» »

Kje kupujete?

Kje kupujete?

Bwaze ::

Aiya!

Spravil sem se na nakup računalnika, da končno zamenjam ostarelega PII, in sem si nekako po kakšnem mesecu prebiranja recenzij po revijah in spletnih straneh ter po ogledu računalnikov pri znancih nekako sestavil približno konfuguracijo:

AMD Athlon XP 2100+, Epox 8RDA+, 2 x 256 MB PC2700, 80 GB WD 8MB disk, ATI Radeon 9000 Pro...

Nič spektakularnega torej, pa tudi ni še vse trdno določeno. Težava je zdaj v tem, kje naj vse to kupim. Brat sicer dela v računalniški firmi Bocom, vendar imajo obupno izbiro in precej drago. Brez problema bi vse dobil pri Mlacomu, vendar mi je že kar nekaj ljudi (tudi brat) to od srca odsvetovalo. Najraje bi pač kupil vse v eni štacuni, ker jih potem pač lahko nadleguješ, če kaj ne deluje 100%. Pa sestavijo ti tudi večinoma brezplačno.

Večina trgovin v svojih cenikih pač nima komponent, ki bi jih rad kupil, ali pa nimajo prav nobenih podatkov o artiklih - velikost cachea ali serija pri HDD, CAS latenca pri ramu...). Kje torej kupujete in kakšne so vaše izkušnje?

SisQ ::

Poskusi pri AGT. Pa še 5% popusta imajo pri nakupu z gotovino do 6.1. 2003. Prijazni, pa še problema ni pri garanciji. Pa vejo kaj prodajajo.

Gejmer ::

Ej kaj je nareobe z mlacomom?
Nanda yo?

SisQ ::

Ne vem kje bi začel.

boštjan ::

dobra fora je že ta da ni garancije na CPU.
drugač pa poskusi pri AGT(samo šit ko majo danes inventuro,pol pa do 6.1. dopust)in poglej še v JAE ali pa PCX.

kuglvinkl ::

Gejmer, to kar imaš v podpisu si kupil pri Mlakomu?
Your focus determines your reallity

Gejmer ::

Jap...Sam ševedn nevem kaj je narobe z mlacomom(nisem iz lj zato resnično nevem)..
Nanda yo?

boštjan ::

da na CPU nimaš garancije več,a je to zadosti?

frudi ::

a ne, tip je kot si predstavljam kupil sestavljeno računalo, v tem primeru ima garancije dve leti na vse kar je v njem, tudi cpu.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

boštjan ::

a ni že nekdo rekel ma tem forumu,da so mu v mlacomu sestavili računalo,pod CPU pa napisali da dela in garancije nema.

SisQ ::

Ja, čisto resno. Naj mi komp crkne, če lažem. :D

Kolega sem peljal v mlakom po komponente. Vse razen ohišja in napajala. Tam so mu po nakupu na matični zmontirali procesor, hladilnik, rame in tako testirali. Na računu je nato pisalo, da garancije za procesor
ni, ker je stestiran na podjetju. Račun sem prebral. Še sam sem bil začuden na takšen dopis. Čudno kakorkoli, vendar resnično.
Verjetno pa to ne velja pri nakupu celotnega kompleta.


Slowenc ::

O Mlacomu sploh ni vredno zgubljati besed, ker vecina folka, ki je tja odnesla svoj racunalnik na servis, ni bila nevem kako navdusena nad njihovo hitrostjo in strokovnostjo.
Govorim iz lastnih izkusenj. Dvakrat;(( je moral preteci en mesec, da sem dobil racunalnik nazaj. Skratka, ne poznam tudi enega cloveka, ki bi pohvalu Mlacom.

Kar se pa tice, kje kupujem komponente, je pa to JAE. Imajo po mojem mnenju najnizje cene v Ljubljani. Mlacomu so pa prevzeli zastopstvo za AMD.>:D (Bog ve zakaj)! Pa tudi druge komponente imajo zelo poceni, pa se na zalogi jih imajo.
Je pa tudi AGT computers vredu trgovina za racunalnisko opremo.
Skiny gate.

_Mortal_ ::

AGT in JAE
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Gejmer ::

O FAK!!!!!ŠIT!!!!Kva pa če dodajo tak napis sam zato ker ti procesor navijejo?!?!?!?!?!ZAjebu sem... PIZDA!!!
Nanda yo?

MI_KO ::

Poglej pri PCX (pcsistemi!)! Računalnik ti sestavijo po komponentah, ti da sistem dajo popust -10% in hkrati še garancijo 24 mesecev!!! (Če pa ima komponenta več garancije, ta zanjo ostane) Pa če kupuješ v Mariboru majo še super dva prodajalca, s katerima se da vse dogovorit. Pa še spoznata se!

frudi ::

ona tipa v pcsistemi sta face ja... pridem tja, '512 mb rama, 333MHz, bi mel prosim'. 'ok, da vidimo ceno... uf, a se boste vsedli?' :D
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

SisQ ::

Ni dosti boljša takšna sproščenost, pa še po možnosti strokovnost, kot pa togost in nezainteresiranost prodajalca kot v nekaterih trgovinah? (ja,tudi mlakomgravž spada v to skupino, pa še katera)


Intl ::

nodes ::

SAM izvoli.

SisQ ::

Se strinjam, ker je drago kot pes.


Microsoft ::

Jst mam pa čist simpl vprašanje.

Pač sm pr Mlacomu kupu PC (sestavljen), pa so mi zadi dal tisto nalepko(garancijo) gor, da PC pol ne moreš odpret.

Kak pa pol nardijo to pri JAE pa AGT?

Zheegec ::

Pri AGT vem, da ni nobenih nalepk pa tega sranja, pa lepo 2 leti garancije na PC ki sem si ga zamislil... samo konec te inventure mora biti, pa here we go new PC...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
814969 (3786) B_U_R_I
»

Vaše izkušnje z Mlacomom... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
695494 (3787) Roadkill
»

Poplva računalniških sistemov. (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
503122 (2603) Mr.B
»

Kupovati v Mlacomu?

Oddelek: Kaj kupiti
171685 (1113) San

Več podobnih tem