» »

[JAVA] Naloga

[JAVA] Naloga

ToXiC21 ::

Lp. Potrebujem pomoč pri nalogi in ne vem sploh kako se je naj lotim. Nalogo obvezno potrebujem saj mi prinese 10 točk in boljšo oceno na faksu. Tako ,da prosim če mi jo lahko kdo reši. Hvala v naprej.


Navodilo: Napišite program, ki omogoča vodenje dnevnih opravil, ki jih mora uporabnik postoriti.
Poleg naziva opravila vodite tudi podatke o kratkem opisu opravila, rok končanja,
prioriteto ter odstotek zaključenosti opravila.
Program naj uporabniku omogoča dodajanje novih opravil ter urejanje, pregled in brisanje obstoječih opravil. Prav tako naj ponuja statično metodo, ki izračuna in izpiše
preostali čas do zapadlosti izbranega opravila. Funkcionalnost urejanja naj podpira le
posodabljanje roka končanja in odstotka zaključenosti opravila, ostalih podatkov o opravilu pa naj ne bo mogoče posodabljati. Razred, s katerim boste implementirali opravila,
naj ponuja vsaj 2 konstruktorja, in sicer konstruktor, ki prejme kot parametre naziv
opravila, opis ter prioriteto, kakor tudi konstruktor, ki poleg predhodno omenjenih parametrov prejme tudi parametra rok končanja ter odstotek zaključenosti opravila. Razredu
dodajte tudi „toString” metodo, ki berljivo in človeku prijazno izpiše vrednosti instančnih
lastnosti razreda.

ToXiC21 ::

to je kao neke vrste...Postoritveni seznam (TODO lista)

Marat ::

dej vsaj potrud se pa sam neko kodo skup spacaj, potem pa sprašuj tisto kjer se ti bo zalomilo... če ne si pa pač ne zaslužiš boljše ocene na faksu, sori

ToXiC21 ::

res hvala ne.. jas sem lepo prosil ... če pač nočeš nič pomagat pač ne ... nisem pa prosil za neke nepotrebne komentarje .. hvala

Sergio ::

Poglej, toxic, v tem navedku je vse, kar je trenutno narobe z izobrazevalnim sistemom v Sloveniji:


Nalogo obvezno potrebujem saj mi prinese 10 točk in boljšo oceno na faksu. Tako ,da prosim če mi jo lahko kdo reši.


Sej bos z leti postekal, kaj sem ti hotel reci.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Dzanko ::

Se popolnoma strinjam s predhodnim komentarjem. Bravo, zadel si bistvo.
ToXiC21 tebi pa en uguljen pregovor, ki pravi: "Brez muje se še čevelj ne ubuje." Pa le razmisli kaj ti čemo dopovedat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dzanko ()

norcuron ::

Dokler ne pljuneš VSAJ NEKAJ kode, ki naj bi bila produkt vijug sivo-bele mase, ki jim rečemo možgani, boš dobil odgovorov bolj malo.

Bi vsaj napisal spodaj: "Ne da se mi zajebavat s tem, evo plunem 50 €, ker sem lenuh in vseeno hočem višjo oceno, ki si je ne zaslužim!"

Potem pa bo kandidatov kej več ;)
Great are mysteries of the mind ... or not?

smoke ::

ToXiC21: FERI Maribor, RPP? :)

bleem ::

Imaš srečo, da ti kdo ni napisal rešitve in hkrati obvestil asistenta o plagiatu.

Potem pa dobimo programerje, ki se jim pri getterjih in setterjh zatakne.

LeQuack ::

Da ti olajšamo zadevo je tu razred Opravilo, ki vsebuje potrebne metode in atribute. Zdaj rabiš samo še logiko, ki bo omogočala urejanje teh opravil, dodajanje v seznam in podobno.

import java.util.Date;

public class Opravilo {
    private String opis;
    private String naziv;
    private Date rokKoncanja;
    private int prioriteta;
    private float zakljucenostProcentov;

    public Opravilo(String naziv, String opis, int prioriteta)
    {
        this.naziv = naziv;
        this.opis = opis;
        this.prioriteta = prioriteta;
    }

    public Opravilo(String naziv, String opis, int prioriteta, Date rokKoncanja, float zakljucenostProcentov)
    {
        this.naziv = naziv;
        this.opis = opis;
        this.prioriteta = prioriteta;
        this.zakljucenostProcentov = zakljucenostProcentov;
        this.rokKoncanja = rokKoncanja;
    }

    @Override
    public String toString() {
        String izpis = "Naziv: %s\n" +
                "Opis: %s\n" +
                "Rok koncanja: %s\n" +
                "Prioriteta: %s\n" +
                "Procent zakljucenosti: %s%%";
        
        return String.format(izpis, naziv, opis, rokKoncanja.toString(), prioriteta, zakljucenostProcentov);
    }
    

    public String getOpis() {
        return opis;
    }

    public String getNaziv() {
        return naziv;
    }

    public Date getRokKoncanja() {
        return rokKoncanja;
    }

    public void setRokKoncanja(Date rokKoncanja) {
        this.rokKoncanja = rokKoncanja;
    }

    public int getPrioriteta() {
        return prioriteta;
    }

    public float getZakljucenostProcentov() {
        return zakljucenostProcentov;
    }

    public void setZakljucenostProcentov(float zakljucenostProcentov) {
        this.zakljucenostProcentov = zakljucenostProcentov;
    } 
}


Primer klicanja konstruktorja:
        Opravilo opr = new Opravilo("Opravilo 1", "Opis opravila", 1, new Date(), 55.5f);
        String test = opr.toString();
Quack !

Spura ::

bleem je izjavil:

Imaš srečo, da ti kdo ni napisal rešitve in hkrati obvestil asistenta o plagiatu.

Potem pa dobimo programerje, ki se jim pri getterjih in setterjh zatakne.

Glej pozitivno na to. Bo vsaj podjetja izucilo, da preverijo znanje ljudi, ki jih najemajo. Oziroma bo penaliziralo podjetja, ki jih ne. Natural selection.

roba87 ::

Saj ni fora kje se ti zatakne, fora je način, ki ga ta fant izbere, ko se mu zatakne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Java] Objekt poslan k metodi v kakšnem stanju?

Oddelek: Programiranje
211461 (908) shadeX
»

Povezani seznam

Oddelek: Programiranje
131981 (1578) pohano
»

Java Objekti

Oddelek: Programiranje
102110 (1804) Mavrik
»

JAVA-NALOGA- Pomoc NUJA!!!!!

Oddelek: Programiranje
61594 (1517) bijonda
»

[Java] Shranjevanje podatkov in datotek

Oddelek: Programiranje
71162 (1115) Vesoljc

Več podobnih tem