bo to sprožilo in, zakaj je to dobro zanje!
««
58 / 264
»»