» »

Najboljše midi tower gaming ohišje?

Najboljše midi tower gaming ohišje?

Matej4 ::

Zanima me,katero je najboljše gaming ohišje midi tower? Prosim za pomoč, cena ni važna.
  • spremenil: Matej4 ()

Robi :P ::

zračno! kaj druga ni glih pomembno poleg tišine in prašnih filtrov!???
neki takega je kr ok:http://www.dinokomp.si/product_info.php...
http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

TOP ::

Tukaj ne moreš gledat,katero je najbolše,rajši glej katero je tebi najlepše in najbolj funkcjonalno.

Pariah ::

+1
Sam se odločam med tema dvema:
Arc Midi
Define R3,
odvisno katero vodno hlajenje bom izbral.
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

TOP ::

Pariah je izjavil:

+1
Sam se odločam med tema dvema:
Arc Midi
Define R3,
odvisno katero vodno hlajenje bom izbral.

Za vodna hlajenja je vse tole premajhno,ker boš moral vse montirat izven ohišja.

mihco ::

SilverStone Fortress FT02! Definitivno eno izmed najboljsih ohisij na trgu!

http://www.silverstonetek.com/product.p...

Pariah ::

Ne pri pre-filled sistemu kot je Corsair H100/H80...
Po testih sodeč lahko H100(push/pull) hladi v rangu Noctua NH-D14...
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

TOP ::

Pariah je izjavil:

Ne pri pre-filled sistemu kot je Corsair H100/H80...
Po testih sodeč lahko H100(push/pull) hladi v rangu Noctua NH-D14...

Seveda hladi v rangu,sam cenovno ni v istem rangu,kot D14.Tisto sploh ni za kupovat,ker no dosti vredno.Uprašanje je ko ti voda izhlapi,kako boš dolil.

Pariah ::

TOP je izjavil:

Pariah je izjavil:

Ne pri pre-filled sistemu kot je Corsair H100/H80...
Po testih sodeč lahko H100(push/pull) hladi v rangu Noctua NH-D14...

Seveda hladi v rangu,sam cenovno ni v istem rangu,kot D14.Tisto sploh ni za kupovat,ker no dosti vredno.Uprašanje je ko ti voda izhlapi,kako boš dolil.

You've got a good point there - low permeability tubing for near zero evaporation...
Sam tolk spet ne more izhlapevat, ali pač?
100€ je res mal much zanj, sam Noctua je huge, zavzame pol ohišja + moraš uporabit low profile ram.
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

TOP ::

Če misliš imet vodno vzemi tega: http://www.dinokomp.si/product_info.php..., pa še znižan je zelo.

200e dat za ohišje,upam da se hecaš.

TehDucky ::

Ko pa slovenc dela ohišja v garaži pa jih prodaja po luštni ceni http://www.ldcooling.com/shop/l/51-ld-p... , smo pa navdušen nad njegovim delom ?
Mislim, da je ohišje tudi del računalnika in komur pomeni računalnik več kot delovno orodje, bo vzel boljšega.

(p.s. cena je samo za ohišje)

Matej4 ::

Pa je boljše vodno ali zračno?
Recimo za zračno bi mogoče od thermalteka chaser mk 1?

TOP ::

Pa ne moreš primerjat vodnega z zračnim.Spet pa se moreš uprašat,zakaj rabiš vodno,ker poceni lih ni.

Matej4 ::

Pomoje da vodnega lih nerabim ker nims neki težak navijalec:)
Kakšno se vam zdi od thermalteka chaser mk1?

TOP ::

lepo zgleda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

mr1two ::

Sm mel ravno ta vikend priliko nastavt en sistem v DefineR3 (sicer mini, ampak lahko povem par reči)- to je definitivno en izmed izdelkov, ki ga bom imel v zelo ozkem izboru, ko pade kaj denarja.
+ lep izgled, enostaven in clean
+ kvalitetna izdelava, za ta denar poštena
+ protihrupna zaščita opravlja svoje delo
+ protiprašni filtri na pravih mestih
+ dosti placa za urejanje kablov in prostorno ohišje, narjeno še za dosti menjav komponent
+ pripravljen za ssd v štartu(montaža) + soliden antivibracijski način za montažo klasičnih diskov

- dosti hitro se pozna, če ga "šlataš", ker ima grobi finish- zarad tega mogoče mal bolj sitno za pucat
- nekateri vijaki so bili res čvrsto pritrjeni in čez cel navoj "trdi"

Dobiš pa zdravn še en regulator za do 3 vente(ne štekam, zakaj niso dali črnih bužirkov čez žičke, ker prou uničjo celoten komplet), nekaj vezic in drobnarije, ki ti omogočijo res fino ureditev kablovja.

Pretok zraka je dovoljšen tudi za kakšno bolj vročo komponento. V navezi z velikim hladilnikom na CPUju bi utegnil bit res "neslišen" sistem.


Odsvetujem HAF, ga ima sosed, neverjetno hitro se navzame praha iz okolice, sprednji del kjer vleče zrak notr je v enem tednu siv in grd za videt. Definitivno nekaj s protiprašnim filtrom, ker ti potem ni potrebno tako pogosto pucat notranjosti ohišja(hladnejše in tišje delovanje).

LP

Matej4 ::

Res se ne morem odločt kakšno ohišje naj si omislim izbere je malo morje :)

TOP ::

Kar se tiče prahu je tud odvisno koliko čistiš prostor,kjer maš PC,drugače se pa strinjam nekaj z protiprašnimi filtri.Recimo,meni osebno DefineR3 ni lepo ohišje,ker je kot kakšna škatla in vse zaprto neko geiming ohišje mi ne zgleda.Drugače pa je to stvar okusa,kar se tiče izgleda.Poglej pa ohišje CM Cosmos ki ga ma Dinokomp v akciji.
Recimo moj predlog.
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Matej4 ::

Cosmo s sm tudi gledal. Od thermalteka mi pa ne svetujete?

minimus ::

Mordecai ::

NZXT Hades. Nobenega drugega. Protiprašni filtri, regulator obratov, temperatura, poleg tega pa je bilo enostavno zvezat ventilatorje na stikalo, tako da ne pihajo stalno.

Matej4 ::

thermaltake gt 10?:)

TOP ::

Thermaltake sem imel samo enkrat in nikoli več in to sem mel Armor model.Zelo slabe kvalitete so.

TehDucky ::

Jaz sem v akciji dobil Cooler Master Cosmos 1000 cena 95€. Takrat sem razmišljal sicer o Antec P182, potem pa sem ravno naletel na vikend akcijo in sem si naročil. Protiprašni filtri so zakon, v dveh letih sem ga enkrat spucal s kompresorjem pa še ni bilo tok velik. Je mela prejšna pentium 4 kišta na 2-3 mesce več prahu.

Kupi ohišje po tvojih merilih. Sam ne maram lučk, zato mi je bil moj CM top izbira. Če pa preferiraš lučke, pol pa kupiš enega s plexi stranico pa namontiraš še kakšn ventilator bolj fancy notr pa si zmagu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

kmetek ::

BITFENIX SHINOBI XL
NZXT 810
FRACTAL DESING DEFINE XL

to bo en od teh zame.

Jaffa ::

Glede CPU hladilnika - eden najboljših na tržišču, sploh glede na velikost: Thermalright Archon - boljši od NH-D14! Uporaben tudi s high profile RAMom ...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Auslander ::

Tudi jaz kupujem ohišje in sem v dilemi. za sledeče modele sem ugotovil to:

- Fractal Design Define R3, je definitivno ohišje katerega največ ljudi priporoča. ima najboljsi price / preformance
Mene pa na tem ohišju moti to da ima samo 1 usb 3.0 konnektor nima esata konektorja, nove mobo imajo ponavadi 4x usb 2.0 in 2x usb 3.0, škoda je, da ohišje tega ni sposobno izkoristiti.
povrh tega ohišje ni ravno tool free.

- Antec P280, je relativno novo ohišje in tudi zelo konkurenčno Defineu R3, je celo nekoliko večje malenkost dražje in bolj hrupno ampak tudi bolj zračno.

- Cooler Master 690 II Advanced, brez advanced uporablja moj brat. ohišje je kar funkcionalno precej zračno glede na to da je cel ena navadna grill rešetka je presenetljivo tih. Advanced verzija pa ima še hot swap HDD feature, ki zna priti se kako priročno, da ni potrebno razdirati compa.

- Anidees AI-6BS, sem zaseledil mimo grede, na prvi pogled deluje kot idealen. ampak na žalost ni ravno razširjen tako da nisem še videl nikakršnih testov tega ohišja in ga nemorem kritično ocenit.

- SilverStone Fortress FT02, je vrjetno res najboljše serijsko ohišje ta trenutek kar se tiče zračnosti in hrupa in enostavne montaže. ampak je tudi svinjsko drag za ta denar bi tudi lahko imel usb 3.0 porte.

- NZXT H2, res deluje lično to je pa tudi na zalost vse. sama kvaliteta izdelave je na precej nizkem nivoju. se najbolj mu pa zamerim montazo diskov, ki se jih montira od spredaj in ne od strani, kot pri res, res starih ohišjih. za ta denar nebi niti pomisljal in bi raje kupil Define R3. ceprav NZXT Phantom je povsem druga zgodba.

p.s.: kar se pa CPU hlajenja tiče kdor je pripravljen dati za zračno hlajenje več kot 75€, mislim, da je res na mestu da razmisli o vodnem hlajenju ala Antec Khuler H2o 920, gre za povsem drugo ligo hlajenja...

mihco ::

Auslander je izjavil:


- SilverStone Fortress FT02, je vrjetno res najboljše serijsko ohišje ta trenutek kar se tiče zračnosti in hrupa in enostavne montaže. ampak je tudi svinjsko drag za ta denar bi tudi lahko imel usb 3.0 porte.

FT02 je res ze nekaj casa na trgu in na usb3 takrat se niso mislili. Je pa to precej enostavno in dokaj poceni urediti: http://www.silverstonetek.com/product.p... . Res pa je precej drago ohisje...lahko pa pogledas se Silversone Raven 2, ki ima prakticno identicno funkcionalnost za okoli 150EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

klinker ::

Ta Anidees AI-6BS je prehud. Ze iz slik se vidi da mora bit ohisje kar kvalitetno.
Kar se R3 tice pa ima tudi blesavo narjen fan controler...no...controler je vredu ampak prilozeni kabli so malo sramota glede na samo kvaliteto ohisja. Problem sem imel tudi spravit 8 pin konektor za plato cez zgornjo luknjo, saj je ta majhna in ful blizu roba na katerega se "vlezejo" stranice. No razen teh malenkosti sem pa z ohisjem zelo zadovoljen...to da ni tool free me pa niti ne moti ker zelo malo sarim po njem.

kmetek ::

poglejte še malo une 3, ki sem jih napisal.

kamuee ::

ohišje s srednjo grafično do dolžine 300mm, priporočam cooler master advanced 690 II usb 3.0, ne bo vam žal niti evra. Jest sm ga hotu kupit a nažalost mi grafa ne zleze not, tko da bom vzel Thermaltake chaser mk-1.
Drgač pa pri cm690 II ADV. res nimaš kej mimo vdart kr je kvalitetno ohišje.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

kamuee ::

thermaltake armor serija je nižjega ranga tko da kar se kvalitete tiče ni glih neki. S tem da Overseer in chaser so pa razred zase in je tut dobra kvaliteta, montaža brez šraufov, itad... hot swap dock (zelo uporabno)...
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

kmetek ::

corsair 550d tudi dober..

RejZoR ::

Karkoli od Lian Li. Res da so dragi, ker so v celoti iz aluminija ampak kvaliteta pa je res zelo na nivoju in premišljeno zastavljena notranjost takisto.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Kr_Edn ::

" RejZoR :

Karkoli od Lian Li. Res da so dragi, ker so v celoti iz aluminija ampak kvaliteta pa je res zelo na nivoju in premišljeno zastavljena notranjost takisto."

Točno tako. In razlika je, ali prenašaš/ prelagaš okoli 5 kil ali 10/ 12 kil.
Ravno sem si omislil PC-60FNB. Klasika, tool-less ( brez orodja) montaža....
O ceni bi se dalo razpravljati, saj bi ohišje tega ranga pred leti ( 2/ 3 mi) stalo okoli 120/ 140 €, danes pride 87 € ( V Slovenji).

kuglvinkl ::

Tut sam ne grem več stran od Lian Li. Mam pa 10 let staro PC-7, predelano za cable mgmt.

Isotropic ::

kuk je pa ohisje kaj togo oz. se kaj zvija pod obremenitvijo? ker AL je le al ane, ne prevec tog.
jaz imam pomoje tut ene 10 let starega antec sonato I, pa ne grem stran.

Kr_Edn ::

Brez skrbi. Lian Li ohišja so v primerjavi z običajnimi ohišji čisto primerljivo toga ( zelo). Imel sem jih kar nekaj in bolj toga so samo ohišja od Chiefteca, ki so res močno narejena.
( No, pa mogoče od Silverstona, ki ima nekatera ohišja narejena iz 3 in 6 mm AL, ali pa Zalmanov Z-Machine LQ1000).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kr_Edn ()

pharaon ::

Nihče ne priporoča Xigmatek Midgard II?
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/o...

Prav tako sem pred nakupom ohišja, pa se mi zdi škoda dajati 100 in več eurov, tale midgard pa ponuja kar veliko za svojo ceno. Ima kdo kaj izkušenj s tem modelom?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero ohišje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22530698 (4462) kakopak
»

ohišje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15325526 (19736) kmetek
»

Katero ohišje

Oddelek: Kaj kupiti
233022 (2232) tadejvog666
»

Gamer računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
413144 (2602) klinker
»

Gaming PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5214139 (12988) Sharky

Več podobnih tem