» »

Slovenski uradniki

Slovenski uradniki

T-h-o-r ::

v eni firmi so v zadnjih 2 mesecih dobili plače, a delodajalec ni plačal prispevkov


pa zanima delavce, kaj lahko storijo v takšnem primeru

klic na inšpektorat za del ov mb: niso uradne ure, dajo številko v lj

kličejo tja, rečejo, da to ni prav in prevežejo neko drugo osebo; tudi ta oseba reče, da ni ona ne more dati odgovora in posreduje novo številko

tam pa spet rečejo, da niso uradne ure in ne morejo dati odgovora


:)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Mavrik ::

Pokličeš v času uradnih ur?
The truth is rarely pure and never simple.

b ::

Ne vem kaj je tak problem, naj počakajo na jebene uradne ure, več kot en dan ni za čakat.

Jaz sem na davčni enkrat NUJNO rabil nek papir, pozabil sem že točno kaj, mislim da izpisek, da imam poravnane vse obveznosti, ker sem se rabil odjavit od zdravstvenega zavarovanja in se zaposlit za določen čas v enem podjetju.

Pač mudilo se je, ker sem se moral še isti dan zaposlit (rabili so me za prijavo na razpis). In nedofukana gospodična na šalterju meni gladko pribije, da oni si LAHKO pa vzamejo 2 tedna za izdat to potrdilo... pač zgleda se ji je fino zdelo, da mulcu pokaže, da mu lahko zagreni življenje... No po konkretno privzdignjenem glasu in informiranju, da je plačana tudi iz mojih davkov in da bo zaradi nje podjetju propadel konkreten posel, sem tisti papir dobil. Šlo je pa na minute, da sem ujel še ZZZS in se 2 uri pozneje zaposlil :)

Tolk o uradnikih. V povprečju lena golazen, če ni šefa, ki non-stop stoji zadaj z gajžlo. Tko pač je, če se ne dela pozitivne selekcije.

T-h-o-r ::

Mavrik je izjavil:

Pokličeš v času uradnih ur?

a zdaj se oglasi na telefonu, pa ne more povedat, jutri bo pa lahko, ker pač bodo uradne ure :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Mavrik ::

Ja seveda. Zakaj je to tako čudno?
The truth is rarely pure and never simple.

T-h-o-r ::

ker je samo kos informacije, ki jo lahko da v sekundi


sem že bil tudi na uradih (ne samo po telefonu) v času uradnih ur, pa so mi lepo pomagali, če sem kaj rabil, nihče me ni odjebal :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Mipe ::

@b: kaj pa urejaš vse v zadnji minuti?

Ziga Dolhar ::

"Uradne ure" != "Poslovni čas".

V dvomu o tem, ali mora uradnik o določeni temi/opravilih komunicirati s strankami v času poslovnih, a ne uradnih, ur - se javni uslužbenec raje odloči za uradne ure.

(No, dejansko pa mnogo javnih uslužbencev ne ve, da imajo obveznosti do strank tudi izven uradnih ur.)
https://dolhar.si/

T-h-o-r ::

evo, this
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

MIHAc27 ::

Čisto tipično. Jaz tudi ko sem urejal neko zadevo oz. samo probal priti do potrebnih informacij (VSE V ČASU URADNIH UR!). Najprej mi nismo za to, pojdite na X. Ko končno najdem X me napotijo na Y...(par vmesnih postaj).... no na Z par dni kasneje me napotijo na Q. Ko pridem na Q mi vratar reče da tega oddelka že 10 let ni več tam. In sem lepo zaključil.
Kasneje vseeno na Krajevni skupnosti našel enega modela, ki sem ga lahko zaslišal in mi je povedal kako in kaj.

In potem uredniki stavkajo in se čudijo, ko jih ljudje ne podprejo in ne šljivijo 5 posto?

black ice ::

Žiga, lahko laično razložiš zakaj sta ta pojma ločena? Kje lahko najdem kakšen zakon/člen o obveznosti uradnih uslužbencev?

Invictus ::

Kar se davčne tiče, sem danes eno malenkost uredil kot padalec izven uradnih ur. V Kranju je bil prijazen vratar, ki mi je seznanil s papirji, ki sem jih tam izpolnil in nesel v pisarno.

Niso vsi uradniki sranje. Pomaga pa če te preveč nateguje, da ga nekam pošlješ ... Žal včasih drugače ne gre.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ziga Dolhar ::

Da, stranka lahko vloži vlogo kadarkoli med poslovnim časom.
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpis delovne dobe preko ZZZS

Oddelek: Loža
81295 (1094) gidooo
»

Prijava na visokošolski program

Oddelek: Šola
152108 (1520) Unknown_001
»

sosedje - preglasna glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5310143 (7665) boogie_xlr
»

kdo gre lahko na fakulteto kaj vprašat

Oddelek: Loža
162318 (1535) Daedalus
»

Birokracija

Oddelek: Problemi človeštva
111219 (1038) Thomas

Več podobnih tem