» »

rekordne cene bencina...vsak v svojem avtu

rekordne cene bencina...vsak v svojem avtu

«
1
2

damjan1980 ::

Meni se zdi fascinantno da se ob teh cenah bencina in posranih placah vsak janezek vozi v sluzbo, fax,... s svojim avtom. Skupne voznje v sluzbo so v sloveniji dobesedno tabu. Vem za primer, 3 v isti pisarni, iz iste vasi, isti delavnik, delajo skupaj ze nekaj let, na kraj pameti nobenemu ne pade da bi se skupaj vozili. isto je pri studentekih. Vsak z svojo gajbico v mesto guzvo delat.
Da se o drzavi niti ne pogovarjamo. Vzpodbude v smislu izboljsave javnega prevoza ni nobene. Se vec! Studente so zaceli inspektorji jebat ko so se skupaj dogovarjali za prevoze preko interneta.
je to kaki strah, morajo vsi videt moj pleh,..., v cem je fora? Meni skupna voznja prihrani 80 eur bencina plus seveda neuporaba avta...manj kilometrov, servisov,...

Sims ::

Prav imaš,

Ob 13.00 grem v Celje. Dobiva se pri Hoferju na pobrežju v Mariboru na parkirišču. Te čakam ...

Ne gre vedno tako. Sicer pa kolikor sem jaz videl, se večina vozijo skupaj če se le da.

genesiss ::

Jaz in vsi ki jih poznam se vozijo skupaj (študenti)

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Niti ni tak tabu IMHO. Sem pred nekaj časa delal v Savinjski dolini, vozil sem se pa iz MB. Nas je bilo 12 takih, smo lepo določili zborno mesto, do katerega smo se pripeljali zjutraj, tam pustili avtomobile in se štirje z enim avtom peljali naprej. Stvar funcionira, če so skupaj sami taki, ki imajo isti delovni čas. Problem je, če je delovni čas posameznikov bolj simboličen, pa ne veš nikoli, kdaj se gre domov....Pa se tudi da...

LP

Jože

jype ::

RejZoR ::

Dokler me ne bo bus čakal v istih intervalih kot v centru nekega mesta me boli k za vse. Kjer delam daleč naokoli sploh ni nobene avtobusne postaje in tud termini dela niso vedno fiksni in pol moraš lovit tiste minute za bus, če ne moraš spet za brezveze čakat 45 minut, da pride naslednji.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Invictus ::

Ti maš pa luksus. Bus vsakih 45 minut ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Sej ga bo cena goriva zresnila.

damjan1980 ::

Ko stojite na semaforju v rush hour, opazujte in stejte nasprotni promet. V vsakem petem avtu sedi vec kot eden.
Vedno jasno da ne gre, ker nimamo iste delavnike, dosti krat pa bi se dalo skombinirat, pa se ne

c00L3r ::

Če si doma v MB/LJ oz. predmestju, kjer vozi mestni avtobus se lahko pogovarjaš o javnem prevozu. OK, pa nekatere predmestne vasice skozi katere vozi vlak/avtobus do večjega mesta še gredo skozi. Za vse ostale je javni prevoz prepočasen/predrag/nepraktičen.

Ko sem hodil na fax, sva s kolegom vsaki vozila polovico dni. Ne vidim tabu teme tukaj. Sicer bi se pa vozil sam, saj so bili stroški nižji, kot da bi hodil z avtobusom/vlakom. Pa še časovno z avtobusom izgubim 1 - 2h na dan. Če bi hodil z vlakom bi izgubil 3h na dan. Od doma do postaje je 4km, pa od postaje od faxa je 1km.

Manu ::

Cene bencina in način prevoza sta dve različni temi.

Vsak se vozi s svojim avtom zaradi fleksibilnosti in mobilnosti. Nisi odvisen od muhe nekoga drugega.

Včasih moraš po službi po osebnih opravkih. A zdaj morajo ostali čakati na tebe, ker moraš nekam?

Poleg tega se jih veliko vozi izven Ljubljane, kjer mestni avtobusi nimajo dosega.

Žal bo treba izmislit neko praktično (fleksibilno, časovno ne-potratno) in ekonomično prevozno sredstvo. Kar na dan z idejami.

Trenutno nas zafrkavata cena bencina in finančna kriza ampak to je stvar ekonomskega sistema, ne pa pomanjkanja idej in tehnoloških zmožnosti ...
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Valvoline ::

Men se pa zdi fascinantno da ob takem molzenju z strani države kako je folk še vedno tiho. Na ulice bo treba,raztreliti državni zbor in pobiti kompletno politično garnituro.Vsak 3tji delovnosposobna oseba je državni parazit,zaposlen v javnem sektorju ali pr državnih monopolistov. Sem pripričan da prihaja nova revolucija,giljotina bo prime time zabava,padale bodo državnoparazitske glave.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Starodavni ()

Mr.B ::

damjan1980 , imam avto v Ljubljani Porabi mi 6 litrov na 100 km. Dos lužbe in nazaj imam cca 15 km. Mestni avobus v Ljubljani me pride : http://www.jhl.si/lpp/?k=1069

Ugotavljam da me pride vožnja z Avtom v katerem sedi samo ena oseba ceneje kot vožnja z LPP prometom, ki je za nameček ŠE subvencionirana. Kaj šele da sem z avtom najmanj in to najman 1x hitreje v službi kot z LPP.

Ja kako pa je lahko JAvni mestni promet Ljubljane dražji, od uporabe Avta. Ej nekje ta najboljši Manager nekaj slabo kalulira, ali pa naj manj polni žepe v Cipru.

Ja ok res da ne upoštevam zavarovanja avtomobila in servisa, toda to me pride cca 500€ na leto, ter seveda ko boš računal odštej še PLAČAN prevoz na delo. Dokler je to še v veljavi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mavrik ::

Glede na to, da število objavljenih in opravljenih skupinskih prevozov na Prevoz.org eksplozivno raste, bi rekel da je to kar razlaga avtor teme neumnost. Verjetno vidiš samo tistih par ljudi okoli sebe in ne celotne slike.
The truth is rarely pure and never simple.

Mr.B ::

Mestni prevoz saj za Ljubljano torej LPP bo smiselen, ko bo cena prevoza najmanj enaka ali cenejša od uporabe Avtomobila.

Samo kto sklepam našo mentaliteto ofc :
- Raje bodo plačavali granjenje novih parkirnih hiš v Ljubljani, namesto da bi jih kvečemu zmanjševali. No nekateri si zelo polnijo žepe
- Raje bodo plačevali, oziroma bodo uvedli kvazi ekološke takse za vstop in vožnjo po mestu, namesto da bi uredili P+R

- Raje vse to, kot pa da bi dejansko kaj naredili, ker kasirati je najlažje....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Daedalus ::

V Lj se da komot med tednom preživet brez avta. Imaš trole, BicikeLj in noge. S to kombinacijo prideš lepo naokoli. In je cenejše kot avto. Sploh ko prišteješ v enačbo jajcanje po vsakodnevni gneči, parkirni prostor in podobne neprijetnosti.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Valvoline ::

Mavrik je izjavil:

Glede na to, da število objavljenih in opravljenih skupinskih prevozov na Prevoz.org eksplozivno raste, bi rekel da je to kar razlaga avtor teme neumnost. Verjetno vidiš samo tistih par ljudi okoli sebe in ne celotne slike.

Tole bo v kratkem času skenslano sem prepričan 100%.Ker država nima nič od tega,SŽ in AP zgubljajo potnike,država pa ddv. Le vprašanje časa je kdaj se bo pržgal rdeči semafor.

Daedalus ::

In kaj bo država? Mi prepovedala, da se zmenim s kolegi/znanci za skupinski prevoz?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Valvoline ::

Pa še enkrat,bencin brez dajatve sploh ni drag 65-70c, pogoltna država je tista ki navije ceno do stropa.
http://www.petrol.si/ponudba-na-servisi...

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Daedalus, mene pride vožnja v službo 70c, vožna brez mesečne pa 1.3€ ? halo kako je s to računico.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mavrik ::

Ne vem... kako je v splošnem s to računico? Anektodalno nakladanje "mojega primera" pač ne kaže ničesar.
The truth is rarely pure and never simple.

papasmrk ::

Na koncu bi verjetno spet mi loleki kratko potegnili...
Zaradi skupne vožnje bi upadla prodaja goriva za npr. 30 % in bi naši imeli zopet nov izgovor zakaj se je gorivo podražilo za 50%. Slovenska posla pač...

Mavrik ::

Lepo prosim, jamranje o političnih plačah in javni upravi pustite v političnih temah. Avtor teme se hoče pogovarjati o skupinskem prevozu.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Valvoline ::

Mavrik je izjavil:

Lepo prosim, jamranje o političnih plačah in javni upravi pustite v političnih temah. Avtor teme se hoče pogovarjati o skupinskem prevozu.

Pol pa nam ti lepo razloži zakaj je tok drag bencin. A se ti ne zdi da je cena bencina direktno odvisna od dogajanja v javnem sektorju?

Zgodovina sprememb…

kalko ::

Problem Ljubljane so tudi slabo speljane LPP linije. Od doma do službe imam 7km. Z avtom to pomeni približno 15 minut, s trolo pa najmanj eno uro - najprej po celotni vpadnici od doma do Bavarca, tam pa prestopiti na drugo trolo, ki me odpelje na obrobje mesta na drugem koncu. Bi se vozil z biciklom, ampak pogosto s seboj tovorim več prtljage, kot se jo da normalno prepeljati na kolesu (pa prosim, ne zdaj z raznimi prikolicami in podobnim).

In potem sem "še ena neekološka svinja, ki se sama vozi v toni in pol plehovja". Jebiga, dokler se lahko, se bom, pa če se vsi postavijo/te na trepalnice.

Mavrik ::

Valvoline je izjavil:


Pol pa nam ti lepo razloži zakaj je tok drag bencin. A se ti ne zdi da je cena bencina direktno odvisna od dogajanja v javnem sektorju?


Še vedno ti ni jasno - debata o ceni bencina spada v Bencin; preplačamo ga ne sem.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Valvoline ::

Če se jutri vsi odpovemo svojih avtov(gorivu) se grem stavit da bodo takoj uvedl davek na zrak ki bo zamenjal trošarine na goriva.
:D

Mr.B ::

Pa preračunajte, morda se motrim, 7.5 KM je v eno smer pri porabi 6 litrov za disel gorivo, ki ga tankam v avto
7.5km/100km * (Cena 1 litra (1.324€)) * 6litrov = 0.6 €
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

joze67 ::

@Mr.B: Mene pride (en!) km vožnje 31c. Gorivo predstavlja 26% te cene. Lastništvo, ker se ne vozim dosti (dovolj), 40%. Torej so tekoči stroški (servisi, zavarovanja, bencin) 18c/km.
No, če šteješ, da je avto itak pri hiši, pa vse to, potem se izide.

jype ::

Manu> Žal bo treba izmislit neko praktično (fleksibilno, časovno ne-potratno) in ekonomično prevozno sredstvo. Kar na dan z idejami.

Kolo.

Valvoline ::

Mavrik je izjavil:

Valvoline je izjavil:


Pol pa nam ti lepo razloži zakaj je tok drag bencin. A se ti ne zdi da je cena bencina direktno odvisna od dogajanja v javnem sektorju?


Še vedno ti ni jasno - debata o ceni bencina spada v Bencin; preplačamo ga ne sem.


Tam mam prepovedan dostop,normalno zarad mojih stališč do javnosektoraških podgan.
:D

Drgač pa vsa čast avtorju-ev prevoz.org. Zakon je ni kej.

Zgodovina sprememb…

damjan1980 ::

Se ena stvar ki je v sloveniji neobstojeca: moped za po mestu. V evropi.stalnica, v slo za mladoletnike

Pithlit ::

Mavrik je izjavil:

Ne vem... kako je v splošnem s to računico? Anektodalno nakladanje "mojega primera" pač ne kaže ničesar.

Kaže zanj. A to pa ni v redu?

Saj mene tudi pride ceneje se z avtom furat do Kliničnega in nazaj kot z vlakom+bus. Vsaj kar se nafte tiče. Če prištejem zavarovanje+obraba+živčki+parkplac (pa še kako malenkost) se sicer računica mal spremeni. Ampak udobje in prihranjen čas to odtehtata.

Tolmin-Lj (Bus): 10,30EUR
Tolmin-Lj (Avto): 7,21EUR (odvisno od noge... lahko tudi manj)
Dok ti avto pije manj kot 7.3l se ti na bus niti pomislit ne splača. Ampak saj nafta se je tudi za avtobusarje podražila... bodo tudi oni dvignili cene, brez skrbi.

Je pa res da se ne vozim dnevno. Niti ne grem vžigat avta če je cilj v dometu mojih nog. Bus od tukaj do LJ mi vzame cca 3h. Gre 3x na dan. Vlak gre sicer večkrat... ampak bus do vlaka gre spet sam 3x dnevno.

Verjamem pa da je LPP poceni in zelo primerna alternativa. Seveda z mesečno. Torej pod pogojem da si v Lj. Še par mest ima to podobno urejeno. Širša Gorica, Obala... domnevam da vsaj še maribor.

Ampak ljudje se, izven dosega teh mestnih avtobusov, še vedno _ceneje_ vozijo z avtomobili. Tudi če so sami v avtu. Kar jaz sem. Štoparjev ni niti približno več toliko kot v 'mojih' časih. Na šiht pa hodim peš.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

;-) ::

In kaj majo cene bencina za tem da se vsak vozi z svojim avtom ? Očitno še niso dovolj visoke da bi začeli šparat.

Daedalus ::

Daedalus, mene pride vožnja v službo 70c, vožna brez mesečne pa 1.3€ ? halo kako je s to računico.


Meni vožnjo v službo s trolo, časti delodajalec. Tako da me preračunavanje na avto sploh ne zanima.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Valvoline ::

;-) je izjavil:

In kaj majo cene bencina za tem da se vsak vozi z svojim avtom ? Očitno še niso dovolj visoke da bi začeli šparat.

Ko se bo začelo zares šparat te bodo opalili drugje,kot sem rekel verjetno uvedli davek na zrak.Kakorkol se obrneš ritko maš zadaj.

:D

;-) ::

damjan1980 je izjavil:

Meni se zdi fascinantno da se ob teh cenah bencina in posranih placah vsak janezek vozi v sluzbo, fax,... s svojim avtom. Skupne voznje v sluzbo so v sloveniji dobesedno tabu. Vem za primer, 3 v isti pisarni, iz iste vasi, isti delavnik, delajo skupaj ze nekaj let, na kraj pameti nobenemu ne pade da bi se skupaj vozili. isto je pri studentekih. Vsak z svojo gajbico v mesto guzvo delat.
Da se o drzavi niti ne pogovarjamo. Vzpodbude v smislu izboljsave javnega prevoza ni nobene. Se vec! Studente so zaceli inspektorji jebat ko so se skupaj dogovarjali za prevoze preko interneta.
je to kaki strah, morajo vsi videt moj pleh,..., v cem je fora? Meni skupna voznja prihrani 80 eur bencina plus seveda neuporaba avta...manj kilometrov, servisov,...


3 sošolke grejo v MB mimo mojega kraja, od začetka smo se vozili skupaj...ampak za 70-100€ na mesec (šolo niti nimam vsak dan) se raje vozim sam in pridem z tem denarjem skoz z bencinom ki je namenjen za šolo pa še za malico mi ostane (govorim za šolske dni), ker avto uporabljam v več namenov in ker mi je pomoč pri zaslužku se mi servisi skrijejo v to, tako da se za obrabo ne sekiram preveč, menjava olja in filtrov na 10k km pa me pride manj kot 50€.

In ja...sam se vozim zato ker tako prišparam na denarju in času (ki pa je tudi nekaj vreden). Je pa žalostno da se tako špara.

cyber_killer ::

;-) je izjavil:

In kaj majo cene bencina za tem da se vsak vozi z svojim avtom ? Očitno še niso dovolj visoke da bi začeli šparat.


Špara se lahko na drugih stvareh:


kavice: 24 delovnih dni x 1,2€ = 28,8€ (lahko npr. doma skuha kavo in jo ima čez dan v termovki)
malica: 24 delovnih dni x 5-7€ = 120 - 168€ (lahko od doma vedno prinese kaj za pod zob, sendvič, krompir+piščančji ali puranji zrezek, tuna...)
cigareti: to je odvisno od posameznikov
kavomati oz. aparati s hrano: navadna voda okrog 0,6€, namesto da si prineseš od doma 1,5l iz pipe pa imaš, razni prigrizki (čokoladice, bombončki, smokiji, čips...) < vse to kupiš v lidlu za 10€ in imaš za cel mesec teh prigrizkov

Toliko o šparanju. Danes je čas več vreden kot denar. Jaz nobenega ne potrebujem, da se vozi z menoj, ker lahko na drug način prišparam denar, obenem sem pa časovno neobremenjen (lahko grem npr. iz službe prej, ker imam zdravnika, ker pač imam višek ur..., ne rabim druge čakat, ker pač mora nekaj nujno dokončat...).

Nerdor ::

Slovenci nismo socializirani. Zmer smo nagnjeni h kreganju, zato je ena oseba v avtu.
... for lifetime!

Invictus ::

Mr.B je izjavil:

Daedalus, mene pride vožnja v službo 70c, vožna brez mesečne pa 1.3€ ? halo kako je s to računico.


Kaj pa registracija vozila, nakup avta, amortizacija, mehanik ?!?!?! Razen če so to tebi nepomembne stvari ... Ampak vseeno jih je treba plačat ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mr.B ::

Invicus cca 500€ na leto me pride registracija zavarovanje + dodatnih 150 €za servis. Odteg odštejemo 12x potne stroške. Ok dodat moram kdaj še Vitrex, pa avtopralnico :-)

Če pa računaš da boš imel 1x na leto karambol, pa velko pa ne vem kaj, ja potem se ti pa itak splača imeti javni prevoz pa še tam zna kdaj kaj crkniti....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Pithlit ::

Redki so tisti ki imajo avto izključno za službo.

Drugače pa pri nas potne stroške krijejo delodajalci. Vsaj tisti... 'normalni'. Tako da TCO težko računaš na tolk simpl način Invictus. Že sami potni stroški kdijejo dobršen del vsega tega kar navajaš. Sploh če se v avtu vozi na šiht 4-5 ljudi. Vsaj eden od teh ima krite _popolnoma_ vse stroške povezane z avtom.
Life is as complicated as we make it...

Invictus ::

Nisem računal ... Sam izpostavil sem problem ...

Zraven pride še lastništvo, ki te tudi obremeni. Zraven lahko prišteješ se garažo, parkirni prostor ali karkoli drugega ... Nič ni zastonj, čeprav imaš garažo/parkirni prostor na svoji zemlji ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

murmur ::

Pithlit je izjavil:

Redki so tisti ki imajo avto izključno za službo.

Drugače pa pri nas potne stroške krijejo delodajalci. Vsaj tisti... 'normalni'. Tako da TCO težko računaš na tolk simpl način Invictus. Že sami potni stroški kdijejo dobršen del vsega tega kar navajaš. Sploh če se v avtu vozi na šiht 4-5 ljudi. Vsaj eden od teh ima krite _popolnoma_ vse stroške povezane z avtom.


Ce prav razumem ti pri nas delodajalci poleg redne place izplacajo tudi potne stroske? A to res se obstaja? Seveda potne stroske ne na racun nizje place.

edit. V bistvu je strosek benzina pri 50 km dnevno okoli 120-130 EUR mesecno, kar je nic. Ce malo pretiravam. Za resni spar program bi ta strosek moral bit nekje 400-500 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murmur ()

šernk ::

in pri 50km dnevno je strošek bencina komaj nekje 80% stroškov, če opravljaš servise sam, če jih pa ne, pa si ne predstavljam koliko letijo stroški v zrak
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

murmur ::

šernk je izjavil:

in pri 50km dnevno je strošek bencina komaj nekje 80% stroškov, če opravljaš servise sam, če jih pa ne, pa si ne predstavljam koliko letijo stroški v zrak


Se strinjam, samo ob Slovenski avto obsesiji predvidevam da ostale stroske vzames kot nujo doma imeti avto in ne kot strosek potovanja na delo.

RejZoR ::

Ne vem kakšni obsesiji neki bluzite. Jezst avta nisem kupil zato da ga razkazujem sosedom (kar mi je itaq fail in me prav briga kaj si mislijo), niti ga nisem kupil zato da se v njem razkazujem in lovim pleh pičke niti ga ne glancam kot fukjen. Kupil sem ga zato, da sem povsem neodvisen od kogarkoli. Seveda pa vsaka manj nujna stvar stane ane. "Manj nujna" sem rekel zato ker avto že zelo dolgo ni več noben luksuz razen če imaš Bentley-a za pol miljona...

Edina interna narodna obsesija postaja zdej, da te folk grdo gleda češ, lej unga ko ma avto blablabla. Boli naj vas k če ga imamo. Prikrita fovšija much?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

oracle ::

damjan1980 je izjavil:

Meni se zdi fascinantno da se ob teh cenah bencina in posranih placah vsak janezek vozi v sluzbo, fax,... s svojim avtom. Skupne voznje v sluzbo so v sloveniji dobesedno tabu. Vem za primer, 3 v isti pisarni, iz iste vasi, isti delavnik, delajo skupaj ze nekaj let, na kraj pameti nobenemu ne pade da bi se skupaj vozili. isto je pri studentekih. Vsak z svojo gajbico v mesto guzvo delat.
Da se o drzavi niti ne pogovarjamo. Vzpodbude v smislu izboljsave javnega prevoza ni nobene. Se vec! Studente so zaceli inspektorji jebat ko so se skupaj dogovarjali za prevoze preko interneta.
je to kaki strah, morajo vsi videt moj pleh,..., v cem je fora? Meni skupna voznja prihrani 80 eur bencina plus seveda neuporaba avta...manj kilometrov, servisov,...

Ne vem, jaz se vozim s sodelavko s službo in pa redno pobiram "prevoz.org" štoparje. Dva sodelavca se prav tako skupaj vozita.

murmur je izjavil:



Ce prav razumem ti pri nas delodajalci poleg redne place izplacajo tudi potne stroske? A to res se obstaja? Seveda potne stroske ne na racun nizje place.

A to mogoče v kerem podjetju ne obstaja? Če izvzamemo študente seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

jype ::

RejZoR> Edina interna narodna obsesija postaja zdej, da te folk grdo gleda češ, lej unga ko ma avto blablabla. Boli naj vas k če ga imamo. Prikrita fovšija much?

Jaz ti zelo zavidam, ja.

RejZoR ::

Jah ne vem, ko človek bere nerganje folka dobiš tak občutek.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prevoz na delo - zaplet (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15625178 (10674) Mavrik
»

potni stroški

Oddelek: Loža
172069 (1160) val46
»

Plačilo prevoza - delo

Oddelek: Loža
162023 (1468) MadMicka
»

Prevoz na delo in iz dela, malica

Oddelek: Loža
237466 (6203) St235
»

Potni stroški

Oddelek: Loža
419058 (9058) nastyboy

Več podobnih tem