» »

Ali se moremo znoret?

Ali se moremo znoret?

«
1
2 3

Mesar ::

Že dalj časa berem po raznih straneh/forumih pa tudi v živo poslušam ogromno jamranja, da se more človek znoret dokler je mlad. Moje vprašanje je: Je to res? In zakaj?

V mislih imam seksualno, kot tudi druge stvari, ki jih večina "mora" poskusiti v mladosti. Če ti nekaj paše in bi to rad poskusil potem še razumem, pogosto pa pride do tega, da velja, da moreš to in to in to, ker si še mlad in se moreš znoret.

Iz vidika menjavanja partnerjev pa se zadeva še malce bolj zakomplicira, že zato ker bi večina celo mladost norela potem pa bi si poiskala "čistega" partnerja, nekoga, ki ni toliko norel. Tukaj mi ni jasno niti kako lahko nekdo pričakuje takšnega partnerja, medtem ko je sam "norel".

In še, izraz "znoret" je precej zanimivo uporabljen, če večina to dela zaradi nagonov se tako ne bodo nikoli zresnili ampak se bodo skoz počutili omejeno (kot kadilec, ki lahko pokadi samo 1 cigaret na teden od nekega dneva naprej), če to delajo zaradi drugih so več kot očitno bedaki in ne razmišljajo s svojo glavo.

A je že kdo razmišljal o tem? Ali vas bolj zanima kje boste našli naslednjega partnerja ali pa kako boste skrili prevaro pred trenutnim. :)
Your turn to burn!

Starodavni ::

Ko si mlad te jebe za zdravje, ko pa si star, pa te ne jebe več, delaš vse, da bi ga izboljašl oz popravil škodo, ki si jo naredil v mladih letih.

Tole vse dovolj pove.

Mladi so pač zabiti, ker se počutijo superiorne, na stara leta pa jih to šele strezne, ko telo izstavi svoj račun.

;-) ::

Iz vidika menjavanja partnerjev pa se zadeva še malce bolj zakomplicira, že zato ker bi večina celo mladost norela potem pa bi si poiskala "čistega" partnerja, nekoga, ki ni toliko norel. Tukaj mi ni jasno niti kako lahko nekdo pričakuje takšnega partnerja, medtem ko je sam "norel".


Imaš resnega "čistega" partnerja, pa noriš z drugimi.

MIHAc27 ::

Jaz se nisem nikoli 'znorel'. V disku sem bil 3-4x pa še to mi je bilo hitro zadost in bi šel prej domov, če ne bi bila z mano mlajša sestra. Do alkohola mi tudi ni kaj dosti.
Edino za kako ljubko mladenko se pa seveda rad ozrem. Pa dvomim da bi bilo kaj drugače tudi če bi se že znorel (prva punca po srednji šoli je postala tudi žena).

;-) ::

Jaz se nisem nikoli 'znorel'. V disku sem bil 3-4x pa še to mi je bilo hitro zadost in bi šel prej domov, če ne bi bila z mano mlajša sestra. Do alkohola mi tudi ni kaj dosti.
Edino za kako ljubko mladenko se pa seveda rad ozrem. Pa dvomim da bi bilo kaj drugače tudi če bi se že znorel (prva punca po srednji šoli je postala tudi žena).


Saj "znoret" ni noben mislo diska. Drugi del stavka že gre v pravo smer, jaz tud nevem če bi blo kaj drugače, slej ko prej pa te bo prijelo se "znoret"... koliko pa si star ?

ABX ::

Ko boš star se boš spomnil samo neumnosti ki si počel v življenju.

Več ki jih boš počel več dobrih spominov boš imel. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jype ::

Mesar> A je že kdo razmišljal o tem?

Seveda. Največji napor je premagat vrstniški pritisk, ko ti namigujejo, da nisi pravi moški, če se ne vržeš na vsako dekle, ki se ti ponudi (pa še kakšno, ki se ti ne).

ABX> Ko boš star se boš spomnil samo neumnosti ki si počel v življenju.

Ja, jaz si bom do smrti zapomnil svoj prvi (in upam da tudi zadnji) off-by-one.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

galu ::

"Znoreti" se v mladosti je normalno. To je biološko popolnoma razumljivo. No, seveda to ne pomeni da je "normalno", da pretepeš vsakega kerega se ti zahoče, da posiliš vsako kera se ti vidi. Tu pa vstopijo socialne norme (no, vsaj tako bi naj bilo. (nažalost) Obstajajo izjeme ;)).
Tako to gre.

MIHAc27 ::

Zaenkrat se spominjam kar nekaj stvari, ki niso ravno neumnosti. (Od mature, valete, vojske, prve službe itd. )

Zame je norenje tudi disko, pa alko, mogoče še kaj bolj prepovedanega probat. Ne samo sex.
Mogoče bi lahko pod norenje vrgel tudi kino z punco, pa skupne aktivnosti. Tega je z otroci občutno manj. Saj ne da ne bi bilo želje, ampak potem kar malo zmanjka časa in energije.
Z dobro organizacijo se seveda tudi to da uredit.

Drugače bolj on topic. Ko si mlad nimaš še otrok in obveznosti. Če grem jaz zdele eno podret bo joj. Možno ločitev. Delitev obiska otrok, preživnina, delitev premoženja, tožarjenja,....
Če pa si mlad, npr 18let star.. pa ne bo tako velikih posledic če punco prevaraš. 1 strto srce več. Bo že našla boljšega kot si ti. (Seveda ne pozabit na zaščito, da kake posledice vseeno ne bodo).

Sem pa star 31. Glede na to da to še ni nevem kaj, mogoče pa se bom znorel ob krizi srednjih let?

jype ::

MIHAc27> Če grem jaz zdele eno podret bo joj. Možno ločitev. Delitev obiska otrok, preživnina, delitev premoženja, tožarjenja,....

Ježešna, kako si se pa to zmenu? Partnerja vnaprej obvestiš, da imaš tak namen, pa ni nič hudega (če se strinja, sicer se pač vzdržiš zavoljo otrok).

nurmaln ::

ABX ti je še najbolj pošteno odgovoril.
Odklop, še bolj noro, še bolj na poskok! >:D
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Dr_M ::

Tisti, ki se ne zgoni v mladosti, se bo pa na stara leta. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Furbo ::

Večina se 'mora' znoreti v mladosti, ker se potem pustijo vkalupiti (službica, 2smrkavca), češ kaj bodo pa sosedje rekli. Če te pa briga za druge, se imaš lahko fino čez cel life.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mesar ::

ABX je izjavil:

Ko boš star se boš spomnil samo neumnosti ki si počel v življenju.

Več ki jih boš počel več dobrih spominov boš imel. :)


Ker lepe stvari bom pozabi in druga kot neumnosti sploh nebom delal? Sej lahko počneš neumnosti, ampak nekje so meje, ko ti stvari več ne pašejo, ko jih počneš samo zaradi vrstnikov, ko veš, da bo to imelo posledice v prihodnosti in takšne, ki si jih ne želiš in še in še.

galu je izjavil:

"Znoreti" se v mladosti je normalno. To je biološko popolnoma razumljivo. No, seveda to ne pomeni da je "normalno", da pretepeš vsakega kerega se ti zahoče, da posiliš vsako kera se ti vidi. Tu pa vstopijo socialne norme (no, vsaj tako bi naj bilo. (nažalost) Obstajajo izjeme ;)).


Zakaj je to normalno še boljše, zakaj je to biološko razumljivo? Znoret mislim, ne se izživljat nad ljudmi itd.

Dr_M je izjavil:

Tisti, ki se ne zgoni v mladosti, se bo pa na stara leta. :)


Trdiš na podlagi česa?

Furbo je izjavil:

Večina se 'mora' znoreti v mladosti, ker se potem pustijo vkalupiti (službica, 2smrkavca), češ kaj bodo pa sosedje rekli. Če te pa briga za druge, se imaš lahko fino čez cel life.


Dobro razmišljanje ampak glede na to, da še na svoje zdravje ne gledajo, dvomim, da razmišljajo toliko naprej :)
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

MIHAc27 ::

jype > Samo pravim da bo več posledic če sedaj skočim čez plot, kot če bi to storil prej. Zdej kakšne dogovore boš imel/imaš z svojo partnerko ne vem, vendar večina vključno z mojo in mano skoka ne bi bili ravno veseli. Pride zelo hitro do ohladitve odnosov, ljubosumja pa še kaj hujšega.

Ko si mlad, če se odnos ohladi se pač razideš in to je to.

klemenSLO ::

Jst pojem 'znoret se' bl povezujem z letanjem s cveta na cvet :D . Se pa pomoje lahko 'točno določenega cveta' naveličaš ne glede na to ,kok si bil prej aktiven.
Jasno ,da je bolš obujat spomine, kot pa se spraševat kako to sploh zgleda.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

galu ::

@Mesar

Baje so ugotovili da obstaja neka adolescenca, zaradi katere se začnejo neke čudne fore s hormoni delat.
Čist novo odkritje, btw.
Tako to gre.

klemenSLO ::

galu je izjavil:

@Mesar

Baje so ugotovili da obstaja neka adolescenca, zaradi katere se začnejo neke čudne fore s hormoni delat.
Čist novo odkritje, btw.


Sm lihk zanč na tv gledu eno oddajo o poskusih na miši. Miše so kao poligamne. Ko so pa spremenili en gen, so se pa samci vedno vračali k ENI miški.

Bo treba drago prepričat da je vse v genih.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

marijancek ::

Znoret se pomeni probat vse, kar misliš, da bi moral probat. Mislim da bi moral to vsak človek narediti. Ko enkrat probaš stvar potem nima več takega leska, se je naveličaš. To velja za čisto vsako stvar, razen za umske napore, tam je ravno obratno, čimbolj se ukvarjaš z njimi večji lesk imajo.

dolenc ::

To velja za vse stvari, ki zahtevajo napor, šport recimo.

To da si nasekan, pač ne rabi toliko napora in ti čez čas ne predstavlja nekega hudega izziva (čeprov postaja težje:D)

Jaz menim, da je to stvar posameznika, eni so bolj umirjeni, drugi morajo vse probat. Jaz moram vse probat in isto delam še zdaj, samo stvari, ki jih želim osvojit sem zamenjal.

Relanium ::

Pojdeš na erasmus enkrat, pa je to to.
Dobiš polno kapo.

Sj morm priznat, imam 24 let in me dostkrat prime da naredim kako vredu bedarijo,
drugač je v življenju enostavno preveč dolgcajt.

Ampak do neke mere!

ABX ::

Mesar je izjavil:

ABX je izjavil:

Ko boš star se boš spomnil samo neumnosti ki si počel v življenju.

Več ki jih boš počel več dobrih spominov boš imel. :)


Ker lepe stvari bom pozabi in druga kot neumnosti sploh nebom delal? Sej lahko počneš neumnosti, ampak nekje so meje, ko ti stvari več ne pašejo, ko jih počneš samo zaradi vrstnikov, ko veš, da bo to imelo posledice v prihodnosti in takšne, ki si jih ne želiš in še in še.


Ko začneš tako razmišljat postaneš uradno "star". :)

Sej veš kako pravijo, mladost norost.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

blackbfm ::

Ja, lepše se sliši "sem mlad pa se morem znoret" kot pa "sem neresen, noben me ne mara za dalj časa". Pomoje gre večinoma za izgovor.

Sicer pa je lahko fukanje vsepovprek hitro dvorezni meč.

Mesar ::

ABX je izjavil:

Ko začneš tako razmišljat postaneš uradno "star". :)

Sej veš kako pravijo, mladost norost.


Drugi pravijo "Star si, ko se tako počutiš.", tretji "Star si, ko se nehaš učit.", ... vsak pa si izbere tisto kar mu tisti trenutek paše.
Your turn to burn!

ABX ::

Itak, ampak jaz sem zbral enega ki je v kontekstu debate.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mipe ::

Brezbrižnost v prvi tretjini življenja se ti maščuje v ostalih dveh tretjinah življenja.

blackbfm ::

Star si ko se nehaš razvijat in telo začne propadat, nekje proti tridesetim, plus minus eni prej eni kasneje.

Čeprov lahko je zelo relativno. Za mojo 90letno babico so ljudje stari 70 let "mladi" :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

;-) ::

MIHAc27> Če grem jaz zdele eno podret bo joj. Možno ločitev. Delitev obiska otrok, preživnina, delitev premoženja, tožarjenja,....


Si velik negativec vidim...zakaj vedno gledaš na stvari iz tega stališča. Res nevem zakaj bi se ti zgodil "worst case scenario".

Moj stari se je 2x zajebal, 2x ločo, bo pa odživel "sanje" oz. jih pri svojih 41 že je, zaj še ma samo par let uspešnega vodenja firme pred sabo in penzijo..nažalost pa take hitro pobere.

opeter ::

MIHAc27 je izjavil:

Drugače bolj on topic. Ko si mlad nimaš še otrok in obveznosti. Če grem jaz zdele eno podret bo joj. Možno ločitev. Delitev obiska otrok, preživnina, delitev premoženja, tožarjenja,....


Vidiš, narobe razmišljaš. Lepo odpotuješ nekam v tujino, po možnosti v kakšno "tretjerazredno" državo, tam podreš veliko mladenk, jim "pustiš" svoje seme, nakar prideš domov. Tako bo lepo poskrbljeno, da boš imel potomce (ducat njih, ali vsaj enega, če ostali iz določenih razlogov ne bi preživeli - splav/abortus, vojne, lakota itn.).

Vse, na kar moraš paziti, je, da ne stakneš kakšne spolne bolezni.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

echo ::

Se moremo znoret?

Po mojem ni nič nujno.
Če pa se želiš zelo hitro vozit, skakat v prvi vrsti na koncertih, se ga nasekat ko krava, bit zadet ko mina - nared to.
Pametno. Ne kr na blef.

Če pa nimaš te želje, pa tut vredu.
Samo ne pomilovat in bit vzvišen do ljudi, ki ne gledajo na svet tako kot ti. To velja za vse.

jype ::

MIHAc27> Zdej kakšne dogovore boš imel/imaš z svojo partnerko ne vem, vendar večina vključno z mojo in mano skoka ne bi bili ravno veseli.

Edini dogovor je, da ne bova vlekla enostranskih potez. Obnese se več kot odlično.

Mrakw ::

Mesar je izjavil:

Že dalj časa berem po raznih straneh/forumih pa tudi v živo poslušam ogromno jamranja, da se more človek znoret dokler je mlad. Moje vprašanje je: Je to res? In zakaj?

V mislih imam seksualno, kot tudi druge stvari, ki jih večina "mora" poskusiti v mladosti. Če ti nekaj paše in bi to rad poskusil potem še razumem, pogosto pa pride do tega, da velja, da moreš to in to in to, ker si še mlad in se moreš znoret.

Iz vidika menjavanja partnerjev pa se zadeva še malce bolj zakomplicira, že zato ker bi večina celo mladost norela potem pa bi si poiskala "čistega" partnerja, nekoga, ki ni toliko norel. Tukaj mi ni jasno niti kako lahko nekdo pričakuje takšnega partnerja, medtem ko je sam "norel".

In še, izraz "znoret" je precej zanimivo uporabljen, če večina to dela zaradi nagonov se tako ne bodo nikoli zresnili ampak se bodo skoz počutili omejeno (kot kadilec, ki lahko pokadi samo 1 cigaret na teden od nekega dneva naprej), če to delajo zaradi drugih so več kot očitno bedaki in ne razmišljajo s svojo glavo.

A je že kdo razmišljal o tem? Ali vas bolj zanima kje boste našli naslednjega partnerja ali pa kako boste skrili prevaro pred trenutnim. :)

LOL... Vse to je odvisno od cloveka ... konec teme

Ramon dekers ::

LOL... Vse to je odvisno od cloveka ... konec teme


niti ne, eni sexajo (z menjavanjem) da si dvignejo ego ker drugih dosžkov v lajfu nimajo, drugi spet zaradi užitka in probavanja novih izkušenj. V končni fazi pa tako ali tako vse preplačaš al si depresiven al pa sex zamenjaš z trdo drogo - alhohol in druge bedarije.
Tole je avtor teme kar zadel. Zakaj ena ki se je ku... cel srednjo, faks, pričakuje princa na belem konju. Sicer bi ga verjetno dobila a ta ji ne bi bil všeč, že iz razloga ker ni tako divji kot ona.

gendale ::

ramon, moram te malo popravit

sedaj punce ne iščejo več princa na belem konju

ampak biznismena v črnem bmwju:P
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

guest #44 ::

Tko je, pizdarije iz mladosti se ti vse lepo maščujejo na stara leta.

Blažen uni, ki uspe najti neko srednjo mero že v mladih letih.

_Enterprise_ ::

znoret dones pomen bit nabit ko mina ob vsaki priliki. vse ostalo je sekundarno. ker da ne smeš "zamuditi" mladosti. no, mogoče res zamudiš mladost, ampak samo v primeru da si luzer ki bo potem, ko bo na svojem, šele videl realnost, ko ne bo več cajta za zajebancijo.

nisem šel na maturanca ker nisem mel namena dat jurja evrov zato da bom nabit en teden. en mi je rekel da kaj delam, ker to je pa le samo enkrat v življenju. sem ga tok napizdu da je blo nakonc njemu bedno.

fak to more bit pa res lajf da je edini in najpomembnejši spomin iz otroštva kako ste z vrstniki komirali in kozlali drug po drugemu

jype ::

Jaz sem šel na maturanca, pa je blo povsem prima, čeprav nisem nobene droge zaužil - se pa zato spominjam ogromno reči, ki se jih drugi ne.

Vitez ::

Furbo je izjavil:

Večina se 'mora' znoreti v mladosti, ker se potem pustijo vkalupiti (službica, 2smrkavca), češ kaj bodo pa sosedje rekli. Če te pa briga za druge, se imaš lahko fino čez cel life.


Točno to..

jype ::

Ker se z dvema smrkavcema in službo pa ne moreš met fino, al kako? :)

Vitez ::

Najbrž tudi lahko. Jaz o mulariji še ne razmišljam. Sem relativno mlad, rad bi še malo potoval po svetu. Ko imaš mulca, je to malo težje, vsaj ko je mali.

Janac ::

fantje ne pizdarij delat:D

Isotropic ::

V mislih imam seksualno, kot tudi druge stvari, ki jih večina "mora" poskusiti v mladosti. Če ti nekaj paše in bi to rad poskusil potem še razumem, pogosto pa pride do tega, da velja, da moreš to in to in to, ker si še mlad in se moreš znoret.

kaj pa ce ti nobena ne da, ker si recimo geek? O_o
lp slo-tech crew

Zgodovina sprememb…

Mrakw ::

Ramon dekers je izjavil:

LOL... Vse to je odvisno od cloveka ... konec teme


niti ne, eni sexajo (z menjavanjem) da si dvignejo ego ker drugih dosžkov v lajfu nimajo, drugi spet zaradi užitka in probavanja novih izkušenj. V končni fazi pa tako ali tako vse preplačaš al si depresiven al pa sex zamenjaš z trdo drogo - alhohol in druge bedarije.
Tole je avtor teme kar zadel. Zakaj ena ki se je ku... cel srednjo, faks, pričakuje princa na belem konju. Sicer bi ga verjetno dobila a ta ji ne bi bil všeč, že iz razloga ker ni tako divji kot ona.

Ja sej odvisn od cloveka!!! Use kr si klele notr povedu je odvisn od cloveka... vsi smo drugacni...

jype ::

Vitez> Najbrž tudi lahko. Jaz o mulariji še ne razmišljam. Sem relativno mlad, rad bi še malo potoval po svetu. Ko imaš mulca, je to malo težje, vsaj ko je mali.

Hm? Ja kolk si pa... A nisi prej že 15 let potoval? Al si vsa dekleta preizkušal v rodnem kraju?

loki3000> kaj pa ce ti nobena ne da, ker si recimo geek? O_o

Če nimaš sreče pri dekletih, to zagotovo ni zaradi tega ker si geek.

Ramon dekers ::

Ja sej odvisn od cloveka!!! Use kr si klele notr povedu je odvisn od cloveka... vsi smo drugacni...


ampak je razlika od 600 ljudi v diskaču ki se ga najprej napijejo in potem sexajo in 20 im tipi v sobi ki nabijajo v petek zvečer šah ter gredo potem domov. Se ti ne zdi?

Vsak človek je drugačen, res je, ampak tudi vsak človek je labilen, eni bolj drugi manj. Je pa res da tistih 20 tipov odstopa od mediane.

IceIceBaby ::

Najbrž tudi lahko. Jaz o mulariji še ne razmišljam. Sem relativno mlad, rad bi še malo potoval po svetu. Ko imaš mulca, je to malo težje, vsaj ko je mali.


Tako kot si napisal. "Malo težje", ampak ne dosti. Jaz grem v kratkem z 9 mesečnim otrokom na 2 do 3 mesečni roadtrip po južni Evropi. Tako kot dobro leto nazaj. Ena potovalka več bo v avtu pa malo več se bomo ustavljali.

Najhuje je, če se enkrat sprijazniš s tem, da je norenja in vsega veselja konec, ko dobiš otroke in službo. Žal ogromno ljudi naseda temu mitu. Poznam veliko takih, rezultati so ponavadi zapijanje, zagrenjenost in hitro propadanje uma.

Isotropic ::

+ locitev

Ramon dekers ::

+ depresija

OOO star sem 30 let, dobil bom otroka. AAA, to pomeni da ne bom mogel več f... kar bom spznal v diskašču.

jype ::

Otroke se načrtuje, ne pa "dobi".

Ramon dekers ::

true.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razmišljanje o "kaj bi bilo, če..."

Oddelek: Loža
311706 (1039) vostok_1
»

Kakšna je bila vaša mladost? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12618112 (13749) Matako
»

Oh, že spet ta 24 ur-spolni nasveti za ženske (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8813719 (11252) d0rK

Več podobnih tem