» »

Vlada 2012 -

Vlada 2012 -

Temo vidijo: vsi
««
59 / 264
»»

Okapi ::

Ne ne, to počnejo, ker so rekli, da ne bodo odpirali ideoloških tem. Kaj bi šele bilo, če bi jih.>:D

O.

Daedalus ::

Jezi me, da se ubadajo s friziranjem himne, preimenovanji vojašnic. Zdaj mi je popolnoma vseeno, tudi če bi bila naša himna Ringa raja in vojašnica poimenovana po Charliju Chaplinu. A to delajo zanalašč in zlonamerno (uperjeno proti vsem Slovencem, tudi lastnim volilcem), ker vedo, kakšen odziv bo to sprožilo in, zakaj je to dobro zanje!


To delajo, ker so ali bodisi resni bolniki, ki jih hudo mučijo predvsem ideološke teme, ali pa zato, da čimbolj preusmerijo pozornost od faila pri zgodbah tipa NLB. V vsakem primeru pa se vedno manj kažejo kot sposobne obvladovat situacijo okoli te krize, še manj pa lastne bolane izbruhe... Bojo predčasne volitve, methinks. Janša je zgleda mel prav vsaj okoli tega.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Karaya 52 ::

Precenjujes tezo preimenovanja. V najboljsem primeru gre le za drugorazredno temo zaradi teh pa vlade ne padajo. Je pa res, da bo potrebno se marsikaj narediti na podrocju izdatkov, znizanju obdavcitve pa kaksno banko senkati, ce jo bo kdo hotel. IMO bi morali ukiniti vse pokojninske privilegije, ki se napajajo iz proracuna.

jype ::

Karaya 52> IMO bi morali ukiniti vse pokojninske privilegije, ki se napajajo iz proracuna.

IMO pa ni nič narobe, če se zaslužne za družbeni napredek nagradi z državnimi nagradami.

Daedalus ::

Samo preimenovanje razen nepotrebnega mešanja dreka ni tako bistveno... je pa bistveno, zakaj se to nekdo gre. Eno malo postansko priznanje, da jim vsaj nekje situacija hitro beži izpod kontrole. No ja, pa v bistvu ni tako nedolžno. Eni bi malo retuširali zgodovino, predvsem na podlagi lastnih ideoloških zablod. In seveda, mimo zgodovinskih dejstev. Jaz sem vedno bolj prepričan, da se pogovarjamo o resnih pacientih.

Okoli drugorazrednih tem pa ne bi... smo že meli en tak primer z "napačne strani", pa je bla cela štala.

p.s. - Mussomelijev komentar na bele in rdeče je priceless.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Karaya 52 ::

Normalno da je bila stala, ker se tako govorjenje milo receno ne spodobi ob odkritju trupel dobrih 450. oseb, ki so bile zive zakopane. Spreminanje imen pa je drugorazredna tema.

Mussomeli je sicer fajn stric, dober gostitelj, na kulturni boj pa gleda dosti naivno. Ce se otroci ze v osnovni soli grupirajo na bele in rdece, potem je jasno nekaj hudo narobe z vzgojo oz bolje stanjem njihovih starsev. V preteklem stoletju je bilo na grmado tega boja zmetanih toliko polen, da bodo se lep cas gorela.

lambda ::

jype > Aha, narobe je torej, da se na proslavah veteranov, ki so to deželo osvobodili nacizma in fašizma, pridejo pokazat ti veterani?

V igri so bili nacizem, fašizem in komunizem. Nič kaj lepe zadeve, kajne? Dobili smo pa komunizem. Zmagovalci so ponavadi junaki, poraženci pa zločinci. (sicer me ne zanima kaj preveč kdo se pojavlja na teh proslavah)

enadvatri ::

Karaya 52 je izjavil:

Precenjujes tezo preimenovanja. V najboljsem primeru gre le za drugorazredno temo zaradi teh pa vlade ne padajo. Je pa res, da bo potrebno se marsikaj narediti na podrocju izdatkov, znizanju obdavcitve pa kaksno banko senkati, ce jo bo kdo hotel. IMO bi morali ukiniti vse pokojninske privilegije, ki se napajajo iz proracuna.


Drugorazrednost je vsebinska plat preimenovanja, po kom ...

Ubadanje s preimenovanji namesto z resnim položajem, ki nas pesti, pa prvorazredna!

enadvatri ::

Kakšna laž!

Fiskalno pravili lahko tehnično izvajamo, če je ali pa, če ni zapisano v ustavi!

Kar je zapisano v ustavi, žal, še ne pomeni, da tudi moramo spoštovati (to dokazujejo predvsem politiki s svojimi ravnanji, tako levi kot ...)! Zelo konfuzno je zapisano v ustavi npr., da imamo vsi pravico do dela, pa je dovolj dela za vse dela zmožne? Seveda, ne. Če bomo rabili denar, si ga bomo izposodili.

WarpedGone ::

Seveda, itak na drevju raste.
Zbogom in hvala za vse ribe

enadvatri ::

WarpedGone je izjavil:

Seveda, itak na drevju raste.


To je dejstvo. In ne pravim, da je dobro. Preveč si gledal Ostržka, ko si bil otrok!

Karaya 52 ::

Dobro bi bilo, ce bi PS podprla zlato fiskalno pravilo in s tem drzavi pomagala znizati ceno zadlozevanja, namesto da se mece na trepalnice za nadomestila bivsim poslancem. Slisim da trpijo.

djordjevic ::

Kakor tudi ne bi bilo slabo, če slaboumni jastrebi iz vrst SDS in NSi ne bi podžigali situacije in dajali streliva kontra-jastrebom z (debilnimi in ta trenutek povsem nepotrebnimi) preimenovanji vojašnic, selektivnim rezanjem dodatkov k penzijam (kamor sodijo, recimo, tudi interniranci - jaki komunjare, a? ;() in kar je še podobnega ultradebilnega ideološkega sranja.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Nissan GTR ::

IMO bi morali ukiniti vse pokojninske privilegije, ki se napajajo iz proracuna.


Lahko bi za te privilegije, ki niso rezultat vplačil v pokojninsko blagajno, naredili tako kot je prešnja leva vlada neredila z varstvenim dodatkom, da ga po novem dobiš, če ti dajo plombo na nepremičnino, po smrti pa morajo to dediči vračati.

Karaya 52 ::

Sploh ni slab predlog. Se pa strinjam, da bi brez preimenovanj vlada za kaksen procent lazje vlada na kratek rok. Me pa skrb za bivse poslance preseneca. Nekateri so morali zapustiti domovino, kot bosanski gastarbajterji. Zgleda da je to tabu tema za medijsko srenjo, ce si Slovenec in moras vse pustiti za sabo ker je stara generacija vse zafurala v tem ne vidijo snovi za minutno reportazo. To dodajam na dolg spisek patoloskih pojavov.

Zgodovina sprememb…

enadvatri ::

Fiskalno pravilo ne bo bistveno znižalo cene zadolževanja (ne verjemi vsega politikom), ker je to neko mrtvo pravilo na papirju. So drugi, veliko bolj dinamični dejavniki odločilnejši!

Selektivno nižanje pokojnin, recimo samo v NOB delu, BO zagotovo povzročilo novo zgodbo z izbrisanimi. TO SO ŽELELI, DA BO PISALO NA ODLOČBAH. To je provokacija, zmotna reparacija, predvsem pa draga in neustavna svinjarija! Dvomim, da so tako neumni in to povzročili nevede ...

Karaya 52 ::

Mrtva crka v ustavi? To pravilo bi bilo kot izkaznica financnim trgom, da smo bolj podobni severnjakom kot juznakom in da si zasluzimo obresti severa ne juga. Za zacetek bi bil ta vpis dober, seveda se je ga pa potrebno potem drzati. Ljudje denar raje posojajo custveno zrelim, stabilnim ljudem, kot pa histerikom.

Okapi ::

Saj verjetno tudi sam dobro veš, samo nočeš na glas priznati, da tujcem v resnici dol visi, ali imamo fiskalno pravilo zapisano v ustavi, zakonu ali katekizmu, dokler se ga držimo, in da ga hoče vlada spravit v ustavo izključno zato, da bi vnaprej preprečili referendume.

O.

enadvatri ::

Geografske danosti in mešanja narodnosti z "izkaznico" ne bomo spremenili oz. preprečili. To tudi sicer ne bi bilo dobro.

Naš odnos do lastne ustave je slab, preveč mrtvih besed je zapisanih v njej. Ne potrebujemo novih.

Kaj piše v naši ustavi, Evropo bolj malo zanima. Dokler sledimo direktivam, spoštujem konvencije, smo zanje pridni. Kaj na koncu banke vedno upoštevajo, vemo; bonitetno oceno.

Nissan GTR ::

Dodatek za NOB bi morali povsem ukiniti, ravno tako dodatek za tiste, ki so se borili leta 91. Boriti se domovino mora biti predvsem čast, ne pa delo za materialno korist.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: enadvatri ()

enadvatri ::

1. Problem je, da so ravnali selektivno, torej osamosvojiteljem iz 90. niso tega vzeli, kar je diskriminatorno!

2. Jaz se ne strinjam, da bi vzeli ne enim ne drugim, ker so si to prekleto zaslužili, v tem času pa niso mogli delati (to velja še posebej za čas 2. sv. vojne, ki JE bila večji kašelj)! No, ja ... Tiste, ki so zaprli in deportirali npr. v Nemčijo so imeli ta privilegij, da so "lahko" prisilno delali. Ti veš, koliko so ti ljudje pretrpeli?! Delovna doba jim je bila zadnja skrb. Ker SO častni ljudje in jim JE bilo mar.

Offtopic, sestra moje none, ki je bila med organizatorji odpora v Trstu, žal tudi prijeta, zaprta in deportirana, je v Trstu v cerkvi med mašo skupaj s sojetnicami zapela po slovensko in bila še dodatno mučena, kaznovana. Imaš pa druge vojaške organizacije, ki so prisegale v tujem jeziku, pele prav tako!

Nissan GTR ::

Moji predniki so bili med 2. svet. vojno deportirani na prisilno delo v Šlezijo in nato v Štutgart, pa niso nikoli nič dobili za to, svojo penzijo so po vojni do polne dobe odslužili pošteno in dobivali skromno penzijo brez vsakih dodatkov in privilegijev.

Truga ::

"Ce jaz nemorm, pol pa tud drugi naujo!"

trololo2 ::

Karaya 52 je izjavil:

Dobro bi bilo, ce bi PS podprla zlato fiskalno pravilo in s tem drzavi pomagala znizati ceno zadlozevanja, namesto da se mece na trepalnice za nadomestila bivsim poslancem. Slisim da trpijo.


Meni se pa zdi da vnos zlatega fiskalnega pravila ni več bistven. Ker de facto ga tako že imamo. Še malo pa bomo presegli pričakovan donos od vseh PIIGSov, male države smo pač še bolj riskantne. Pa naj potem naši levaki dobivajo posojila če jih lahko.

Donos na slovenske obveznice že skoraj na ravni španskega

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()

trololo2 ::

Aja no sem se spomnil da je bila najbrž mišljena cena za refinanciranje starih posojil... V temu primeru bi nam pa fiskalno pravilo v ustavi pomagalo ja, če bi imela stvar kakšen efekt.

ThinkPad ::

Nissan GTR je izjavil:

Moji predniki so bili med 2. svet. vojno deportirani na prisilno delo v Šlezijo in nato v Štutgart, pa niso nikoli nič dobili za to, svojo penzijo so po vojni do polne dobe odslužili pošteno in dobivali skromno penzijo brez vsakih dodatkov in privilegijev.



Tu nekaj ne štima...
V mojem primeru so celo vas (in okoliške vasi) med vojno odpeljeli v Nemčijo, kjer so morali starejši delat pri kmetih, po tovarnah, gostilnah itd., otroci so hodli v vrtec.
Nemčija JE plačala Jugoslaviji tudi za te ljudi vojno odškodnino. Denar pa je šel v Litostroj in druge firme...
Potem so končno ti ljudje lahko dobili status izgnanca in bila jim je priznana doživljenjska renta. Ta se zdaj NI ukinila.

Karaya 52 ::

Okapi je izjavil:

Saj verjetno tudi sam dobro veš, samo nočeš na glas priznati, da tujcem v resnici dol visi, ali imamo fiskalno pravilo zapisano v ustavi, zakonu ali katekizmu, dokler se ga držimo, in da ga hoče vlada spravit v ustavo izključno zato, da bi vnaprej preprečili referendume.

O.


Dokler se ga drzimo, problem so kavbojski premierji, ki bi zadolzili nerojene generacija za boljsi rezultat na volitvah. Ze iz tega razloga je smisleno to zapisati v ustavo, nek clen, ki govori o odgovornosti aktivne generacije do vseh bodocih. Ce imas to v ustavi, je moznost kavbojskega premierja manjsa, to pa seveda trgi vracunajo v stroske kredita.

enadvatri ::

Nissan GTR je izjavil:

Moji predniki so bili med 2. svet. vojno deportirani na prisilno delo v Šlezijo in nato v Štutgart, pa niso nikoli nič dobili za to, svojo penzijo so po vojni do polne dobe odslužili pošteno in dobivali skromno penzijo brez vsakih dodatkov in privilegijev.


Za prisilno delo je Nemčija plačala odškodnino Jugoslaviji. Slovenija jo je oškodovancem izplačala šele pred nekaj leti, ko je večina deportirancev že umrla. Toliko o odnosu levice do žrtev nasilja 2. svetovne vojne in naših tedanjih osamosvojiteljev. Njim pridejo te teme prav samo za nabiranje političnih točk. Interniranke si po govoru ministrstva Vlačiča ne zaslužijo niti kosila, na katerega so povabljene, saj si ga morajo plačati same. LDS je ob prejšnjih volitvah zlorabil evidenco Zveze borcev in jih v predvolilnem času podlo nagovoril, kar sem prijavil Musarjevi ... Desnica to vsaj počne odkrito.

ThinkPad je izjavil:

Nissan GTR je izjavil:

Moji predniki so bili med 2. svet. vojno deportirani na prisilno delo v Šlezijo in nato v Štutgart, pa niso nikoli nič dobili za to, svojo penzijo so po vojni do polne dobe odslužili pošteno in dobivali skromno penzijo brez vsakih dodatkov in privilegijev.



Tu nekaj ne štima...
V mojem primeru so celo vas (in okoliške vasi) med vojno odpeljeli v Nemčijo, kjer so morali starejši delat pri kmetih, po tovarnah, gostilnah itd., otroci so hodli v vrtec.
Nemčija JE plačala Jugoslaviji tudi za te ljudi vojno odškodnino. Denar pa je šel v Litostroj in druge firme...
Potem so končno ti ljudje lahko dobili status izgnanca in bila jim je priznana doživljenjska renta. Ta se zdaj NI ukinila.


Niso vsi dobili rente za prisilno delo, eni so dobili odškodnino v kosu, govorim s prve roke.

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

ThinkPad je izjavil:

Potem so končno ti ljudje lahko dobili status izgnanca in bila jim je priznana doživljenjska renta. Ta se zdaj NI ukinila.

Mhm, v resničnem svetu to žal ni tako. Sem ravno pred dnevi gledal pildek ZPIZ, ki ga je dedek (interniranec) prejel na dom. Doslej je prejemal okoli 90 evrov dodatka mesečno (kot si pravilno ugotovil, zadnjih nekaj let), zdaj pa so mu ga v celoti vzeli. Kar je načeloma diskriminatorna svinjarija, ker so mu vzeli dodatek v celoti, torej 100%, nekomu, ki prejema celotno pokojnino iz državnega proračuna (denimo, borčevsko ali kakršnokoli drugo pokojnino), pa so vzeli le del. Če povzamem - dedek v celem letu ne dobi toliko, kolikor država nameni (tudi po znižanju) mesečno nekomu z zajetno pokojnino, izplačano iz proračuna. Fer bi bilo, da bi tudi njemu odškrgnili kakšnih 15-20% tistega dodatka in je to to. Ne, njemu so ga pobrali v celoti.
No grave is deep enough to keep us in chains.

enadvatri ::

djordjevic je izjavil:

ThinkPad je izjavil:

Potem so končno ti ljudje lahko dobili status izgnanca in bila jim je priznana doživljenjska renta. Ta se zdaj NI ukinila.

Mhm, v resničnem svetu to žal ni tako. Sem ravno pred dnevi gledal pildek ZPIZ, ki ga je dedek (interniranec) prejel na dom. Doslej je prejemal okoli 90 evrov dodatka mesečno (kot si pravilno ugotovil, zadnjih nekaj let), zdaj pa so mu ga v celoti vzeli. Kar je načeloma diskriminatorna svinjarija, ker so mu vzeli dodatek v celoti, torej 100%, nekomu, ki prejema celotno pokojnino iz državnega proračuna (denimo, borčevsko ali kakršnokoli drugo pokojnino), pa so vzeli le del. Če povzamem - dedek v celem letu ne dobi toliko, kolikor država nameni (tudi po znižanju) mesečno nekomu z zajetno pokojnino, izplačano iz proračuna. Fer bi bilo, da bi tudi njemu odškrgnili kakšnih 15-20% tistega dodatka in je to to. Ne, njemu so ga pobrali v celoti.


Če bi neselektivno znižali vsem, ne glede na vir financiranja (roko na srce, večina pokojnin, ki se izplačujejo danes, je bila v večjem delu zaslužena v državi skupnega premoženja) in s ponderiranjem malo na račun pozitivne diskriminacije izvzela socialno najšibkejše, bi šlo najverjetneje skozi.

Tako pa nujno potrebujemo element sovraštva in delitve v vsem, kar ta vlada naredi ali predlaga. Če je desna, malenkost bolj konzervativna, pobožna, kakršna koli že, me to v politiki niti ne bi toliko motilo. In seveda, da prekršila je temeljno zavezo ljudstvu, da ne bo izgubljala časa z drugorazrednimi temami, temveč, da bo reševala resno in zapleteno gospodarsko in posledično proračunsko situacijo.

Buggy ::

danes so javni usluzbenci dobili prve "znizane" place...iz zanesljivih virov sem izvedel, da sefi se vedno drzijo fond za "obremenitve" in ostale dodatke, ki nikoli ne pridejo do podrejenih operativcev in si jih lepo med seboj razdelijo, tako da oni ne cutijo pomanjkanja nic bat...

toliko o uravnilovki :D

enadvatri ::

Buggy je izjavil:

danes so javni usluzbenci dobili prve "znizane" place...iz zanesljivih virov sem izvedel, da sefi se vedno drzijo fond za "obremenitve" in ostale dodatke, ki nikoli ne pridejo do podrejenih operativcev in si jih lepo med seboj razdelijo, tako da oni ne cutijo pomanjkanja nic bat...

toliko o uravnilovki :D


To je že od nekdaj in skoraj povsod v JU. Podrejenim, ki se matrajo, ne dajo delovne uspešnosti ali dodatka za povečan delovni obseg. Denar, ki je namenjen za ta delokrog si pa sebi razdelijo. Včasih ga tudi prerazporejajo od drugod, če imajo kakšen izdatek, ki bi jim preveč znižal standard.

Jaz sem si moral pred leti dodatek za povečan delovni obseg izboriti, poiskal sem eno raziskavo SURS-a in RIS-a, kjer je bil podatek, koliko je zaposlenih na informatika v povprečju za JU (nas je bilo 8 krat manj) in sem pojamral, da bo pač v kratkem delo začelo zaostajati. Dobil sem maks. dodatek za povečan obseg dela, precej redno še za uspešnost in plačane vse nadure.

Vem za primer, ko so imeli nekje sistemizirano delovno mesto sistemca, denar za plače je tako ali drugače žrl šef, ki ne počne nič (že pod opisu del in nalog), in najemal zunanje iz druge postavke budžeta organa ali pa težil podrejenim organom, da so pošiljali svoje zaposlene tja ...

T-h-o-r ::

pa od kakšnega pravnika bi rad slišal: je stavek "enostavno nimam denarja" neka pravna norma?


lahko policaju rečem, ko me bo štopal: "ej prosti, enostavno nimam denarja za plačilo" in je to to? če velja za vlado rs, mora veljati tudi za državljane, kaj ne?

Buggy je izjavil:

danes so javni usluzbenci dobili prve "znizane" place...iz zanesljivih virov sem izvedel, da sefi se vedno drzijo fond za "obremenitve" in ostale dodatke, ki nikoli ne pridejo do podrejenih operativcev in si jih lepo med seboj razdelijo, tako da oni ne cutijo pomanjkanja nic bat...

toliko o uravnilovki :D

lol

šefi držijo fond? šefi dobijo to, kar jim z ministrstva nakažejo; drugače je seveda v državnih podjetjih
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

thramos ::

T-h-o-r je izjavil:

pa od kakšnega pravnika bi rad slišal: je stavek "enostavno nimam denarja" neka pravna norma?


lahko policaju rečem, ko me bo štopal: "ej prosti, enostavno nimam denarja za plačilo" in je to to? če velja za vlado rs, mora veljati tudi za državljane, kaj ne?


Temu reče bankrot.

T-h-o-r ::

torej, slovenska vlada bo razglasila bankrot, ker ne bo sposobna plačati odškodnine za krivice, ki jih je storila nekaj tisoč ljudem?

a potem bo pa grims strašil, kako moramo plačevati tistim svinjam preračunljivim, "naši" otroci pa zato ne morejo imeti sociale in izobrazbe?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

ThinkPad ::

djordjevic je izjavil:

ThinkPad je izjavil:

Potem so končno ti ljudje lahko dobili status izgnanca in bila jim je priznana doživljenjska renta. Ta se zdaj NI ukinila.

Mhm, v resničnem svetu to žal ni tako. Sem ravno pred dnevi gledal pildek ZPIZ, ki ga je dedek (interniranec) prejel na dom. Doslej je prejemal okoli 90 evrov dodatka mesečno (kot si pravilno ugotovil, zadnjih nekaj let), zdaj pa so mu ga v celoti vzeli. Kar je načeloma diskriminatorna svinjarija, ker so mu vzeli dodatek v celoti, torej 100%, nekomu, ki prejema celotno pokojnino iz državnega proračuna (denimo, borčevsko ali kakršnokoli drugo pokojnino), pa so vzeli le del. Če povzamem - dedek v celem letu ne dobi toliko, kolikor država nameni (tudi po znižanju) mesečno nekomu z zajetno pokojnino, izplačano iz proračuna. Fer bi bilo, da bi tudi njemu odškrgnili kakšnih 15-20% tistega dodatka in je to to. Ne, njemu so ga pobrali v celoti.


Verjetno so neke statusne razlike med interniranci, izgnanci itd. Ne poznam kriterijev, kateri status se je komu delil in zakaj. Vsi skupaj najbrž spadajo pod "žrtve vojnega nasilja", vendar so si ta status izgnanci pridobili kasneje. Verjetno so razlike tudi med odškodninami izgnancev, saj so bile opredeljene zahteve za vsaj štiri vrste odškodnin.

Torej, jaz se sklicujem na izgnanca, ki mu je bila dodeljena doživljenjska renta in le-ta se mu po zadnjem pildku ni ukinila.

djordjevic ::

Sem napisal interniranca? My bad. Moj dedek je bil izgnan v NDH.
No grave is deep enough to keep us in chains.

enadvatri ::

Pa prva žrtev kraje LB je danes opravila (sicer neuspešno) izvršbo z izvršitelji, ki so napovedali zaseg pisarniškega pohištva, računalnikov in vsega vrednega na sedežu NLB! Upravičena je (po pravnomočni sodbi) do 160.000 dolarjev v evrski protivrednosti. Domine so pričele padati, izbrisani nam bodo pobrali, kar smo zdaj privarčevali, okradeni varčevalci pa, kar smo vložili v NLB. Prav imajo, sami smo si krivi (ne znamo se dogovoriti glede ozemlja, sukcesijskih vprašanj in še za človekove pravice imamo dve kategoriji.

To ne leti na to vlado, ampak na vse dosedanje. Sranje.

ThinkPad ::

djordjevic je izjavil:

Sem napisal interniranca? My bad. Moj dedek je bil izgnan v NDH.


Ok, za te na Hrvaškem in v Srbiji sem tudi jaz slišal, da so res izgubili. Moji so bili v Nemčiji.
Neke razlike so, po branju UKAZA o razglasitvi Zakona za uravnoteženje javnih financ ( ZUJF)
...snip..

28. ZAKON O ŽRTVAH VOJNEGA NASILJA
104. člen - V Zakonu o žrtvah vojnega nasilja se v 8. členu 2. in 3. točka črtata.
105. člen - 11. člen se črta.
106. člen - 12. člen se črta.
107. člen - Tretji odstavek 22. člena se črta.

Pol ko gledaš ZZVN vidiš dejanske spremembe in iz njih mi ukinitev za tvojega dedka ni ravno razvidna. Mora biti iz drugega naslova.

Goody ::

enadvatri je izjavil:

Pa prva žrtev kraje LB je danes opravila (sicer neuspešno) izvršbo z izvršitelji, ki so napovedali zaseg pisarniškega pohištva, računalnikov in vsega vrednega na sedežu NLB! Upravičena je (po pravnomočni sodbi) do 160.000 dolarjev v evrski protivrednosti. Domine so pričele padati, izbrisani nam bodo pobrali, kar smo zdaj privarčevali, okradeni varčevalci pa, kar smo vložili v NLB. Prav imajo, sami smo si krivi (ne znamo se dogovoriti glede ozemlja, sukcesijskih vprašanj in še za človekove pravice imamo dve kategoriji.

To ne leti na to vlado, ampak na vse dosedanje. Sranje.


Sranje je ko admini(?) pišejo na lastnem forumu neresnice. Ostalega sploh ne bom komentiral, rubili pa so seveda na sedežu LB in ne NLB...

enadvatri ::

Goody je izjavil:

enadvatri je izjavil:

Pa prva žrtev kraje LB je danes opravila (sicer neuspešno) izvršbo z izvršitelji, ki so napovedali zaseg pisarniškega pohištva, računalnikov in vsega vrednega na sedežu NLB! Upravičena je (po pravnomočni sodbi) do 160.000 dolarjev v evrski protivrednosti. Domine so pričele padati, izbrisani nam bodo pobrali, kar smo zdaj privarčevali, okradeni varčevalci pa, kar smo vložili v NLB. Prav imajo, sami smo si krivi (ne znamo se dogovoriti glede ozemlja, sukcesijskih vprašanj in še za človekove pravice imamo dve kategoriji.

To ne leti na to vlado, ampak na vse dosedanje. Sranje.


Sranje je ko admini(?) pišejo na lastnem forumu neresnice. Ostalega sploh ne bom komentiral, rubili pa so seveda na sedežu LB in ne NLB...


Nisem zavajal, zmotil sem se.

Res se je rubež odvijal na sedežu LB (bil je tudi deloma uspešen, saj so odnesli več premičnin v vrednosti pribl. 250 evrov) in ne NLB, zmedel pa me je ta odstavek s 24ur.com:
"Zaman so premoženje Ljubljanske banke prenesli na Novo ljubljansko banko, če se bo s tožbami pobral ves denar iz nje. Slovenija je v zelo nezavidljivem položaju," meni Bucik. Obenem je ocenil, da Slovenija zato že ima težave, in omenil umik belgijske KBC iz NLB ter nevarnost, da bo morala država zaprositi za evropsko finančno pomoč.


Od kje ti je priletelo na misel, da sem jaz admin. tega foruma? Nasmejal si me do solz. Nisem.

Po forumu lahko pišemo, kolikor želimo subjetivne prispevke, dokler niso v nasprotju s pravili. Sicer pa se trudim biti objektiven, prav tako še mnogi drugi. Upam, da ločiš komentarje, prispevke na forumu od novic in člankov.

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

ThinkPad je izjavil:

Ok, za te na Hrvaškem in v Srbiji sem tudi jaz slišal, da so res izgubili.

Zdaj pa mi povej, koliko mikrogramov soli moraš imeti v glavi, da greš kategorizirat te ljudi. ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

Buggy ::


lol

šefi držijo fond? šefi dobijo to, kar jim z ministrstva nakažejo; drugače je seveda v državnih podjetjih


kaj ti lolas...kaj ti ni potegne?

menda je ja jasno da ministrstvo nakazuje denar za place, nakazuje pa tudi kvoto denarja namenjeno uspesnosti in povecani obremenitvi usluzbencev, s katerim pa razpolagajo sefi in bi ga naceloma morali razporediti podrejenim po lastni presoji oz. po matrikah, ki jih seveda nimajo :). In ta fond/buget se ni zmanjsal ali ukinil, NE!!! Namenjen je in ostaja izkljucno domena sefov in ostalih veljakov, ki so do njega se najmanj upraviceni in to nikogar nic ne zmoti.

T-h-o-r ::

menda je ja jasno da ministrstvo nakazuje denar za place, nakazuje pa tudi kvoto denarja namenjeno uspesnosti in povecani obremenitvi usluzbencev, s katerim pa razpolagajo sefi in bi ga naceloma morali razporediti podrejenim po lastni presoji oz. po matrikah, ki jih seveda nimajo :). In ta fond/buget se ni zmanjsal ali ukinil, NE!!! Namenjen je in ostaja izkljucno domena sefov in ostalih veljakov, ki so do njega se najmanj


na uradih - nope
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

T-h-o-r ::

vlada se šele zdaj seznanja s stanjem v nlb


wtf am i hearing?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

ThinkPad ::

djordjevic je izjavil:

Zdaj pa mi povej, koliko mikrogramov soli moraš imeti v glavi, da greš kategorizirat te ljudi. ;((


Seveda tu ni debate, nima veze kam je bil kdo izgnan. Samo nek razlog so si našli, morda ta, da je samo Nemčija plačala...
Na nivoju posameznika si tudi učiteljica mojih otrok ne zasluži znižaja plače, prej nagrado. A hudič je, da bo še zmanjkalo, tudi za tiste, ki danes še kaj imajo.

djordjevic ::

Poleg tega pa - zame sploh ni sporno, da varčevanje doleti vse. Ampak dajmo ga potem nekako 'univerzalizirati' - naj prispevajo vsi, ne pa tako, da dajo nekateri od državnih prejemkov sicer precej, vendar kljub temu prejemajo ogromno, drugim, ki prejemajo zanemarljivo malo (na globalni ravni), pa poberejo vse. To je bolano. In glede na to, da so iz varčevalnih ukrepov izvzeli veterane vojne za Slovenijo, smrdi po ideološki kategorizaciji. Kar je spet neumnost na kvadrat. Mislim, če zna kaj naš kranjski Janez, se zna priskutiti ljudem. Vedno znova. Tudi za to je potreben konkreten talent.
No grave is deep enough to keep us in chains.

jype ::

We told you so.

djordjevic ::

Didn't vote for him.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Okapi ::

V bistvu si.>:D

O.
««
59 / 264
»»