» »

Katero rabljeno matično za AM2 naj kupim?

Katero rabljeno matično za AM2 naj kupim?

ufek ::

Pozdravljeni.

Danes mi je izdihnila matična MSI K9N Neo (1.0), ker pa imam za glavno delo mac-a, ne bom kupoval novih komponent za ta pc, ampak bi ga samo usposobil za nadaljnje delo.

Zato iščem nek nadomestek matične, ki podpira DDR2 in AM2 procesorje (po možnosti naj ima še kompatibilnost za AM2+, lahko pa tudi AM3). Torej, nardil bi samo swap matične, ostale komponente bi ostale enake (3gb ram, athlon x2 3800+). V poštev bi prišle matične dobrega slovesa iz časov am2, ki niso bile problematične. Kupil bi pa rabljeno potem preko bolhe ali ebay-a, tako da naj bo tudi takšna, ki bo imela zmerno ceno.

Hvala za vse predloge in komentarje!
  • spremenilo: ufek ()

ufek ::

Kaj res ni enega, ki je (bil) zadovoljen s svojo am2/am2+ matično ploščo? :8)

Blinder ::

sej nimaš velike izbire na bolhi verjetno.
s ebaya pa te pride draga poštnina + nevarnost poškodbe, če prodajalec ne bo fanj zapakiral.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

ufek ::

Ja tega se zavedam, da plošč ni na pretek.. Drugače pa sta mi na bolhi padli v oči ti dve:

Gigabyte GA - MA69VM - S2
in
Foxconn RS690M03 - 8EKRHFS2H

Katera je boljša? Verjetno prva, razen če bo presegla ceno druge..

Pšenični ::

ufek je izjavil:

Ja tega se zavedam, da plošč ni na pretek.. Drugače pa sta mi na bolhi padli v oči ti dve:

Gigabyte GA - MA69VM - S2
in
Foxconn RS690M03 - 8EKRHFS2H

Katera je boljša? Verjetno prva, razen če bo presegla ceno druge..


http://www.pctrgovina.com/trg/detajl.ph...

Za ta denar tace proč od rabljene robe. To je moje mnenje. Tole za 42 evrov je OK. Nova in garancija.

Zgodovina sprememb…

ufek ::

To že, samo tale ma samo 2 reži za DDR2, jaz mam pa 4 kose doma. Če bi zdaj šel kupovat še DDR3, potem sem že prešel v upgrade, to pa mi ni v interesu.. Bom malo prespal, mogoče jutro prinese kakšno idejo. :)

Drugače pa hvala za odgovor in nasvet telbanc.

dogo ::

ufek je izjavil:

To že, samo tale ma samo 2 reži za DDR2, jaz mam pa 4 kose doma. Če bi zdaj šel kupovat še DDR3, potem sem že prešel v upgrade, to pa mi ni v interesu.. Bom malo prespal, mogoče jutro prinese kakšno idejo. :)

Drugače pa hvala za odgovor in nasvet telbanc.



DDR3 podpira le z am3 procesorjem, ddr2 le z am2 procesorjem, druge kombinacije mislim da niso mogoče, naj me kdo popravi, če se motim.

Pšenični ::

"DDR3 podpira le z am3 procesorjem, ddr2 le z am2 procesorjem, druge kombinacije mislim da niso mogoče, naj me kdo popravi, če se motim."

AM3 procesorji imajo ...DDR2 in DdDR3 memory controler.Torej delajo tud z DDR2. Na to plato torej lahko ubodeš AM3 proc, ki bo delal z DDR2 memorijo ali DDR3.

"Socket AM3 breaks compatibility with AM2/AM2+ processors due to a subtle change in key placement. The AM3 socket has 941 pin contacts in a different layout[1] while AM2+ processors have 940 pins. Tom's Hardware removed the two obstructing key pins from an AM2+ Phenom processor in order to fit it into an AM3 socket. The processor did not work in the AM3 socket, but still worked in an AM2+ socket, suggesting that compatibility issues run deeper than merely the key pins.[3] It is likely due to the fact that the built-in memory controller in AM2/AM2+ processors only supports DDR2 (unlike AM3 processors, which support both DDR2 & DDR3 memory).[4]

As AM3 processors also support DDR2, they are backwards-compatible with Socket AM2/AM2+, contingent upon a BIOS update for the motherboard. Manufacturers including Asus,[5] Gigabyte,[6] and others have labeled existing AM2/AM2+ boards as being "AM3 Ready" or similar, indicating that BIOS support is provided for the specified boards. This allows existing AM2/AM2+ systems to upgrade the CPU without having to upgrade any other components."

Zgodovina sprememb…

zoot ::

Spodaj piše:
Ram: 2x DDR3 (1066, 1333, 1600 MHz), 2x DDR2 (533, 667, 800, 1066).

:D

69charger ::

AM2 proc - le DDR2 rami
AM3 proc - le DDR2 ali le DDR3 rami

Čisto preprosto je.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Blinder ::

am2+ obstajajo?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

69charger ::

Ja sej ubistvu AM2+ plate podpirajo AM2,torej le DDR2 ram,ampak AM2 proci pa ne grejo na AM3 plate.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mi pase bulldozer na plato?

Oddelek: Pomoč in nasveti
211534 (1116) Dr_M
»

Nadgradnja računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
295460 (5132) D3m
»

Računalnik do 600 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
705847 (4457) kucho
»

se splača kupiti ali počakati

Oddelek: Strojna oprema
91508 (1180) gruntfürmich
»

AMD pokazal več testov Barcelone

Oddelek: Novice / Procesorji
444975 (2570) OChack

Več podobnih tem