» »

GPS navigacija za avto

GPS navigacija za avto

Spomen ::

Prosim, če mi komentirate katera navigacija za avto je med najboljšimi, ki se dobijo v Sloveniji. Moje potrebe so: Želim imeti 5 ali 6" zaslon, resolucijo 840-480, bluetoth, FM, AV-IN, 3D, karto, ki bi pripeljala do izbrane hišne številke, meni in vodenje v slovenskem jeziku (hrvaški ali srbski tudi lahko). Pa, da ne bi bila preveč komplicirana za nastavitev. Za odgovore bom zelo hvaležna.

Zvezdica27 ::

lp,

smartphone. (Iphone, Android, Nokia...). Pa še zmeri ga maš s sabo. Pa še zastonj je! (Nokia maps so đabe).

Jaz mam Nokio E72, ni najnovejša in ... lej, rula. Dela. Če se v Milanu in na Dunaju ne zgubljam...

zz

Blisk ::

Ali se splača vzeti tole navigacijo?
http://www.hofer.si/si/html/offers/2867...

Verjetno je Garmin še vedno najboljša izbira Narpimer garmin nuvi 255W
http://www.garmin.si/view_product.php?p...

Ima kdo kakšne izkušnje?

Imel bi gor tudi mapo za peš ogledovanje mest ali pa vožnja po kolesarskih poteh s kolesom. Samo ne vem koliko je to uporabno v praksi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

Spomen ::

Kaj samo taki berete, ki ne veste odgovore? Očitno sem ???

-valvoline- ::

Evo ti,neki tazga npr.
http://www.bolha.com/navigacija-avtomob...
V hoferju so mel neki podobnega za 120e.

M-XXXX ::

Spomen je izjavil:

Kaj samo taki berete, ki ne veste odgovore? Očitno sem ???

Veliko bolj se ti splača kupit nek zmogljiv smartphone, ki vsebuje navigacijo in vse ostale dobrote.

Blisk ::

Spomen je izjavil:

Kaj samo taki berete, ki ne veste odgovore? Očitno sem ???

Verjetno noben ne sprašuje zato ker bi vedel odgovore!

M-XXXX je izjavil:

Spomen je izjavil:

Kaj samo taki berete, ki ne veste odgovore? Očitno sem ???

Veliko bolj se ti splača kupit nek zmogljiv smartphone, ki vsebuje navigacijo in vse ostale dobrote.

V bistvu ne, imam smart phone vendar kljub temu se mi zdi navigacija boljša opcija!

-valvoline- je izjavil:

Evo ti,neki tazga npr.
http://www.bolha.com/navigacija-avtomob...
V hoferju so mel neki podobnega za 120e.

V hoferju imajo nekaj podobnega vendar, bo očitno treba dat 20€ zraven in kupiti Garmina!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

M-XXXX ::

V bistvu ne, imam smart phone vendar kljub temu se mi zdi navigacija boljša opcija!

Nimaš pravega:P

Hitrost in natančnost Galaxy Note se ne približa nobena navigacija :)

Blisk ::

M-XXXX je izjavil:

V bistvu ne, imam smart phone vendar kljub temu se mi zdi navigacija boljša opcija!

Nimaš pravega:P

Hitrost in natančnost Galaxy Note se ne približa nobena navigacija :)


Katera navigacija?

M-XXXX ::

Praktično katera koli. V moji izjavi sem ciljal na tehnično plat GPS-ja. Softwersko pa izbereš katera koli ti lepo zgleda, ustreza zahtevam...

Blisk ::

M-XXXX je izjavil:

Praktično katera koli. V moji izjavi sem ciljal na tehnično plat GPS-ja. Softwersko pa izbereš katera koli ti lepo zgleda, ustreza zahtevam...


V bistvu deluje precej slabše, sem testiral.
Poleg tega pa moraš imeti telefon nekje na preglednem mestu in ga takrat ne moreš uporabljati.
Nobena karta pa me ni bolj točno pripeljala kot garminova.

M-XXXX ::

V bistvu deluje precej slabše, sem testiral.

Kako dolgo rabi Garmin za GPS signal? Ker moj Note rabi cca 1 do 2 sekunde po "hladnem" zagonu.

Poleg tega pa moraš imeti telefon nekje na preglednem mestu in ga takrat ne moreš uporabljati.

Na istem mestu kot navigacijo.

Nobena karta pa me ni bolj točno pripeljala kot garminova.

Glede tega nemorem nič rečt, sem garmina premalo uporablal imam le izkušnje telefona, ki me je vedno pripeljal tja kamor sem hotel in to je bilo cca 2 leti nazaj... Od takrat naprej ga bolj malo uporabljam (navigacija v avtu).

LuGi ::

M-XXXX je izjavil:

V bistvu deluje precej slabše, sem testiral.

Kako dolgo rabi Garmin za GPS signal? Ker moj Note rabi cca 1 do 2 sekunde po "hladnem" zagonu.


Izklopi Data in pol probaj ;)

Se bodo sekunde spremenile v minute

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Blisk ::

Mene Igo ni pripeljal do željenega cilja, medtem ko 5 let star garmin je....

francek1 ::

Spomen, vsak dan sem pri drugi stranki in sem preizkusil marsikaj, od iGo do Sygica za Androide. Še vedno pa ima najbolj točne mape Garmin, kajti mape so srce navigacije in kljub temu, da Garmin po grafičnem izgledu in načinu izbiranja naslova močno zaostaja za večino ostalih, te najpogosteje točno pripelje na cilj. Pa tudi pri Garminu moraš včasih uporabljat ZKP (zdravo kmečko pamet). Da povzamem; kupi najcenejšega Garmina( na Bolhi ga dobiš že za 50 €) in boš zadovoljen.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Blisk ::

francek1 je izjavil:

Spomen, vsak dan sem pri drugi stranki in sem preizkusil marsikaj, od iGo do Sygica za Androide. Še vedno pa ima najbolj točne mape Garmin, kajti mape so srce navigacije in kljub temu, da Garmin po grafičnem izgledu in načinu izbiranja naslova močno zaostaja za večino ostalih, te najpogosteje točno pripelje na cilj. Pa tudi pri Garminu moraš včasih uporabljat ZKP (zdravo kmečko pamet). Da povzamem; kupi najcenejšega Garmina( na Bolhi ga dobiš že za 50 €) in boš zadovoljen.

Kupil bom verjetno takega, ki ima še kake bicikel poti in peš poti v mapi.

M-XXXX ::

Izklopi Data in pol probaj

Se bodo sekunde spremenile v minute

a-a. Glonass + GPS FTW

Gregor P ::

Galaxy Note je posebnež že zaradi
with A-GPS support and GLONASS


... ampak ko berem ostale komentarje so si ljudje nekako edini, da je najboljša navigacija za pametne mobilnike iGO, namreč ima na razpolago boljše karte od konkurence (predvsem za balkanske države), vendar pa iGo-a vsaj uradno za naprave z androidom še ni; se da sicer namestiti neuradno različico, ampak to je potem že alternativna rešitev.

Toda na splošno gledano je trenutno verjetno garmin (skupaj s kartami) res najboljša oz. najbolj enostavna izbira ker pač zagotovo deluje; čeprav verjamem, da pametni mobilniki vedno bolj izpodrivajo klasične navigacijske naprave s trga in bi tudi sam veliko rajši imel kakšnega Note-a kot pa "navadno" navigacijsko napravo, le da kot rečeno še ni tako dobre programske alternative skupaj s kartami kot je npr. garminova rešitev.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kurjač ::

Včasih se tudi Garminu zmeša skozi ceste, ki so globoko v kotlini med bregovi. Nekaj kolegov mi je pojamralo, da njihovi pametni telefoni med vožnjo popolnoma odpovedo v mestih z visokimi stavbami pa tudi na AC niso imuni. Dokler se ne ustaviš GPS ne najde položaja. Smatram, da ima namenska naprava neprimerno boljši sprejem vsak pa se seveda sam odloči kolk mu kaj prav pride.

Gregor P ::

kurjač je izjavil:

Smatram, da ima namenska naprava neprimerno boljši sprejem

Sam bi si tudi tako mislil, morda lahko kdo primerja GPS čipe vgrajene v te naprave?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Locoroco ::

Da si še malo jaz sposodim tole temo. Rad bi si kupil garmina, pa ne vem katerega. Potreboval bi ga za v avto, pa želel bi si 3D prikaz stavb in terena? Včasih so se dobili garmini brez kart, danes vidim, da imajo že vsi garmini prednaložene karte evrope, katere lahko enkrat v roko 90dni brezplačno posodobiš. Kako bom lahko posodobil karte, čez eno leto? Kart ne želim spet dokupit. zanima me, če bi si lahko samo kakšen odklenjen image naložil na garmina in kaj se zgodi s starimi kartami?
i7-2600K 3.4GHz@4.8GHz,Hladilnik Alpenföhn K2,AsRock Z68 Fatal1ty,2X4GB DDR3
G.Skill 2133MHz,240GB SSD Samsung,Zotac GTX 960 4Gb AMP Edition,6TB HDD,
Thermaltake Xaser III,BX2450,Z5500,Logitech G9,Razer BlackWidow Ultimate

LuGi ::

M-XXXX je izjavil:

Izklopi Data in pol probaj

Se bodo sekunde spremenile v minute

a-a. Glonass + GPS FTW


A celo tako dobro ze to dela :O

M-XXXX ::

Med vožnjo z avtom, brez agps-a najde signal v cca 10-15s če ga nisi uporabljal par tednov. V primeru omrežja pa je 2-3 sekunde... Natančnost več čas na 2-3metre...

Kot sem rekel, bolje kot večina garminov za navadne ljudi.

Mape so pa drug problem, vsaj meni copilot ustreza in mi je do sedaj vse našel. Če ti ne, potem pa garmin...

Blisk ::

M-XXXX je izjavil:

Med vožnjo z avtom, brez agps-a najde signal v cca 10-15s če ga nisi uporabljal par tednov. V primeru omrežja pa je 2-3 sekunde... Natančnost več čas na 2-3metre...

Kot sem rekel, bolje kot večina garminov za navadne ljudi.

Mape so pa drug problem, vsaj meni copilot ustreza in mi je do sedaj vse našel. Če ti ne, potem pa garmin...



Omrežja ne uporabljam, ker kuri internetne impulze, ki pa niso poceni.
GPS pa rabi včasih tud 15 minut da se poveže, kar z garminom traja nekaj sekund.

M-XXXX ::

GPS pa rabi včasih tud 15 minut da se poveže, kar z garminom traja nekaj sekund.

Na zdajšnjem telefonu... Ravno to sem predlagal: če se gre v investicijo naprimer 150€ za navigacijo se bolj splača prodat zdajšni telefon, dodat 150€ mogoše še kakšnega zraven in to je to. V primeru, da so kakšne omejitve, zaradi katerih telefon ne gre... Se pa navigacijo vzame.

Drugače pa še enkrat: top telefoni (ranga Note, S2...) rabijo za signal brez omrežja nekaj sekund...

Blisk ::

Dvomim, da bi Galaxy S2 to naredil v nekaj sekundah! Še vendo če kupim garmina me bo 100% pripeljal na cilj in še telefon imam fraj, ga lahko uporabljam!

vija ::

Prosim za mnenje...sem totalni laik v tem in kupujem eno cestno navigacijo...izbiram med:
PRESTIGIO GEOVISION GPS 5500BT EE
Navigacijski sistem Prestigio GeoVision 5500 Centrality Atlas V
Navigacijski sistem Navon N670

ali če mi kdo svetuje kaj drugega v rangu do 170 eur.
Hvala

meacho ::

Sam imam Wayteq x960BT + iGO 1.2. Super kombinacija, za super ceno.
http://www.wayteq.si/trgovina/sl/naviga...

Blisk ::

Razmišljam, da bi kupil katero od teh dveh navigacij. Glede na to, da imata naložene Windows CE lahko gor naložim od Garmina do Igo.
Samo ne vem kako je z resolucijo, tukaj je zgleda slaba. Ta ta druga pa je tudi precej velika očitno.
Zato se bolj nagibam k prvi z manjšim zaslonom.
http://www.chinavasion.com/product_info...

http://www.chinavasion.com/product_info...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

easyrider3 ::

ne ga srat pobje navigacijska naprava je sigurno petkrat boljša kot pa bilo kateri pametni telefon.

Mavrik ::

easyrider3 je izjavil:

ne ga srat pobje navigacijska naprava je sigurno petkrat boljša kot pa bilo kateri pametni telefon.


Zanimivo ker moje izkušnje tega ne potrjujejo. Večinoma so navigacijske aplikacije veliko preglednejše in preprostejše (ter posledično varnejše med vožnjo) za uporabo in imajo tudi bolj posodobljene karte od večine Garminov. Predvsem gre to na račun tega, da so vmesniki na Garminih obupni, podrobnost in grafika kart je tudi z leta 1995, obenem pa je vse to nameščeno na zaslon obupno nizke ločljivosti s slabim touchscreenom.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero navigacijo kupiti??

Oddelek: Kaj kupiti
3911951 (5273) Tomson
»

GPS Navigacija - katero izbrat?

Oddelek: Pomoč in nasveti
206634 (4096) Frenckie
»

Kateri GPS za v avto se splača kupit teh časih ?

Oddelek: Kaj kupiti
367252 (4491) Kr_Edn
»

Katera navigacija Garmin 760 ali Navigon 7110 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9019725 (10571) madmitch
»

nakup navigacijske naprave

Oddelek: Kaj kupiti
338605 (7111) gti85kw

Več podobnih tem