» »

Kdaj je sodba pravnomočna

Kdaj je sodba pravnomočna

roginc ::

Pozdravljeni!

Po pošti sem priporočeno dobil "Sodbo v imenu ljudstva" za storjeni prometni prekršek in me zanima, kdaj sodba postane pravnomočna? Je to 8 dni po prevzemu pošte? V sodbi mi tudi piše da bom imel prepoved vožnje 1 mesec nič pa nepiše od katerega datuma imam prepoved vožnje kar se mi zdi zelo čudno. sodbo sem prejel 4.januar 2012 to je pred parimi dnevi.

Na enem forumu sem zasledil tale odgovor:
- sodba je pravnomočna 8 dni po prejetem pismu. S tem, da se prvi dan šteje naslednji dan, ko si dobil pošto.

- kazen začne veljati 30 dni po pravnomočnosti sodbe.

ali to pomeni da imam še 38 dni vozniško dovoljenje in komaj po tem času začne veljati prepoved 1 mesec ker mi nič nepiše?:)

#000000 ::

Na koncu vsake sodbe je podan tudi pravni pouk. Ponavadi piše zoper to sodbo-sklep je dpustna pritožba v 8 ali 15 dneh od prejema sodbe.

Se pravi če se ne pritožiš bo sodba pravnomočna čez 8 dni, čez 30 dni od pravnomočnosti pa nastopi v veljavo kazen.

Imaš dovoljenje še 38 dni.

roginc ::

OujE!:D

OmegaBlue ::

Za prepoved vožnje dobiš domov obvestilo od kdaj do kdaj. Lahko tudi malo traja.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

AndrejS ::

Preveri datume in dneve v dopisu, ker naše nesposobno sodstvo se rado zmoti.

roginc ::

finta je da je sam datum kdaj je bla sodba napisana 30 dec:D prejeta je bla 4.jan na pošto drugih datumov ni:D

St235 ::

Kdaj je bla napisana je irelavantno. Šteje datum vročitve. V pravnem poduku ti lepo piše koliko časa imaš ad se pritožiš. Ko ta rok mine (gledano od dneva prevzema) potem je pravnomočna.

PAZI:
Lani junija se je zakon spremenil. Poglej če so te kaznovali po novem ali po starem zakonu. Ker če si prekršek storil po starem zakonu potem mora biti kazen v skladu s tistim zakonom, ki je bolj ugoden zate.

krucymucy ::

Obvestilo o vnosu kazenskih točk pa tudi obvestilo o prepovedi vožnje boš dobil tako še naknadno.

mat xxl ::

Ja če si ga prvič biksal zgleda to tako, dobiš obvestilo.....obvezno ga dvigni na pošti...vendar zadnji dan preden gre nazaj ...recimo navadno pošljejo recimo 28.januarja s tem, da oddajo cca 10 februarja...ti čakaš 15 dni in dvigneš 25 februarja in izveš, da imaš prepoved vožnje od 1 februarja do 29. februarja .... ja prav si prebral res pa je tako navadno samo prvič ! In če te ustavijo prej nisi vedel, ker nisi pošte prevzel.., ko pa jo prevzameš se pa nikar ne igraj z kako vožnjo preostali čas ! Za alko ali za povratnike sodišče tega ne prakticira ! Pa ne me sedaj od kje to vem...pač vem...

krucymucy ::

Vožnja med izvrševanjem sankcije lahko pripelje do odvzema vozila.

Tole je od zadnjega popravka zakona. Zdaj se pa vozite, jaz si nebi upal.

AndrejS ::

Kupiš en stari avto za 100-200 € pa ti ga lahko vzamejo, tako delajo vsi...

Z novim zakonom se je varnost na naših cestah zelo poslapšala, ker vsi vozijo stare kripe...

St235 ::

Kaj točno imaš od tega? kazen ni nič nižja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kazenske točke pomoč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10720898 (10219) krneki0001
»

Krvni test pri prometni nesreči

Oddelek: Na cesti
419848 (6886) ShowDown
»

Vozniško dovoljenje

Oddelek: Loža
244274 (3876) St235
»

30 dnevna prepoved vožnje

Oddelek: Loža
244835 (3539) šernk
»

Plačilo kazni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6110183 (8070) Airskull

Več podobnih tem