» »

CES 2012: Nvidia in Asus predstavila tablico s Tegro 3 in Androidom 4

CES 2012: Nvidia in Asus predstavila tablico s Tegro 3 in Androidom 4

engadget - V Las Vegasu se je včeraj popoldne začel vsakoletni sejem CES, ki bo trajal do petka. V tem času bomo spremljali kopico novosti, ki jih bodo igralci elektronske branže predstavljali in napovedovali. Poglejmo si Nvidio, ki je včeraj skupaj z Asusom predstavila nov tablični računalnik, ki ga poganja Nvidiin procesor Tegra 3.

Tegra 3 oziroma Kal-El, kakor je tudi bila znana v razvoju, je Nvidiin mobilni sistem na čipu (SoC) nove, tretje generacije. Njegova glavna odlika je pet jeder, od katerih so štiri klasična ARM Cortex A9 s frekvenco 1,3 GHz (oziroma 1,4 GHz, kadar poganjamo le eno) in eno oskubljeno varčno jedro s 500 MHz, ki teče, ko potrebujemo manj procesorske moči, da podaljša avtonomijo delovanja naprave.

Nov Asusov tablični računalnik ima torej omenjeno Tegro 3, za prikazovanje slike pa skrbi 7-palčni zaslon z ločljivostjo 1.280 x 800. Posebej pomenljiva je cena, ki jasno kaže, čemu vsemu lahko konkurira. Z 250 dolarji je pol cenejši od osnovnega modela Applovega iPada 2 in le malenkost dražji od Amazonvega Kindla Fire. Hkrati pa vsebuje vse, kar si zahtevni uporabniki želijo - četverojedrno zasnovo, možnost nizke porabe energije in najverjetneje kamero z osem tisoč točkami (če drži engadgetova špekulacija, da je to v bistvu Asusov Eee Pad MeMO ME370T). Podrobnejših podatkov o specifikaciajh še ni, ne smemo pa pozabiti na operacijski sistem naslednje generacije Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Z njim bo mogoče vse androidne naprave integrirati v en sam povezan ekosistem (podobno kot Applove že sodelujejo).

Nvidia poudarja, da bo Tegra 3 imela pomemben vpliv tudi nekoliko širše. Poleg uporabe v tabličnih računalnikih, ki bodo med drugim podpirali tudi Windows 8, se obeta tudi drugod. Namignili so, da bodo kmalu objavili sodelovanje z Audijem, ki bo v svoja v vozila vgradil vedno več potrošne elektronike, tudi s Tegro 3.

28 komentarjev

Spock83 ::

Najmanj 500EUR bo pri nas.

Zheegec ::

Tegra 3 oziroma Kal-el :) Can it fly yet je vprašanje :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

no comment ::

kamero z osem tisoč točkami
90x90?!

dobesedno 'iconic camera' :)

Zheegec ::

Osem tisoč tisoč točkami :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Jst ::

En telefon na CESu ima 15MPix ali 16MPix kamero!! Jaoooo.

N95 8GB, ki je bil moj najljubši telefon, je imel 5Mpix in Carl Zeiss leče in sem bil navdušen nad kakovostjo; sedaj, ko imam HTCja z 8MPix, ki dela obupne fotografije, šele cenim N95 kamerco. Najraje bi si kupil Nokio Lumnia, ampak takšno razmetavanje z denarjem (vsak mesec drug telefon) se pa ne grem... :/
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

sash69 ::

Heh...250$ onkraj luže...Če bi dobil takšno zadevščino pri nas za tak denar (ali pa vsaj nekje do 300€) bi si jo verjetno tudi jaz omislil.

Prva tablica s Tegro3 pri nas je draga kot žafran (Asus EEE Transformer Prime) zato resnično dvomim da bodo cene pri nas v bližnji prihodnosti kdajkoli tako nizke.

Mogoče pa le... :D

bosmla ::

Za taksno ceno se splaca narocit iz USA z vsemi dajatvami vred...

carota ::

Z 250 dolarji je pol cenejši od osnovnega modela Applovega iPada 2

iPad ima 10" zaslon in zato ni najboljša primerjava, poleg tega je na trgu že skoraj leto. Kdaj bomo tega dočakali?

nurmaln ::

Avgusta.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Spock83 ::

Če bi imel samo še večjo ločljivost...

mr1two ::

A da bi lahko z lupo po njemu gledal? 12" zasloni uporabljajo tako resolucijo, pa se da, in ti bi na 7" želel več?

darksamurai ::

sash69 je izjavil:


Prva tablica s Tegro3 pri nas je draga kot žafran (Asus EEE Transformer Prime) zato resnično dvomim da bodo cene pri nas v bližnji prihodnosti kdajkoli tako nizke.


Predlagam ti, da pogledaš še cene po ostalih slovenskih trgovinah, ker imajo nekateri izdelki na mimovrste nenormalno visoke cene. Lep primer je iPad 2, ki je na mimovrste najdražji v celotni Evropi! 8-O

Spock83 ::

mr1two je izjavil:

A da bi lahko z lupo po njemu gledal? 12" zasloni uporabljajo tako resolucijo, pa se da, in ti bi na 7" želel več?


Itak. Na srečo še dobro vidim.

arjan_t ::

mr1two je izjavil:

A da bi lahko z lupo po njemu gledal? 12" zasloni uporabljajo tako resolucijo, pa se da, in ti bi na 7" želel več?


kot da višja ločljivost pomeni manjšo pisavo ...

Matwic ::

Pretiravat pa res ni treba. Gostota pik za 7" in 1280 x 800 je dovolj dobra za kakršno koli delo, ki ga omogočajo te naprave. Ko se bo tehnologija prikaza in uporabniških vmesnikov drastično spremenila (ne me vprašat kako), pa bi mogoče pogojno potrebovali višjo gostoto.

Malo manj sem navdušen nad samo velikostjo 7", cena je že super za tako napol igračko, zdaj morajo samo še prilesti na tistih magičnih 10" za 250€ (i can dream), pa bi padi postali zares uporabni in zaželjeni pri večini ljudi. Za zdaj so na žalost še vedno luksuzne igračke.

francek1 ::

Jst je izjavil:

En telefon na CESu ima 15MPix ali 16MPix kamero!! Jaoooo.

N95 8GB, ki je bil moj najljubši telefon, je imel 5Mpix in Carl Zeiss leče in sem bil navdušen nad kakovostjo; sedaj, ko imam HTCja z 8MPix, ki dela obupne fotografije, šele cenim N95 kamerco. Najraje bi si kupil Nokio Lumnia, ampak takšno razmetavanje z denarjem (vsak mesec drug telefon) se pa ne grem... :/


Imam še eno N95 Nokio doma. A menjaš?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Jst ::

Jaz sem premleval, če fotoaparat v N95 8GB pomeni smrt point and shoot kamer. Zdelo se mi je tako, ker ko je bila lepa svetloba, je delal *skoraj* tako dobre fotke, kot od sestrične Canon, ki je tudi imel 5MPix...

Menjal pa žal ne bi, ker sem že kupil polno aplikacij, telefon rootal in se navadil na Android...

Ampak mogoče bi ga pa kupil. Po kolikšni ceni bi ga prodal? Je odklenjen?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

francek1 ::

Je odklenjen, pogrešal pa bi ga za 75€.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

izolan ::

Js tudi prodajam N95 8GB, a kupi kdo? =)

grinhorn33 ::

@Jst
Hehehe imam podoben problem, a boš nosu pol oba phona zraven ;)

Jst ::

75EUR.. hm... dodam se enkrat toliksmno kolicino in imam point and shoot kamero...

Bi kupil, če bi se dalo nastaviti, da se telefona sinhronizirata med seboj.

Ne, nič od tega se ne bo zgodilo, žal. Sorry za false hope. N95 8GB je le prestar telefon...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

6151 ::

Ali se bo to dalo dobiti do marca :|
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

techfreak :) ::

Kaj še ne veste, da več MP pomeni boljši fotoaparat? Razložiti ljudem, da večja številka MP še ne pomeni boljše ali enake kvalitete je pa v veliko primerih brezupno. Torej vsekakor ni čudno, da hoče vsak proizvajalec ponudi čimveč MPjev.

Jst ::

Tako kot na CESu predstavljen telefon z 16MPix. Jaoo...

N95 8GB ima pa 5MPix in veliko lečo, ene trikrat večjo, kot moj trenutni DHD, ki ima 8MPix.

Če bi bili proizvajalci telefonov pametni, bi se povezali z proizvajalci fotoaparatov in žepne point and shoot kamere bi bile stvar zgodovine. Oziroma bi morali proizvajalci fotoaparatov ponuditi res nekaj dosti boljšega, da bi ostali na trgu. S tem ne mislim, da bi proizvajalci telefonov izrinili proizvajalce fotoaparatov, samo skupaj bi lahko naredili posebne verzije telefonov, ki bi bili tudi pošten fotoaparat. Potrošniki bi pa s tem ogromno pridobili...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Goody ::

Sony in Samsung delata oboje.

MrStein ::

To sem že večkrat rekel: GSM modul v kompakta (tiste, ki so itak komaj kaj večji od telefonov) in zmaga.
Vse drugi že ima, samo SIM kartic pa antena manjka, pa imaš telefon in dober fotoaparat v enem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CaqKa ::

mr1two je izjavil:

A da bi lahko z lupo po njemu gledal? 12" zasloni uporabljajo tako resolucijo, pa se da, in ti bi na 7" želel več?

galaxy note ima na 5,3" 1280x800, kaj ti ni všeč?

Jst ::

Jaz bom pa ukradel tisti 4K TV, ki so ga predstavili na CESu. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tegra 4 prihaja, nVidia z rekordnimi dobički

Oddelek: Novice / Procesorji
237567 (5933) FlyingBee
»

Google pripravlja lasten tablični računalnik

Oddelek: Novice / Android
105878 (4452) floyd1
»

Kal-El oziroma Tegra 3 uradno predstavljena

Oddelek: Novice / Procesorji
268443 (6192) 71GA
»

Nvidia prikazala prototip četverojedrne Tegre

Oddelek: Novice / Procesorji
93658 (2669) MrStein
»

nVidia je uradno predstavila tretjo generacijo Tegre

Oddelek: Novice / Procesorji
216416 (5286) Lion29

Več podobnih tem